Najlepsze monety do obstawiania: 7 najlepszych kryptowalut do zdobycia zwrotów z obstawiania

Większość ludzi próbuje zarabiać pieniądze na kryptowalutach, znajdując monetę, która rośnie 100-krotnie. Istnieje jednak znacznie bardziej stabilny sposób na zyski: Stakowanie.

Proof-of-Stake jest uważany za jedną z najlepszych alternatyw dla Proof-of-Work. Obecnie istnieje wiele projektów, które wykorzystują ten algorytm konsensusu i dają swoim użytkownikom możliwość zarobku soczyste zwroty.

Więc gdzie są najlepsze monety do postawienia?

W tym poście przyjrzę się 7 najlepszym monetom do obstawiania. Podam Ci również szczegółowy przegląd potwierdzania stawki, a także przedstawię kilka najważniejszych wskazówek potrzebuję wiedzieć podczas obstawiania.

Dowód udziału w pracy

Kiedy Bitcoin został stworzony w 2009 roku, algorytmem konsensusu wybranym do zabezpieczenia sieci był algorytm Proof of Work.

Zaledwie dwa lata później w 2011 roku algorytm konsensusu Proof of Stake został wprowadzony na platformie Forum Bitcointalk jako sposób na uniknięcie problemów związanych z algorytmem Proof of Work, przede wszystkim intensywnego wykorzystania zasobów potrzebnych do wykonywania wydobycia i osiągnięcia konsensusu. Proof of Stake poszedł inną drogą do osiągnięcia konsensusu.

W przeciwieństwie do algorytmu Proof of Work, który wykorzystuje zasoby obliczeniowe do rozwiązywania problemów kryptograficznych w celu zabezpieczenia sieci i sprawdzania poprawności bloków, algorytm Proof of Stake wykorzystuje proces wyboru, który wybiera węzeł, który zweryfikuje każdy blok.

PoW a PoS

Proof-of-Work vs Proof-of-Stake. Zdjęcie za pośrednictwem BlockGeeks

Ten proces wyborczy może wykorzystywać wiele czynników, w tym losowość, liczbę monet przechowywanych w portfelu do obstawiania, wiek stawiania monet lub inne czynniki.

Systemy Proof of Work i Proof of Stake różnią się sposobem tworzenia ich kryptowalut i wynagrodzeń. W przypadku blockchainów Proof of Work górnicy są nagradzani nowo utworzoną kryptowalutą w ramach procesu wydobywania. W przypadku blockchainów Proof of Stake, gracze są zazwyczaj nagradzani w postaci opłat transakcyjnych.

Inną różnicą, którą można od razu zauważyć w systemach Proof of Stake, jest to, że ich bloki są „kute”, a nie „wydobywane”, jak w systemach Proof of Work. Wiele systemów Proof of Stake zaczyna się od systemów Proof of Work, a później się zmienia, podczas gdy inne zaczną od sprzedaży zapasu wstępnie wydobytych monet.

Jak działa obstawianie

Użytkownicy zainteresowani uczestnictwem w procesie fałszowania na łańcuchu blokowym Proof of Stake mogą to zrobić, blokując określoną liczbę monet jako swoją stawkę. Wielkość stawki służy do określenia, czy dany węzeł zostanie wybrany do sprawdzenia i wykucia następnego bloku. Osoby z wyższą stawką mają większą szansę na zostanie następnymi, którzy potwierdzą blok i otrzymają nagrodę.

Za każdym razem, gdy węzeł jest wybierany do wykucia bloku, rozpoczyna się on od sprawdzenia każdej transakcji w bloku w celu ustalenia, czy wszystkie są prawidłowe. Jeśli są, węzeł wykuje blok i doda go do łańcucha bloków. W zamian węzeł jako nagrodę otrzymuje opłaty transakcyjne związane z tym blokiem.

Jak działa dowód stawki

Jak działa Proof of Stake. Zdjęcie za pośrednictwem Księga główna

Do tego procesu dodano kilka unikalnych odmian podstawowego algorytmu Proof of Stake, aby uniknąć konsekwentnego faworyzowania najbogatszych węzłów w procesie selekcji. Dwie z tych metod to wybór wieku monety i losowy wybór bloku.

