Najlepsze portfele NEM: 6 najbezpieczniejszych miejsc do przechowywania XEM

NEM (XEM) to wyjątkowy projekt, który został zbudowany od podstaw, aby stać się jednym z najszybszych i najbardziej skalowalnych dostępnych łańcuchów bloków.

Został stworzony z myślą o dużych możliwościach dostosowywania i umożliwia programistom tworzenie szerokiej gamy zdecentralizowanych aplikacji. Z tego powodu zainteresowanie rodzimą monetą XEM stale rośnie, podobnie jak jej szersze zastosowanie.

Oczywiście, jeśli jesteś jednym z tych posiadaczy, będziesz szukał bezpiecznej opcji przechowywania XEM.

W tym poście podam listę 7 najlepszych portfeli NEM. Podam ci również kilka wskazówek, jak bezpiecznie przechowywać XEM.

7 najlepszych portfeli NEM

W przypadku tokena innego niż ERC20 w rzeczywistości istnieje całkiem sporo portfeli obsługujących NEM. Dzieje się tak, ponieważ projekt istnieje już od jakiegoś czasu i jako taki istnieje wielu dostawców portfeli, którzy zbudowali integracje.

Jest kilka kluczowych kryteriów, których użyłem tutaj, aby wybrać najlepszy portfel. Obejmują one takie aspekty, jak bezpieczeństwo, użyteczność i wsparcie dla programistów / społeczności.

Trezor (portfel sprzętowy)

Trezor jest jednym z wiodących portfeli sprzętowych kryptowalut i zapewnia bezpieczeństwo monet XEM, przechowując je w rozwiązaniu offline lub w chłodni. Jak każdy dobry portfel, Trezor tworzy frazę początkową przy pierwszym użyciu, która pozwala odzyskać wszelkie środki przechowywane w portfelu, jeśli zostanie zgubiony, skradziony lub uszkodzony.

Trezor ma wiele warstw ochrony, aby wszystkie Twoje monety były bezpieczne. Pierwszym jest konieczność wprowadzenia dziewięciocyfrowego kodu PIN, aby uzyskać dostęp do portfela. Wymaga również wejścia cyfrowego i fizycznego dla każdej transakcji, z małym ekranem OLED i dwoma fizycznymi przyciskami używanymi razem do potwierdzania transakcji.

Portfel Trezor NEM

Trezor Model T i Trezor Model One

Oznacza to, że osoba atakująca cyfrowo bez fizycznego dostępu do Trezora nie może ukraść Twoich monet. Wreszcie Trezor korzysta z ograniczonego połączenia USB, które chroni portfel, nawet jeśli jest podłączony do komputera zainfekowanego wirusem.

Trezor jest również bardzo przydatny, jeśli oprócz NEM trzymasz monety, ponieważ obsługuje ponad 1000 różnych monet, tokenów i zasobów cyfrowych. Trezor kosztuje 69 euro i jest jednym z najbardziej udanych portfeli sprzętowych po Ledger Nano.

NEM Nano (portfel biurkowy)

Portfel NEM Nano to obsługiwany portfel stacjonarny z wersjami dostępnymi dla systemów Windows, Linux i Mac. Jest to mały portfel, który pozwala na łatwe przechowywanie i zarządzanie monetami XEM. Posiada również solidne zabezpieczenia i możliwość wysyłania wiadomości i mozaik na dowolny adres lub przestrzeń nazw NEM.

Portfel został stworzony jako prosty w obsłudze interfejs NEM odpowiedni nawet dla początkujących użytkowników. Klucze prywatne pozostają na Twoim komputerze, zachowując kontrolę nad XEM w Twoich rękach. Portfel obsługuje również konta z wieloma podpisami i kontami dla wielu użytkowników, co czyni go dobrym wyborem do użytku zespołowego.

Interfejs użytkownika portfela Nem Nano

Interfejs użytkownika portfela Nem Nano. Zdjęcie za pośrednictwem Średni

Trezor obsługuje również portfel NEM Nano. Oprócz przechowywania XEM w tym portfelu można go również używać do zbierania NEM.

