Narzędzia do badania kryptowalut, których każdy powinien używać

>

Handel kryptowalutą jest skomplikowany. Wszystko, od poznania portfeli po badanie giełd kryptowalut, przedstawia obce koncepcje, których zrozumienie wymaga czasu.

Celem tego artykułu nie będzie omówienie wszystkiego, co musisz wiedzieć o kryptowalutach, ale przedstawienie zasobów, które pomogą Ci lepiej zrozumieć rynek. Ponad 5000 kryptowalut zostało uruchomionych od 2009 roku, kiedy Bitcoin po raz pierwszy ożył, więc zbadanie każdego zasobu jest prawie niemożliwe. Jednak dzięki narzędziom, które omówimy w dalszej części tego artykułu, będziesz mieć solidne podstawy do sposobów gromadzenia informacji i podejmowania świadomych decyzji.

Nasz zespół będzie zbierał dodatkowe artykuły, które będą dotyczyły innych ważnych tematów. W ostatnim temacie omówiliśmy, jak zdecydować, jakie aktywa umieścić w portfelu. W połączeniu te dwa artykuły stanowią solidną podstawę do analizy i badań rynku. Przeczytaj ten artykuł tutaj!

Crypto Trading 101: Wybór aktywów portfela

Aby być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi artykułami, badaniami i wiadomościami, dołącz do naszej grupy telegramów. Nasza społeczność jest zawsze gotowa, aby wesprzeć Cię w każdy możliwy sposób.

1. CoinMarketCap

CoinMarketCap jest punktem wyjścia dla inwestorów rozpoczynających swoją podróż na rynek kryptowalut od 2013 roku. Jako najpopularniejsza witryna w całej branży kryptowalut, wielu inwestorów używa CoinMarketCap jako łatwego sposobu na badanie nowych aktywów i zbieranie informacji o rynku.

Niektóre z godnych uwagi funkcji CoinMarketCap obejmują ranking aktywów według kapitalizacji rynkowej, historyczne wykresy cen, wskaźniki podaży aktywów, wolumen obrotu na różnych giełdach dla każdej pary handlowej oraz notowane pary rynkowe dla każdej giełdy.

Dzięki ponad 5000 różnych kryptowalut śledzonych przez CoinMarketCap stał się najbardziej niezawodnym źródłem do rozpoczęcia nowego projektu badawczego kryptowalut.

Rozpocznij badania na CoinMarketCap.

2. CoinStats

Po zanurzeniu się w kryptowalutę wielu inwestorów będzie chciało być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami dotyczącymi aktywów w ich portfelu. Na rynku kryptowalut nie ma lepszego zasobu niż CoinStats mobilna aplikacja.

Zespół CoinStats opracował najbardziej usprawniony sposób dla inwestorów na otrzymywanie aktualnych wiadomości od zespołów programistów kryptowalut. Nie tylko to, ale możesz także śledzić cały portfel w czasie rzeczywistym na każdej większej giełdzie. CoinStats to doskonałe źródło informacji do badania nowych aktywów, zarządzania portfelem i monitorowania rynku.

W aplikacji CoinStats inwestorzy mogą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z każdego zespołu kryptowalutowego, otrzymywać alarmy, gdy rynek szybko się zmienia, lub czytać popularne artykuły.

Zarejestruj się w CoinStats.

3. Crypto Twitter

Jeśli chodzi o społeczność, Twitter jest przykładem tego, co najlepsze i najgorsze na rynku kryptowalut.

Wielu najbardziej wpływowych graczy w przestrzeni kryptowalut jest obecnych na Twitterze. Możesz znaleźć ekspertów badaczy, handlowców i renomowanych inwestorów. Śledząc kluczowe osoby, możesz szybko zebrać wiedzę potrzebną do podejmowania ważnych decyzji.

Z drugiej strony, podobnie jak wiele platform mediów społecznościowych w XXI wieku, obfitość informacji może być mieczem obosiecznym.

Oprócz potężnych głosów w kryptowalutach istnieją również tysiące oszustów, botów i szyderców, którzy nie mają wyrzutów sumienia, jeśli chodzi o dzielenie się dezinformacją. Bez dokładnego filtrowania osi czasu i krytycznego myślenia o wiadomościach, które czytasz, łatwo wpaść w psychiczne pułapki, które nie są korzystne na dłuższą metę.

Chociaż Twitter jest niesamowitym źródłem informacji dla inwestorów kryptowalutowych, powinien być używany w połączeniu z innymi zasobami w celu weryfikacji informacji i potwierdzenia opinii.

Zaangażuj się w Crypto Twitter.

