Najlepsze portfele Bitcoin SV: 7 najbezpieczniejszych miejsc do przechowywania BSV

Bitcoin SV (Bitcoin Satoshi’s Vision lub BSV) to najbardziej znany rozwidlenie sieci Bitcoin Cash, które miało miejsce w listopadzie 2018 r..

Rozwój projektu przejęła firma deweloperska nChain. Był również wspierany finansowo przez wydobycie CoinGeek w jego początkach. Od czasu hardfork Bitcoin SV dotarł do pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji rynkowej i ma aktywną społeczność.

Tak więc istnieje potrzeba bezpiecznego przechowywania BSV.

W tym poście przedstawię siedem najlepszych portfeli Bitcoin SV, a także kilka najważniejszych wskazówek, jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie BSV.

7 najlepszych portfeli Bitcoin SV

Biorąc pod uwagę, że Bitcoin SV jest rozwidleniem Bitcoin Cash, który sam jest widelcem Bitcoin, istniało sporo portfeli, które można było łatwo dostosować z ich bazy kodu Bitcoin. Istnieje również wiele portfeli wielowalutowych innych firm, które oferują obsługę Bitcoin SV.

Nasz wybór „najlepszego” portfela opiera się na takich czynnikach, jak bezpieczeństwo, użyteczność, aktywny rozwój i wsparcie społeczności. Chociaż mogą istnieć inne portfele, które to obsługują, musisz upewnić się, że spełniają te kryteria.

Mając to na uwadze, oto siedem najlepszych portfeli Bitcoin SV.

Electrum SV (portfel biurkowy)

ElectrumSV widelec dobrze znanego portfela Bitcoin Electrum. Electrum zostało założone w 2011 roku przez Thomasa Voegtlina i jest jednym z najczęściej używanych portfeli Bitcoin.

To jest Hierarchiczne deterministyczne (HD) Portfel, co oznacza, że ​​automatycznie tworzy hierarchiczną strukturę adresów prywatnych / publicznych.

Co to znaczy?

Zasadniczo oznacza to, że jeśli chcesz użyć nowego adresu publicznego, aby otrzymać swój Bitcoin SV, możesz użyć jednego standardowego ziarna głównego do jego wygenerowania. Nie musisz tworzyć nowej kombinacji klucza prywatnego / publicznego.

Portfel ElectrumSV

Główny interfejs użytkownika portfela ElectrumSV

Wciąż trzymaj gotówkę Bitcoin Cash sprzed listopada 2018 r?

Następnie możesz skorzystać z funkcji dzielenia monet ElectrumSV. Pozwoli ci to bezpiecznie oddzielić BSV od oryginalnego łańcucha Bitcoin Cash. Możesz to przeczytać poręczny przewodnik który został przez nich sporządzony.

Otwarte źródło &# 128104; ‍&# 128187 ;: To jest coś, co naprawdę kochamy w Electrum. Kiedy portfel jest open source, możesz upewnić się, że kod jest w 100% bezpieczny. Możesz wyświetlić plik kod tutaj.

Coś innego, co docenisz w portfelu, to fakt, że ElectrumSV jest wspierany przez portfele sprzętowe, takie jak KeepKey, Trezor i Ledger.

Wszyscy wiemy, że portfele sprzętowe to jedne z najbezpieczniejszych opcji przechowywania na rynku. Dzięki temu wsparciu możesz przechowywać klucze na tych urządzeniach i używać programu ElectrumSV do zarządzania swoimi monetami – bezpiecznie i bezpiecznie.

Obecnie portfel ElectrumSV jest dostępny tylko w portfelu Desktop. Możesz go pobrać na Windows, MacOS i Linux.

Exodus (Desktop & Mobilny)

Exodus to wielowalutowy portfel innej firmy, który obsługuje Bitcoin SV. Jest to świetne, ponieważ oznacza, że ​​możesz przechowywać swój BSV razem ze wszystkimi innymi aktywami kryptowalutowymi.

Exodus istnieje od 2016 roku i ma całkiem dobre osiągnięcia w społeczności kryptowalut. Został zbudowany przez dwóch znanych programistów open source i nie doświadczył żadnych ataków ani hacków.