Bezpieczeństwo 101 &# 128274 ;: Chociaż portfele na komputery stacjonarne są bezpieczne, istnieje ogólne ryzyko złośliwego oprogramowania i wirusów rejestrujących klucze. Upewnij się, że Twój program antywirusowy jest aktualny i nie pobierasz żadnych złośliwych plików.

Wreszcie coś innego, na czym byłem pod wrażeniem, to fakt, że jest to jeden z niewielu natywnych portfeli, który obsługuje natychmiastową wymianę. W takim przypadku NEM Nano korzysta z Changelly API, aby dokonywać natychmiastowych transakcji bezpośrednio na Twój adres NEM.

Oznacza to, że możesz użyć Changelly, aby szybko i łatwo przekonwertować inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, na XEM, które zostaną wysłane bezpośrednio na Twój adres NEM. Możesz nawet skorzystać z bramki Changelly fiat i kupić XEM za swoje USD, EUR lub GBP.

Aplikacja NEM Foundation (portfel mobilny)

To jest oficjalna aplikacja mobilna NEM, dostępna dla obu Android i iOS system operacyjny. Jest łatwy w instalacji i konfiguracji oraz daje użytkownikom możliwość łatwego przechowywania, wysyłania i odbierania XEM na swoich smartfonach. Umożliwia także łatwy import i eksport istniejących kont w portfelu NEM.

Portfel jest wielopodpisowy i pozwala na zarządzanie wieloma kontami. Klucze prywatne są przechowywane lokalnie w celu zapewnienia bezpieczeństwa, a wszystkie klucze i inne dane są szyfrowane. Aplikacja NEM Foundation to łatwy w użyciu interfejs, który umożliwia użytkownikom szybkie i łatwe przeprowadzanie transakcji z XEM.

Nem Foundation Mobile

Zrzuty ekranu aplikacji mobilnej NEM Foundation

Rozkład ocen aplikacji wydaje się być dość wypaczony. Wiele osób oceniło go na 5 lub 1 w obu sklepach. Wiele obaw wydaje się związanych z problemami z poszczególnymi portfelami. Byli jednak tacy, którzy skarżyli się na awarię aplikacji w zeszłym roku. Wydaje się, że zostały one ostatnio rozwiązane.

Jednak zachęcające jest to, że programiści reagują na tych użytkowników. Odpowiadają na pytania i zajmują się obawami. To pokazuje, że zespół NEM jest otwarty na konstruktywną krytykę.

Portfel Exodus (portfel na biurko)

Portfel Exodus jest jednym z najbardziej znanych wielowalutowych portfeli kryptograficznych innych firm dostępnych obecnie na rynku. Niedawno wydali również integrację dla NEM.

Exodus zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad kluczami na ich urządzeniach. Można to uznać za znacznie bezpieczniejsze niż korzystanie z rozwiązań portfela powierniczego, takich jak giełdy kryptowalut itp. Nie jest również wymagana konfiguracja ani weryfikacja konta, co oznacza, że ​​Twoje dane nigdy nie są zagrożone.

Wsparcie Trezora &# 128279 ;: Exodus niedawno nawiązał również współpracę z Trezorem, dzięki czemu możesz używać urządzenia Trezor, ale zarządzać swoimi monetami za pośrednictwem interfejsu użytkownika Exodus. Ma to dodatkową zaletę w postaci bezpieczeństwa na poziomie sprzętowym, a jednocześnie umożliwia korzystanie z naprawdę intuicyjnego interfejsu użytkownika.

Jednym z głównych punktów sprzedaży portfela Exodus jest łatwość użytkowania. Posiada jeden z najbardziej intuicyjnych interfejsów użytkownika i pozwala na szybkie i łatwe zarządzanie monetami. Masz również całodobową obsługę klienta, która jest świetna, jeśli potrzebujesz szybkiego wsparcia lub potrzebujesz odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania.

