Najlepsze Stablecoins: 8 z najlepszych Stablecoins do zysków Hodl Crypto

Stablecoiny są postrzegane jako jedna z najlepszych alternatyw dla handlowców dla Hodl, ich zyski CryptoCurrency w czasach ekstremalnej zmienności rynkowej.

Jednak rynek stablecoinów stał się ostatnio dość nasycony, ponieważ wiele konkurujących projektów i emitentów wydało własne alternatywne wersje. Każdy z tych stablecoinów jest w stanie utrzymać fiat peg za pomocą własnych unikalnych mechanizmów i zachęt.

W tym poście przedstawię przegląd niektórych najlepszych stablecoinów, a także zalety / wady każdego z nich. Podam również kilka wskazówek, jak z nich korzystać.

Co to jest Stablecoin?

Zanim przejdziemy do najlepszych stablecoinów, zacznijmy od kilku podstaw kryptowalut o pojedynczej funkcji.

Jak nazwa sugeruje, stablecoiny mają być stabilne cenowo. Zwykle są one stałe lub „powiązane” z ceną innego aktywa. Ten zasób może być dowolny, ale obecnie jest powiązany tylko z walutą fiducjarną.

Co to jest Stablecoin

Przegląd ekosystemu Stablecoin. Zdjęcie za pośrednictwem blockchain.com

„Pegged” oznacza, że ​​zachowują swoją wartość 1: 1 z jednostką waluty fiducjarnej. W większości przypadków jest to dolar amerykański z 1 jednostką monety o wartości 1 dolara. Istnieją jednak inne stablecoiny, które zostały powiązane z walutami, takimi jak euro.

Zaletą posiadania monety, która jest przymocowana do waluty Fiata, jest to, że zachowa swoją wartość niezależnie od rynków kryptowalut. Możesz mieć pewność co do kwoty dolarów / euro, którą prawdopodobnie wypłacisz, gdy dokonasz konwersji.

8 najlepszych Stablecoins

Teraz, gdy masz już ogólne pojęcie, czym są stablecoiny, możemy przyjrzeć się niektórym z najbardziej znanych stablecoinów na rynku. Jest to dość zróżnicowana mieszanka i obejmuje scentralizowane & zdecentralizowane, a także różne kołki fiat.

Mogą istnieć monety, których tutaj nie omówiliśmy, a które możesz rozważyć. Jeśli tak jest, musisz po prostu upewnić się, że stoi za nimi renomowana organizacja, a także ugruntowane doświadczenie.

Tether (USDT)

Tether (USDT) jest pierwszym stablecoinem i pozostaje najpopularniejszym, zajmując obecnie 8. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Obszar, w którym naprawdę możesz zobaczyć moc Tether, to 24-godzinny wolumen, który jest znacznie większy niż jakakolwiek kryptowaluta z wyjątkiem Bitcoin.

Interesujące jest to, że Tether pozostaje na tak czołowej pozycji, biorąc pod uwagę, że był przedmiotem sporych kontrowersji związanych z jego rezerwami gotówkowymi oraz brakiem przejrzystości i konfliktów interesów firm powiązanych z Tether.

Istnieje również wiele pytań, które krążą wokół połączenia między giełdą Bitfinex a Tether. Na przykład wielu dyrektorów założycieli firmy Tether jest dyrektorami w Bitfinex.

Przegląd uwięzi

Przegląd Tether Stablecoin

Wreszcie są liczne teorie że „nadruki na uwięzi” są wykorzystywane do manipulowania ceną Bitcoin. Ci handlowcy zamawiają duże partie Tether, zanim zostaną wydrukowane i wyrzucą je na rynek.