4. Messari

Ponieważ ewoluujemy jako handlowcy, może nadejść czas, gdy statystyki wysokiego poziomu zapewniane przez usługi takie jak CoinMarketCap nie będą już wystarczające, aby dać nam szczegółowy obraz rynku, który chcemy.

Kiedy nadejdzie ten czas, możemy zwrócić się w stronę profesjonalnych narzędzi badawczych, takich jak Messari. Chociaż te profesjonalne narzędzia nie są dla wszystkich, Messari zapewnia głębsze spojrzenie na rynek poprzez agresywną koncentrację na danych.

Od pierwszej chwili lądujemy na Messari Screener, możemy już zauważyć, że zespół Messari kładzie nacisk na analizę danych. Ta strona nie tylko klasyfikuje aktywa według kapitalizacji rynkowej, ale także zawiera długą listę innych filtrów i opcji danych. Wielu zaawansowanych inwestorów uzna ten konfigurowalny dostęp do danych za spełnienie marzeń.

Dostosuj swoje dane z Messari.

5. Blok kryptograficzny

Przesuwając biegi z danych na chwilę, rosnącym zasobem w społeczności kryptograficznej jest „Blok”. Ten profesjonalny zespół badaczy i analityków otwiera nowe możliwości dla najświeższych informacji w przestrzeni kryptowalut.

Chociaż od czasu do czasu były owiane kontrowersjami, niewiele innych zespołów może porównać sposób, w jaki agresywnie dążą do prawdy i starają się być na szczycie każdej interesującej historii..

Każdy, kto szuka głębokiego wglądu w rynek kryptowalut lub dostępu do najświeższych informacji, powinien rozważyć „Blok”. Ich połączenia z różnymi zespołami kryptograficznymi działają na całym rynku i konsekwentnie tworzą wysokiej jakości treści.

Zacznij czytać The Block.

6. Nomics

Chociaż Nomics od dawna mniej koncentrował się na badaniach rynku niż inni dostawcy danych, tacy jak Messari, niedawno zauważyliśmy, że Nomics coraz bardziej angażuje się w dostarczanie dane dotyczące zasobów oraz ogólne przeglądy rynku.

Podobnie jak w przypadku CoinMarketCap, w Nomics można znaleźć szczegółowe dane rynkowe dla każdego zasobu. Oprócz danych o aktywach inwestorzy mogą lepiej zrozumieć najpopularniejsze giełdy kryptowalut, eksplorując platformę giełda rankingów.

Chociaż Nomics nie byłby idealnym źródłem informacji dla nowych inwestorów, może to być opcja dla instytucji lub klientów korporacyjnych, którzy szukają głębokiego wglądu w rynek.

Uzyskaj głębszy wgląd dzięki Nomics.

7. Binance Research

W tym momencie każdy, kto jest na rynku kryptowalut dłużej niż kilka miesięcy, prawdopodobnie słyszał o Binance. Są uważane za jedną z największych giełd kryptowalut na świecie i oferują szeroką gamę produktów.

Jednym z zasobów, które zapewniają inwestorom, jest Binance Research stronie internetowej. Ta strona internetowa ma na celu dostarczanie informacji edukacyjnych na temat rynku kryptowalut i aktywów cyfrowych.

Długofalowe treści dostarczane przez zespół Binance Research są doskonałym źródłem informacji dla każdego nowego inwestora, który chce głębiej zrozumieć, jak działa rynek.

Możesz nie tylko zapoznać się z obszernymi dyskusjami na tematy rynkowe, ale także znaleźć zasoby dotyczące różnych sposobów angażowania się na rynku poprzez transakcje spot, transakcje z depozytem zabezpieczającym, transakcje terminowe, pożyczki i inne. Ogólnie gorąco polecamy stronę Binance Research.

Analizuj rynek z Binance Research.

8. CoinDesk

CoinDesk to jedna z największych platform badawczych, informacyjnych i edukacyjnych dostępnych na rynku kryptowalut. Założona w maju 2013, jest również jedną z najstarszych organizacji zajmujących się kryptowalutami, które nadal działają do dziś.

Od momentu powstania CoinDesk systematycznie poszerza zakres swojej oferty produktowej o coś więcej niż tylko wiadomości. W ostatnich wysiłkach CoinDesk rozszerzył się na tematy badawcze i edukacyjne. Zasoby te zapewniają inwestorom nowe, kreatywne sposoby angażowania się w zawartość kryptowalut.

Pod koniec dnia często okazuje się, że CoinDesk jest trafiony lub chybiony, jeśli chodzi o ich badania i artykuły. Ich treści nie zawsze są tak przełomowe lub krytyczne jak The Block, ale nadal postrzegamy CoinDesk jako ważnego gracza na rynku w perspektywie długoterminowej.

