Najlepsze portfele Komodo: 8 najbezpieczniejszych portfeli KMD

Komodo (KMD) to blockchain, który istnieje już od jakiegoś czasu, został uruchomiony w 2016 roku, a jego celem było stworzenie autonomicznej, niezależnej i bezpłatnej sieci.

Został stworzony nie tylko z myślą o interesach inwestorów kryptowalut i przedsiębiorców, ale także przeciętnej osoby, która chce uciec od scentralizowanych rozwiązań. Ekosystem Komodo jest skalowalny, interoperacyjny, adaptacyjny i bezpieczny, zapewniając kompleksowe rozwiązania zarówno dla programistów, jak i użytkowników.

Oczywiście posiadanie miejsca do przechowywania Komodo Coin, które używa tickera KMD, jest niezbędne. Jest to również ważne dla osób zainteresowanych zbieraniem nagrody Active User Reward Komodo, która jest podobna do stawiania na tokeny KMD i zapewnia równowartość 5,1% rocznie, gdy nagroda jest odbierana przynajmniej raz w miesiącu.

W tym artykule omówimy niektóre z najlepszych portfeli Komodo do bezpiecznego przechowywania tokenów KMD.

8 najlepszych portfeli KMD

Zanim będziemy mogli zagłębić się w portfele, najpierw musimy określić, czego dokładnie szukamy przy pozyskiwaniu portfeli.

Być może najważniejszym kryterium jest bezpieczeństwo portfela. Ale przyglądamy się również doświadczeniom użytkowników, wsparciu dla programistów i opiniom społeczności. Aby przedstawić rozsądny wybór, zamieściliśmy szereg portfeli stacjonarnych, mobilnych i sprzętowych.

Bez zbędnych ceregieli przejdźmy więc od razu do najlepszych portfeli (kolejność preferencji).

Ledger Nano S (sprzęt)

Ledger Nano S to najpopularniejszy portfel harward, przeznaczony do przechowywania kryptowalut w możliwie najbezpieczniejszym środowisku. Oprócz obsługi tokenów KND, portfel obsługuje setki innych zasobów cyfrowych, a użytkownicy mogą tworzyć portfele dla wielu zasobów w tym samym portfelu sprzętowym.

Ledger Nano S jest używany po podłączeniu do portu USB w komputerze PC i obsługuje systemy operacyjne Windows, Mac OS, Linux i Chrome. Możliwe jest również podłączenie Ledgera do urządzenia z Androidem za pomocą kabla OTG.


Portfel Ledger Nano ATOM

Kup Ledger Nano X z oficjalnego sklepu

Jedną z najważniejszych cech Ledger Nano S jest jego bezpieczeństwo. Portfel zawiera kilka funkcji bezpieczeństwa, które mają na celu wyeliminowanie możliwości uzyskania przez hakerów dostępu do dowolnej kryptowaluty przechowywanej w księdze.

W portfelu znajduje się oddzielna sekcja do przechowywania zaszyfrowanych kluczy prywatnych, a portfel pozostaje przez cały czas offline, łącząc się tylko w celu wysłania informacji o transakcji.

Ostrzeżenie ⚠️: Jeśli zamierzasz kupić portfel sprzętowy, koniecznie kup go od oficjalnego producenta. Istnieje ryzyko ingerencji w zewnętrznych sprzedawców.

Nawet jeśli haker mógłby połączyć się z urządzeniem, każda transakcja musi zostać potwierdzona za pomocą fizycznych przycisków w księdze, co uniemożliwia zdalnemu użytkownikowi ukończenie transakcji i wysłanie środków z księgi.

Jedną z wad używania księgi do przechowywania tokenów KMD jest brak bezpośredniego wsparcia dla nagrody dla aktywnego użytkownika. Istnieje jednak kilka rozwiązań innych firm, z których można korzystać od grudnia 2019 r., Zakładając, że nie martwisz się, że mogą one zagrozić bezpieczeństwu urządzenia Ledger.

Obecnie na rynku są dwa urządzenia Ledger. Są to podstawowe Ledger Nano S (41 USD), a także Ledger Nano X (119 USD). Chociaż Nano S poradziłby sobie dobrze, model „X” ma kilka imponujących funkcji, które warto rozważyć.

Na przykład Ledger Nano X obsługuje znacznie więcej aplikacji niż model „S”. Oznacza to, że nie zawsze musisz odinstalowywać aplikacje, aby dodać więcej monet. Obsługuje również więcej kryptowalut i obsługuje technologię Bluetooth.

