Najlepsze portfele Waves: 6 najbezpieczniejszych opcji przechowywania WAVES

Platforma Waves istnieje od kilku lat i była jedną z pierwszych zdecentralizowanych giełd. DEX, który może być również wykorzystany do emisji innych kryptowalut.

Uruchomione w 2016 roku Waves zakończyło stosunkowo udane ICO, w ramach którego wydali swoją walutę WAVES Proof of Stake (PoS). To napędza platformę Waves i przeszło przez wiele wzlotów i upadków. Jednak ponowne zainteresowanie spowodowało wzrost aktywności WAVES.

Tak więc, przy całym tym ponownym zainteresowaniu Waves, użytkownicy będą potrzebować bezpiecznego miejsca do przechowywania swoich kryptowalut.

W tym artykule przedstawię 6 najlepszych portfeli WAVES na rynku. Podam ci również kilka najważniejszych wskazówek, jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie WAVES.

6 najlepszych portfeli WAVES

Biorąc pod uwagę, że WAVES jest natywną kryptowalutą, która nie została rozwidlona z innego łańcucha ani wydana w innej sieci, obsługa portfela jest bardziej ograniczona niż typowy fork Bitcoin lub token ERC20. Niemniej jednak nadal istnieje wiele portfeli do wyboru, w tym portfele sprzętowe, mobilne i stacjonarne.

Muszę też określić, czego używam jako kryterium „najlepszego” portfela. Obejmuje to takie czynniki, jak bezpieczeństwo, wsparcie programistów, użyteczność, cena i oczywiście opinie społeczności. Chociaż mogą istnieć portfele obsługujące WAVES, musisz Upewnić się że ma poparcie społeczności.

Mając to na uboczu, przejdźmy od razu do 6 najlepszych opcji przechowywania WAVES (w kolejności według priorytetu)

Ledger Nano X (portfel sprzętowy)

Ledger Nano X to ulepszona wersja słynnego Nano S i został po raz pierwszy zaprezentowany przez Ledger w styczniu 2019 roku w Las Vegas na corocznych targach Consumer Electronics Show. Chociaż jest dość podobny do poprzednika Nano S, zachowując konstrukcję podobną do USB, ma kilka ulepszeń w swoich funkcjach bezpieczeństwa.

Jedną z tych nowych funkcji jest włączenie bezpiecznego chipa z certyfikatem CC EAL5 +, który chroni wszystkie poufne dane przed wzrokiem ciekawskich. Urządzenie ma również wbudowany Bluetooth, który daje użytkownikom możliwość zarządzania ich kryptowalutami przez połączenia bezprzewodowe.

Jest to świetna funkcja dla tych, którzy rzadko przebywają w pobliżu komputera stacjonarnego i wolą zarządzać swoimi zasobami kryptograficznymi w podróży. Portfel jest przeznaczony do połączenia z Bluetooth urządzenia mobilnego, a jego zawartością można następnie sterować za pomocą dostępnej do pobrania aplikacji mobilnej Ledger Live.

Portfel Ledger Nano WAVES

Kup Ledger Nano X z oficjalnego sklepu

Aby zapewnić użytkownikom jeszcze większe bezpieczeństwo, Ledger opracował własny system operacyjny, który nazywa BOLOS. Ten system operacyjny inny niż open source jest wysoce bezpieczny i jest przechowywany na wyżej wymienionym bezpiecznym układzie.

Oprogramowanie obsługujące portfel Ledger Nano X jest kompatybilne z 64-bitowymi systemami operacyjnymi (Windows, Linux, OSX), a także z mobilnymi systemami operacyjnymi (Android 7+ i iOS 9+).

Ostrzeżenie ⚠️: Zawsze upewnij się, że kupujesz portfel sprzętowy w oficjalnym sklepie. Było wiele przypadków sprzedawców zewnętrznych, którzy narażali portfel.

