Najlepsze portfele ontologiczne: 9 najbezpieczniejszych opcji przechowywania ONT i ONG

Ontology (ONT) to projekt, który tworzy ekosystem zaufania peer-to-peer do wymiany danych i współpracy – i przyciąga sporo uwagi.

Mówiąc dokładniej, infrastruktura ontologii istnieje jako ekosystem międzysystemowy, międzybranżowy i międzyaplikacyjny. Podobnie jak inne projekty technologii blockchain, Ontology jest zdecentralizowana i działa z wykorzystaniem systemu podwójnych tokenów.

Te dwa tokeny to ONT i ONG. Token ONT jest tokenem transakcyjnym sieci Ontology, podczas gdy cel ONG jest podobny do tokena GAS NEO, który zasadniczo umożliwia ludziom zarabianie opłat transakcyjnych, gdy pomagają utrzymać działanie łańcucha blokowego.

Jeśli korzystasz z łańcucha blokowego Ontology lub po prostu inwestujesz w tokeny ONT, potrzebujesz portfela do przechowywania, a poniżej znajdziesz listę ośmiu najlepszych miejsc do przechowywania ONT i ONG.

Top 8 ONT & Portfele ONG

Zanim przejdę do najlepszych portfeli, z których możesz korzystać, warto zwrócić uwagę na dokładnie, jakich kryteriów używamy do oceny tych portfeli.

Sprowadza się to do wielu czynników, w tym bezpieczeństwa portfela, wsparcia programisty, łatwości użytkowania i funkcjonalności. Oczywiście mogą istnieć portfele obsługujące ONT, których nie ma na tej liście. Jeśli myślisz o ich użyciu, upewnij się, że cieszą się one dobrą reputacją wśród reszty społeczności.

Mając to na uwadze, przejdźmy bezpośrednio do górnych portfeli (w kolejności preferencji).

Portfele księgi (portfel sprzętowy)

Ledger Nano S jest dobrze znany jako jeden z najlepszych portfeli sprzętowych do przechowywania wielu różnych kryptowalut. W rzeczywistości Ledger obsługuje ponad 700 różnych kryptowalut i jest jedną z najbezpieczniejszych metod przechowywania kryptowalut i ochrony ich przed złymi aktorami.

Chociaż Nano S jest najbardziej przystępnym cenowo portfelem Ledger, istnieją również Ledger Blue i nowy Ledger X, z których oba mogą być również używane do przechowywania ONT i ONG.


Portfel Ledger Nano Ontology

Kup Ledger Nano X z oficjalnego sklepu

The Ledger chroni twoje ONT / ONG przed hakerami i innymi złymi aktorami na wiele sposobów. Urządzenie wymaga zarówno cyfrowych, jak i fizycznych danych wejściowych, aby zakończyć jakiekolwiek transakcje, co oznacza, że ​​nie można zdalnie ukraść środków z Księgi Głównej.

Wszystkie dane są szyfrowane i chronione kodem PIN, a także mają pełną kopię zapasową. Nie musisz się martwić utratą ONT / ONG przechowywanego w księdze. Otrzymujesz także testy pod kątem złośliwego oprogramowania, aby upewnić się, że urządzenie nie jest zagrożone.

Ostrzeżenie ⚠️: Jeśli zamierzasz kupić urządzenie do obsługi księgi, upewnij się, że kupujesz je z oficjalnego sklepu. Możliwe, że osoby trzecie dokonały manipulacji przy urządzeniu.

Portfele Ledger zapewniają doskonałe bezpieczeństwo, łącząc kody PIN, szyfrowanie i dwuskładnikowe uwierzytelnianie transakcji, wymagając zarówno uwierzytelniania cyfrowego, jak i fizycznego.

Ledger Nano S odnotował kilka obniżek cen w 2018 r., A na początku 2019 r. Kosztuje zaledwie 59 USD. Ledger Nano X jest bardziej zaawansowanym modelem i kosztuje 119 USD, podczas gdy Ledger Blue zapewnia najnowocześniejsze zabezpieczenia ekranu dotykowego, ale ma dość wysoką cenę 269,99 USD.

