Najlepsze portfele Algorand: 5 bezpiecznych opcji obstawiania ALGO

Algorand (ALGO) to jeden z najnowszych i najgorętszych projektów kryptowalutowych w kosmosie. Całe zainteresowanie projektem doprowadziło do dużego popytu na ich walutę ALGO.

Sieć Algorand to zdecentralizowany, pozbawiony pozwolenia łańcuch bloków typu open source, który został opracowany przez zespół naukowców, matematyków i ekonomistów. Algorand jest również dowodem na blockchain stawek, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą uzyskiwać stałe zwroty za obstawianie kryptowalut.

Przy tak dużym popycie na przechowywanie i obstawianie ALGO, istnieje pilna potrzeba bezpieczne portfele.

W tym poście przyjrzę się 5 najlepszym portfelom Algorand. Przyjrzę się również ich funkcjom obstawiania i dam kilka wskazówek, jeśli chodzi o obstawianie i zabezpieczanie ALGO.

Top 5 najlepszych portfeli ALGO

Zanim przejdziemy do wyboru portfela, ważne jest, aby wyjaśnić główne kryteria wyboru „najlepszego” portfela.

Z mojej perspektywy portfel musi być przede wszystkim bezpieczny. Ale musi też być wysoce funkcjonalny i dobrze obsługiwany przez programistów. Musi też mieć całkiem przyzwoitą reputację wśród społeczności. Twoi inni użytkownicy ALGO są często najlepszym źródłem informacji.

Teraz, biorąc pod uwagę, że Algorand został uruchomiony jako własny natywny łańcuch blokowy, nie ma tak dużego wsparcia dla portfela, jak w przypadku innych monet, które są zbudowane na innym łańcuchu lub rozwidlone z niego. To powiedziawszy, nadal istnieje przyzwoity wybór do wyboru.

Oto 5 najlepszych portfeli Algorand (w kolejności preferencji).

Księga (portfel sprzętowy)

Ledger jest prawdopodobnie najbardziej znanym portfelem sprzętowym, a według wielu jest również najlepszym i najbezpieczniejszym. Nie będziemy podejmować takiej decyzji, ale możemy powiedzieć, że portfele sprzętowe to najlepszy sposób na znalezienie bezpieczeństwa twoich monet, a Ledger z pewnością nie jest od tego wyjątkiem. Może całkowicie odizolować twoje klucze prywatne i wszelkie dane osobowe, zapewniając, że hakerzy nie są w stanie złamać twoich zasobów.

Chociaż Ledger Live nie obsługuje Algorand, Nano S i Nano X mają poziomy wsparcia dla kryptowaluty, w tym możliwość postawienia ALGO bezpośrednio z portfela. Nano S łączy się z internetowym portfelem MyALGO, podczas gdy Nano X może być użytym z mobilnym portfelem Algorand Core.

Portfel Ledger Nano Algorand

Kup Ledger Nano X z oficjalnego sklepu

Oprócz integracji z Ledger i możliwości obstawiania ALGO z portfela sprzętowego, użytkownicy uzyskują dostęp do solidnych funkcji bezpieczeństwa oferowanych przez portfele Ledger.

Obejmuje to dostosowany system operacyjny BOLUS, który zapobiega złośliwym atakom na portfel, a także zintegrowany układ zabezpieczający zaprojektowany w celu maksymalizacji bezpieczeństwa kluczy prywatnych każdego użytkownika. Ponadto Ledger uzyskał certyfikat ANSSI, jednej z wiodących francuskich agencji ds. Cyberbezpieczeństwa.

Ostrzeżenie ⚠️: Zawsze upewnij się, że kupujesz urządzenie w oficjalnym sklepie z księgami. Sprzedawcy będący stronami trzecimi majstrowali przy księgach.

Portfel sprzętowy Ledger jest również przydatny dla tych, którzy posiadają więcej niż jedną kryptowalutę, ponieważ obecnie obsługuje on ponad 1200 różnych kryptowalut, z których wiele jest również sztaplowane w księdze.

Należą do nich popularne kryptowaluty Tezos (XTZ) i Tron (TRX). Ogólnie rzecz biorąc, Ledger umożliwia stawianie do 7 różnych monet w tym samym czasie, a nagrody można zdobyć za pośrednictwem Ledger Live lub zarządzając zewnętrznym portfelem.

Portfel MyALGO (portfel internetowy)

Plik Portfel MyALGO to portfel internetowy zaprojektowany przez Rand Labs, wyspecjalizowany zespół zajmujący się technologią Algorand. Portfel jest bezpiecznym i łatwym w użyciu interfejsem do przechowywania ALGO, a także może łączyć się z portfelem sprzętowym Ledger w celu zwiększenia bezpieczeństwa twoich monet.

Ponieważ MyALGO Wallet jest oparty na sieci, może być używany z każdym z głównych systemów operacyjnych i z dowolną z głównych przeglądarek internetowych, a nawet możesz uzyskać do niego dostęp z urządzeń mobilnych z systemem iOS i Android.

