Najlepsze interfejsy API dla danych historycznych kryptowalut

>

Wiarygodne historyczne dane z rynku kryptowalut są trudne do znalezienia. Chociaż istnieje kilku dostawców, którzy przewidzieli, że zaczną zbierać dane z giełd we wczesnych dniach kryptowaluty, większość ludzi nadal nie zdawała sobie sprawy ze znaczenia danych z rynku kryptowalut.

Gdy instytucje zaczną wkraczać na rynek, pojawi się plik DUŻY problem. Tym problemem jest całkowity brak dostępnych danych historycznych. W rzeczywistości istnieją okresy, dla których nie można znaleźć żadnych danych. Te martwe punkty są niepokojące. Oznacza to, że na wymianach miały miejsce wydarzenia, których nigdy nie będziemy mogli sobie przypomnieć ani przestudiować.

Nie martwić się! Przyszłość jest jaśniejsza.

Kilka zespołów podjęło się zabezpieczenia przyszłości danych na rynku kryptowalut. Rozumieją, jak ważna jest kompletność danych, i dokładają wszelkich starań, aby zapewnić, że tak się stanie.

Jedną z tych drużyn jest Krewetki.

Shrimpy to prosty interfejs API, który zapewnia znormalizowany zestaw punktów końcowych na każdej większej giełdzie. W ten sposób programiści, handlowcy i instytucje mogą uzyskać dostęp do pełnych danych historycznych sięgających 2011 roku.

Zamów migawki książek

Księgi zleceń to jeden z podstawowych aspektów giełd kryptowalut. Stanowią aktywny zbiór zleceń na żywo na giełdzie i reprezentują zamiar użytkownika kupna lub sprzedaży aktywów po określonej cenie.

Migawki zleceń są ważne, ponieważ pokazują stan rynku na danej giełdzie w dokładnym momencie.

Dostęp do migawek książek zamówień umożliwia programistom, instytucjom i handlowcom testowanie strategii, analizowanie rynku i znajdowanie sposobów na ulepszenie algorytmów handlowych.

Weźmy konkretny przykład. Wyobraź sobie, że chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób użycie strategii prostej średniej kroczącej Crossover z parą handlową BTC-USD działałoby na Kraken przez ostatnie 4 lata.

Nie znając dokładnego stanu arkusza zamówień na każdym spotkaniu typu crossover, musielibyśmy zgadywać, jakie ceny mogliśmy kupić lub sprzedać każdy składnik aktywów. To wprowadza pewien poziom niepewności do modeli matematycznych, które próbują dokładnie symulować handel na danych historycznych.

Zamiast tego możemy teraz zebrać pełną historię migawek księgi zleceń dla pary handlowej BTC-USD na Kraken. Oceniając rzeczywiste księgi zamówień, możemy zasymulować dokładne transakcje, które byłyby dostępne podczas imprez crossover.

Jak zbieramy migawki książek zamówień

W przeciwieństwie do wielu innych usług danych dostępnych na rynku kryptowalut, Shrimpy ma surowe wymagania, jeśli chodzi o sposób zarządzania książkami zleceń wymiany..

Ponieważ Shrimpy powstał jako silnik handlowy, który obsługuje dziesiątki tysięcy traderów, programistów i instytucji, nasza infrastruktura musi być gotowa do wykonywania transakcji w czasie rzeczywistym.

Oznacza to, że zamiast pobierać dane z giełdy za każdym razem, gdy dokonujemy transakcji, musimy mieć lokalną kopię książek zamówień giełd gotową na naszych serwerach.

Odbywa się to za pośrednictwem księgi zleceń wymiany WebSockets. W miarę jak zmienia się księga zamówień dla każdego zasobu, giełdy będą wysyłać aktualizacje przez WebSockets, aby poinformować subskrybentów o zmianach. Dzięki temu Shrimpy może aktualizować naszą lokalną kopię całej księgi zamówień w czasie rzeczywistym.

Po uruchomieniu infrastruktury do aktualizacji ksiąg zamówień w czasie rzeczywistym z łatwością pojawiła się możliwość wykonywania migawek ksiąg zamówień w regularnych odstępach czasu.

Co 1 minutę Shrimpy robi migawkę każdego arkusza zamówień dla każdego zasobu na każdej obsługiwanej przez nas giełdzie. Ta migawka jest następnie przechowywana w naszej bazie danych do późniejszego pobrania za pośrednictwem interfejsów API danych historycznych.

Jak uzyskać dostęp do migawek historycznych książek zamówień

Po zapisaniu migawki księgi zamówień Shrimpy jest teraz gotowa do obsługi migawki jako historycznego zestawu danych. Aby uzyskać dostęp do tych danych, możesz wywołać nasze punkty końcowe REST API, aby szybko odtworzyć historię dowolnej księgi zamówień.

Poniższy przykład ilustruje, jak można wywołać punkt końcowy i zwracane wyniki.