Komodo OceanQT (komputer stacjonarny)

Jest to natywny portfel dla Komodo, który nie tylko pomaga w przechowywaniu, wysyłaniu i odbieraniu tokenów KMD, ale także stanowi doskonały pojazd do obstawiania tokenów KMD, aby zdobyć 5% nagrody dla aktywnego użytkownika.

Komodo QT został stworzony z dobrze znanym interfejsem QT i obsługuje systemy operacyjne Windows, Mac OS i Linux. Ponadto ten portfel ma ulepszone ładowanie bloków i jest znany z większych prędkości. Był to pierwszy portfel QT dla widelca Zcash zgodnie z aktualizacją portfela Komodo.

Komodo Ocean QT

Interfejs użytkownika portfela Komodo OceanQT. Wizerunek Źródło

Możesz pobrać portfel OceanQT w ich repozytoriach GitHub, które mają rozszerzenie Najnowsze wydanie. Portfel został opracowany przez ip-gpu i członka zespołu Komodo (Decker). Jest również zbudowany na dość solidnej bazie kodu i ma podobny interfejs użytkownika do podstawowego klienta Bitcoin.

Otwarte źródło &# 128104;&# 127996; ‍&# 128187 ;: Portfel Komodo OceanQT jest open source. Oznacza to, że możesz zweryfikować cały kod w swoim GitHubie. Ma to również tę zaletę, że oznacza, że ​​zewnętrzni programiści mieli czas na sprawdzenie kodu.

Co więcej, portfel Komodo QT obsługuje wszystkie łańcuchy boczne Komodo. Obsługuje również sapling i „transakcje Z”. Pod względem funkcjonalności jest to więc całkiem przydatny portfel. Mimo to, jako portfel stacjonarny, nadal nie jest tak bezpieczny jak urządzenie sprzętowe.

Verus Enhanced Agama (komputer stacjonarny)

Plik Komodo Agama Portfel miał w przeszłości pewne problemy, gdy został zhakowany, ale te problemy już dawno zostały rozwiązane, a portfel Komodo Agama jest całkowicie bezpieczny. Ten portfel został pierwotnie opracowany przez projekt SuperNet, ale później został przejęty przez Komodo.

Portfel jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS i Linux, a oprócz obsługi tokena KMD może być również używany do przechowywania dowolnych monet z łańcuchów bocznych w ekosystemie Komodo. Użytkownicy mogą również użyć tego portfela, aby odebrać nagrodę dla aktywnego użytkownika.

Portfel jest dobrze oceniany i ma wsparcie zarówno programistów Komodo, jak i Verus. Został odbudowany po naruszeniu bezpieczeństwa w 2019 roku i nie tylko całkowicie zabezpieczam, ale jest to portfel polecany przez zespół programistów Komodo. Oprócz przechowywania KMD portfel może być również używany do przechowywania VRSC i ARRR, a także BTC, ETH i innych aktywów cyfrowych.

Versus Agama Desktop

Versus Agama Desktop UI & Obsługa urządzeń. Zdjęcie z Komodo

Użytkownicy portfela Verus Agama mogą również wybierać między trybami natywnymi, pełnymi i bazyliszkowymi przy użyciu wielu walut cyfrowych, takich jak KMD, ZEC i BTC, a także wielu innych. Użytkownicy mogą przechowywać i używać wszystkich tych wielu kryptowalut w tym samym portfelu, a także wybrać ustawienia zabezpieczeń dla każdego z nich.

  • Tryb pełny: normalne transakcje T, pobieranie blockchain. Jest to w zasadzie pełny węzeł dla wybranej monety.
  • Tryb bazyliszka: normalne transakcje T, brak pobierania blockchain. Jest to w zasadzie portfel podobny do Electrum, który zamiast polegać na serwerach, opiera się na zdecentralizowanych węzłach w celu pobierania informacji o łańcuchu bloków i transmitowania transakcji.
  • Tryb natywny: prywatne transakcje Z, pobieranie blockchain (jeszcze niedostępne)

Jak zobaczysz na Strona Github w przypadku tego portfela jest on nadal w fazie rozwoju i programiści zalecają używanie go na własne ryzyko. Mimo wszystko jest bardzo bezpieczny i jest portfelem polecanym dla ekosystemu Komodo.

Przyszłe wersje portfela będą również obejmować zdecentralizowaną wymianę (DEX), a także powiązaną wymianę aktywów (PAX) na tokeny fiducjarne. Te giełdy będą korzystać z funkcji atomowej wymiany Komodo, umożliwiającej wymianę monet w sposób peer-to-peer.