MyALGOWallet UI

Interfejs użytkownika MyAlgo Wallet

Portfel MyALGO to jeden z najłatwiejszych sposobów wysyłania i odbierania ALGO, śledzenia wszystkich aktywów oraz organizowania, śledzenia i zarządzania wszystkimi portfelami Algorand. Ze względów bezpieczeństwa portfel został utworzony z interfejsem po stronie klienta, który zabezpiecza klucze prywatne na urządzeniu użytkownika. Klucze prywatne są bezpiecznie szyfrowane i nigdy nie opuszczają lokalnego urządzenia.

Oczywiście możesz użyć MyALGO Wallet do obstawiania tokenów ALGO. W przyszłych wersjach portfela użytkownicy będą mogli wymieniać swoje ALGO na USDT, BTC i inne kryptowaluty bezpośrednio z poziomu portfela.

Algorand Core Wallet (portfel mobilny)

Algorand portfel podstawowy to portfel mobilny, który można pobrać na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Play, a na urządzenia z systemem iOS ze sklepu z aplikacjami Apple. Jako oficjalny portfel Algorand jest stale rozwijany, a nowe funkcje są regularnie dodawane.

Oczywiście możliwe jest użycie tego portfela do obstawiania, a dzięki konsensusowi Algorand Pure Proof of Stake, nagrody Algorithm są zdobywane natychmiast po zdeponowaniu ALGO w portfelu.

Niedawno do portfela dodano obsługę Ledger Nano X, co czyni go jedną z pierwszych kryptowalut zintegrowanych z Bluetooth. Korzystanie z Ledger Nano X zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo środków dzięki możliwości uwierzytelniania i autoryzacji transakcji za pośrednictwem portfela mobilnego Algorand, a także zapewnia opcję chłodni do tworzenia i przechowywania kluczy prywatnych offline.

Portfel obejmuje również pełną i pełną integrację z generowanymi przez użytkowników Algorand Standard Assets. W momencie utworzenia takiego zasobu niestandardowego staje się on obsługiwany przez portfel i dostępny.

Portfel Algorand Core

Algorand Core Wallet w Google Sklep Play.

Te zasoby mają tę zaletę, że 4-sekundowe prędkości sieci, a użytkownicy portfela mogą przeglądać zasoby innych użytkowników portfela. To świetny sposób na interakcję z łańcuchem blokowym Algorand, aw ciągu 5 minut można utworzyć nowy zasób i w pełni go rozprowadzić.

Inne doskonałe funkcje obejmują możliwość przeglądania wszystkich użytkowników posiadających prawo na jednym ekranie bez konieczności przełączania się między kontami. Portfel ma również wbudowany kalkulator, który pokazuje dokładną wartość wszystkich aktywów ALGO w portfelu w USD. Nagrody są łatwo widoczne w portfelu, a użytkownicy mogą nawet włączyć powiadomienia, aby nie przegapić żadnych transferów ani aktualizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, portfel Algorand Core to doskonały wybór do przechowywania ALGO w bezpieczny sposób. Użytkownicy mogą korzystać z natychmiastowego obstawiania zapewnianego przez portfel, aby skorzystać z łączenia, a także mogą łączyć się z urządzeniem Ledger Nano X w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Doceniamy również fakt, że jest to oficjalny portfel i jest stale rozwijany, aby dodawać nowe funkcje i zwiększać bezpieczeństwo.

Portfel Atomic (Desktop & Mobilny)

Portfel atomowy to portfel innej firmy stworzony przez ten sam zespół, który przyniósł nam giełdę kryptowalut Changelly. Ponieważ ma wbudowaną obsługę Changelly, użytkownicy mogą szybko i łatwo wymieniać między ponad 60 różnymi kryptowalutami.

Ponadto użytkownicy mogą przechowywać w portfelu ponad 500 różnych monet, w tym Algorand. Portfel jest dostępny zarówno w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej, z obsługą systemów Windows, Mac i Linux w wersji komputerowej oraz iOS i Android w wersji mobilnej.

Mimo że jest to portfel innej firmy, okazał się bezpieczny, a wielu użytkowników docenia brak jakichkolwiek zezwoleń KYC lub rejestracji do korzystania z portfela i jego usługi wymiany.

Omówienie portfela Atomic

Wsparcie Atomic Wallet dla Algorand

Oczywiście użytkownicy zachowują pełną kontrolę nad swoimi zasobami, a klucze prywatne do portfela są zaszyfrowane i przechowywane lokalnie na urządzeniu. Portfel Atomic jest również wyposażony w zespół obsługi klienta, który jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów, które mogą wystąpić podczas pobierania, tworzenia lub używania portfela.