Żądanie

POBIERZ https://dev-api.shrimpy.io/v1/historical/orderbooks

Odpowiedź

[

{

"czas": "2019-05-19T00: 03: 02.000Z",

"pyta": [

{

"Cena £": 564,002,

"rozmiar": 2354346

},

],

"oferty": [

{

"Cena £": 564,002,

"rozmiar": 2354346

},

]

},

]

Dane handlowe typu Tick-by-tick

Dane dotyczące transakcji Tick-by-Tick to szczegółowe transakcje, które zostały zrealizowane na giełdzie. Zapewniają pełny zestaw wszystkich transakcji, które są dokonywane na giełdzie w dowolnym momencie.

Dane handlowe zawierają informacje o tym, kiedy zamówienie zostało zrealizowane, wielkość zamówienia, cenę i która strona przyjęła zamówienie.

Podobnie jak w przypadku ksiąg zamówień, nasz zespół wymagał solidnej strategii utrzymywania pełnej historii zamówień na danej giełdzie.

Aby mieć pewność, że otrzymujemy transakcje w czasie rzeczywistym, wdrożyliśmy rozwiązanie websocket, w którym subskrybujemy każdą parę transakcyjną na każdej giełdzie, aby otrzymywać pełne aktualizacje z każdej pary handlowej.

Po otrzymaniu transakcji jest ona natychmiast umieszczana w naszej bazie danych. Oprócz przechowywania każdej pojedynczej transakcji tworzymy również dane wykresów świecowych (OHLCV) w oparciu o te indywidualne transakcje.

Interfejsy API dla programistów Shrimpy zapewniają znormalizowane wrażenia podczas obsługi danych historycznych, więc konstruowanie każdej świecy od podstaw pozwala nam dokładnie kontrolować sposób przetwarzania każdego punktu danych.

Jak zbierać dane transakcji Tick-by-Tick

Gdy handel zostanie zapisany, staje się gotowy do użycia. Deweloperzy mogą następnie uzyskać dostęp do tych danych za pośrednictwem wywołań REST API, aby analizować, oceniać lub badać sposób wykonywania transakcji na giełdach.

Te przykłady pokazują, jak możesz wygodnie uzyskać dostęp do danych handlowych za pośrednictwem naszych punktów końcowych danych historycznych.

Żądanie

POBIERZ https://dev-api.shrimpy.io/v1/historical/trades

Odpowiedź

[

{

"czas": "2016-09-06T13: 01: 34.000Z",

"rozmiar": "1891.1316431",

"Cena £": "0,00002585",

"takerSide": "kupujący" },

]

Dostępne instrumenty

Interfejsy API dla programistów Shrimpy zapewniają dostęp do 16 różnych giełd i tysięcy rynków. Dostęp do wszystkich tych danych może wydawać się przytłaczający, jeśli nie wiesz, od czego zacząć lub jakie okresy danych są dostępne.

Na szczęście zapewniamy prosty punkt końcowy, w którym można uzyskać dostęp do wszystkich danych dostępnych w każdej wymianie. W ten sposób nigdy więcej nie będziesz musiał kwestionować, do jakich danych masz dostęp.

Jak uzyskać dostępne instrumenty historyczne

Proste wywołania interfejsu API zapewniają pełną listę dostępności danych. Obejmuje to zarówno historyczne migawki księgi zamówień, jak i punkty danych handlowych.

Użyj poniższego wywołania, aby dowiedzieć się, jakie dane mamy dostępne.

Żądanie

POBIERZ https://dev-api.shrimpy.io/v1/historical/instruments?exchange=Bittrex

Odpowiedź

[

{

"Wymieniać się":"bittrex",

"baseTradingSymbol":"LTC",

"quoteTradingSymbol":"BTC",

"orderBookStartTime":"2016-09-14T13: 00: 00.000Z",

"orderBookEndTime":"2019-09-07T23: 00: 00.000Z",

"tradeStartTime":"2016-09-12T23: 00: 00.000Z",

"tradeEndTime":"2019-09-09T16: 00: 00.000Z" }

]

Dodatkowe czytanie

Crypto API do inteligentnego routingu zamówień

Universal Websockets dla danych księgi zamówień wymiany kryptowalut w czasie rzeczywistym

Bezpłatne historyczne wykresy handlowe OHLCV dla giełd kryptowalut

Kaiko Partners with Shrimpy – Historyczne dane z rynku kryptowalut

O Shrimpy

Shrimpy’s Developer Trading API to ujednolicony sposób integracji funkcji handlowych na każdej większej giełdzie. Gromadź historyczne dane rynkowe, korzystaj z gniazd internetowych w czasie rzeczywistym, realizuj zaawansowane strategie handlowe i zarządzaj nieograniczoną liczbą użytkowników.

Shrimpy Crypto Trading API: Shrimpy | Crypto Trading API dla programistów

Nie zapomnij nas śledzić Świergot i Facebook o aktualizacje i zadawać pytania naszej niesamowitej, aktywnej społeczności w witrynie Telegram.

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me