Powiedziawszy to wszystko, istnieje wiele powodów, dla których inwestorzy nadal wybierają Tether:

 • Rekord trasy: Główną funkcją stablecoina jest utrzymywanie ceny i w tym celu Tetherowi udało się konsekwentnie utrzymać ten stosunek 1: 1. Dzieje się tak nawet w niektórych z najbardziej niestabilnych środowisk handlowych w 2017 i 2018 roku.
 • Płynność: Nie ma wątpliwości, że Tether ma najwyższą płynność spośród stablecoinów. Jest to jedyny stablecoin, który obecnie znajduje się w pierwszej setce kapitalizacji rynkowej. Oznacza to, że możesz łatwo handlować ogromnymi blokami Tether z bardzo małym poślizgiem.
 • Wsparcie wymiany: Nieco związane z powyższym punktem, obsługa wymiany dla Tether jest bezkonkurencyjna. Żaden inny stablecoin nie jest notowany na tej liczbie giełd.
 • Konwersja Fiata: Jeśli chodzi o konwersję USDT z powrotem na fiat, można to łatwo zrobić w Tether. Mogą przelać środki za pośrednictwem tradycyjnych środków bankowych.

Więc będziesz musiał rozważyć zalety i wady, jeśli chodzi o Tether. Jeśli zdecydujesz się użyć Tether, prawdopodobnie będziesz chciał trzymać je z dala od giełd. Mamy listę najlepszych portfeli Tether, jeśli jesteś hodowlany.

Moneta USD (USDC)

Moneta USD jest drugim co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej, zajmując ogólnie 32. pozycję.

Nie jest zaskakujące, że od czasu uruchomienia we wrześniu 2018 r. Rozwijał się tak szybko, ponieważ został utworzony przez Center Consortium, które jest współpracą między Coinbase i Circle Internet Financial.

Coinbase powinien być Ci znany, a Circle to holding blockchain wspierany przez Goldman Sachs, który jest również właścicielem giełdy Poloniex.

Konsorcjum USD Coin

Konsorcjum USD Coin. Zdjęcie za pośrednictwem Blog Coinbase

USDC jest również zabezpieczony w stosunku 1: 1 przez rezerwy walutowe fiducjarne, a rachunki escrow są regularnie kontrolowane w celu zapewnienia odpowiednich rezerw. I oczywiście, będąc wydanym przez Coinbase, dość łatwo jest wymienić USDC na fiat i przesłać go na konto bankowe.

Technicznie rzecz biorąc, USDC został wydany na blockchainie Ethereum. Oznacza to, że są to tokeny ERC20 i dlatego można je łatwo zintegrować z dowolnymi inteligentnymi kontraktami zakodowanymi na tym samym łańcuchu bloków.

Chociaż moneta wydaje się godna zaufania, pozostaje centralnie kontrolowana i musisz zaufać Coinbase i Circle, ale dzięki przejrzystości, jaką dają monecie, wydaje się, że łatwiej tu zaufać niż w przypadku Tether.

Główne zalety monety USD to:

 • Silni wspierający: Z Coinbase i firmą z siedzibą Goldman Sachs, która wspiera ten stablecoin, ma kilku renomowanych emitentów.
 • W pełni obsługiwane: Moneta USD jest w pełni zabezpieczona depozytami fiducjarnymi, a także jest poddawana regularnym audytom.
 • Konwersja & Wycofanie: Dla osób z kontami Coinbase z siedzibą w USA możesz łatwo zamienić monetę USD na USD na swoim pulpicie nawigacyjnym. Następnie możesz wypłacić pieniądze za pomocą tradycyjnych systemów bankowych Coinbase.
 • Wsparcie wymiany & Płynność: Masz silne wsparcie dla tokena na wielu giełdach. Oznacza to, że jest mało prawdopodobne, aby płynność była problemem.
 • Wsparcie portfela: Biorąc pod uwagę, że jest to token ERC20, istnieje wiele portfeli, które go obsługują.

TrueUSD (TUSD)

TrueUSD został uruchomiony w styczniu 2018 roku i szybko stał się jednym z najbardziej zaufanych stablecoinów. Powodem jest pełna przejrzystość TrueUSD i jej firmy macierzystej TrustToken. Jak Tether & USDC, TrueUSD utrzymuje walutę fiducjarną w stosunku 1: 1 rezerw do cyfrowych monet.