Oprócz oferowania możliwości wymiany dla ponad 60 kryptowalut, użytkownicy mogą również kupować 12 różnych kryptowalut, w tym BTC, LTC i USDT we własnych walutach lokalnych. Chociaż Algorand nie jest obsługiwany w przypadku zakupów, użytkownicy mogą po prostu kupić BTC lub USDT, a następnie użyć wbudowanej funkcji wymiany, aby wymienić na ALGO.

Zamknięte źródło &# 128104;&# 127996; ‍&# 128187 ;: Należy zauważyć, że Atomic Wallet nie jest w 100% open source, co oznacza, że ​​kod nie został zweryfikowany przez społeczność. Jednak w swojej najnowszej historii nie było żadnych naruszeń bezpieczeństwa.

Na koniec nie zapominajmy, że użytkownicy mogą postawić ALGO w portfelu Atomic. Możliwe jest również postawienie 8 innych kryptowalut, w tym Tezos (XTZ), Tron (TRX) i Cardano (ADA).

Ponadto portfel Atomic ma własną natywną kryptowalutę, Atomic Wallet Coin (AWC). Trzymając AWC w portfelu (minimum 1000 AWC), użytkownicy mogą otrzymać do 1% zwrotu gotówki ze wszystkich wymian dokonanych w portfelu.

Portfel Coinomi (Desktop & Mobilny)

Coinomi to kolejny popularny portfel innej firmy, który ma zarówno wersję stacjonarną, jak i mobilną. Windows, Mac OS i Linux są obsługiwane w wersji na komputery stacjonarne, a Android i iOS są obsługiwane w wersjach mobilnych.

Coinomi jest dobrze znane, ponieważ obsługuje ponad 125 różnych łańcuchów bloków i tysiące powiązanych tokenów. Oczywiście obejmuje to Algorand, a portfel Coinomi obsługuje również obstawianie ALGO, o ile masz co najmniej 1 ALGO.

Portfel Coinomi ma wspaniały zestaw funkcji, w tym silne szyfrowanie kluczy prywatnych, które są przechowywane lokalnie na urządzeniu użytkownika. Oprócz bezpieczeństwa portfel Coinomi jest dobrze znany ze skupienia się na prywatności. W tym celu nie wymaga żadnej weryfikacji KYC, nie ma powiązania z adresem IP ani powiązania z tożsamością i nigdy nie śledzi transakcji.

Portfel Coinomi Algorand

Portfel biurkowy Coinomi & Mobilne zrzuty ekranu

W portfelu jest wiele rzeczy, które użytkownicy mogą polubić, w tym integracja Changelly i Shapeshift, aby łatwo konwertować dużą liczbę kryptowalut bezpośrednio w portfelu. Portfel pozwala również na niestandardowe ustawienie opłat lub możesz pozwolić mu dynamicznie obliczać odpowiednią opłatę, aby zawsze uzyskać najlepszą wartość.

Wadą niektórych użytkowników jest zmiana dokonana pod koniec 2018 roku, która spowodowała zamknięcie kodu źródłowego Coinomi. Przejrzystość jest ważna dla wielu użytkowników kryptowalut, a przejście na kod z zamkniętym kodem źródłowym oznacza, że ​​baza kodu portfela nie może być już przeglądana przez osoby trzecie.

Algorand jest jedną z niewielu monet, które można postawić w portfelu Coinomi. Chociaż nagrody nie pojawiają się jako transakcje w portfelu, saldo odzwierciedla wszystkie zdobyte nagrody.

Wniosek

I tam masz pięć najlepszych miejsc do przechowywania żetonów ALGO i otrzymywania bieżących nagród za obstawianie. Wszystkie portfele mają swoje własne najważniejsze funkcje, od bezpieczeństwa po prostotę i wymianę w portfelu.

Wybór portfela zależy od twoich osobistych preferencji. Osobiście wybrałbym urządzenie sprzętowe do prowadzenia ksiąg rachunkowych, ponieważ zabezpieczeń nie da się pokonać. Alternatywnie, podstawowy portfel jest świetny, jeśli chcesz mieć tę możliwość obstawiania, a zarówno portfel Coinomi, jak i Atomic są idealne, jeśli chcesz przechowywać inną kryptowalutę.

Mogą istnieć inne portfele obsługujące ALGO, które znajdziesz. Jeśli zastanawiasz się nad nimi, musisz upewnić się, że mają przyzwoitą reputację wśród społeczności i że są dobrze wspierani przez programistów.

Niezależnie od tego, który portfel Algorand zdecydujesz się użyć, upewnij się, że przestrzegasz bezpieczeństwa portfela 101. Zawsze wykonuj kopie zapasowe swoich słów źródłowych i przechowuj je w bezpiecznym miejscu. Nie pobieraj żadnych podejrzanych plików, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie.

I wreszcie hodl w tajemnicy. Nikt nie musi wiedzieć, co stawiasz i 5 $ atak kluczem jest dość skuteczny. &# 128521;

Najlepsze miejsca do kupienia ALGO

  • Binance Exchange
  • Kraken
  • Bittrex

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me