Odporność Bitcoina: Krótkie spojrzenie Naysayers, którzy wkrótce zrezygnowali z BTC

W czasie prasy niesławny „99Bitcoins”Bitcoin Nekrologi”Zawiera nie mniej niż 186 nekrologów Bitcoin.

Są to oczywiście beztroskie i sarkastyczne nekrologi, odnoszące się tylko do incydentów, w których znani eksperci twierdzili, że Bitcoin umarł.

Żart z żartem polega na tym, że ci eksperci nie mogli się bardziej mylić. Bitcoin – nawet pomimo dramatu anulowania SegWit2x i wojen na skalę skalowania – oscyluje obecnie wokół imponującego 7200 USD, co stanowi punkt cenowy niedaleko od rekordowego poziomu 7566 USD.

Cena Bitcoin na Coinbase

Czy BTC wkrótce osiągnie 8 000 $? – Zdjęcie za pośrednictwem Coinbase

Tak więc Bitcoin najwyraźniej nie jest martwy i zajmie znacznie więcej niż jakiś ostry weekendowy sparing z Bitcoin Cash, aby Bitcoin naprawdę spadł.

Ale warto zobaczyć, jak bardzo mylili się inni. Warto zwrócić uwagę na „nekrologi Bitcoin” osób niedowidzących, abyśmy, entuzjaści, mogli dostosować własne perspektywy w przestrzeni kryptowalut, wiedząc, że sami musimy być mniej nieelastyczni, aby wykorzystać.

Przyjrzyjmy się zatem niektórym z bardziej prowokujących „zgonów” Bitcoinów, aby odświeżyć nasze perspektywy.

Pierwsza „śmierć” Bitcoina

W 2010 roku, kiedy Bitcoin był dopiero początkującym projektem, publikacja pod tytułem The Underground Economist została wyróżniona jako pierwszy autor nekrologów Bitcoinów 99Bitcoinów.

Kiedy BTC wciąż oscylowało wokół 0,23 centa, The Underground Economist napisał zjadliwy traktat zatytułowany „Dlaczego Bitcoin nie może być walutą”.

W nim autor stwierdził, że Bitcoin „pozostanie nowością na zawsze lub przejdzie ze statusu nowości w martwy szybciej, niż możesz mrugnąć”.

CNN op-ed projektuje „dezintegrację” Bitcoina

W 2014 roku a Redakcja CNN został opublikowany zatytułowany „Gdzie Bitcoin poszedł źle?” kiedy BTC wciąż kosztowało około 330 USD.

W utworze pisarz posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​kubańskie peso było lepsze od Bitcoina:

[Rozpocznij cytat blokowy] „Bitcoin nie jest [przyszłością]. To krok naprzód, który w końcu się rozpadnie… Jako waluta [Bitcoin] jest prawie nieistotny w stosunku do czegokolwiek. To nie może znieść od stóp do głów z kubańskim peso… Z Bitcoinem jako pozorowaną walutą, to, co widzisz, nie jest tym, co dostajesz. ” [Koniec]

Pomyśl, że autor czuje to samo dzisiaj?

Jamie Dimon mówi, że Bitcoin nie może przetrwać

Prezes JPMorgan Jamie Dimon jest teraz znanym nienawidzącym Bitcoinów, ale jednym z jego najwcześniejsze uwagi przeciwko kryptowalutom nr 1 powrócił w 2015 roku, kiedy kryptowaluta konsolidowała się na poziomie 395 USD.

W przemówieniu wygłoszonym na Fortune Global Forum Dimon powiedział, że regulacje rządowe zabiją Bitcoin i wszystko, co podobne:

„To moja osobista opinia, na świecie nie będzie prawdziwej, niekontrolowanej waluty. Nie ma rządu, który wytrzyma to długo… nie będzie waluty, która obejdzie kontrolę rządową. ”

Post na LinkedIn mówi, że BTC eksploduje 12 grudnia 2016 r

W kolumnie dla LinkedIn, architekt chmury Jim Kram nazwał Bitcoin „zasadniczo wadliwą wirtualną walutą”, mówiąc dalej, że „Bitcoin to bańka, która jak Tulip, South Sea, Dot.com czy Subprime pęknie… Bitcoin był świetnym eksperymentem, który dostarczył wielu przydatnych informacji”.

Cóż, Kram może teraz czuć się inaczej, ale z pewnością czujemy się komfortowo, mówiąc, że Bitcoin zdecydowanie przeszedł już etap eksperymentu.

Forbes mówi, że Chiny „zmiażdżyły” Bitcoina

Kiedy Chiny zakazały wymiany kryptowalut i ICO zaledwie kilka tygodni temu, przestrzeń kryptowalut była zszokowana.

Forbes trochę przesadził, opisując ruch Chin jako „miażdżący”Cios dla Bitcoina – mimo że BTC odbił się silniej niż kiedykolwiek w dniach po rozpoczęciu zakazów:

„Szum Bitcoina zniknął… Został zmiażdżony przez surową interwencję chińskiego rządu, która studzi entuzjazm inwestorów dla cyfrowej waluty”.

Bitcoin z pewnością jest trudny

Jak na razie Bitcoin radzi sobie z trudem.

Czy pewnego dnia można rzucić BTC na kolana? To możliwe – wszystko jest możliwe.

Jednak oprócz nieodgadnionego i katastrofalnego wydarzenia czarnego łabędzia, które niespodziewanie uderza w kosmos, nie jest jasne, co może zdetronizować Bitcoina w tym momencie.

Z pewnością nie podda się swojej pozycji kapitalizacji rynkowej numer 1 na rzecz Ethereum lub Bitcoin Cash bez jednej piekielnej walki.

W międzyczasie ci, którzy nie zgadzają się z Bitcoinem, będą mieli dużo czasu, aby zrewidować swoje pozycje w kryptowalutach lidera.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me