Nadchodzi token telegramu? Biała księga, która wyciekła, sugeruje najważniejsze zmiany w tym roku

Telegram, szyfrowany protokół czatu zorientowany na prywatność, który obsługuje zarówno klientów mobilnych, jak i stacjonarnych w zakresie wideo, czatu tekstowego i udostępniania plików, stał się najlepszym zasobem dla wielu projektów kryptowalut.

Wystarczy spojrzeć na dowolną liczbę projektów kryptowalut, a zobaczysz, że najprawdopodobniej używają one Telegrama do komunikacji ze swoimi klientami i inwestorami.

Najwyraźniej społeczność kryptowalut z entuzjazmem przyjęła Telegram. Z tego powodu firma stojąca za Telegramem będzie oferować własny blockchain i token o nazwie TON. ICO i przedsprzedaż dla inwestorów mogą przynieść nawet 1 miliard dolarów.

Co to jest telegram?

Biała księga wyciekła z telegramu ICO

Wizerunek Źródło

Nie mylić z XIX-wieczną metodą telekomunikacyjną, która zmieniła świat, Telegram jest szyfrowaną platformą komunikacyjną. Aplikację Telegram można uruchomić w systemach Windows, Mac, iOS i Android.

Jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze. Jest również bardzo bezpieczny, a wszystko, co jest na nim przesyłane, jest automatycznie szyfrowane. Program obsługuje również przesyłanie plików, rozmowy głosowe i czat wideo.

Począwszy od ostatnich dwóch lat, duża liczba projektów kryptowalut przyjęła Telegram jako preferowaną metodę komunikacji. Wcześniej preferowaną platformą był Slack.

Jednak duże roje złośliwych botów zaatakowały grupy Slacka i rozpowszechniły fałszywe informacje w sposób, który sprawiał, że wyglądały na pochodzące z legalnego źródła. Zrobili to, uruchamiając „Slackbot”, aby wysłał oficjalnie wyglądającą wiadomość przypominającą, która wydawała się pochodzić od administratorów.

Zazwyczaj celem tych ataków było nakierowanie niczego nie podejrzewających użytkowników na zarejestrowanie się lub przekazanie swoich kluczy prywatnych do witryny phishingowej. Na przykład, po wiadomościach o rozpowszechnionych zrzutach tokenów Ethereum, boty te twierdzą, że aby uzyskać zrzut, musisz podać swój klucz prywatny do dobrze wykonanej witryny phishingowej.

Te ataki zachęciły do ​​tego wiele grup odejść ze Slacka i zamiast tego na Telegram lub innych konkurentów, takich jak Rocket Chat lub Discord.

Telegram ogłasza nową kryptowalutę w wyciekłym dokumencie


Według białej księgi opublikowanej przez thenextweb.com, Cel Telegram ICO będzie niezwykle ambitny i szeroki.

Plan zawiera szczegółowe informacje dotyczące sieci płatniczej, która może obsługiwać miliony transakcji na sekundę, paradygmat „nieskończonego shardingu”, łańcucha głównego i maksymalnie 2 ^ 92 łańcuchów bloków podrzędnych.

Ponadto sieć będzie działać w zhybrydyzowanym, scentralizowanym i zdecentralizowanym podejściu. Zdecentralizowani uczestnicy mogą zostać nagrodzeni za pomocą modelu ekonomicznego opartego na dowodzie stawki.

Platforma TON, na której działałaby kryptowaluta Telegram, wymienia kilka przypadków użycia sieci. Obejmuje to zdecentralizowany program do przechowywania plików (podobnie jak Siacoin), usługę VPN / proxy, która pozwoliłaby na anonimowość i obejście cenzury, usługę DNS i platformę dla „wszelkiego rodzaju usług stron trzecich, które umożliwiają interfejsy przyjazne dla smartfonów dla zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych umów ”.

Ostatnią, ale nie mniej ważną, jest aplikacja płatności TON, która pozwoli na stworzenie sieci kanałów mikropłatności, która może zapewnić „natychmiastowe transfery wartości poza łańcuchem między użytkownikami, botami i innymi usługami”. Biała księga wyraźnie mówi, że są to transakcje poza łańcuchem w stylu Lightning Network.

Wszystkie te funkcje zostaną ostatecznie połączone bezpośrednio (lub pośrednio) z aplikacją Telegram. Końcowy wynik byłby taki, że każdy, kto prowadzi Telegram, mógłby również dokonywać transakcji w kryptowalucie Telegrama. Podobnie jak token Kin, może to spowodować, że miliony użytkowników będą miały portfel kryptowalut, który w przeciwnym razie mógłby go nie mieć. Przypuszczalnie pozwoliłoby to również na przekazywanie napiwków na czacie.

Przyszłość kryptowaluty Telegram?

Ponieważ zakres i cele tego projektu są tak ogromne, trudno jest dokładnie określić, jak społeczność zareaguje na tę technologię blockchain i / lub jak z niej skorzysta. Ponadto duża liczba funkcji wyszczególnionych w biały papier sugerują, że TON mógłby skutecznie zastąpić szereg innych konkurencyjnych projektów blockchain.

Może to obejmować tokeny innego rodzaju płatności, tokeny napiwków, dostawców VPN, tokeny potwierdzające stawkę i dowolny łańcuch bloków, który przetwarza inteligentne kontrakty, takie jak Ethereum lub Lisk.

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek projekt blockchain absolutnie zdominował całą gospodarkę blockchain, można sobie wyobrazić, że w końcu może być jeden główny zwycięzca. Taki zwycięzca stałby się w pewnym sensie Google blockchain. Jeśli kryptowaluta Telegrama naprawdę ma na celu objęcie tak wielu rzeczy, możemy patrzeć na projekt, który chce być Google kryptowaluty.

Według białej księgi pierwsze stabilne wdrożenie TON i jego portfela w Telegramie nastąpi pod koniec tego roku. Szacuje się, że usługi TON, takie jak przechowywanie plików i proxy, pojawią się w drugiej połowie 2019 roku.

Chociaż nie mamy jeszcze żadnych informacji na temat publicznego ICO, opublikowana biała księga stwierdza, że ​​może wystąpić fiat na dużą skalę do sprzedaży tokenów. Ponieważ ten projekt jest zgodny z filozofią libertariańską, wydaje się prawdopodobne, że w pewnym momencie dojdzie do sprzedaży tokenów na dużą skalę, napędzanej rynkiem..

Ceny tokena nie są jeszcze do końca jasne, ale biała księga sugeruje około 0,10 do 2,00 USD za sztukę.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me