OWallet (portfel na komputer)

OWallet to oficjalny portfel desktopowy firmy Ontology, dostępny w wersjach dla systemów Windows, Linux i Mac OS. Jest to wszechstronny portfel na komputery stacjonarne, który umożliwia nie tylko standardowe zarządzanie portfelem, ale także zarządzanie współdzielonym portfelem za pomocą technologii wielu podpisów. Oprócz tego może również współdziałać z portfelami sprzętowymi, takimi jak Ledger i Trezor, aby zapewnić najbezpieczniejsze wrażenia.

Oczywiście portfel umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie tokenów ONT. Obsługuje również przechowywanie tokenów ONG i odkupywanie tokenów ONG. Ponadto jest wyposażony w obsługę identyfikatora ONT.

Ci, którzy chcą postawić swoje tokeny ONT, mogą to zrobić za pośrednictwem OWallet, ponieważ obsługuje on obstawianie i zarządzanie autoryzacją stawek. Portfel jest zintegrowany z Changelly i Cryptonex, aby zapewnić płynną wymianę kryptowalut bezpośrednio przez portfel.

Ontology Owallet

Interfejs użytkownika Ontology Owallet

Oczekuje się, że przyszłe wersje OWallet będą obejmować dodatkowe integracje z dApp, w tym zapewnienie kompilacji, wywoływania i innych kompleksowych usług, które będą przydatne dla programistów dApp..

Należy zauważyć, że instalacja i korzystanie z portfela nie należy do najłatwiejszych, a Owallet może nie być odpowiedni dla początkujących użytkowników kryptowalut. Podczas instalacji portfel oferuje zaawansowane funkcje, takie jak wybór ścieżki pliku Keystone. Po skonfigurowaniu portfela użytkownicy zobaczą szczegóły dotyczące adresu portfela, klucza publicznego, salda aktywów ONT i ONG, ceny salda ONT w USD i nie tylko.

Należy również zauważyć, że OWallet jest oprogramowaniem typu open source. Dlaczego to jest ważne? Oznacza to, że kod jest otwarty do publicznego wglądu przez osoby ze społeczności. Możesz wyświetlić cały kod źródłowy portfela w publiczny GitHub ontologii.

ONTO (portfel mobilny)

Plik Portfel ONTO to oficjalny portfel mobilny dla projektu Ontology. Jest to zdecentralizowany klient portfela, który stanowi wstęp do ekosystemu Ontology. Nie tylko umożliwia wysyłanie, odbieranie i przechowywanie ONT i ONG, ale także pozwala użytkownikom tworzyć własną tożsamość cyfrową w łańcuchu blokowym Ontology. A wszystko to zapewnia bezpieczeństwo i ochronę prywatności za pomocą zestawu algorytmów kryptograficznych.

Jedną z korzyści związanych z bezpieczeństwem korzystania z portfela mobilnego ONTO jest to, że nie przechowuje on żadnych danych. Wszystkie Twoje dane, w tym wszelkie dane autoryzacyjne i uwierzytelniające, są przechowywane tylko lokalnie na Twoim urządzeniu. Uniemożliwia to dostęp do Twoich danych osobom trzecim, o ile nie wyrazisz na to zgody.

Oprócz obsługi zasobów ONT, portfel został również zaprojektowany do przechowywania aktywów ETH, NEO i KLAY. Daje to użytkownikom portfela dodatkową elastyczność. Użytkownicy mogą odkrywać aplikacje Ontology dApps bezpośrednio z poziomu interfejsu portfela.

