Najlepsze portfele Cosmos ATOM: 7 najbezpieczniejszych opcji przechowywania i obstawiania

Cosmos (ATOM) to projekt, który próbuje rozwiązać problemy skalowalności & interoperacyjność nękająca łańcuchy bloków. Chcą zbudować „internet bloków”…

Jednym z pierwszych blockchainów zbudowanych w Cosmos jest Cosmos Hub, a jego natywnym tokenem jest ATOM. Nie jest używany jako magazyn wartości ani jako środek wymiany, ale zamiast tego jest używany do obstawiania w sieci Cosmos.

Biorąc pod uwagę, że głównym zastosowaniem ATOM jest obstawianie, niezwykle ważne jest znalezienie najlepszego i najbezpieczniejszego portfela do przechowywania tokenów ATOM.

W tym poście podam plik 7 najlepszych portfeli ATOM w sklepie. Podam ci również kilka wskazówek, jak bezpiecznie przechowywać ATOM.

7 najlepszych portfeli ATOM

Cosmos został zbudowany na rdzeniu Tendermint i jako taki jest całkowicie natywnym blockchainem. W przeciwieństwie do wielu innych projektów, które podniosły ICO, ATOM nie został wydany na blockchainie Ethereum. Oznacza to, że może mieć mniej tokenów ERC20 obsługi portfela.

Niemniej jednak obecnie istnieje kilka opcji przechowywania przez użytkowników kryptowalut ATOM. Moje kryteria są oparte głównie na bezpieczeństwie, wsparciu programistów i przyjazności dla użytkownika wybranego portfela.

To może nie być wyczerpująca lista, ponieważ mogą istnieć inne portfele, które według Ciebie obsługują ATOM. Jeśli zamierzasz używać tych portfeli, upewnij się, że mają one szerokie wsparcie społeczności, zanim wyślesz tam swoje monety.

Mając to na uwadze, do dzieła.

Ledger Nano S (portfel sprzętowy)

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo portfeli, nic nie jest w stanie pobić skuteczności portfela sprzętowego. Ledger Nano to prawdopodobnie najbardziej znany portfel sprzętowy na rynku. Obsługuje ponad 1000 monet i tokenów z rozszerzającą się mapą drogową.

Zaletą korzystania z portfela sprzętowego jest to, że klucze prywatne są zawsze przechowywane na urządzeniu w chłodni. Kiedy będziesz musiał podpisać transakcję, zrobisz to na urządzeniu i nigdy nie będzie ono narażone na działanie środowiska online.

Urządzenie Ledger połączy się z komputerem za pomocą kabla USB, za pomocą którego możesz zarządzać swoimi monetami. Chociaż istnieje aplikacja Ledger Live, której możesz używać do zarządzania wszystkimi innymi monetami, nie można jej używać do zarządzania ATOMem w portfelu. Odbywa się to poprzez zainstalowanie portfela Lunie, który opisujemy poniżej.

Portfel Ledger Nano ATOM

Kup Ledger Nano X z oficjalnego sklepu

Jeśli kiedykolwiek zgubiłeś swoje urządzenie Ledger Nano, możesz je również odzyskać za pomocą słów początkowych, które ustawiłeś podczas pierwszej konfiguracji urządzenia. Dlatego ważne jest, aby przechowywać je w bezpiecznym miejscu i przechowywać kopie zapasowe.

Najlepsza wskazówka &# 128175 ;: Kupując urządzenie sprzętowe, kup je w oficjalnym sklepie i nie korzystaj z usług sprzedawców zewnętrznych. Te urządzenia mogą zostać zmodyfikowane.

Obecnie można kupić dwa różne urządzenia Ledger. Poziomem podstawowym jest Ledger Nano S, który powinien wystarczyć do przechowywania ATOM. Obecnie kosztuje to 41 USD, co czyni go jednym z najtańszych portfeli sprzętowych dostępnych obecnie na rynku.

Jednak można również wziąć pod uwagę Ledger Nano X. Może to obsługiwać wiele innych aplikacji jednocześnie, co oznacza, że ​​nie musisz zawsze instalować i odinstalowywać aplikacji na monety podczas ich używania. Obsługuje również dodatkowe monety i obsługuje Bluetooth. Ma jednak cenę 119 USD.