Wybór wieku monety

Ta metoda wybiera węzły walidacyjne na podstawie tego, jak długo trzymane w nich monety zostały postawione. Aby określić wiek monety, liczbę postawionych monet mnoży się przez czas ich przetrzymywania.

Po wykuciu bloku wiek monety jest resetowany do zera, co powoduje, że musi minąć pewien okres czasu, zanim monety będą mogły zostać ponownie użyte do wykucia bloku. Ta metoda zapobiega kontrolowaniu łańcucha bloków przez węzły z dużymi stawkami.

Losowy wybór bloków

W tej metodzie wybór nie jest tak losowy, jak mogłoby się wydawać na podstawie nazwy. Węzeł weryfikujący jest wybierany poprzez wyszukiwanie węzłów, które mają kombinację największej stawki i najniższej wartości skrótu. Ponieważ łańcuchy bloków sprawiają, że każdy adres, a tym samym wielkość stawek, jest publicznie dostępny, zwykle można prognozować następnego fałszerza na podstawie dostępnych informacji.

Istnieje wiele różnych kryptowalut wykorzystujących metodę Proof of Stake, a każda z nich ma własną kombinację metod i reguł używanych do walidacji i tworzenia nowych bloków. Każda kombinacja została wybrana jako to, co programiści uważają za najlepsze dla łańcucha blokowego i jego użytkowników.

Dlaczego warto używać obstawiania?

Stawka w systemie Proof of Stake jest zachętą finansową do działania węzłów i zapewnia, że ​​węzły nie będą sprawdzać fałszywych transakcji.

Działa to, ponieważ za każdym razem, gdy sieć wykryje oszukańczą transakcję, węzeł, który sfałszował transakcję, traci część swojego udziału i jest blokowany przed fałszowaniem bloków w przyszłości. Oznacza to, że dopóki stawka pozostaje wyższa niż nagroda za fałszowanie, węzeł walidujący może stracić więcej, fałszując fałszywe transakcje.

Jest to również bezpieczny system, ponieważ aby kontrolować sieć i swobodnie zatwierdzać oszukańcze transakcje, węzeł musiałby posiadać udział równy 51% lub więcej wszystkich postawionych monet. W prawie każdym przypadku jest to niepraktyczne, jeśli nie niemożliwe, biorąc pod uwagę dużą wartość większości łańcuchów bloków. Wyobraź sobie, że próbujesz kontrolować 51% krążącej podaży kryptowaluty o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 1 miliard USD.

Jak widać w tym miejscu, główne zalety korzystania z algorytmu Proof of Stake to efektywność energetyczna lub zasobooszczędność oraz bezpieczeństwo łańcucha bloków.

Dowód stawki zdecentralizowany

Niska bariera wejścia i liniowe zwroty z PoS. Zdjęcie za pośrednictwem Średni

Tam, gdzie systemy Proof of Work zaobserwowały, że wydobycie staje się coraz bardziej scentralizowane ze względu na wydatki związane z obsługą platformy wydobywczej, systemy Proof of Stake są coraz bardziej zdecentralizowane, ponieważ użytkownicy mogą zarówno tanio, jak i łatwo uruchomić własne węzły..

To zachęca coraz większą liczbę użytkowników do zakładania własnych węzłów. Dodatkowo mała nagroda za wykuwanie i zmniejszona potrzeba wypuszczania dużych ilości monet jako nagrody często pomaga ustabilizować cenę konkretnej kryptowaluty Proof of Stake.

Dochód pasywny dzięki kryptowalutom

Wielu użytkowników przenosi kapitał na obstawianie kryptowalut jako sposób na generowanie pasywnego dochodu. Nagrody z obstawiania monet można uznać za podobne do odsetek zapłaconych od obligacji lub CD lub do dywidend wypłacanych z akcji.

W przypadku obstawiania monety są zamykane w portfelu iz czasem w nagrodę do tego portfela dodawane są kolejne monety. Im więcej monet jest w posiadaniu, tym większe są nagrody za obstawianie. To tak, jak wypłata odsetek od obligacji lub wypłata dywidendy.