ONTO Ontologia portfela

Zrzuty ekranu portfela ONTO w iTunes

Mówiąc o interfejsie portfela, portfel ONTO został niedawno przeprojektowany, a rezultatem jest czysty wygląd i łatwy w użyciu portfel. Każda funkcja jest przedstawiona w jasny i łatwy do zrozumienia sposób, a nawet początkujący entuzjaści kryptowalut uznają portfel ONTO za intuicyjny i łatwy w użyciu.

Chociaż portfel może służyć do tworzenia i zarządzania identyfikatorem ONT, identyfikator ten nie jest w żaden sposób powiązany z portfelem. Istnieją różne moduły funkcjonalne, które kontrolują portfel i identyfikator ONT. Tak więc portfel pomaga zarządzać aktywami, podczas gdy identyfikator obejmuje autoryzacje, uwierzytelnienia i tożsamość.

Otwarte źródło &# 128104;&# 127996; ‍&# 128187 ;: Chociaż ONTO może być najczęściej używanym portfelem dla ontologii, nie jest to open source. Oznacza to, że nie można niezależnie zweryfikować niezawodności kodu.

Musimy również zauważyć, że portfel ONTO ma pewne limity transakcji. Po pierwsze, wszystkie transakcje ONT muszą być liczbą całkowitą, więc minimalna transakcja ONT to 1 ONT. W przypadku tokena narzędziowego ONG minimalna transakcja to 0,0000000001 ONG.

Portfel mobilny ONTO jest dostępny w wersjach na urządzenia z systemem Android i iOS. Jest również wymieniony w sklep itunes gdzie możesz przejrzeć niektóre opinie użytkowników. Wielu użytkowników skarżyło się na błędy interfejsu użytkownika. Chociaż zachęcające było to, że programiści podążali za nimi.

Portfel Exodus

Exodus Wallet to wielowalutowy portfel innej firmy, który obsługuje Ontology. Obsługuje również ponad 100 innych kryptowalut i jest dostępny na komputery stacjonarne, Macbooki i urządzenia mobilne. Podobnie jak OWallet i ONTO, klucze prywatne są szyfrowane i przechowywane na urządzeniu.

Exodus to również portfel o dość ugruntowanej pozycji, opracowany w 2016 roku. Jest bardzo lubiany w społeczności ze względu na uproszczony interfejs użytkownika. Portfel był również wspierany przez kilku znanych pionierów kryptowalut, takich jak Roger Ver i Erik Voorhees.

Jeśli zamierzasz przechowywać inne kryptowaluty na Exodusie i masz urządzenie sprzętowe Trezor, z przyjemnością dowiesz się, że jest ono obsługiwane na Exodusie. Możesz przechowywać wszystkie swoje klucze prywatne w Trezorze, a następnie używać portfela Exodus do zarządzania swoimi monetami.

Ontologia portfela Exodus

Exodus USP i główny interfejs użytkownika

Kolejną całkiem fajną cechą Exodus jest funkcjonalność wymiany. Dzięki wbudowanej integracji ShapeShift możesz wymienić swój ONT na dowolną inną z obsługiwanych kryptowalut. Zaletą tego jest to, że nie musisz wysyłać swoich monet do scentralizowanej giełdy, aby dokonać konwersji. Możesz to zrobić właśnie tam, korzystając z wygody portfela.

Inną rzeczą, którą możesz docenić w przypadku portfeli innych firm, takich jak Exodus, jest to, że oferują one obsługę klienta. Istnieje nie tylko ponad 100 różnych artykułów, które pomagają w korzystaniu z portfela, ale także możesz zalogować bilety z zespołem, a oni spróbują odpowiedzieć w ciągu 1-2 dni.

Jeśli chodzi o kod źródłowy, Exodus nie jest w 100% open source. Istnieje jednak wiele modułów, które udostępnili społeczności w celu weryfikacji. I nie było żadnych incydentów związanych z bezpieczeństwem w Exodus od czasu jego powstania ponad 4 lata temu. Tego samego nie można powiedzieć o wielu portfelach innych firm.