Zamknięte źródło &# 128274 ;: W przeciwieństwie do Electrum, Exodus nie jest oprogramowaniem typu open source. Jednak został zbudowany z wielu różnych bibliotek open source i istnieją pewne rozszerzenia, które są open source. Możesz zobaczyć ich GitHub tutaj.

W przeciwieństwie do powyższego portfela ElectrumSV, portfel Exodus obsługuje również urządzenia mobilne. Oznacza to, że może to być fajna alternatywa dla tych użytkowników, którzy muszą uzyskiwać dostęp do swojego BSV w podróży.

Jest obsługiwany zarówno przez Apple iTunes, jak i na Androida. Wersje mobilne obsługują mniej monet niż komputery stacjonarne, chociaż obie mogą być używane z BitcoinSV. Oceny w obu sklepach z aplikacjami były w przeważającej mierze pozytywne.

Aplikacja mobilna Exodus

iTunes i Sklep Google Play Oceny dla Exodus Mobile

Coś jeszcze, co docenisz w portfelu Exodus, to wbudowana funkcja wymiany. Dzięki zastosowaniu integracji Shapeshift możesz łatwo zmienić swój BSV na inne monety / tokeny i odwrotnie.

Portfel Desktop jest dość łatwy w użyciu, dobrze rozplanowany i intuicyjny. Możesz łatwo monitorować swój portfel, śledzić transakcje / adresy i tworzyć kopie zapasowe portfela. Exodus obsługuje urządzenia z systemami Windows, Mac i Linux.

Wreszcie z przyjemnością dowiesz się, że Exodus obsługuje również urządzenia Trezor. Zasadniczo oznacza to, że możesz przechowywać klucze prywatne Bitcoin SV na swoim Trezorze, a następnie używać portfela Exodus jako wybranego „klienta”. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak to zrobić tutaj.

Atomic Wallet (Mobile & Pulpit)

To jeden z najpopularniejszych portfeli innych firm dostępnych obecnie na rynku. Oprócz obsługi Bitcoin SV, portfel Atomic może przechowywać ponad 500+ monet i tokenów.

Portfel jest w 100% bezpieczny i jest open source. Możesz zobaczyć ich GitHub tutaj. Jest to również portfel na wiele urządzeń, który obsługuje wersje stacjonarne i mobilne.

Coś, co jest całkiem fajne w Atomic Wallet, to ich funkcja atomowej wymiany. Oznacza to, że możesz łatwo wymienić monety z różnych sieci bez konieczności korzystania z osoby trzeciej. Jest to jednak dość ograniczone i jest dostępne tylko dla BTC, LTC i QTUM.

Atomic Wallet ma również wbudowaną funkcję wymiany z integracją Shapeshift / Changelly. Oznacza to, że możesz łatwo wymienić swój BSV na inną monetę, korzystając z usług strony trzeciej.

Zakup Fiata &# 128184 ;: W rzeczywistości możesz kupić Bitcoin SV za pomocą waluty fiducjarnej za pomocą Atomic Wallet. Posiadają integrację simplex, która akceptuje karty kredytowe.

Jeśli chodzi o obsługę urządzeń mobilnych, Atomic Wallet jest obecnie dostępny tylko na Androida. Istnieją jednak plany wydania wersji na iOS w ich potoku. Recenzje aplikacji na Androida są dość pozytywne.

Interfejs użytkownika Atomic Wallet

Atomic Wallet Desktop i Mobile Wallet Wersje

Komputerowa wersja Atomic Wallet jest naprawdę intuicyjna i dobrze rozplanowana. Możesz łatwo zarządzać swoim BSV, a także wszystkimi innymi monetami w swoim portfelu. Możesz również zsynchronizować to z telefonem komórkowym.

Portfel komputerowy jest obecnie obsługiwany w systemach Windows, MacOS, Ubuntu, Debian i Fedora – więc spory wybór.

Coinomi (Mobile & Portfel na komputer)

Coinomi to kolejny wielowalutowy portfel innej firmy, który jako jeden z pierwszych został uruchomiony w 2014 roku. Obsługuje ponad 380 tokenów i monet.