Nano X oferuje wsparcie dla ogromnej liczby kryptowalut, w ostatnim przeliczeniu ponad 1100. Jednak urządzenie pozwala na zainstalowanie tylko do 100 aplikacji kryptowalutowych, więc jesteś nieco ograniczony w liczbie kryptowalut, które będziesz mógł przechowywać w Ledger Nano X. Jeśli jednak potrzebujesz tylko przechowywać WAVES, a nawet także kilkadziesiąt innych kryptowalut, to urządzenie będzie dla Ciebie świetne.

Ledger Nano X ma cenę 119 USD, ale ze względu na bezpieczeństwo cena jest tego warta.

Portfel Waves (mobilny)

Mobilny portfel Waves jest dostępny w obu Android i iOS wersje, a wybrana będzie zależała od typu używanego urządzenia mobilnego. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, przekonasz się, że portfel Waves dla Androida to łatwa w użyciu aplikacja, która zapewnia wygodny dostęp do WAVES i wszelkich innych tokenów Waves.

Wysyłanie i odbieranie jest prostym zadaniem z tym mobilnym portfelem i łączy się z publicznymi węzłami Waves, aby zakończyć wszystkie transakcje. Dla dodatkowej wygody portfel wyświetla wszystkie oczekujące i potwierdzone transakcje, nawet bez logowania się do portfela.

Portfel ułatwia otrzymywanie środków, zapewniając zarówno łącze do aplikacji, jak i kod QR, który można udostępniać. Z przyjemnością dowiesz się, że aplikacja obsługuje również tworzenie wielu portfeli na jednym urządzeniu.

Portfel WAVES

Zrzuty ekranu portfela Waves w sklepie Google Play

Jak zapewne już wiesz, proces rejestracji utworzy zalążek portfela, który jest krytyczną informacją do przywrócenia portfela w razie potrzeby. Koniecznie zapisz go i przechowuj w bezpiecznym miejscu.

Wersja portfela Waves na iOS jest również bezpłatna i podobnie jak wersja na Androida łączy się z publicznymi węzłami Waves w celu realizacji transakcji. Podobnie jak w wersji na Androida, użytkownicy mogą przeglądać wszystkie oczekujące i zakończone transakcje bez logowania się do portfela.

Dokonywanie płatności i otrzymywanie środków jest łatwe dzięki portfelowi iOS Waves. Kody QR można łatwo wygenerować lub możesz wysłać link do aplikacji, aby zażądać płatności. Portfel łączy się nawet z Waves Exchange, dzięki czemu możesz łatwo handlować tokenami, a także wysyłać, odbierać i przechowywać je.

Wersja portfela Waves na iOS chroni ziarno portfela za pomocą Touch ID, a także możesz skorzystać z funkcji tworzenia kopii zapasowych. Wielu użytkowników powiedziało, że jest to najbardziej funkcjonalny portfel Waves, ale do korzystania z niego potrzebujesz urządzenia iOS.

Portfel Exodus (komputer stacjonarny)

Portfel Exodus to tak samo dzieło sztuki, jak funkcjonalny portfel kryptowalut. Ok, to może zajść trochę za daleko, ale portfel został uznany za jeden z najbardziej estetycznych i dobrze zaprojektowanych dostępnych portfeli. Obsługuje WAVES wraz z ponad 100 innymi kryptowalutami.

Exodus został opracowany przez JP Richardsona i Daniela Castagnoli w 2016 roku i od pierwszego dnia jest popularny wśród użytkowników ze względu na swój projekt i użyteczność. portfel był obsługiwany przez kryptowalutów, takich jak Roger Ver i Erik Voorhees.

Exodus jest wyjątkowy, ponieważ jest to nie tylko portfel, ale także narzędzie do śledzenia portfela i giełda, która umożliwia użytkownikom płynne przełączanie się między dowolnymi obsługiwanymi kryptowalutami za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Exodus Wallet Waves

Interfejs użytkownika Exodus Desktop i Mobile Wallet

Uruchomiony jako aplikacja komputerowa, został również przeniesiony na urządzenia mobilne (Android i iOS), a także aplikacja Trezor, która umożliwia użytkownikom przechowywanie ich kryptowalut na Trezorze i zarządzanie nimi za pomocą Exodus. Wersja dla komputerów stacjonarnych działa z systemami operacyjnymi Windows, Linux i OSX.