Portfel Guarda (wiele urządzeń)

Guarda szybko staje się jednym z najpopularniejszych dostępnych portfeli wielowalutowych. Jest niezwykle przyjazny dla użytkownika, a oprócz przechowywania ONT / ONG w tym portfelu oferuje obsługę ponad 45 różnych kryptowalut i ponad 1000 tokenów. Przydatne jest również to, że jest dostępny dla wielu różnych platform, dając użytkownikom największą elastyczność w wyborze urządzenia, którego chcą używać do przechowywania i uzyskiwania dostępu do swoich monet.

Portfel Guarda ONT

Interfejs użytkownika portfela Guarda i obsługa urządzenia

Guarda skupiła się nie tylko na bezpieczeństwie monet użytkowników, ale także na łatwości korzystania z portfela. Obie są ważne. Bez zabezpieczeń nikt nie będzie chciał używać portfela do przechowywania czegokolwiek, ale bez łatwości użytkowania nikt nie będzie chciał używać kryptowalut do niczego. Dlatego portfel Guarda zapewnia zarówno łatwość obsługi, jak i bezpieczeństwo.

Ponadto spójrz na tę listę funkcji:

  • Portfel niezabezpieczony z zapasowym szyfrowaniem kluczy;
  • Jeden z najszerszych zakresów obsługiwanych kryptowalut i tokenów, z ciągle dodawanymi nowymi;
  • Wybierz rozszerzenie internetowe, stacjonarne, mobilne i Chrome;
  • Integruje się z portfelem sprzętowym Ledger w celu zwiększenia bezpieczeństwa;
  • Funkcje specyficzne dla waluty dla obsługiwanych monet i wbudowany generator tokenów ERC-20;
  • Wbudowana usługa wymiany i możliwości zakupu kryptowalut;
  • Obsługa klienta 24/7, z najszybszym czasem reakcji spośród wszystkich portfeli.

Oczywiście wiele osób posiadających tokeny ONT posiada również inne tokeny, co sprawia, że ​​wielowalutowy aspekt portfela jest wspaniały. Co więcej, portfel Guarda jest popularny i wysoko ceniony w branży kryptowalut.

O3 (komputer stacjonarny & Portfel mobilny)

Plik Portfel O3 został stworzony specjalnie dla łańcuchów bloków NEO i Ontology i jest dostępny zarówno w wersji mobilnej (Android / iOS), jak i stacjonarnej (Windows / MacOS). Jest wyjątkowo bezpieczny i umożliwia użytkownikom łączenie się z dApps na obu platformach bez zmuszania ich do udostępniania swoich prywatnych danych stronom trzecim.

Ontologia portfela O3

Portfel mobilny O3 w Sklep Google Play

Portfel O3 umożliwia również swoim użytkownikom handel z portfela za pomocą integracji z Switcheo DEX. Użytkownicy mogą kupować ONT bezpośrednio z portfela za pomocą kryptowalut lub karty kredytowej.

Dodatkową funkcją portfela jest wbudowany kanał informacyjny, który informuje właścicieli ONT i NEO o najnowszych wiadomościach dotyczących ontologii i NEO.

Cyano (portfel internetowy)

Plik Portfel w kolorze cyjano to internetowe urządzenie magazynujące z rozszerzeniami do przeglądarek Chrome i Firefox. Ułatwia to każdemu, kto ma dostęp do sieci i jedną z tych dwóch przeglądarek, utworzenie portfela Ontology z zaszyfrowanym kluczem prywatnym. Po utworzeniu portfela użytkownicy mogą logować się za pomocą klucza prywatnego, mnemonicznej frazy utworzonej podczas tworzenia portfela lub poprzez zapisane konto.

Cyano obsługuje również portfele sprzętowe Ledger i Trezor, dzięki czemu jest znacznie bezpieczniejszy niż same rozszerzenia przeglądarki.