Agama Mobile (portfel mobilny)

Portfel Komodo Agama Mobile został wydany w listopadzie 2018 roku i jest dostępny zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android. Mówi się, że wersja na iOS znajduje się w TestFlight, jednak obecnie nie przyjmuje nowych beta testerów. Użytkownicy mogą postawić swoje KMD w portfelu, aby zdobyć 5% nagrody dla aktywnych użytkowników.

Portfel mobilny Agama

Mobilny portfel Agama dla Komodo. Zdjęcie za pośrednictwem Komodo Twitter

Portfel jest w fazie beta i trochę niepokojące jest to, że od maja 2019 r. Nie było żadnych aktualizacji, co sprawia, że ​​zastanawiamy się, czy portfel jest nadal w fazie rozwoju.

To powiedziawszy, nie było żadnych negatywnych raportów dotyczących portfela mobilnego i pozostaje jednym z lepszych wyborów dla tych, którzy chcą przechowywać swój plik KMD na urządzeniu mobilnym, a nie na komputerze stacjonarnym.

ZelCore (Desktop & Mobilny)

ZelCore rozlicza się jako kompleksowa platforma dla wszystkich Twoich potrzeb w zakresie przechowywania kryptowalut. „ZelCore to platforma z wieloma zasobami i portfelem, z której wszyscy mogą korzystać bezpłatnie, z najlepszymi wymianami szybkiej wymiany. ZelCore + odblokowuje zaawansowane funkcje handlowe z integracjami API dla najlepszych giełd. ” + TradingView.

Portfel obsługuje KMD i ponad 200 innych zasobów, co czyni go dobrym wyborem dla tych, którzy wiedzą, że będą potrzebować miejsca na więcej niż tylko tokeny KMD. Portfel obsługuje również wiele kont i zaszyfrowane portfele na tym samym urządzeniu.

Pozwala to użytkownikom zachować prywatność, przechowując wszystkie swoje aktywa na tym samym urządzeniu i w tym samym portfelu. ZelCore nie przechowuje ani nie przesyła danych użytkownika zdalnie. Wszystkie klucze prywatne pozostają na Twoich urządzeniach. Twoje klucze = Twoje aktywa. &# 128273;

ZelCore Wallet Komodo

Interfejs użytkownika platformy Zelcore. Obraz za pośrednictwem ZelCore

Kolejną przydatną funkcją portfela ZelCore jest integracja wymiany wymiany bezpośrednio w stacjonarnej i mobilnej wersji portfela. Pozwala to użytkownikom na szybką i łatwą wymianę między kryptowalutami.

Osoby z bardziej zaawansowanymi potrzebami handlowymi mogą sprawdzić ZelCore +, który umożliwia integrację głównych giełd, takich jak Binance, Kraken i Bittrex. Wadą portfela ZelCore + jest to, że nie jest on darmowy.

Subskrypcje zaczynają się od 9,99 USD miesięcznie w równoważnej kryptowalucie, z 10% rabatem za płacenie w ZelCash i dodatkowymi rabatami na subskrypcje 3, 6 i 12 miesięcy. Ci, którzy otrzymają 12-miesięczną subskrypcję i zapłacą ZelCash, zapłacą równowartość 7,65 $ / mies.

Portfel Atomic (Desktop & Mobilny)

Portfel atomowy jest dobrze znany jako portfel wielowalutowy, który umożliwia przechowywanie i korzystanie z Komodo, Bitcoin, Ethereum, XRP i ponad 300 tokenów w jednym interfejsie.

Coraz więcej zasobów jest dodawanych, ponieważ programiści nadal ulepszają portfel Atomic, dodając zarówno nowe zasoby, jak i nowe funkcje. Oczywiście bezpieczeństwo jest sercem portfela, a wszystkie klucze prywatne są przechowywane i szyfrowane na Twoim urządzeniu.

Atomic Wallet Komodo

Główne zalety Atomic Wallet

Desktopowa wersja Atomic jest dostępna dla systemów Windows i Mac OS, a także ma wersje dla Ubuntu, Debian i Fedora. Wersje mobilne są dostępne zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Portfel Atomic stał się jednym z najbezpieczniejszych dostępnych rozwiązań portfelowych.

Uwaga ✍️: Atomic Wallet nie jest w pełni open source. Oznacza to, że kod znajdujący się za portfelem nie został sprawdzony przez społeczność programistów. Istnieją jednak pewne repozytoria open source.

Nazwa portfela wzięła się z faktu, że obsługuje on atomic swap, który został dołączony jako sposób na łatwe przełączanie się między kryptowalutami bez ponoszenia nadmiernych opłat. Portfel umożliwia również kupowanie kryptowalut bezpośrednio z portfela za pomocą EUR, USD i innych walut lokalnych za pośrednictwem ShapeShift, Changelly lub ChangeNOW.

