Najlepsze portfele Siacoin: 4 najlepsze miejsca do bezpiecznego przechowywania SIA

Sia została zaprojektowana jako zdecentralizowana metoda przechowywania danych. Wykorzystuje technologię blockchain, aby zabezpieczyć te dane i wykorzystując całą niewykorzystaną i niewykorzystaną pojemność pamięci masowej na całym świecie.

Sia była w stanie stworzyć rozwiązanie do przechowywania danych, które jest zarówno bardziej niezawodne, jak i tańsze niż tradycyjne scentralizowane przechowywanie w chmurze. Zainteresowało to wiele osób projektem i jego rodzimą kryptowalutą Siacoin (SC). Oczywiście wszyscy użytkownicy Sia potrzebują miejsca do przechowywania swoich Siacoin (SC)

W tym poście przedstawię listę najlepszych portfeli Siacoin, które są obecnie na rynku. Podam Ci również kilka wskazówek, jeśli chodzi o wybór portfela SIA i zapewnienie bezpieczeństwa monet.

Najlepsze 4 portfele Siacoin

Ponieważ Siacoin jest tokenem natywnym, który nie jest zbudowany w oparciu o standard ERC-20, jak wiele tokenów obecnie, wymaga dedykowanego portfela. Niestety, ograniczy to twoje możliwości wyboru portfeli Siacoin, ponieważ niewiele jest takich, które zostały opracowane przez zewnętrznych programistów.

Na przykład Siacoin nie jest obsługiwany przez wiele portfeli wielowalutowych, takich jak Exodus czy Coinomi. Jest też ograniczone wsparcie w postaci urządzeń mobilnych i portfeli sprzętowych.

Ostrzeżenie ⚠️: Możesz natknąć się na witryny internetowe lub aplikacje, które oferują obsługę SIA. Jeśli nie ma ich na poniższej liście, nie są obsługiwane przez społeczność i mogą być złośliwe.

Mimo to nadal istnieje kilka opcji, które zostały opracowane przez zespół Siacoin i zewnętrznych programistów. Powinny one pokrywać większość wymagań dotyczących przechowywania i wydatków Siacoin.

Sia-UI (portfel na komputer)

Plik Portfel biurkowy Sia-UI to oficjalny portfel do przechowywania Siacoin i został opracowany przez Nebulous, ten sam zespół programistów, który stworzył platformę pamięci masowej Sia. Jest to jedyny portfel polecany przez zespół Sia i ostrzegają użytkowników, że korzystanie z portfeli innych firm może doprowadzić do utraty Siacoin. Oto, co zespół Siacoin ma do powiedzenia na temat korzystania z portfeli innych niż oficjalny portfel Sia-UI:

„W przestrzeni kryptowalut jest mnóstwo oszustw. Upewnij się, że jedynym portfelem oprogramowania, którego używasz do przechowywania swojego Siacoin, jest oficjalna aplikacja pobrana z powyższego linku lub naszą stronę GitLab. Nie możemy zagwarantować, że jakikolwiek inny portfel oprogramowania bezpiecznie przechowa Twój Siacoin ”.

Portfel Sia-UI to portfel na komputery stacjonarne dostępny dla systemów Windows, Mac OS i Linux, uważany za bezpieczny i funkcjonalny.

Interfejs pulpitu Siacoin Sia-UI

Interfejs portfela Siacoin Desktop w systemie Ubuntu GNOME. Zdjęcie za pośrednictwem Wikipedia

Należy zauważyć, że portfel Sia-UI jest portfelem z pełnym węzłem i musi pobrać cały łańcuch bloków, aby działał. W niektórych przypadkach może to zająć kilka dni. Jeśli pobierasz portfel, obserwuj synchronizację, aby wiedzieć, kiedy łańcuch bloków się zakończy.