Ciekawie było zobaczyć, jak zespół Exodus pisze artykuł w maju 2018 zatytułowany „10 najważniejszych powodów, dla których nie należy używać Exodus”, co było sposobem zespołu na zachowanie całkowitej przejrzystości poprzez ujawnienie wad portfela.

Otwarte źródło ❓: Jedną z głównych wad portfela Exodus jest to, że nie jest to oprogramowanie typu open source. Oznacza to, że zewnętrzni programiści nie mogą zweryfikować kodu i upewnić się, że jest solidny i bezpieczny.

Został również skrytykowany jako nieodpowiedni dla profesjonalnych handlowców i zaawansowanych użytkowników kryptowalut, a także brak wsparcia dla wymiany kryptowalut na fiat. Do tego brak wsparcia dla 2FA oraz opłata 1-3% za transakcje.

W przeszłości krytykowano również portfel za brak wersji mobilnej i integrację z portfelami sprzętowymi, ale oba te rozwiązania zostały już naprawione.

Jeśli planujesz przechowywać WAVES i inne zasoby obsługiwane przez Exodus, to jest to bardzo dobry wybór.

Portfel Atomic (Desktop & Mobilny)

Atomic Wallet szybko stał się jedną z najpopularniejszych opcji przechowywania dla WAVES i ponad 300 innych kryptowalut. Użytkownicy lubią to ze względu na funkcje prywatności i pełną decentralizację aplikacji portfela, o ile bezpiecznie przechowujesz ziarno portfela.

Istnieją wersje Atomic Wallet dostępne zarówno dla Windows, jak i OSX, a także kilka wersji Linuksa (Ubuntu, Debian, Fedora). Dostępne są również wersje mobilne dla systemów operacyjnych Android i iOS.

Oprócz anonimowości i bezpieczeństwa, Atomic Wallet oferuje szereg innych funkcji, między innymi całodobową pomoc techniczną. Użytkownicy doceniają również doskonały interfejs użytkownika portfela, który ułatwia korzystanie z niego, a także brak opłat przy dokonywaniu wymian, a także możliwość zakupu kryptowalut z poziomu portfela i błyskawicznej wymiany ponad 60 różnych kryptowalut.

Atomowe fale portfela

Unikalne zalety Atomic Wallet for Waves

Atomic Wallet obsługuje również obstawianie wielu monet, chociaż WAVES nie zostały jeszcze dodane do tej listy. Ma również własną monetę, AWC, która służy do nagradzania członków portfela. Atomic Wallet oferuje nagrody partnerskie i bounty, unikalny program zwrotu gotówki, głosowanie na nową listę aktywów, a także wiele innych zastosowań, które nadejdą.

Karta kredytowa &# 128179 ;: Korzystając z integracji Changelley, możesz również kupić kryptowalutę za pomocą karty kredytowej w Atomic Wallet. Zwróć uwagę, że opłaty są dość wysokie.

Podobnie jak w przypadku portfela Exodus, Atomic nie udostępnił swojego kodu jako otwartego źródła. Oznacza to, że będziesz musiał polegać na ich słowie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo portfela. Chociaż do tej pory nie było hacków żadnego portfela atomowego, więc to plus.

Możesz również zauważyć, że portfel Atomic ma za sobą całkiem znanych doradców. Należą do nich Konstantin Gladych, który założył Changelly, i Simon Dixon założył BnkToTheFuture.com (znany inwestor w projekty blockchain).

Portfel Guarda

Plik Portfel Guarda jest dostępny dla prawie wszystkich głównych systemów operacyjnych, a ponadto jest też internetowa wersja portfela i rozszerzenie do Chrome, które umożliwia przechowywanie danych bezpośrednio z poziomu interfejsu przeglądarki.

