Oto dlaczego Google CryptoCurrency & ICO Ban jest dobre

Wiadomość, że Google będzie zakazać reklam związanych z kryptowalutami, zrobiła bardzo wiele.

Najczęstszym tematem były te pochodzące z prasy głównego nurtu, że prawdopodobnie spowolni to adopcję i doprowadzi do braku świadomości kryptowalut. W rzeczywistości jest to całkiem dalekie od prawdy.

W rzeczywistości te zakazy Google prawdopodobnie sprawią, że ekosystem będzie znacznie zdrowszy, ponieważ tylko najbardziej renomowane i godne zaufania treści będą prezentowane użytkownikom, którzy zdecydują się szukać określonych tematów.

Zanim zagłębimy się w podstawowe korzyści, przyjrzyjmy się temu zakazowi.

Obserwujesz Facebooka

Google nie był pierwszą firmą, która wprowadziła zakaz reklam kryptowalut. Ten tytuł przypada jednemu z jego rywali, Facebookowi. Pod koniec stycznia Facebook był pozwalając swoim reklamodawcom Wiedz, że ograniczyliby wszelkie reklamy związane z kryptowalutą.

Nie tylko zakazali reklam kryptowalut, ale także zajęli się wysoce podejrzaną branżą opcji binarnych. Zakazaliby reklam związanych z tymi instrumentami i śledzonych na innych platformach, takich jak Instagram.

Było wiele spekulacji, czy Google pójdzie w ich ślady. W rzeczywistości było raporty że kanadyjskie i amerykańskie organy regulacyjne próbowały wywrzeć presję na giganta wyszukiwania, aby ograniczył również te reklamy na ich platformie.

Według Jasona Roya z Komisji Papierów Wartościowych w Manitobie:

jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Facebooka. Mam nadzieję, że Google uchwali podobną politykę, w której konkretnie określi produkty, takie jak opcje binarne, ICO i kryptowaluty.

To jest coś, co Google początkowo lekceważyło, ponieważ wprowadzili już szereg zmian, które poprawiły jakość reklamodawców. Na przykład już zakazali wszelkich reklam, które celowo wprowadzały w błąd.

Zmiana serca Google

Po kilku tygodniach intensywnego lobbowania ze strony organów regulacyjnych, Google zdecydował, że rzeczywiście wprowadzi zakaz reklam promujących wątpliwe produkty finansowe w ich sieciach reklamowych.

W aktualizacji ich reklamy warunki usługi, Google oświadczył, że ich reklamodawcy nie będą już mogli obsługiwać opcji binarnych, kryptowalut i powiązanych produktów.

Było kilka wyjątków dla tych reklamodawców, którzy byli prawowitymi brokerami, którzy chcieli promować kontrakty CFD, spread betting lub spot forex. Musieliby wystąpić o zwolnienie od Google, aby to promować.

Nigdy więcej oszustw, koniec spamu

Większość ludzi zapomina, że ​​korzystanie z Google Adwords ma naprawdę niską barierę wejścia. Każdy dziwaczny broker lub ICO może promować swoją witrynę na pierwszej stronie Google, po prostu kupując reklamy PPC.

Wynik Google ICO Adwords

Obraz z wyszukiwarki Google dla „ICO”

Na przykład na obrazku po prawej stronie znajduje się strona internetowa oferująca pomoc firmom w uruchomieniu ich własnego ICO.

Za jedyne 4999 USD mogą mieć całą kryptowalutę stworzoną dla nich wraz z pulpitem nawigacyjnym, łańcuchem bloków i białą księgą. Prawdziwa „kompletna” usługa.

Podobnie sprzedawcy przynęt na kliknięcia aktywnie wykorzystali te sieci reklamowe do promowania śmieciowych historii o niezliczonych bogactwach i tajnych systemach. Wiadomo również, że oszustwa ICO i oszukańcze programy phishingowe wykorzystywały reklamy do generowania ruchu.

Użytkownicy, którzy wiedzą wystarczająco dużo o sposobie wyświetlania tych reklam, często po prostu pomijają płatne reklamy i przechodzą bezpośrednio do bezpłatnych wyników. Wiadomo, że te reklamy są często używane do przeskakiwania między najbardziej trafnymi wynikami.

W tym momencie, gdy ktoś wyszukuje „Bitcoin”, zostanie przeniesiony na stronę z oryginalnym białym papierem lub na główną stronę internetową Bitcoin. Nie zostanie im przedstawiony dodatek do jakiegoś mało znanego ICO oferującego „nieograniczone korzyści”.

Kiedy ktoś wyszukuje hasło „giełda kryptowalut”, nie zostanie mu przedstawiona fałszywa domena próbująca przeprowadzić atak homograficzny, który zbierze jego dane uwierzytelniające. Zostaną zaprezentowani z dobrze przemyślaną listą legalnych brokerów kryptowalut przez renomowanych influencerów z branży.

Dlaczego jest to dobre dla ekosystemu

Oszustwo Google Ads

Po prostu eliminując reklamy dla tych słów kluczowych przez Google, skutecznie upewniają się, że te, które są najbardziej podatne na oszustwa, nie. Odbierają strumień dochodów wątpliwym podmiotom.

Oznacza to również, że ci nowi inwestorzy w ekosystemie kryptowalut nie dadzą się zwieść fałszywym twierdzeniom o szybkim bogactwie. Otrzymają odpowiedzialną treść, która dostarcza najdokładniejszych informacji na rynku.

Jeśli na rynkach kryptowalut jest znacznie mniej ofiar, znacznie mniej osób może narzekać na fortuny utracone w wyniku złych inwestycji. Nie przeczytamy więcej nagłówków o oszustwach związanych z wychodzeniem z ICO, które w naturalny sposób szkodzą reputacji legalnych projektów.

W końcu może to być świetny ruch na długoterminową adopcję. Im mniej absurdalne reklamy, które ludzie widzą w swoich wynikach wyszukiwania i kanałach informacyjnych, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będą patrzeć z góry na kryptowaluty.

Przedstawiając tylko najlepsze treści z największą ilością informacji, ci czytelnicy będą zmuszeni zapoznać się z podstawami kryptowalut i dlaczego technologia blockchain jest tak rewolucyjna.

Tworzy to pozytywną pętlę opinii na temat adopcji i informacji online. Poważni inwestorzy podejmujący decyzje inwestycyjne dotyczące poważnych technologii.

Keep Calm and HODL On

Jeśli rynki kryptowalut prawdopodobnie stracą inwestorów z powodu mniejszej liczby reklam kryptowalut i ICO, to na lepsze. Każdy „inwestor”, który kupił ICO tylko z powodu reklamy Google, nie powinien był inwestować.

Gdy przynęta na kliknięcie zaczyna słabnąć, poważna adopcja kryptowaluty przez inwestorów instytucjonalnych może trwać dalej. Innowacja w dziedzinie kryptowalut wciąż porusza się w gorączce i inwestorzy ci są tego w pełni świadomi.

Na dłuższą metę po prostu HODL swoje monety i unikaj FUD, który jest utrwalany przez serwisy informacyjne. W końcu oni również szukają kliknięć swoją przynętą.

Obrazy za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me