Istnieje wiele różnych monet, których można użyć do obstawiania. Na przykład witryna StakingRewards.com zawiera 90 różnych aktywów cyfrowych przynoszących zyski. Niektóre z najpopularniejszych kryptowalut to monety Proof of Stake. Obejmuje to dziesiątą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej – Tezos.

Interfejs użytkownika StakingRewards.com

Interfejs użytkownika obstawiania nagród. Zdjęcie za pośrednictwem Stakowanie nagród

Zawiera również dobrze znane monety, takie jak Stellar Lumens i Dash. Oczekuje się, że w najbliższej przyszłości zarówno Cardano, jak i Ethereum przejdą na systemy Proof of Stake, co dramatycznie zwiększy zainteresowanie obstawianiem.

W kilku przypadkach możliwe jest nawet trzymanie monet w portfelu giełdowym i kontynuowanie obstawiania. Tezos pozwala użytkownikom trzymać XTZ w portfelu Binance lub Coinbase i nadal stawiać te monety. Wadą jest to, że wymiana zachowuje procent nagród wygenerowanych przez obstawianie.

Oczywiście obstawianie może być jednym ze sposobów na zwiększenie zasobów kryptowalut przy niewielkim wysiłku i kosztach. Niebezpieczeństwo polega na tym, że niektóre projekty spowodowały zawyżenie przewidywanego zwrotu ze stakingu, co oznacza, że ​​obstawianie niektórych monet nie jest tak opłacalne, jak chciałbyś w projekcie. Użytkownicy muszą uważnie przyjrzeć się modelom ekonomicznym używanym w przypadku monety do obstawiania, aby upewnić się, że jest ona skuteczna i zrównoważona.

7 najlepszych monet do obstawiania

Dość tego tła – czas przejść do moich typów 7 najlepszych monet do obstawiania.

Dla moich kryteriów wybrałem monety, które nie tylko mają przyzwoity zwrot z obstawiania, ale także te, które mają znaczną szansę na wzrost ceny. Nie ma sensu stawiać monety, która w ciągu roku straci połowę swojej wartości!

Mamy nadzieję, że pomoże ci to zdecydować, gdzie najlepiej przechowywać swoje aktywa kryptograficzne i zdobywać nagrody za obstawianie.

1. Tezos (XTZ)

Tezos (XTZ) to jeden z nowszych projektów blockchain i kryptowalut, który został wydany 30 czerwca 2018 roku. Został opracowany przez Authura Breitmana, byłego analityka w Morgan Stanley. Jest wielofunkcyjny i obsługuje zarówno kompletne inteligentne kontrakty Turing, jak i dApps. Protokół, na którym działa Tezos, został stworzony w celu samokorekty, a platforma wykorzystuje model zarządzania w łańcuchu do zarządzania zmianami w sieci.

W przeciwieństwie do wielu innych projektów blockchain, Tezos nie był oparty na bazie kodu żadnego innego łańcucha blokowego. Został stworzony przy użyciu języka programowania OCaml i jest wyjątkowy, implementuje również unikalny delegowany konsensus Proof of Stake o nazwie Liquid Proof of Stake (LPoS).

Blockchain Tezos jest zasilany przez kryptowalutę XTZ, która jest tworzona w procesie znanym jako „pieczenie”. To po prostu inna nazwa dla obstawiania, a piekarze są nagradzani za obstawianie swoich XTZ, aby pomóc w sprawdzeniu nowych bloków. Piekarze, którzy pozwalają na walidację fałszywych transakcji, tracą postawione przez siebie XTZ.

Interfejs użytkownika StakingRewards.com

Tezos & Porównanie Ethereum. Zdjęcie za pośrednictwem Średni

Aby „upiec” Tezos, wymagana jest „pełna rolka” XTZ, czyli 8 000 XTZ. Użytkownicy muszą również uruchomić własny pełny węzeł. Ponieważ jest to niewykonalne dla wielu użytkowników, wzrosła liczba piekarzy zewnętrznych, umożliwiając użytkownikom delegowanie swoich XTZ i otrzymywanie nagród. W zamian, zewnętrzny piekarz pobiera od 0% do 25% nagród za stawki. W zależności od tego, który piekarz jest używany, bieżące zyski wynoszą od 5% do 6% rocznie.