Wszystkie różne opcje przechowywania nie podlegają ochronie, co daje użytkownikom pełną kontrolę nad kluczami prywatnymi i zasobami. Portfele są również wielowalutowe, więc oprócz WAVES można przechowywać tysiące innych kryptowalut.

Ostrzeżenie ⚠️: Chociaż Guarda oferuje portfel internetowy, unikałbym jego używania. Są one wysoce podatne na wyłudzanie informacji i są prawdopodobnie najmniej bezpieczną alternatywą dla przechowywania kryptowalut, fal lub w inny sposób.

Portfel Guarda obsługuje około czterech tuzinów różnych łańcuchów bloków i umożliwia przechowywanie wszystkich głównych protokołów tokenów. Oznacza to, że użytkownicy mogą przechowywać dowolne tokeny oparte na ERC-20 (ETH i ETC), ERC-721, BEP-2, TRC10, TRC20, WAVES, OMNI i EOS. Dzięki wbudowanym funkcjom wymiany i zakupu jest to kompletne rozwiązanie.

Guarda Wallet Waves

Urządzenia Guarda dla Waves Crypto

Portfel ma łatwy do zrozumienia i łatwy w użyciu interfejs, dzięki czemu zarządzanie tokenami jest proste i zrozumiałe dla wszystkich poziomów użytkowników kryptowalut. Początkujący docenią prostotę portfela, ale nawet doświadczeni użytkownicy uznają Guarda za przydatną dzięki zaawansowanym funkcjom.

Guarda ma wiele przydatnych funkcji, które użytkownicy doceniają, w tym całodobową obsługę klienta, która została oceniona jako najszybszy czas reakcji w branży portfeli.

Przydatne jest również synchronizowanie wszystkich wersji portfela, dzięki czemu można uzyskać dostęp do swoich zasobów na komputerze w domu i na telefonie komórkowym w podróży. Dodatkowe funkcje obejmują wbudowany generator tokenów ERC-20 oraz integrację z Ledger Nano S w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Niestety, podobnie jak inne portfele innych firm powyżej, portfel Guarda nie jest open source. Oznacza to, że nie można niezależnie zweryfikować niezawodności kodu. To, czy jest to coś, z czym czujesz się komfortowo, zależy od tego, jak bardzo ufasz ich słowom.

Wniosek

Oto 6 najlepszych portfeli WAVES, które masz obecnie na rynku.

Jeśli szukasz najlepszego zabezpieczenia na dłuższą metę i dużego zapasu Waves, nie możesz tak naprawdę pokonać portfela sprzętowego. Ledger Nano może Cię kosztować z góry, ale jeśli przechowujesz w niej znaczną ilość kryptowalut, ma to tylko sens finansowy.

Oczywiście możesz również skorzystać z portfela mobilnego Waves, jeśli zamierzasz być w podróży i potrzebujesz dostępu do krypto. Jeśli wolisz korzystać z urządzenia, które obsługuje wiele innych kryptowalut, możesz również wybrać portfel innej firmy, taki jak portfel Exodus lub Atomic.

Niezależnie od tego, jakiego portfela Waves zdecydujesz się użyć, pamiętaj, aby ćwiczyć bezpieczeństwo kryptograficzne 101. Zawsze twórz kopie zapasowe swoich słów wyjściowych i przechowuj je w bezpiecznym miejscu, do którego tylko Ty masz dostęp. Jeśli korzystasz z portfela na komputerze, nie pobieraj podejrzanych plików ani załączników.

Na koniec należy również zdawać sobie sprawę z zagrożeń związanych z fizycznymi zagrożeniami związanymi z wyodrębnieniem krypto. Żaden portfel z wszelkimi zabezpieczeniami nie ochroni Cię przed Atak kluczem za 5 $.&# 128521;

Najlepsze miejsca do kupowania WAVES

  • Binance Exchange
  • Kraken
  • Bittrex

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me