Najlepsza wskazówka ✔️: Jeśli chcesz sprawdzić, czy Sia-UI, który pobierasz, możesz ręcznie zweryfikować podpisy w wierszu poleceń. Zobacz instrukcje na rozpoczęcie

Ponieważ portfel Sia-UI jest pełnym węzłem, umożliwia również wynajmowanie lub sprzedaż przestrzeni dyskowej na platformie Sia, co czyni go niezwykle przydatnym dla tych, którzy planują przechowywanie plików lub wynajmowanie miejsca na własnym komputerze. Poza tym pomagasz zabezpieczyć sieć Sia.

Jak dotąd portfel Sia-UI został pobrany 1 023 682, co daje pewne wskazanie, jak popularna staje się ta platforma i moneta..

Ledger Nano S (portfel sprzętowy)

Jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie SIA, nic nie jest w stanie przebić testowanego w czasie portfela sprzętowego offline. Jednym z najpopularniejszych urządzeń sprzętowych dostępnych obecnie na rynku jest Ledger Nano S. Jest to wielowalutowy portfel sprzętowy, co oznacza, że ​​obsługuje mnóstwo innych monet i tokenów.

Główną zaletą portfela sprzętowego jest to, że przechowuje on klucze prywatne na urządzeniu i nikt nie ma do niego dostępu online. Chcąc wysłać transakcję, wykorzystasz złącze USB i zakończysz podpisywanie transakcji na urządzeniu. Chroni to również twoje klucze przed jakimkolwiek złośliwym oprogramowaniem, które może czaić się na twoim komputerze.

Portfel Ledger Nano S SIA

Kup Ledger Nano S już dziś

Jeśli chodzi o Ledger Nano wsparcie SIA, wymaga sporo pracy w linii poleceń, aby go skonfigurować i zainstalować wymagane aplikacje. Dlatego tak naprawdę powinien to robić tylko ktoś, kto jest zaznajomiony z kodem wiersza poleceń. Nie będę się tutaj zagłębiał, ale to oficjalny przewodnik ma wszystko, czego potrzebujesz.

Uwaga ✍️: W przeciwieństwie do innych aplikacji Ledger, Sia wymaga uruchomienia „pełnego węzła”, co oznacza, że ​​musisz pobrać cały łańcuch blokowy Sia.

Jeśli masz zamiar przejść ścieżką portfela sprzętowego, to Ledger Nano S kosztuje 69 USD i można go kupić na stronie internetowej Ledger. Warto również zauważyć, że Ledger przyjmuje również zamówienia w przedsprzedaży na ich najnowszą generację Ledger Nano X. Będzie to zaktualizowana wersja z wieloma innymi funkcjami.

Portfel Sia Android (portfel mobilny)

Plik Portfel Sia na Androida jest opracowany przez firmę zewnętrzną i nie jest oficjalną aplikacją Sia ani nie jest zalecany przez zespół Sia. Jest to jedyna aplikacja na Androida dla Siacoin i tak naprawdę jest jedyną aplikacją mobilną dla Siacoin.

Ta aplikacja na Androida jest również pełnym węzłem dla sieci Sia i musi pobrać cały łańcuch bloków, zanim zacznie działać. Pojawiły się skargi dotyczące tego, jak długo to trwa (czasami kilka dni), ale nie ma to nic wspólnego z samą aplikacją, jest to ograniczenie oprogramowania Sia.

Portfel Siacoin na Androida

Portfel Siacoin na Androida. Zdjęcie za pośrednictwem sklepu Google Play

Portfel umożliwia wysyłanie i odbieranie Sia, a ponieważ jest to pełny klient, możesz go również używać do przechowywania plików na platformie Sia. Ponieważ jest to aplikacja mobilna, nie ma funkcji umożliwiającej wynajem przestrzeni dyskowej, co ma sens, biorąc pod uwagę niezwykle ograniczoną przestrzeń dyskową na urządzeniach mobilnych.

Portfel jest całkowicie otwarty, a kod źródłowy można sprawdzić tutaj.