Szukam portfeli? &# 128176 ;: Aby niezależnie obstawiać na Tezos, musisz użyć podstawowego portfela Galleon. Jednak delegację można przeprowadzić w wielu portfelach. Mamy dla Ciebie listę najlepszych portfeli Tezos XTZ.

Tezos szybko stał się jedną z ulubionych kryptowalut do obstawiania ze względu na dobry roczny zysk, łatwość delegowania w celu uzyskania nagród nawet przy niewielkiej stawce oraz fakt, że Tezos zajął 10. miejsce pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej.

2. Synthetix (SNX)

Synthetix (SNX) to projekt oparty na Ethereum, zbudowany w celu tworzenia aktywów syntetycznych powiązanych z wartością innego aktywa. Te aktywa syntetyczne mogą być oparte na towarach fizycznych, walutach fiducjarnych, akcjach, obligacjach, innych kryptowalutach lub w zasadzie na wszystkim, co ma wartość. Każdy utworzony zasób syntetyczny jest konstrukcją ERC-20 i jest wspierany przez token sieciowy Synthetix (SNX).

Projekt prowadzi również giełdę Synthetix, na której wszystkimi aktywami syntetycznymi lub „syntezatorami” można łatwo handlować w sposób peer-to-peer i z nieskończoną płynnością, dzięki czemu inwestorzy nie martwią się o poślizg lub książkę zamówień.

Bicie nowych syntezatorów jest prostym procesem i odbywa się poprzez zablokowanie tokenów SNX w inteligentnym kontrakcie jako zabezpieczenia. Ustalono współczynnik zabezpieczenia 750%, aby uwzględnić wahania wartości SNX i Synths. Za każdym razem, gdy współczynnik zabezpieczenia spadnie poniżej 750%, użytkownik nie jest w stanie pobrać opłat generowanych przez transakcje Synth, co zachęca użytkowników do utrzymania współczynnika zabezpieczenia minimum 750%.

Mintr Synthetix

Mintr dApp do blokowania SNX. Zdjęcie za pośrednictwem Synthetix

Nagrody za obstawianie zostały dodane do sieci Synthetix w marcu 2019 roku jako sposób na zaspokojenie zapotrzebowania ludzi na wkład w system. Oznacza to, że posiadacze SNX mogą wybijać nowe syntezatory, a następnie co tydzień otrzymują wypłatę za obstawianie.

Nagrody pochodzą z opłat transakcyjnych i muszą zostać odebrane przez użytkowników za pośrednictwem Mintr dApp, który jest również używany do bicia syntezatorów. Nagrody można odebrać z opóźnieniem do dwóch tygodni, ale jeśli nie zostaną odebrane do tego czasu, nagroda wraca do puli nagród. Od kwietnia 2020 r. Roczny zwrot z obstawiania SNX wynosi 55,28% według StakingRewards.com.

Dzięki ogromnej rocznej nagrodzie jest to oczywiście dobry sposób na generowanie pasywnego dochodu. Projekt również dobrze się rozwija, ponieważ aktywa syntetyczne to dobry sposób na ekspozycję na tradycyjne rynki.

3. Algorand (ALGO)

Algorand (ALGO) został stworzony jako zdecentralizowany łańcuch bloków bez zezwoleń w celu umożliwienia gospodarki bez granic. Ma na celu rozwiązanie głównego problemu skalowalności blockchain przy zachowaniu decentralizacji i bezpieczeństwa. Algorand robi to wszystko, a także zapewnia użytkownikom wyjątkowo niskie opłaty transakcyjne, co jest kluczowe, jeśli projekt zakłada stworzenie gospodarki bez granic.

Algorand wykorzystuje unikalny algorytm konsensusu znany jako Pure Proof of Stake (PPoS). Pozwala systemowi osiągnąć konsensus bez centralnego organu i może tolerować złośliwych aktorów w systemie, o ile większość udziału nie jest złośliwa. W przeciwieństwie do niektórych innych systemów Proof of Stake, PPoS nie ma mechanizmu delegowania, co pozwala uniknąć problemu pojedynczego użytkownika lub niewielkiej grupy użytkowników, którzy mają większość siły głosu.