Jak wspomniano, będziesz musiał użyć portfela Lunie lub Cosmostation, aby zarządzać swoimi monetami na komputerze. Jeśli chcesz otrzymać instrukcje, jak to zrobić, to poręczny przewodnik powinien obejmować wszystko.

Lunie (portfel internetowy i mobilny)

Plik Portfel Lunie był oficjalnym portfelem open source opracowanym przez zespół Cosmos. Od tego czasu Lunie została wydzielona jako osobna firma, która kontynuuje rozwój na portfelu. Biorąc pod uwagę, że został on po raz pierwszy opracowany przez zespół Cosmos, prawdopodobnie najlepiej nadaje się do uzyskiwania dostępu do pełnych korzyści z sieci.

Portfel Lunie może służyć do przechowywania i obstawiania tokenów ATOM. Został zaprojektowany tak, aby był wyjątkowo przyjazny dla użytkownika, a nawet nowi użytkownicy kryptowalut będą mogli łatwo zarządzać swoimi tokenami ATOM w portfelu Lunie. Użytkownicy mogą również uczestniczyć w zarządzaniu Kosmosem za pośrednictwem portfela Lunie.

portfel lunie ATOM

Interfejs użytkownika niedawno uruchomionego portfela Lunie

Ten niezabezpieczony portfel przechowuje klucze prywatne i frazy seedowe. Jest dostępny jako portfel internetowy, rozszerzenie przeglądarki, a ostatnio został wydany na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

Ostrzeżenie ⚠️: Korzystając z portfela internetowego Lunie, upewnij się, że jesteś pod właściwym adresem URL (app.lunie.io). Dzieje się tak z powodu zagrożenia atakami phishingowymi i innymi taktykami inżynierii społecznej.

Jednym z najlepszych przypadków użycia portfela Lunie jest to, że możesz postawić swój ATOM. Biorąc pod uwagę, że Cosmos Hub jest blockchainem typu Proof of Stake, możesz uzyskać zwroty z obstawiania, a tym samym pomóc zapewnić bezpieczeństwo sieci.

Lunie pracuje również nad tym, aby ich portfel był kompatybilny ze wszystkimi monetami do obstawiania, co jest ekscytującym wydarzeniem, na które można czekać w przyszłości. Jeśli chcesz być na bieżąco z postępami portfela na froncie obstawiania, możesz śledzić ich oficjalny blog.

Trust Wallet (portfel mobilny)

Trust Wallet to dobrze znany portfel mobilny, z wersjami dostępnymi zarówno dla użytkowników iOS, jak i Android. Oprócz obsługi tokena ATOM jest on również popularny jako oficjalny portfel ekosystemu Binance. Dzięki Trust Wallet Twoje klucze prywatne i seedy nigdy nie opuszczają Twojego urządzenia.

Trust Wallet umożliwia obstawianie tokenów ATOM, a ATOM można kupić bezpośrednio z poziomu Trust Wallet, co jest niezwykle wygodne. Użytkownicy doceniają również kompatybilność z Binance DEX, która daje dostęp do łatwego handlu. Ponadto Trust Wallet ma wbudowaną przeglądarkę Web3, umożliwiającą interakcję ze zdecentralizowanymi aplikacjami z poziomu aplikacji portfela.

Trust Wallet jest dostępny na urządzeniach z systemem iOS i Android. Chciałem poznać opinie, które portfel otrzymywał od tych, którzy zainstalowali aplikację. Dlatego zagłębiłem się w sklepie iTunes Store i sklepie Google Play.

Portfel Ratins Trust ATOM

Oceny Trust Wallet. Źródło: iTunes & Google Play

Jak widać, użytkownicy bardzo pochwalają portfel, generując ogólnie pozytywne opinie. Zachęcające jest również to, że za każdym razem, gdy użytkownicy mieli skargę, zespół Trust Wallet szybko reagował na ich obawy.

Kolejną naprawdę ważną zaletą Trust Wallet jest podobnie jak portfel Lunie, jest w pełni open source. Oznacza to, że kod jest dostępny dla wszystkich i w pełni kontrolowany, co zwiększa bezpieczeństwo portfela. Możesz wyświetlić Trust Wallet kod źródłowy tutaj.

