Omówienie protokołu Trinity, rozwiązanie skalowania poza łańcuchem dla NEO

Skalowanie poza łańcuchem jest obecnie wściekłością w społecznościach kryptowalutowych w dzisiejszych czasach. Od sieci Bitcoin Lightning po plazmę Ethereum, programiści próbują znaleźć sposoby na wyskalowanie kryptowaluty poza blockchain.

Teraz moneta inteligentnej gospodarki NEO ma własne rozwiązanie poza łańcuchem: Protokół Trójcy

Ten projekt, opracowany specjalnie dla NEO, nabierał tempa w ciągu ostatnich kilku miesięcy, mając na celu tworzenie płatności w czasie rzeczywistym z niskimi opłatami transakcyjnymi, skalowalnością i prywatnością użytkowników.

Protokół ma również swój własny token zwany Trinity Network Converter (TNC). To jest token narzędziowy, który pomoże rozliczyć płatności, które mają miejsce w szerszej sieci.

Niedawno zespół Trinity zapowiedział kilka interesujących informacji. Na przykład opublikowali informacje o swoich zamianach Cross-Chain NEO i ETH.

Przyjrzyjmy się dokładniej Protokołowi Trinity.

Co to jest Protokół Trinity?

Logo protokołu Trinity

Zdjęcie za pośrednictwem trinity.tech

Protokół Trinity wykorzystuje pozałańcuchową sieć kanałów stanu dla NEO. Ten kanał państwowy pozwoli na niezliczone prywatne transakcje i płatności poza głównym łańcuchem blokowym NEO. Dwóch uczestników ekosystemu NEO może założyć swoje prywatne kanały i przeprowadzać transakcje bez transmisji do łańcucha blokowego.

Transakcje te będą odbywać się przez pewien czas i tylko ostateczne saldo zostanie ostatecznie nadane i propagowane przez łańcuch bloków NEO. Technologia stojąca za protokołem jest open source i każdy może ją pobrać.

Może to również pozwolić innym twórcom aplikacji na budowanie w oparciu o technologię protokołu Trinity i tworzenie bardziej przyjaznych dla użytkownika zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Na przykład procesor płatności może zbudować przyjazną dla użytkownika aplikację opartą na protokole Trinity do natychmiastowego rozliczenia.

IQ Option Trade NEO

To jest coś, nad czym sieć Trinity pracuje sama w aplikacji mobilnej Rai Stone. Pomoże to ułatwić płatności poza łańcuchem, a wydanie jest planowane na połowę 2018 r.

Dlaczego jest to potrzebne?

Wiele osób może być ciekaw, jak obecnie potrzebne jest rozwiązanie skalowania poza łańcuchem dla NEO. Nie było żadnych poważnych wąskich gardeł transakcyjnych, a blockchain NEO jest w stanie przetwarzać te transakcje z prędkością bliską 1000 tx na sekundę.

Jednak jeśli jest jedna rzecz, której nauczyliśmy się z zaległości transakcji Ethereum, to to, że ograniczenia skalowania mogą się szybko ujawnić. W tym przypadku to ogromna popularność Cryptokitties spowodowała zaległości w sieci.

Ponieważ coraz więcej programistów tworzy dApps i coraz więcej użytkowników zaczyna go używać do dokonywania płatności, blockchain NEO prawdopodobnie napotka podobne problemy. Dlatego też, wprowadzając protokół Trinity, Fundacja Trinity i rzeczywiście większy ekosystem NEO planują z wyprzedzeniem.

Token TNC

Jak wspomniano, sieć Trinity ma własny token usługowy, który jest używany jako paliwo w sieci. Ma to również dodatkową zaletę w postaci wprowadzenia zachęt dla posiadaczy, którzy uczestniczą w samej sieci.

Token TNC to token NEP-5 będący standardem tokena NEO. Jest to w porównaniu z innymi kryptowalutami opartymi na inteligentnych kontraktach, takimi jak Ethereum, które są zgodne ze standardem tokenów ERC-20. Te tokeny zostały wydane w zeszłym roku jako prywatna darowizna. Możesz przeczytać więcej o harmonogramie darowizn TNC w Protokole Trinity stronie internetowej.

Obecnie są tylko 3 giełdy, na których handluje się TCN. Są to KUCoin, BiBox i Gate.io. Istnieje nadzieja, że ​​w miarę wypuszczania większej liczby monet z darowizn publicznych może pojawić się zapotrzebowanie na większe pokrycie wymiany.

Konwersja krzyżowa TNC-ETH

Konwersja międzyłańcuchowa protokołu Trinity

Konwersja NEO na ETH.

To było niedawno ogłosił na spotkaniu trójcy NEO w Berlinie, aby wypuścić przekształtnik łańcucha.

Ten konwerter pozwoli na wymianę tokenów NEO (standard NEP-5) na tokeny ETH (ERC20). W przeciwieństwie do cross-chain atomic swap, które są opracowywane dla innych łańcuchów kryptowalut, konwersja łańcuchowa wykorzystuje TNC jako token konwersji.

Konwersja będzie działać w następujący sposób:

  • Tokeny TNC zostaną wysłane na adres konwersji, którym jest inteligentny kontrakt Trinity. Ta transakcja będzie również zawierała szczegóły adresu ETH odbiorcy.
  • Te tokeny TNC zostaną następnie zamrożone przez adres konwersji NEO, a odpowiadający im ETH zostanie odblokowany.
  • Taka sama ilość ERC-20 TNC zostanie odesłana do użytkownika za pośrednictwem inteligentnego kontraktu konwersji Ethereum

Stosując podobny proces w przeciwnym kierunku, tokeny ERC-20 można wymienić na tokeny NEP-5 TNC. Konwersje są również wykonywane za pomocą tokenów, które są obecnie w obiegu i nie są tworzone żadne nowe.

Konwersja międzyłańcuchowa jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, jednak założyciel Trinity Network, David Li, napisał na Twitterze, że MainNet zostanie uruchomiony za 2 tygodnie.

Był też jakieś spekulacje że implementacja konwersji cross chain może być wkrótce wydana na giełdzie NEX. Zapewni to użytkownikom możliwość wymiany tokenów NEP-5 na tokeny ERC-20 na zdecentralizowanej platformie handlowej.

Giełda NEX ma zostać wydana jeszcze w tym roku, a wymiana międzyłańcuchowa umożliwiłaby dokonywanie tych transakcji za pomocą technologii inteligentnych kontraktów.

Dalszy rozwój Trinity

Istnieją inne ważne inicjatywy, nad którymi pracuje sieć trinity. Należą do nich Nagroda Lojalnościowa Trinity, która zostanie uruchomiona pod koniec marca. Umożliwi to posiadaczom tokenów TNC zablokowanie ich tokenów w inteligentnej umowie, która wypłaci premię w późniejszym terminie, kiedy będzie można go odblokować.

W toku jest również więcej dyskusji o partnerstwie, a zespół nawiązał do „wielkiej tajemnicy”, którą planują ujawnić w kwietniu. To pozostawiło spekulacje w społeczności NEO.

Niemniej jednak możliwości, jakie stwarzają pozałańcuchowe rozwiązania skalowania, są niezrównane. Jeśli NEO ostatecznie osiągnie poziom parabolicznego przyjęcia, prawdziwe korzyści płynące z protokołu Trinity zostaną w pełni zrealizowane.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem trinity.tech

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me