Sieć Algorand pozwala również na budowę zdecentralizowanych aplikacji, a przy raportowanej przepustowości 1000 transakcji na sekundę jest dobrą alternatywą dla programistów dApp poszukujących szybszej i taniej sieci..

ALGO Staking

Algorand Staking zwraca się na Binance. Zdjęcie za pośrednictwem Binance

Każdy, kto posiada 1 ALGO lub więcej w dowolnym portfelu nieprzechodnim, może zdobywać nagrody za obstawianie za każdy utworzony blok. Staking Rewrds początkowo ustalono na 10% rocznej stopy, ale od kwietnia 2020 roku roczna nagroda wynosi 5,46% według StakingRewards.com lub około 8% w Binance Staking.

Lubimy Algoranda do obstawiania, ponieważ jest to całkiem proste. Nie trzeba uruchamiać żadnych węzłów i nie ma innych specjalnych wymagań. Użytkownicy muszą tylko trzymać swoje ALGO w obsługiwanym portfelu nieprzechodnim, a płatności są dokonywane mniej więcej co 20 minut.

4. Sieć Loom (LOOM)

Sieć Loom Network została stworzona jako platforma jako usługa (PaaS), która umożliwia działanie aplikacji dApps opartych na Solidity na łańcuchach bocznych. Powodem stworzenia tego systemu jest to, że każda aplikacja powinna mieć możliwość korzystania z odpowiedniego modelu konsensusu opartego na indywidualnych potrzebach i potencjalnych zagrożeniach. Sieć Loom Network wykorzystuje delegowany dowód stawki, aby umożliwić skalowanie dApps przy jednoczesnym utrzymaniu ich w łańcuchu blokowym Ethereum ze względu na bezpieczeństwo.

Chociaż Loom Network został uruchomiony na początku 2018 r., Dopiero w lutym 2019 r. W sieci pojawiło się obstawianie. Staking został dodany jako sposób na zmotywowanie użytkowników do zabezpieczenia Loom Basechain. Basechain to wysokowydajny łańcuch boczny, który działa jako pomost między wieloma różnymi łańcuchami, w tym Ethereum, Bitcoin, Tron, Binance Chain, EOS i Cosmos.

Token używany w Loom Network to LOOM, token Proof of Stake używany do zabezpieczania głównej sieci Loom Network. Token jest używany przez programistów do płacenia za hosting dApp, a także może być nakładany przez użytkowników, aby otrzymywać nagrody.

Portfel Loom Basechain

Odbieranie zwrotów z obstawiania w BaseChain. Zdjęcie za pośrednictwem Warsztat tkacki

Staking LOOM nie jest najłatwiejszym z żetonów do obstawiania, którym do tej pory przyglądaliśmy się. Przede wszystkim LOOM musi znajdować się w obsługiwanym portfelu. Od kwietnia 2020 obsługiwane są tylko Metamask, Ledger i Trezor. Oprócz deponowania LOOM użytkownicy muszą również zdeponować niewielką ilość ETH, aby pokryć koszty gazu w sieci Ethereum.

Gdy to zrobisz, użytkownicy muszą przejść do Portfel LOOM Basechain i podłącz go do portfela, w którym znajdują się ich tokeny LOOM. Następnie tokeny LOOM można przenieść do portfela Basechain. Po zakończeniu użytkownik musi przekazać swoje tokeny LOOM do walidatora. Weryfikatory zatrzymują część (w niektórych przypadkach nawet 25%) nagród za obstawianie. Nagrody będą gromadzone w portfelu Basechain, a użytkownicy muszą od czasu do czasu ręcznie zbierać te nagrody.

Dobrą wiadomością dla wszystkich tych kroków jest roczny zwrot z obstawiania LOOM na poziomie 17% od kwietnia 2020 r. To sprawia, że ​​LOOM jest najlepszym wyborem. Ponadto jest to dobrze ugruntowana platforma, która poczyniła ogromne postępy w branży gier dApp.