Portfel Guarda

Plik Portfel Guarda to wielowalutowy portfel innej firmy. Oznacza to, że oprócz ATOM możesz również przechowywać do 10000 innych tokenów i monet – dość obszernych.

Portfel jest dostępny na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne i jest obsługiwany w większości systemów operacyjnych. Należy również pamiętać, że zawsze masz kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi, a dla tych z Was, którzy chcą ulepszyć swoje zabezpieczenia, jest to również opcja dzięki obsłudze księgi nano.

Coś innego, co możesz zrobić w Guarda, czego nie można zrobić na innych portfelach, to wymiana ATOM. Tam, na portfelu, możesz zamienić swoje krypto na inny rodzaj kryptowaluty.

Guarda Cosmos

Zrzuty ekranu portfela Guarda na komputerze / telefonie komórkowym

Dla tych z Was, którzy chcą postawić swój ATOM, możesz to również zrobić tutaj, w portfelu Guarda. Konfiguracja obstawiania portfela jest dość łatwa, jeśli wykonasz następujące kroki. Możesz również zauważyć, że obstawianie jest obsługiwane na wielu innych kryptowalutach, takich jak Tezos, NEO i Komodo.

Kolejną naprawdę fajną cechą portfela jest to, że masz również obsługę klienta, do której możesz się zwrócić, jeśli masz problemy z którąkolwiek z funkcji portfela. Mają też całkiem spory kanał Telegram z innymi członkami społeczności.

Skoro o tym mowa, recenzje portfela Guarda wydają się być całkiem pozytywne, a użytkownicy mają z nim dobre doświadczenia. Możesz dokładnie zobaczyć, co mówią w ich recenzjach sklepów z aplikacjami. Tym, którzy mieli problemy, wydawało się, że zespół Guarda zareagował szybko.

Jeszcze jedną rzeczą, którą docenisz w tym portfelu, jest to, że jest on open source. Większość kodu kryjącego się za ich portfelami jest dostępna w ich GitHubie. Oznacza to, że szersza społeczność programistów była w stanie zweryfikować kod i upewnić się, że jest solidny i bezpieczny.

Portfel Cosmostation (komputer stacjonarny i telefon komórkowy)

Portfel Cosmostation jest dostępny dla iOS i Android urządzenia mobilne i jako zdecentralizowany portfel internetowy, którego można używać z Ledger Nano S.Jest również w pełni open source, co oznacza, że kod jest otwarty do publicznego przeglądu.

Oprócz tego, że jest zweryfikowanym walidatorem w Cosmos Hub, portfel działa również jako uniwersalny portfel do obstawiania, z obsługą wielu monet do obstawiania. Obecnie obsługuje łańcuchy bloków oparte na ATOM, IRISnet, Terra i Tendermint.

Korzystając z portfela Cosmostation, możesz stawiać tokeny ATOM, a także szereg innych tokenów i zacząć zdobywać nagrody. Staking działa poprzez delegację do Cosmostation i jest wyjątkowo bezpieczny.

Portfele Cosmostation ATOM

Cosmostation Web & Portfele mobilne

Stawiając na Cosmostation, otrzymujesz nieprzeniknioną strukturę, która zapobiega różnym atakom na węzeł walidatora i całodobowe monitorowanie złośliwego ruchu przychodzącego i wychodzącego z węzłów Cosmostation.

Jak wspomniano, Cosmostation współpracuje również z urządzeniem Ledger Nano. Oznacza to, że możesz przechowywać swoje klucze prywatne w księdze, podczas delegowania, aby uzyskać zwroty z obstawiania. Warto również zauważyć, że Cosmostation rozważa wdrożenie modułu bezpieczeństwa sprzętu, który będzie chronił klucze cyfrowe.

Portfel Wetez (portfel mobilny)

Plik Portfel Wetez rozpoczął się jako portfel do obstawiania Tezos (XTZ), ale został zaktualizowany, aby obsługiwać wiele tokenów do obstawiania, w tym ATOM. Obecnie możesz przechowywać i stawiać 14 różnych żetonów, przy czym wsparcie dla 6 kolejnych jest obecnie w fazie rozwoju.

W przeciwieństwie do wielu innych uniwersalnych portfeli do obstawiania, portfel Wetez umożliwia również umieszczenie w portfelu innych autoryzowanych walidatorów jako opcji delegacji. Pozwala także na udział w zarządzaniu siecią Cosmos.