Portfel Nem XEM Exodus

Portfel biurkowy Exodus z obsługą NEM

Exodus ma również integrację Shapeshift. Oznacza to, że możesz łatwo wymienić swój XEM na inną monetę bezpośrednio w portfelu. Nie ma potrzeby wysyłania swoich monet do dużej giełdy powierniczej i kupowania wybranej monety. Niższe opłaty i bezpieczniejsza transakcja.

Portfel Exodus został opracowany przez zespół bardzo zdolnych inżynierów. Projekt był kiedyś całkowicie open source i nadal istnieje wiele funkcjonalnych komponentów projektu, które są open source. Możesz przeglądać te sekcje open source publicznie w Exodus GitHub.

Portfel Exodus jest dostępny w systemach Windows, Linux i Mac. Niedawno wydali również wersję mobilną, która jest dostępna na iOS. Jednak na razie nie ma wsparcia dla NEM…

Coinomi (portfel stacjonarny i mobilny)

Coinomi zostało uruchomione w 2014 roku jako portfel mobilny, a niedawno wydało również wersję na komputery stacjonarne. Jest to jeden z najpopularniejszych mobilnych portfeli kryptowalutowych i obsługuje NEM oraz ponad 1500 innych aktywów blockchain. Dodatkowo użytkownicy mogą w ogóle dodać dowolny token ERC-20. Jeśli potrzebujesz portfela, który może służyć do przechowywania dużego przekroju aktywów, portfel Coinomi to doskonała opcja.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, portfel Coinomi przechowuje klucze prywatne na urządzeniu, co daje Ci pełną kontrolę. Na początku roku pojawiły się pewne kontrowersje, o które oskarżył ich użytkownik Coinomi niechlujne kodowanie. Nie mogło to jednak doprowadzić do utraty środków i natychmiast rozwiązano problem.

Portfel Coinomi Nem

Portfel mobilny i portfel stacjonarny Coinomi dla XEM

Coś jeszcze, co bardzo mi się podoba w Coinomi, to funkcjonalność wymiany. Zapewnia to ich integracja Shapeshift, umożliwiająca łatwą wymianę XEM na wiele innych kryptowalut bezpośrednio w portfelu.

Coinomi szanuje również Twoją prywatność i nie musisz podawać swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail ani żadnych innych informacji KYC / AML podczas pobierania portfela. Ukrywa nawet adres IP pobierania, a na serwerach Coinomi nie ma żadnych dzienników.

Otwarte źródło &# 128104; ‍&# 128187 ;: Jeśli jesteś purystą, jedyną drobną wadą portfela Coinomi jest to, że nie jest on open source. Oznacza to, że kod nie został zweryfikowany przez zewnętrznych programistów pod kątem jego solidności i bezpieczeństwa. Oczywiście wykorzystano również projekty open source, takie jak Elektron i Copay.

Portfel Coinomi jest łatwy w użyciu, z intuicyjnym interfejsem użytkownika i przejrzystą nawigacją. Jest również dostępny na wielu urządzeniach, w tym na komputerach stacjonarnych z systemem Windows i Linux. Na obu dostępna jest również wersja na MacOS, a także mobilna iOS i Android.

Klient społeczności NEM – NCC (portfel komputerowy)

To jest oryginał Portfel biurkowy NEM, który służy również jako węzeł sieciowy. Jest to najlepszy portfel do zbierania monet, ale nadaje się również dla zaawansowanych użytkowników. Początkującym zaleca się korzystanie z aplikacji NEM Nano, która została opracowana jako łatwa w użyciu alternatywa dla NCC.

NCC jest dostępny dla systemów Windows, Linux i Mac, dlatego przed zainstalowaniem klienta NCC należy upewnić się, że komputer jest wolny od wirusów. Chociaż może to być najbezpieczniejszy portfel programowy dla NEM, konfiguracja będzie zbyt duża dla większości początkujących użytkowników. Jednak zaawansowane funkcje dostępne w NCC są bardzo atrakcyjne dla zaawansowanych użytkowników NEM.