5. Decred (DCR)

Decred został uruchomiony w 2016 roku jako fork Bitcoin skoncentrowany na zarządzaniu łańcuchem i mechanizmach konsensusu. Projekt został stworzony z hybrydowym mechanizmem głosowania konsensualnego Proof of Work (PoW) / Proof of Stake (PoS), który umożliwił Decred pomyślne przeprowadzenie głosowania konsensusowego aktywowanego przez użytkownika. Inne cechy projektu obejmują międzyłańcuchowe atomowe swapy, inteligentne kontrakty, portfele międzyplatformowe i publiczną platformę propozycji.

W hybrydowym midelu PoW / PoS używanym przez Decred górnicy nadal działają w sieci, przetwarzając i weryfikując transakcje oraz budując nowe bloki, za które otrzymują 60% nagród blokowych. Ponadto posiadacze Decred mogą korzystać ze swoich DCR, aby uzyskać bilety do głosowania, które można wykorzystać do zatwierdzenia generowania bloków górników i głosowania nad dowolnymi propozycjami otwartej sieci.

Decredowana szansa na głosowanie na bilet

Szanse na bilet głosowania dziennie. Zdjęcie za pośrednictwem Decred

Chociaż Decred prawdopodobnie rozwiązał problem zarządzania łańcuchem, nadal cierpi z powodu problemów ze skalowalnością swojego macierzystego Bitcoina. Pozostaje również w tyle za innymi potencjalnymi kryptowalutami płatniczymi, chociaż niektórzy uważają, że zdecentralizowane zarządzanie pomoże mu przetrwać. Więksi konkurenci to Bitcoin, Cardano i Dash.

Istnieją dwa sposoby obstawiania DCR – jako wyborca ​​solo lub z dostawcą usług głosowania. Głosujący solo muszą korzystać z interfejsu wiersza poleceń Decred i utrzymywać portfel podłączony do sieci Decred ze 100% dyspozycyjnością, aby otrzymywać nagrody za obstawianie. Dostawcy usług głosowania oferują usługę stakingu poprzez delegację DCR i pobierają od 0,4% do 5% nagrody za ich usługę. Od kwietnia 2020 roku roczna stopa zwrotu tokenów DCR wynosi 7,93%.

Podoba nam się Decred jako długoterminowy, stabilny projekt z dobrą nagrodą za obstawianie. Ma dużą bazę użytkowników, a jego zarządzanie w łańcuchu jest jednym z najlepszych zdecentralizowanych rozwiązań stworzonych do tej pory.

6. Kosmos (ATOM)

Cosmos (ATOM) nazywa siebie najbardziej konfigurowalnym, skalowalnym, potężnym i interoperacyjnym ekosystemem połączonych łańcuchów bloków. Jest to zdecentralizowana sieć niezależnych łańcuchów bloków obsługiwana przez Tendermint i inne bizantyjskie algorytmy odporne na błędy.

To właśnie bizantyjska tolerancja błędów umożliwia łańcuchowi bloków osiągnięcie konsensusu nawet w środowisku, które potencjalnie zawiera złośliwe węzły. Cosmos dąży do tego, aby stać się „internetem blockchainów”, łącząc wszystkie niezliczone łańcuchy bloków w jedną sieć, w której tokeny można bezproblemowo przenosić w całej sieci.

Cosmos używa systemu Delegated Proof of Stake (DPoS), w którym znajdują się delegatory (aka stakers) i walidatory. Delegatorzy decydują, które walidatory będą uczestniczyć w konsensusie, a walidatorzy pracują nad walidacją transakcji i dodaniem nowych bloków do łańcucha bloków. Obie grupy mogą zbierać nagrody za obstawianie, które są obecnie wypłacane w tokenach ATOM, ale teoretycznie można użyć tokena dowolnego łańcucha bloków, który został dodany do sieci.

Wybór delegatów Lunie Wallet

Wybór delegatów w portfelu Lunie dla ATOM. Zdjęcie za pośrednictwem Średni

Użytkownicy mogą obstawiać dowolną liczbę atomów ATOM, delegując je do walidatora. Weryfikatory zatrzymują część nagrody za obstawianie, która może wynosić od 0% do 25%. Nagrody za obstawianie od kwietnia 2020 r. Wynoszą 8,2% rocznie, ale mogą wzrosnąć nawet do 20%, jeśli odsetek obstawianych ATOM spadnie poniżej dwóch trzecich całkowitej podaży. Obstawianie jest tak proste, jak trzymanie ATOM w obsługiwanym portfelu, a następnie wybranie walidatora do delegowania. Konieczne jest również okresowe ręczne odbieranie nagród.