Jedną z głównych zalet Coinomi jest prywatność, którą zapewnia portfel. Kiedy wysyłasz BSV za pomocą portfela, ukrywa on adres IP, którego używasz do łączenia się z ich serwerami.

Podobnie jak Atomic Wallet, masz również funkcję wymiany. Mają integrację zarówno z Changelly, jak i Shapeshift, co oznacza, że ​​możesz zamienić swój Bitcoin SV na inną kryptowalutę.

Jest to również portfel na wiele urządzeń iw przeciwieństwie do portfela Atomic obsługuje również urządzenia z systemem iOS. Recenzje portfela zarówno w sklepie iTunes, jak i Google Play są bardzo pozytywne.

Coinomi BitcoinSV

Obsługa urządzenia z portfelem Coinomi

Interfejs użytkownika aplikacji Desktop jest również dość intuicyjny i łatwy w nawigacji. Masz szybki i łatwy dostęp do wszystkich swoich monet i możesz przeskakiwać między licznymi funkcjami portfela. Portfel jest obsługiwany w systemach MacOS, Linux i Windows.

Jedyną wadą portfela Coinomi jest to, że nie jest on open source. Oznacza to, że nie możesz obserwować kodu i upewnić się, że jest w 100% nad płytą. Jednak w pięcioletniej historii portfela nie było żadnych incydentów.

CentBee (portfel mobilny)

Podobnie jak ElectrumSV, Centbee portfel został zaprojektowany wyłącznie dla Bitcoin SV. Jest to portfel wyłącznie mobilny, który stara się wprowadzić BSV do mas dzięki szybkim i łatwym płatnościom.

CentBee ma potężne wsparcie, a także jest wspierane przez Ayre Ventures i CoinGeek (te same firmy, które wspierały Bitcoin SV). Bez wątpienia pomogło to w rozwoju portfela.

Jedną z głównych cech portfela Centbee jest jego funkcjonalność i łatwość użycia. Możesz łatwo wysłać BSV do przyjaciół i rodziny przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Adopcja sprzedawcy &# 128184 ;: Centbee stara się również zwiększyć akceptację handlową Bitcoin SV. Odbywa się to poprzez ich globalny system płatności „ScanPay”. Po uruchomieniu ułatwi to dokonywanie płatności BSV w punkcie sprzedaży i online.

Portfel Centbee Bitcoin SV jest dostępny na obu iOS i Urządzenia z systemem Android. Recenzje wydają się całkiem przyzwoite i mają 3,9 gwiazdki w iTunes i 4,2 w Google Play.

Jedną wadą portfela jest jednak to, że nie jest to oprogramowanie typu open source, więc nie można zweryfikować kodu. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że ma dość renomowanych założycieli i sponsorów, jest mało prawdopodobne, aby był nieuczciwy – chociaż ochrona przed hakerami nie jest pewna.

Portfel Edge (telefon komórkowy)

Edge Wallet to kolejny portfel kryptowalut dostępny wyłącznie dla telefonów komórkowych. Jednak w przeciwieństwie do Centbee, Edge Wallet jest portfelem wielowalutowym, co oznacza, że ​​oprócz BSV możesz przechowywać kolejne 21 różnych monet / tokenów.

Edge Wallet został założony w 2014 roku, ale wcześniej nosił nazwę Airbitz. Nowy pseudonim przybrał w lutym 2018 roku.

Jeśli chodzi o użyteczność, Edge Wallet został zaprojektowany tak, aby był niezwykle intuicyjny. Możesz łatwo wysyłać / odbierać transakcje i przeglądać swój główny portfel.

Podobnie jak w przypadku wielu innych portfeli powyżej, istnieje również funkcja wymiany, w której możesz zamienić swój Bitcoin SV na dowolną z innych obsługiwanych monet. Możesz także użyć swojego fiata do kupowania monet dzięki tej wbudowanej funkcji.

Odzyskiwanie hasła &# 128275 ;: Portfel Edge oferuje unikalny sposób na odzyskanie hasła w przypadku jego utraty. Zamiast słów wyjściowych możesz użyć dwóch pytań zabezpieczających oraz adresu e-mail, aby go odzyskać. Upewnij się jednak, że są one wyjątkowe.