FreeWallet (portfel mobilny)

FreeWallet to portfel mobilny i internetowy, który ma opcje zarówno dla portfela wielowalutowego do przechowywania NEM, jak i jeśli wolisz portfel z jedną walutą, możesz również wybrać Tylko portfel XEM (Tylko obsługa Androida). W obu przypadkach otrzymujesz ceniony portfel, który został opracowany z myślą o Twoim bezpieczeństwie.

Jedną z funkcji FreeWallet, której nie lubią niektórzy użytkownicy, jest to, że portfel faktycznie przechowuje klucze prywatne do twoich monet na swoich serwerach. Robią to, aby móc umieścić monety w chłodni w skarbcach bankowych. Innymi słowy, działają jak „portfel powierniczy”, który utrzymuje kontrolę nad Twoimi monetami.

Nie Twoje klucze &# 128273 ;: Biorąc pod uwagę, że użytkownicy nie posiadają własnych kluczy, to rozwiązanie portfela nie różni się zbytnio od trzymania monet na giełdzie. Będziesz musiał rozważyć zalety łatwego powrotu do zdrowia nad wadami braku posiadania monet osobiście.

FreeWallet jest nieco wyjątkowy, ponieważ nie jest generowana żadna fraza zapasowa. Jeśli z jakiegoś powodu stracisz dostęp do swojego konta, jedynym sposobem na jego przywrócenie jest skorzystanie z pomocy zespołu wsparcia FreeWallet. Oprócz podstawowego zabezpieczenia portfela możesz zwiększyć bezpieczeństwo, dodając kod PIN lub weryfikując swój adres e-mail / numer telefonu.

FreeWallet NEM

Portfel FreeWallet NEM (XEM)

Dostępna jest również obsługa odcisków palców, co oznacza, że ​​możesz szybko zalogować się do urządzenia bez hasła. Jeśli martwisz się nielegalnymi zakupami na swoim koncie, możesz ustawić dzienne lub tygodniowe limity kwot transakcji, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

FreeWallet działa również jako wymiana obsługiwanych monet, umożliwiając użytkownikom szybką i łatwą wymianę między monetami bezpośrednio w portfelu. Możliwe jest również kupowanie BTC i ETH za pomocą karty kredytowej bezpośrednio w portfelu.

Podczas gdy niektórym może się nie spodobać, że klucze prywatne są przechowywane w firmie FreeWallet, inni docenią łatwość użytkowania i funkcjonalność portfela.

Wniosek

Oto 7 najlepszych portfeli NEM XEM, które są obecnie na rynku. Który portfel ostatecznie wybierzesz, będzie zależeć od twoich osobistych preferencji i poziomu umiejętności.

Nie ma wątpliwości, że ochrona zapewniana przez portfel sprzętowy, taki jak Trezor, jest prawdopodobnie najbezpieczniejszą opcją. Wspaniałą rzeczą jest to, że możesz teraz używać tego Trezora z portfelem stacjonarnym Exodus, co oznacza czystszy i bardziej intuicyjny interfejs użytkownika.

Oczywiście, jeśli wygodnie przechowujesz klucze na pulpicie, możesz sam wybrać portfel Exodus. Jeśli wolisz wygodę portfela mobilnego, zarówno aplikacja fundacji NEM, jak i Coinomi są dość skuteczne.

Wreszcie, jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem wszystkich funkcji platformy NEM, możesz pobrać portfel na komputer NEM nano. Jest to również świetny sposób na wsparcie fundacji NEM i zwiększenie przyjęcia technologii.

Niezależnie od tego, z jakiego rozwiązania portfela zdecydujesz się skorzystać, pamiętaj, aby ćwiczyć bezpieczeństwo portfela 101. Nie pobieraj podejrzanych plików, przechowuj kopie swoich początkowych słów i nie informuj wszystkich, ile przechowujesz XEM!

Najlepsze miejsca do zakupu XEM

  • Binance
  • Bittrex
  • Huobi
  • Poloniex

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me