Portfel jest wyposażony w obsługę ONT ID, a także obsługę Ontology dAPI. Możesz także łatwo przełączać się między siecią główną i testową Ontology, a nawet używać portfela z prywatnymi sieciami Ontology. Obsługuje wiele kont lub wiele identyfikatorów ONT.

Cobo (portfel mobilny)

Pomysł na Portfel Cobo sięga 2017 roku, a do marca 2018 roku pojawił się działający portfel Cobo. Od tego czasu zespół programistów stojący za portfelem nie przestawał pracować, regularnie dodając nowe funkcje i obsługę nowych monet. Zaletą portfela Cobo jest to, że jest on wyspecjalizowany do stosowania przy obstawianiu monet, w tym ONT.

Korzyści Portfel Cobo

Główne zalety portfela Cobo

Obecnie Cobo obsługuje ponad 20 różnych łańcuchów bloków i ponad 700 tokenów. Wsparcie wykracza poza łańcuch ontologii i obejmuje EOS, Tron, Ethereum, NEO i wiele innych. Ze względu na wsparcie dla obstawiania monet Cobo zyskał niezłą reputację i jest uważany za jeden z lepszych dostępnych portfeli wielowalutowych.

Cobo wydało również Cobo Vault, urządzenie sprzętowe używane do przechowywania kryptowaluty w trybie offline w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa. Dzięki wytrzymałości klasy wojskowej, chipowi szyfrującemu klasy bankowej i wielu podpisom dla dodatkowego bezpieczeństwa jest to prawdopodobnie jedyne urządzenie sprzętowe, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebować do przechowywania i stawiania ONT / ONG.

Clay (portfel mobilny)

Glina to ciekawy nowy portfel, który jest nie tylko wielowalutowy i multi-blockchain, ale także obsługuje portfele z wieloma wymianami. Pozwala to na łatwe przenoszenie zasobów nie tylko między użytkownikami, ale między różnymi portfelami wymiany. Ułatwia użytkownikom udział w arbitrażu, uczestnictwo w ICO i rozpoczęcie korzystania z dApps wielu różnych łańcuchów bloków.

Portfel został uruchomiony przez ten sam zespół z Korei Południowej, który opracował Coinmanager, i dodał obsługę ONT we wrześniu 2018 r. Pochodził z inwestycji akceleratora blockchain Hashed, który jest jednym z największych i najbardziej godnych zaufania inwestorów w branży blockchain..

Clay zapewnia bezpieczeństwo, przechowując wszystkie dane lokalnie, a aplikacja portfela nie jest dostępna na zrootowanych urządzeniach. W celu zwiększenia bezpieczeństwa Clay współpracuje z Touch ID lub Face ID, dzięki czemu portfel jest zablokowany dla wszystkich oprócz faktycznego właściciela.

Wniosek

Oto 9 najlepszych portfeli ontologicznych na rynku. Wybór portfela zależy w dużej mierze od twoich osobistych preferencji.

Tak naprawdę nie można pokonać bezpieczeństwa portfela sprzętowego, takiego jak księga główna. Oczywiście, jeśli chcesz mieć nieco bardziej funkcjonalny portfel za darmo, możesz rozważyć portfel Exodus. Możesz także zdecydować się na portfel mobilny ONTO, ponieważ większość społeczności nie może się mylić.

Niezależnie od używanego portfela, pamiętaj, aby ćwiczyć bezpieczeństwo portfela 101. Jeśli używasz portfela stacjonarnego, pamiętaj, aby nie pobierać żadnych załączników i aktualizować programy antywirusowe. Pamiętaj też, aby wykonać kopię zapasową wszystkich nasion i przechowywać je w bezpiecznym miejscu.

Wreszcie, jeśli korzystasz z portfela mobilnego, powinieneś być świadomy zagrożeń dla bezpieczeństwa fizycznego wynikających z kradzieży itp. Trzymaj swój ONT w tajemnicy i wszystko powinno być w porządku &# 128521;

Najlepsze miejsca do kupienia ONT

  • Binance Exchange
  • Huobi

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map