W przeciwieństwie do Tether, TrueUSD zapewnia pełne ujawnienie kwoty rezerwy USD. TrueToken współpracuje z firmami księgowymi i bankami, a te strony trzecie zapewniają regularne audyty i raporty dotyczące sald rezerw. Wkrótce inwestorzy będą mogli uzyskać dostęp do pulpitu, który daje migawkę rezerw USD dla TrueUSD w czasie rzeczywistym.

Jak działa TrueUSD

Jak działa TrueUSD. Zdjęcie za pośrednictwem Blog zaufanych tokenów

Wszystko to doprowadziło do 38 rankingu pod względem kapitalizacji rynkowej dla TrueUSD, co czyni go trzecim najbardziej wartościowym stablecoinem. Za projektem stoi też rozsądna płynność i całkiem przyzwoity zespół.

Dwie unikalne cechy, które wyróżniają TrueUSD, to:

 • Wykup jednym kliknięciem: Pozwala to użytkownikom na wymianę TrueUSD na fiat za pomocą jednego kliknięcia. TrueUSD można również inwestować na kilku platformach, aby uzyskać zdrowy roczny zwrot.
 • Wsparcie Fiat: Oprócz obsługi dolarów amerykańskich, Trust Token ma również TrueAUD, TrueCAD i TrueGBP, a inne waluty i złoto są planowane w przyszłości.

TrueUSD jest również standardowym tokenem ERC20, co oznacza, że ​​możesz go przechowywać w wielu kompatybilnych portfelach po wyjęciu go z giełd.

Paxos Standard (PAX)

Paxos istnieje jako firma od 2012 roku, a zaczynali jako giełda i nadal prowadzą giełdę itBit z siedzibą w Singapurze.

W 2015 roku wydali kartę zaufania o ograniczonym celu w stanie Nowy Jork, ustanawiając ją w ten sposób jako pierwszą zatwierdzoną i regulowaną firmą oferującą tam produkty i usługi kryptograficzne. W ten sposób nastąpiła premiera monety PAX we wrześniu 2018 roku.

Podobnie jak inne omówione, Paxos Standard posiada walutę fiducjarną w stosunku 1: 1 do monet PAX. Ma comiesięczne audyty salda rezerw, aby upewnić się, że odpowiada ilości PAX w obiegu. PAX jest 56 największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej i piątym co do wielkości stablecoinem.

Korzyści w standardzie Paxos

Główne zalety korzystania ze standardu Paxos. Zdjęcie za pośrednictwem strony internetowej Paxos.

PAX jest notowany na ponad 70 giełdach, więc jest łatwy w użyciu, a ponieważ Paxos jest właścicielem giełdy itBit, zawsze możesz tam handlować, a następnie natychmiast i bez opłat wypłacać inne kryptowaluty do PAX. Paxos oferuje również użytkownikom możliwość utworzenia konta w Paxos i natychmiastowej konwersji PAX na fiat.

Podobnie jak TrueUSD i USD Coin, została ona wydana na blockchainie Ethereum, a tokeny zostały również poddane audytowi przez Nomic Labs, który jest szanowanym audytorem inteligentnych kontraktów. Oznacza to, że monety są nie tylko w pełni zabezpieczone, ale są również bezpieczne.

Minusem PAX są ostatnie doniesienia, które firma ma utrudniło dla niektórych użytkowników do wypłaty środków PAX, posuwając się nawet do zamykania kont. Więc rozważ ryzyko i pamiętaj, że podobnie jak USDC, PAX jest scentralizowanym stablecoinem, a twój los jest w rękach Paxos.