Portfel Edge jest dostępny zarówno na iOS, jak i na Androida i wydaje się, że są całkiem rozsądne recenzje aplikacji w obu ich odpowiednich sklepach (odpowiednio 4,1 startu i 4,0 gwiazdki).

EdgeWallet BSV

Zrzuty ekranu Edge Wallet w Apple sklep itunes

Coś, co docenią osoby dbające o bezpieczeństwo, to fakt, że portfel jest w pełni open source. Oznacza to, że możesz udać się do ich GitHub i upewnij się, że kod jest czysty i bezpieczny.

Portfel Guarda (wiele urządzeń)

Nie możemy podać listy portfeli innych firm bez wspominania o Portfel Guarda. Podobnie jak inne portfele powyżej, obsługuje mnóstwo monet / tokenów.

Firma Guarda ma siedzibę w Estonii i opracowuje szereg powiązanych produktów. Posiadają również licencję w kraju na prowadzenie działalności związanej z wymianą kryptowalut z licencją FIU (nr rejestr. FVR000109).

Oprócz obsługi Bitcoin SV, Guarda może przechowywać do 10 tysięcy tokenów z ponad 40 sieci. Możesz zobaczyć pełną listę wszystkich plików monety tutaj.

Podobnie jak wszystkie inne portfele innych firm powyżej, masz wbudowaną funkcję wymiany, w której możesz zamienić swój Bitcoin SV na inne monety lub fiat. Możesz nawet użyć ich wymiany fiat, aby kupić BSV bezpośrednio w portfelu.

Portfel Guarda BSV

Obsługa wielu urządzeń dla portfela Guarda

Istnieje szereg urządzeń, na których możesz używać portfela Guarda. Mają portfel internetowy, portfel biurkowy (Windows, Mac & Linux), portfele mobilne (iOS i Android), a nawet rozszerzenie do Chrome.

Uwaga ✍️: Portfele internetowe nie są najbezpieczniejszymi w użyciu. Wynika to z ryzyka wyłudzania informacji przez hakerów. Zamiast tego wybierz jeden z pozostałych portfeli powyżej.

Użytkownicy wydają się mieć całkiem przyzwoite doświadczenie w korzystaniu z aplikacji mobilnych Guarda. w sklep itunes tak dobrze jak sklep Google Play, mają odpowiednio 4,2 i 4,3 gwiazdki.

Najlepszą opinią, jaką portfel Guarda otrzymał od społeczności Bitcoin SV, jest poziom obsługi klienta. Rzeczywiście, we wszystkich sklepach z aplikacjami, a także na forach internetowych, były one pomocne i angażowały użytkowników.

Wreszcie portfel Guarda jest open source. Tak więc, podobnie jak niektóre inne portfele powyżej, pozwoli ci to zagłębić się w ich bazę kodu i upewnić się, że jesteś z niej zadowolony.

Wniosek

Oto 7 najlepszych miejsc do przechowywania Bitcoin SV.

Ostatecznie portfel, którego zdecydujesz się użyć, będzie zależał od twoich indywidualnych preferencji i przypadków użycia.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa najlepszą opcją jest użycie portfela sprzętowego, takiego jak Ledger lub Trezor, w połączeniu z portfelem ElectrumSV lub Exodus. Dzięki temu klucze będą przechowywane w chłodni.

Oczywiście wymaga to nieco unikalnej konfiguracji i może nie być dla wszystkich.

Alternatywnie możesz wybrać bezpieczne opcje oferowane przez Exodus jako samodzielne rozwiązanie lub dowolny z pozostałych 3 różnych wielowalutowych portfeli stron trzecich.

Niezależnie od tego, z którego portfela BSV zdecydujesz się skorzystać, upewnij się, że przestrzegasz bezpieczeństwa portfela 101. Twórz kopie zapasowe kluczy, nie pobieraj złośliwych plików, unikaj fałszywych portfeli.

A co najważniejsze, unikaj mówienia komukolwiek o swoich zasobach kryptograficznych…

Jeśli jesteś fanem wizji Bitcoin Satoshi, bądź jak Satoshi i HODL swoje monety w tajemnicy!

Najlepsze miejsca do kupienia BSV

  • Huobi
  • Bittrex
  • Poloniex

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me