Aplikacja nie ma wielu instalacji (ponad 1000) i ma ocenę 3,9 w Sklepie Play, ale wiele niskich recenzji było spowodowanych powolną synchronizacją z łańcuchem bloków, nad którym deweloperzy portfela nie mają kontroli. Należy również pamiętać, że za odblokowanie wszystkich funkcji portfela pobierana jest opłata abonamentowa w wysokości 0,99 USD miesięcznie.

Sia Cold Storage (Cold Storage)

Sia Cold Storage to aplikacja, która pozwala na tworzenie nasion Sia i zbioru adresów dla portfela Sia. Aplikacja jest przeznaczona do uruchamiania w trybie offline w procesie znanym jako „air gapping”, który umożliwia przechowywanie Siacoin bez ryzyka jakiegokolwiek wirusa lub złośliwego oprogramowania lub zagrożenia, że ​​hakerzy przechwycą lub śledzą ruch sieciowy.

Możesz dostać Sia Cold Storage z Github i ma być uruchamiany na komputerze offline. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy go używać na komputerze, który nigdy nie był w trybie online, lub na LiveCD z przerwą powietrzną dla najlepszego bezpieczeństwa.

Możesz bezpiecznie udostępniać dowolny z wygenerowanych adresów, aby otrzymywać płatności lub wysyłać własne środki z innego portfela, giełdy lub puli wydobywczej. Umożliwi to całkowicie bezpieczne gromadzenie środków na adresie portfela.

Kiedy jesteś gotowy, aby uzyskać dostęp do środków do wymiany lub wydania, możesz użyć Sia-UI, aby przywrócić seed w dowolnym momencie.

Który portfel SIA wybrać?

Ostatecznie rodzaj portfela Siacoin, który wybierasz, zależy od twoich osobistych preferencji i doświadczenia. Nie ma wątpliwości, że oficjalny portfel komputerowy SIA-UI ma największe wsparcie społeczności. To także świetny portfel, ponieważ wspierasz sieć Siacoin.

Z drugiej strony, jeśli wolisz przechowywać klucze SIA w trybie offline, możesz wybrać portfel sprzętowy Ledger Nano S. To rozwiązanie może jednak nie być dla wszystkich, ponieważ będzie wymagało kilku kroków technicznych, aby je skonfigurować. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt trudne, zawsze możesz wybrać rozwiązanie Sia Cold Storage.

Portfel mobilny może być ciekawą opcją dla tych, którzy są w ruchu. Jednak portfele mobilne i portfele lite nie są dobrym wyborem dla Siacoin, ponieważ nie pozwalają na korzystanie z platformy Sia Storage Platform.

Niezależnie od typu portfela Siacoin, którego zdecydujesz się użyć, upewnij się, że korzystasz z Wallet Security 101. Zadbaj o to, aby komputer był wolny od wirusów i nie pobieraj podejrzanych aplikacji / plików. Dbaj o bezpieczeństwo nasion i nie mów ludziom o całym SIA, że jesteś „hodling”!

Wniosek

Biorąc pod uwagę, że platforma pamięci masowej Sia i Siacoin zostały wydane w 2015 r., Można by pomyśleć, że będzie więcej opcji przechowywania Siacoin.

Biorąc pod uwagę, że programiści wydali tylko portfel na komputery stacjonarne i uniknęli tworzenia wersji lite, która nie wymaga uruchamiania pełnego węzła (co powstrzymuje portfele innych firm przed dodaniem Siacoin), wydaje się, że programiści chcą zminimalizować liczbę posiadanych portfeli w stanie wykorzystać do przechowywania Siacoin.

Nie jest to jednak zbyt duży problem dla społeczności Siacoin. Do tej pory pobrano ponad milion pobrań portfela Sia-UI, a użytkownicy chcą wnieść swój wkład do sieci Siacoin, uruchamiając swoje pełne węzły.

Najlepsze miejsca na zakup SIA

  • Binance
  • Huobi
  • Bittrex
  • HitBTC

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me