Gemini Dollar (GUSD)

Podobnie jak Paxos Standard, Gemini Dollar został wprowadzony na rynek we wrześniu 2018 r. Został utworzony przez Gemini Exchange, ale nie cieszył się taką popularnością jak PAX lub inne stablecoiny. Obecnie znajduje się na 283 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej.

GUSD jest regularnie kontrolowany, więc zapewnił przejrzystość monety, która jest zabezpieczona 1: 1 walutą fiducjarną utrzymywaną w State Street Bank. Gemini Exchange zapewnia również ubezpieczenie FDIC produktu w określonych granicach.

GUSD Stablecoin

Przypadki użycia dla GUSD & Główna charakterystyka.

GUSD był również audytowany przez BPM LLP, dobrze znaną firmę z siedzibą w Nowym Jorku. Zaletą tego jest to, że zapewni to, że saldo środków na ich kontach będzie zawsze równe kwocie pozostałej do spłaty GUSD.

GUSD jest notowany na kilkudziesięciu giełdach, ale prawie cały wolumen występuje na dziesięciu giełdach. Oczywiście zawsze możesz skorzystać z Gemini Exchange, aby szybko wymienić GUSD na fiat, ale wykupy są całkowicie w rękach Gemini.

W rzeczywistości jest były raporty tutaj, podobnie jak w Paxos, że odzyskanie GUSD było trudne dla niektórych użytkowników i że zdarzały się przypadki, w których konta zostały zamknięte.

MakerDAO Stablecoin (DAI)

To bez wątpienia jeden z najciekawszych stablecoinów dostępnych obecnie na rynku. Wynika to z faktu, że jest to jedyny w ofercie „zdecentralizowany” stablecoin. Nie jest wydawany przez centralny organ, który ma nad nim kontrolę.

Być może nawet bardziej zaskakujące jest to, że stablecoin DAI nie wykorzystuje nawet waluty fiducjarnej do wspierania stablecoinów. Wykorzystuje inteligentne kontrakty i jest zabezpieczony zabezpieczonym długiem kryptowalutowym.

DAI jest tworzony przez zablokowanie Ethereum w Collateralized Debt Position, która jest inteligentnym kontraktem, który utrzymuje twoją stawkę, tworzy DAI i może być odblokowany później za pomocą DAI. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak to działa, możesz przeczytać nasz pełny przegląd stablecoin DAI.

Stablecoin DAI został stworzony przez zespół Maker choose na łańcuchu blokowym Ethereum i jako taki jest zdecentralizowany, bezpieczny i weryfikowalny. Nie musisz polegać na żadnych audytach ani oświadczeniach, aby potwierdzić, że DAI jest obsługiwany. Wszystko to można potwierdzić na blockchainie.

DAI Stablecoin

Jak DAI utrzymuje kołek. Wizerunek Źródło

Biorąc pod uwagę zmienność Ethereum, pojawiły się wątpliwości, jak dobrze to zadziała, ale do tej pory działało bardzo dobrze i mimo że cena Ethereum spadła o ponad 80% w 2018 roku, DAI był w stanie utrzymać swój próg. A to wszystko stało się z całkowicie zdecentralizowanym i pozbawionym zaufania stablecoinem.

Oprócz wszystkich tych korzyści, DAI jest również lubiane przez traderów i jest dość popularne. Istnieje przyzwoity poziom głośności na wielu giełdach, w tym na Coinbase Pro i Fatbtc. Gdy masz już swój DAI, możesz go łatwo przechowywać w dowolnym portfelu zgodnym z ERC20.

Więc brzmi świetnie, ale czy są jakieś wady?

Biorąc pod uwagę, że DAI nie jest wydawane przez scentralizowany organ, nie ma szybkiego i łatwego sposobu na zamianę go z powrotem na walutę fiducjarną. Najpierw będziesz musiał wymienić go na Bitcoin lub inną kryptowalutę, a następnie sprzedać krypto i wypłacić fiat. Może to oczywiście wiązać się z opłatami handlowymi.