Portfel Wetez ATOM

Zrzuty ekranu portfela Wetez ze sklepu iTunes Store

Portfel Wetez jest dostępny zarówno na urządzenia mobilne z systemem iOS, jak i Android. Portfel zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo dzięki podwójnemu znakowi dzięki systemowi zarządzania kluczami. Obiecują również, że ich węzły stakingowe zapewniają dostępność przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a także niskie opóźnienia dzięki wydajnym serwerom.

Niestety wygląda na to, że portfel Wetez nie jest open source. Oznacza to, że nie można niezależnie zweryfikować niezawodności kodu. Jest to szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że delegujesz swój ATOM, aby węzły mogły głosować.

Portfel imToken (portfel mobilny)

Wreszcie, co nie mniej ważne, mamy Portfel imToken, który jest wyposażony w przydatne funkcje. Oprócz obsługi tokenów ATOM, obsługuje również tokenów Bitcoin, Ethereum i innych.

Obecnie jest dostępny tylko jako portfel mobilny w obu iOS i Google Play sklep. Opinie w sklepie iTunes wydają się ogólnie pozytywne, chociaż w sklepie Google Play są nieco bardziej zróżnicowane.

Portfel imToken ma wbudowaną obsługę zdecentralizowanej wymiany, więc możesz wymieniać tokeny bez opuszczania portfela. W przeciwieństwie do innych funkcji wymiany, które widziałem w portfelach stron trzecich, ponieważ możesz dokonać zamiany za pomocą inteligentnej umowy.

imToken Wallet ATOM

Zrzuty ekranu portfela imToken w sklepie Google Play

Jest to zdecentralizowana giełda zwana Tokenlon, która została zbudowana na protokole 0x dla Dexs. Gdyby wierzyć danym handlowym wymienionym na stronie internetowej, w ciągu ostatniego miesiąca zrealizowali ponad 16 milionów dolarów wolumenu, uzyskując łącznie 9000 transakcji.

Oprócz funkcji zdecentralizowanej wymiany, masz również przeglądarkę dApp, która umożliwia interakcję z dApps w aplikacji. Na przykład możesz użyć systemu tożsamości cyfrowej, który pozwala zalogować się do dowolnego dApp w celach KYC – bez wątpienia oszczędza czas.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa portfel umożliwia przechowywanie tokenów w chłodni lub oferuje również urządzenie sprzętowe imKey. Dzięki imToken będziesz mógł łatwo wymieniać i stawiać tokeny, uzyskując do 20% rocznych zwrotów z postawionych aktywów.

Wniosek

I masz to. Moja lista 6 najlepszych portfeli do przechowywania ATOM. Wraz ze wzrostem popularności ekosystemu Cosmos, popyt na portfele ATOM również będzie wzrastał. W związku z tym lista ta prawdopodobnie rozszerzy się w nadchodzących miesiącach.

Jeśli szukasz najbezpieczniejszej alternatywy, nie możesz tak naprawdę pokonać zalet portfela sprzętowego, takiego jak Ledger Nano. Będziesz także mógł postawić swój ATOM i wziąć udział w zarządzaniu za pośrednictwem portfeli Lunie lub Cosmopolitan.

Oczywiście możesz również po prostu użyć tych portfeli, przynajmniej na początku. Biorąc pod uwagę, że mają aplikacje mobilne, możesz również monitorować swoją pozycję i obserwować zwroty ze stawek, gdy jesteś w ruchu. Alternatywnie, jeśli chcesz mieć portfel z większą obsługą monet, możesz skorzystać z Trust Wallet – w końcu ma on wpisowe Binance.

Niezależnie od tego, jaki portfel wybierzesz, powinieneś Upewnić się przestrzegasz bezpieczeństwa portfela 101. Zawsze wykonuj kopie zapasowe swoich początkowych słów i przechowuj je w bezpiecznym miejscu. Dokładnie sprawdź adres swojej przeglądarki i unikaj podejrzanych pobrań.

I wreszcie hodl w tajemnicy! Kiedy ktoś wie, że trzymasz kryptowalutę, stajesz się celem.

Najlepsze miejsca do kupienia ATOM

  • Binance Exchange
  • Kraken
  • Huobi
  • Bittrex

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me