Posiadacze KMD ucieszą się również z wiadomości, że portfel można wykorzystać do obstawiania, aby otrzymać nagrodę dla aktywnego użytkownika.

Coinomi (Desktop & Mobilny)

Innym portfelem wielowalutowym innej firmy, który warto rozważyć, jest Coinomi. Obsługuje ponad 1170 innych walut crpypt, w tym Komodo. Opracowali również wersję desktopową i mobilną urządzenia, która jest dostępna na Windows, MacOS, Linux, iOS i Android.

Coinomi zostało założone w 2014 roku i od tego czasu ma stosunkowo czyste dane w zakresie bezpieczeństwa. Jest również włączony Segwit i ma ponad 168 reprezentacji waluty fiducjarnej kryptowaluty, którą masz w portfelu.

Chociaż Coinomi obsługuje cold staking dla wielu aktywów, nie wygląda na to, że możesz to zrobić w tej chwili z KMD. Tak więc, jeśli chcesz zarabiać na posiadanym KMD, powinieneś rozważyć jeden z wcześniej wspomnianych portfeli.

Coinmomi Komodo

Interfejs użytkownika portfela Coinomi na pulpicie & mobilny

To powiedziawszy, czymś innym, co zapewnia Coinomi, jest wbudowana funkcja wymiany. Umożliwi to zamianę innego Komodo w zamian za którąkolwiek z innych obsługiwanych kryptowalut. Co więcej, poprzez integrację z wymianą walut, możesz kupić kryptowaluty bezpośrednio w portfelu za pomocą karty kredytowej.

Uwaga &# 128179 ;: Jeśli zamierzasz używać swojej karty, możesz zwrócić uwagę na opłaty. Są one naprawdę dość wysokie ze względu na opłaty pobierane przez zewnętrznych dostawców płatności.

Coś jeszcze, co otrzymujesz w Coinomi, czego możesz nie dostać w przypadku niektórych portfeli open source, to obsługa klienta. Twierdzą, że mają wsparcie 24/7/365, z którym możesz się skontaktować za ich pośrednictwem dedykowany portal.

Portfel papierowy Komodo

Kolejna bezpieczna metoda przechowywania tokenów KMD w pliku portfel papierowy. Zaszyfrowany portfel papierowy to najbezpieczniejsza metoda przechowywania jakiejkolwiek kryptowaluty. Jednak portfele papierowe nie są dla wszystkich. Jeśli nie zapiszesz poprawnie kluczy prywatnych w portfelu papierowym, możesz je stracić, a tokeny KMD.

Portfel papierowy musi być również fizycznie bezpieczny. Każdy, kto wie, co to jest, może zabrać twoje tokeny dla siebie. Lub katastrofa, taka jak pożar lub powódź, może zniszczyć portfel papierowy, jeśli nie jest bezpieczny. Wreszcie nie można odebrać nagrody dla aktywnego użytkownika za tokeny KMD przechowywane w papierowym portfelu.

Wniosek

W tym artykule omówiliśmy wiele, ale pozostaje jedno naprawdę ważne pytanie: Który portfel Komodo jest najlepszy w użyciu? To nie jest pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Każdy użytkownik jest inny, ma inne wymagania i potrzeby.

Ci, którzy chcą używać Komodo jako waluty transakcyjnej, będą najlepiej obsługiwani za pomocą portfela mobilnego lub portfela internetowego. Jeśli chcesz zatrzymać i odebrać Nagrodę dla Aktywnego Użytkownika, portfel stacjonarny może być najlepszy. A jeśli przechowujesz małą fortunę w KMD, najlepiej będzie, jeśli kupisz portfel sprzętowy.

Niezależnie od tego, jaki portfel otrzymujesz, pamiętaj, aby ćwiczyć bezpieczeństwo portfela 101. Zawsze rób kopie zapasowe nasion, przechowuj te słowa źródłowe (lub portfele papierowe) w bezpiecznym miejscu. Jeśli korzystasz z portfela na komputerze, nie pobieraj żadnych podejrzanych plików i pamiętaj, aby zainstalować oprogramowanie antywirusowe.

Wreszcie, ryzyko wynikające z napadu fizycznego jest realne, gdy masz dużo KMD. Nikt nie musi wiedzieć, ile masz kryptowalut tak HODL, że w tajemnicy. &# 128521;

Najlepsze miejsca do kupienia KMD

  • Binance Exchange
  • Bittrex
  • Huobi

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me