Cosmos pozostaje bardzo popularnym projektem, a ATOM zajmuje obecnie 25 miejsce w rankingu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Nagroda za token jest doskonała, a jeśli zespół może z powodzeniem zrealizować swoją wizję „Internetu bloków”, mógłby zacząć wypłacać nagrody w wielu różnych kryptowalutach, co dałoby mu przewagę nad innymi projektami.

7. Ikona (ICX)

Icon został stworzony jako zdecentralizowany łańcuch bloków, który pozwoli na interoperacyjność, aby zapewnić możliwość połączeń i transakcji między dowolnym łańcuchem bloków. Wykorzystuje zastrzeżony protokół transmisji Blockchain, aby zapewnić interoperacyjność międzyłańcuchową, która byłaby niemożliwa bez Icon. Początkowo projekt powstał w celu zapewnienia instytucjom możliwości udostępniania danych w sposób przejrzysty i integralny oraz przenoszenia aktywów bez potrzeby scentralizowanej organizacji.

Icon Network jest zasilany przez kryptowalutę ICX, co pozwala na korzystanie z inteligentnych kontraktów i współdziałanie różnych łańcuchów bloków. Wykorzystuje metodę konsensusu Byzantine Fault Tolerant Delegated Proof of Stake (BFT-DPoS) oraz protokół zarządzania gospodarczego o nazwie Delegated Proof of Contribution (DPoC). Cała sieć jest zasilana przez zastrzeżony silnik blockchain „Loopchain” i jest skalowalna do setek transakcji na sekundę.

ICON Staking

Ustalanie stawki w portfelu ICONX. Zdjęcie za pośrednictwem Średni

Model nagrody za obstawianie ikon będzie nagradzał stakerów od 6% do 36% rocznie, w zależności od całkowitej ilości stawek ICX postawionych w sieci. Od kwietnia 2020 roku roczny zwrot wynosi nieco powyżej 16%. Można obstawić dowolną liczbę ICX, ale musi ona znajdować się w portfelu Icon, który jest dostępny jako wersja mobilna na iOS i Androida lub jako rozszerzenie Chrome. Oprócz obstawiania posiadacze muszą głosować na P-Reps, czyli wersję walidatorów Icon.

Icon to znany łańcuch bloków, z solidnym rdzeniem użytkowników. Token ICX jest 42. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, a obecny 16% zwrot z obstawiania jest doskonały. Cena była niska, ale wygląda na to, że zaczyna rosnąć.

Wniosek

Jak widać, istnieje wiele monet, które można obstawiać, a my poruszyliśmy tylko te najlepsze (naszym zdaniem). Istnieje wiele innych monet do obstawiania i nie jest to pełna lista. Pamiętaj, że wybór monety powinien opierać się na czymś więcej niż tylko zwrot ze stawki.

Niektórym użytkownikom może się wydawać dość skomplikowane obstawianie w pojedynkę za pomocą portfeli wiersza poleceń i portfeli podstawowych w przypadku niektórych typów. Giełdy, takie jak Binance, oferują własne usługi obstawiania, w których będą delegatorem, na którego możesz postawić swoje monety. Wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to trzymać monety w portfelu Binance i przypisać je do puli do obstawiania.

Oczywiście te usługi nie są bezpłatne, a giełdy pobierają opłatę, która może wpłynąć na Twoje zwroty z obstawiania. Oznacza to również, że projekt staje się scentralizowany, ponieważ pule stawek są w coraz większym stopniu kontrolowane przez duże giełdy. Będziesz musiał zdecydować, czy taki kompromis jest rzeczywiście tego wart.

Tak czy inaczej, dodanie niektórych z nich do portfela może pomóc w wyrównaniu wahań cen monet, a także zapewnia sposób na stworzenie pasywnego strumienia dochodu, będąc jednocześnie bardziej stabilnym niż działalność handlowa.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me