Najlepsza wskazówka: &# 128175; Biorąc pod uwagę, że Coinbase Pro wymienia zarówno DAI, jak i USDC, dlaczego nie zamienić jednego na drugiego i nie wypłacić monet na Coinbase?

STASIS EURS (EURS)

Nie wszystkie stablecoiny są zabezpieczone dolarami amerykańskimi, a STASIS EURS jest jednym z nich, wspierany w stosunku 1: 1 przez euro. Zajmuje 150 pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej, co czyni ją większą niż dolar Gemini (GUSD).

EURS został wprowadzony we wrześniu 2018 r. I rósł w stałym tempie. Ma pełną przejrzystość, z saldami kont sprawdzanymi codziennie przez stronę trzecią, a cotygodniowe weryfikacje i kwartalne audyty są przeprowadzane przez jedną z czterech największych firm księgowych.

Zastój EURS Stablecoin

Mechanika Stasis Stablecoin. Zdjęcie za pośrednictwem Zastój

Oczywiście ten stablecoin ma jedną wadę, a jest nią obsługa wymiany.

Obecnie istnieją tylko trzy giełdy, na których możesz wymienić ten token. Należą do nich HitBTC, Ethfinex i DSX (z których żaden nie jest naprawdę renomowany). Oznacza to, że zamiana EURS z powrotem na fiat będzie dość trudną sprawą.

Co więcej, wolumen na tych giełdach jest znacznie mniejszy niż w przypadku innych monet, które wymieniliśmy powyżej. Oznacza to, że możesz mieć trudności z realizacją dużych zamówień blokowych tego tokena.

Kurs dolara singapurskiego (SGDR)

SGDR to całkiem nowy projekt polegający na digitalizacji dolara singapurskiego. Podobnie jak inne stablecoiny, ma wsparcie 1: 1, ale w tym przypadku pierwszą walutą używaną do zabezpieczenia cyfrowego SGDR są dolary singapurskie.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę start-upów blockchain pojawiających się w Singapurze, nie jest zaskoczeniem widok stablecoina wspieranego w dolarach singapurskich.

Moneta została stworzona przez blockchain startup Rate i została uruchomiona w styczniu 2019 roku. Obecnie w fazie alfa SGDR jest sprzedawany tylko akredytowanym inwestorom. A ponieważ firma wspierająca podjęła decyzję o umieszczeniu tokena tylko u uznanych operatorów rynku, nie jest on notowany na żadnej z giełd kryptowalut i nie został sklasyfikowany przez CoinMarketCap.

Mechanika monet SGDR

Zakup i odkupienie monety SGDR

Stabilność dolara singapurskiego historycznie czyni go dobrym wyborem dla stablecoina, ale bez dostępu dla handlowców detalicznych nie jesteśmy pewni, czemu będzie służył SGDR.

Będziemy mieć oko na ten stablecoin i informować Cię o nowych wydarzeniach w przyszłości.

Wniosek

Oto lista 8 najlepszych stablecoinów dostępnych obecnie na rynku. Ponieważ większość stablecoinów jest dość podobnych, możesz się teraz zastanawiać, którego z nich należy użyć…

To naprawdę zależy od twoich własnych preferencji i twojej tolerancji na ryzyko. Wydaje się, że niektóre stablecoiny niosą ze sobą większe ryzyko niż inne. Możesz również wybrać w oparciu o łatwość konwersji ze stablecoina na walutę fiducjarną, a także płynność w tym tokenie.

Wszystkie wymienione stablecoiny spełniają wymóg posiadania pegu i będą dobrze działać dla traderów szukających schronienia przed zmiennością.

Tether pozostaje najpopularniejszym stablecoinem, ale ma problemy z przejrzystością. Moneta USD z Coinbase i Circle jest również popularna, ale musisz zaakceptować centralizację monety. Dla tych, którzy chcą pozostać całkowicie zdecentralizowani, moneta DAI jest doskonałą opcją.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me