Oszuści nadal atakują telegram ICO, potencjalnie zdobywając miliony

Wciąż skupiając się na nadchodzącym Telegram ICO, oszuści spędzają dzień z fałszywą witryną za fałszywą witryną. Co gorsza, strony wydają się skutecznie oszukiwać ludzi na dziesiątki tysięcy, a może nawet miliony dolarów.

Jedna z najlepiej zorganizowanych witryn tego typu właśnie została uruchomiona i już oszukuje ludzi przez obciążenie łyżki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, co się dzieje i jak uniknąć oszustwa przez fałszywą witrynę ICO.

Hype Telegram ICO

Odkąd w styczniu wyciekła biała księga, w internecie panowało podekscytowanie i zainteresowanie nadchodzącym Telegramem ICO. W ciągu ostatnich kilku lat Telegram stał się prawdopodobnie najlepszym wyborem do komunikacji projektów kryptowalut. Po prostu wyszukaj dowolny projekt kryptowaluty, a prawdopodobnie znajdziesz link do Telegrama.

Ze względu na tę wyjątkową widoczność w świecie kryptowalut, Telegram ICO spotkał się z niewiarygodnym zainteresowaniem. Wiele osób w branży zasugerowało, że Telegram ICO może z łatwością pozyskać ponad 1 miliard dolarów z finansowania ICO, co czyni go jednym z największych i odnoszących największe sukcesy ICO do tej pory. ICO, czyli crowdsale, jest jednak nadal dość daleko. Obecnie tylko określone, zamożne osoby uzyskują dostęp do przedsprzedaży.

Przy całym tym szumie i rozmowach o pieniądzach nie ma wątpliwości, że oszuści wykorzystali to, aby zwabić haczyki na swoich witrynach phishingowych.

Atakują oszuści

W artykuł które pojawiły się na Techcrunchu 20 stycznia, zaobserwowano już dużą liczbę oszukańczych witryn wędkarskich, których celem jest Telegram ICO. Według artykułu jedna z najbardziej znanych fałszywych stron internetowych, gramtoken.io, twierdziła, że ​​zebrała już 5 milionów dolarów.

Chociaż ta witryna jest już offline, wydaje się, że jej miejsce zajęła inna. Ten, ico-telegram.org, który używa dokładnie tego samego projektu, co ten odnotowany przez Techcrunch, twierdzi, że jest w 96% kompletny w sprzedaży. Kiedy klikniesz linki, aby kupić tokeny „gramowe”, otrzymasz adres do bezpośredniego wpłaty, na który można wysłać bitcoin lub ether.

Według Etherscan, podany adres otrzymał już prawie 30 Ethereum, czyli około 26 000 dolarów na dzień dzisiejszy. Ostatnia transakcja miała miejsce nieco ponad godzinę temu od momentu, gdy sprawdziliśmy. Ta transakcja dotyczyła 3,04 eteru.

Kiedy sprawdziliśmy adres bitcoin podany przez witrynę phishingową, stwierdziliśmy, że nie zawiera ona żadnych transakcji ani salda. Nie jest to jednak w pełni oznaka, że ​​oszukańcza witryna nie otrzymała żadnej płatności. Dzieje się tak, ponieważ witryna może łatwo zmienić adres za każdym razem, gdy dokonywana jest wpłata.

Najdziwniejsze w tym oszustwie jest to, że ciągle próbuje mówić o tym, co nazywa „gramowymi żetonami”. Witryna fałszywie twierdzi, że te tokeny są w rzeczywistości tokenami, które będą używane przez sieć Telegram. Prawdziwe tokeny będą najprawdopodobniej nazywane „TON” dla Telegram Open Network.

Pojawia się nowy pretendent

Jak wspomnieliśmy wcześniej, strony te pojawiają się po lewej i prawej stronie. Ostatni, który się pojawił, jest również prawdopodobnie jednym z najbardziej przekonujących. Ten nazywa się telegramfoundation.org.

Strona ma bardzo zgrabny i przekonujący styl projektowania. Zawiera również wszystkie informacje, których może szukać potencjalny inwestor poszukujący prawdziwego Telegram ICO. Niestety jest to całkowicie fałszywe i istnieje tylko po to, aby kraść pieniądze od niczego niepodejrzewających potencjalnych inwestorów.

Na powierzchni wygląda znacznie bardziej profesjonalnie. Nie wystarczy podać gościowi adresu do wpłaty. Zamiast tego użytkownik musi utworzyć konto i zalogować się.

Przeszukanie zapisów rejestracyjnych witryny ujawnia, że ​​witryna została zarejestrowana 12 lutego. Został zarejestrowany w taki sposób, że osoby za nim stojące nie są znane. Zamiast tego można znaleźć tylko firmę hostingową. Firma hostingowa ma siedzibę na Dominice, a firma rejestracyjna pochodzi z Chin. Żadne inne informacje nie są dostępne.

Ich modus operandi jest jasny. Oszukać ludzi, aby myśleli, że kupują coś, co może być jednym z najgorętszych i najbardziej rozchwytywanych ICO w okolicy. Następnie weź ich gotówkę i uciekaj.

Jak uniknąć takich oszustw

W świecie kryptowalut tego rodzaju sztuczka nie jest nowa. Strony phishingowe istniały prawie zawsze. Ponieważ jest to tak łatwe, a także tak nieodwracalne, kryptowaluta stała się idealnym celem dla oszustów.

Aby nie zostać oszukanym, niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest prawidłowy adres internetowy witryny, którą chcesz odwiedzić. Wiadomo, że oszuści płacą wyszukiwarkom internetowym, takim jak Google, za umieszczenie ich witryny na górze wyników nad prawdziwą witryną. MyEtherWallet jest częstą ofiarą tego typu oszustw. W przypadku Telegrama ich oficjalna strona to telegram.org.

Kiedy już wiesz, że jesteś we właściwej witrynie, musisz się teraz upewnić, że zapoznałeś się z warunkami ICO. Na przykład, powinieneś znać nazwę tokena, daty ICO i jak poprawnie wnieść wkład.

Oprócz witryn internetowych najważniejsze jest zachowanie jeszcze większej ostrożności podczas korzystania z pokoju rozmów Telegram dla ICO. W ciągu ostatnich kilku tygodni oszuści gromadzili się na czatach telegramów dla ICO i tworzyli konta klonów, aby wyglądać jak administratorzy różnych pokojów rozmów.

Następnie wyślą Ci wiadomość i poproszą o wysłanie Ethereum lub Bitcoin bezpośrednio na adres, który wyślą Ci na czacie. To prawie zawsze oszustwo. Należy zachować szczególną ostrożność, gdy ktoś w Telegramie prosi o bezpośrednie przesłanie kryptowaluty.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia & Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me