Obfitują oznaki masowej adopcji bitcoinów

Bitcoin jest dobrze i naprawdę po wyjęciu z pudełka i jest na dobrej drodze, aby stać się stałym elementem codziennego życia.

Czasy, w których kryptowaluta była ograniczona do ciemnej sieci i używana tylko przez przestępców i osoby o wątpliwej moralności, dawno minęły. Bitcoin jest obecnie ugruntowaną cechą krajobrazu finansowego iz dnia na dzień staje się coraz bardziej wszechobecny.

Od podatków po czesne

Niecały miesiąc temu szwajcarskie miasto Chiasso ogłosiło, że od przyszłego roku obywatele będą mogli korzystać Bitcoin do płacenia lokalnych podatków. Wynika to z posunięcia innego szwajcarskiego miasta, które w zeszłym roku zaczęło przyjmować zapłatę usługi komunalne w ten sam sposób. Oba posunięcia zostały wdrożone, aby spróbować ustalić obszary jako centra technologii kryptowalut i technologii blockchain.

Jeśli wydaje się to odważnym krokiem w nieznane, może być zaskoczeniem, gdy usłyszysz, że te szwajcarskie miasta są względnie spóźnionymi na imprezę Bitcoin w porównaniu z University of Cumbria. W 2014 roku UoC stała się pierwszą instytucją w Wielkiej Brytanii, która zaczęła przyjmować czesne płatności w bitcoinach i inne uniwersytety podążają teraz za jego przykładem. W rzeczywistości, gdybyś miał szczęście uczęszczać do jednej z najlepszych prywatnych szkół w Nowym Jorku przed rozpoczęciem kariery uniwersyteckiej, cała twoja edukacja mogłaby być teoretycznie sfinansowana z inwestycji w Bitcoiny twoich (lub twoich rodziców).

Obecnie istnieje wiele firm i usług, które akceptują bitcoiny, a lista rośnie z dnia na dzień. Ale kupowanie piwa lub rejestracja nazwy domeny za pomocą bitcoinów to jedno – płacenie za nie czesnego lub podatków to zupełnie co innego. To te bardziej znaczące, mniej trywialne płatności wskazują na masową adopcję, a nie na wartość nowości.

Bitcoin dla nieruchomości

Kupno nieruchomości BitcoinOprócz opłat za naukę i podatków, dla wielu z nas znaczącym wydatkiem jest czynsz. W końcu wszyscy musimy gdzieś mieszkać. Po raz kolejny Bitcoin wkracza również w ten sektor – we wrześniu londyński deweloper ogłosił, że jego najemcy będą w stanie zapłacić depozyty za pomocą bitcoinów z opłatami za wynajem, które mają być dozwolone jeszcze w tym roku. Podobne schematy zostały zgłoszone z Nowego Jorku na Filipiny.

Bitcoin może być również używany do zakupu nieruchomości. We wrześniu ogłoszono, że potentat bieliźniarski Michelle Mone i jej partner dali kupującym możliwość zakupu za pomocą bitcoinów mieszkań w ich nowym osiedlu w Dubaju, podczas gdy na nieco mniejszą skalę przedsiębiorczy mieszkaniec południowego Londynu oferował na sprzedaż swój dom w Peckham w ten sam sposób..

Łatwo jest dostrzec atrakcję dla tych, którzy zdecydowali się użyć Bitcoin do tego typu zakupów. Transakcje są całkowicie bezpieczne i prawie natychmiastowe. Wstrzymania z przelewami bankowymi i opłatami stron trzecich są zmniejszane, ponieważ waluta działa na zasadzie peer-to-peer. A dla wielu z nas, których zaufanie do banków nigdy się nie poprawiło po krachu w 2008 roku, Bitcoin oferuje demokratyczną, zdecentralizowaną i realną alternatywę.

Realistyczne oczekiwania

Nadal jesteśmy daleko od masowej adopcji i proces ten będzie przebiegał stopniowo, a nie z dnia na dzień. Chociaż rzeczywiście istnieją tysiące sklepów i firm na całym świecie, które akceptują bitcoiny, są miliony innych, które nadal stosują się do tradycyjnego systemu.

Publiczna percepcja Bitcoina jest nadal zabarwiona skojarzeniami z ciemną siecią w umysłach wielu ludzi i jest wielu, dla których koncepcja waluty cyfrowej bez solidnej inkarnacji jest zaskakująca. Postawy i postrzeganie będą musiały się zmienić, ale istnieją zachęcające oznaki wskazujące, że taki proces jest już zaawansowany.

W 1789 roku Benjamin Franklin napisał do przyjaciela, że ​​„na tym świecie nie można powiedzieć, że nic nie jest pewne, z wyjątkiem śmierci i podatków”. Przez te wszystkie lata niewiele osób nie zgodziłoby się z nim w tej sprawie. Widzieliśmy już, jak Bitcoin zapewnia tę drugą pewność w Szwajcarii, więc zastanów się nad tym: jeśli planujesz pogrzeb w Minnesocie, Usługi pogrzebowe Crescent Tide z dumą stwierdzają, że akceptują również bitcoiny. Jest nawet 3% zniżki.

Z dwoma pewnikami życia już objętymi przez Bitcoin, którzy postawiliby na wszystko inne pomiędzy w końcu pójdą tą samą drogą?

Obrazy za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me