Przeczytaj więcej o badaniach CoinDesk.

9. Porównanie kryptowalut

Pod wieloma względami podobny do Nomics lub CoinMarketCap, CryptoCompare zapewnia kolejne źródło dostępu do najnowszych informacji rynkowych. Istnieje jednak kilka ważnych różnic, które sprawiają, że CryptoCompare jest atrakcyjną platformą dla inwestorów.

W szczególności CryptoCompare udostępnia sekcję „Badania” na swojej stronie internetowej. Ten zasób zawiera szczegółowe badania i przeglądy wymian. Przeglądy te mogą być integralną częścią procesu decyzyjnego inwestora.

Oprócz treści badawczych dostarczonych przez CryptoCompare, obsługują one również prosty agregator wiadomości, który może być dobrą opcją dla inwestorów, którzy nie chcą przeskakiwać między stronami internetowymi w celu znalezienia najnowszych wiadomości dotyczących kryptowalut.

CryptoCompare nie jest stroną internetową dla wszystkich, ale zalecamy przynajmniej jej wypróbowanie. Sprawdź, czy informacje i zasoby, które zapewniają, pasują do Twoich przepływów inwestycyjnych. Jeśli nie, istnieją inne świetne zasoby, które mogą wypełnić luki, których nie zapewnia CryptoCompare.

Wypróbuj CryptoCompare.

10. Bitcoin Talk

Bitcoin Talk to legendarne fora stworzone przez Satoshi Nakamoto. Od 2009 roku Bitcoin Talk pozostaje jedną z największych społeczności zwolenników Bitcoin. Każdego dnia możesz znaleźć najnowsze ogłoszenia dotyczące Bitcoin, dyskusje o altcoinach i nowe wersje produktów.

Jest to jeden z najlepszych zasobów dla kogoś, kto chce kopać głęboko i brudzić sobie ręce. Podobnie jak w przypadku innych forów, nie zawsze łatwo jest uzyskać informacje, które są dla Ciebie najważniejsze. Będziesz musiał trochę poszperać, aby znaleźć posty wysokiej jakości.

Ponieważ Bitcoin Talk jest zalewany treściami, które nie zawsze są wysokiej jakości lub istotne dla danej osoby, trudno jest polecić Bitcoin Talk jako miejsce, w którym inwestorzy mogą rozpocząć proces badawczy. Być może lepiej będzie zwolnić i zacząć od przeczytania niektórych z bardziej przejrzystych i zorganizowanych zasobów, które mogą w znaczący sposób uporządkować naukę.

Bitcoin Talk to z pewnością najlepsze fora w społeczności kryptowalut, ale nie jest pozbawione wad.

Zacznij angażować się w Bitcoin Talk.

Końcowe przemyślenia

Jako nowy inwestor na rynku kryptowalut możesz się wiele nauczyć. Nie spiesz się, aby przeczytać wysokiej jakości treści z wielu różnych witryn internetowych i aplikacji. Zapoznanie się z przestrzenią zajmie trochę czasu, więc nie spiesz się z tym procesem.

Każdy z zasobów omówionych w tym artykule ma inną propozycję wartości. Wykorzystaj każdą usługę do podejmowania ważnych decyzji podczas pierwszego inwestowania w kryptowaluty.

Gdy już zdecydujesz się na zakup swojej pierwszej kryptowaluty, nie zapomnij użyć Shrimpy do zarządzania swoim portfelem.

Dodatkowe dobre lektury

Boty do handlu kryptowalutami – kompletny przewodnik

Równoważenie progowe dla zarządzania portfelem kryptowalut

Użytkownicy kryptowalut, którzy dywersyfikują, osiągają lepsze wyniki

Skrypty Python dla botów do handlu kryptowalutami

Skrypt Bitcoin Price Live Ticker (przy użyciu Websockets)

Nasza platforma handlu społecznościowego

Krewetki to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących traderów, którzy chcą dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptowalut. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców.

W mniej niż kilka minut możesz połączyć się z wiodącymi traderami na świecie. Podążanie za wieloma liderami jednocześnie zapewnia każdemu użytkownikowi możliwość zarządzania zróżnicowanym portfolio strategii i kryptowalut.

Shrimpy obsługuje 16 wiodących giełd kryptowalut, zautomatyzowane strategie portfolio i narzędzia do śledzenia rynku. Dowiedz się więcej o wszystkim, co oferuje Shrimpy, korzystając z tych linków:

funkcje

Studia

Poradniki

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w witrynie Telegram & Niezgoda.

Dzięki, że wpadłeś!

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me