Overstock ma na celu uruchomienie kolejnej wielkiej rzeczy Blockchain

Podczas gdy większość nowych projektów w dziedzinie kryptowalut to po prostu świetne pomysły, które składają się z bardzo pomysłowych białych ksiąg, od czasu do czasu ugruntowana firma próbuje dołączyć do rozwijającego się sektora kryptowalut. Overstock.com to firma „z cegły i zaprawy”, która przygotowuje się do wejścia w świat blockchain wstępnych ofert monet i sprzedaży tokenów.

Wschodząca gwiazda

Założona w 1997 roku przez Patricka M. Byrne’a, Overstock.com faktycznie rozpoczęła działalność w 1999 r. jako sklep internetowy, który specjalizował się w sprzedaży nadwyżek i zwracaniu towarów. Obecnie, oprócz sprzedaży nowych towarów, firma sprzedaje również artykuły z wyprzedaży, takie jak pościel, odzież, meble i artykuły dekoracyjne do domu..

Overstock okazał się niekwestionowanym sukcesem i po przeprowadzeniu pierwszej oferty publicznej, która oferowała akcje po cenie 13 dolarów w 2002 roku, firma odnotowała zysk w wysokości 7,7 miliona dolarów w 2009 roku, osiągając jednocześnie ponad 800 milionów dolarów dochodu. Następnie ogłosił swój pierwszy miliard dolarów w 2010 roku.

W 2014 roku Overstock.com zaczął akceptować Bitcoin jako metodę płatności za swoje towary, a dyrektor generalny Patrick Byrne ujawnił, że sprzedaż Bitcoinów wynosiła średnio około 300 000 USD miesięcznie. Mniej więcej w tym czasie Overstock dokonał pierwszego kroku w świecie blockchain, uruchamiając Medici Ventures, które działało jako spółka zależna w całości należąca do Overstock.com, Inc.

Przechodzi do Blockchain

Medici Ventures Focus Blockchain

Zdjęcie za pośrednictwem Medici Ventures

Medici Ventures została utworzona, aby nadzorować inwestycje firmy w różne biznesy technologii blockchain oraz firmy specjalizujące się w produkcji technologii blockchain i rozproszonych rejestrów.

Od tamtej pory, Medici Ventures rozwinęła się w podmiot zarządzający portfelem dziewięciu firm, a obecny szum wokół wszystkich rzeczy związanych z blockchainem spowodował, że Overstock otrzymał szereg świetnych raportów, a także doświadczył pozytywnej akcji cenowej dotyczącej swoich akcji OSTK.

Tom Forte, doktorant Analityk Davidson i wieloletni obserwator Overstock podwyższył ostatnio cenę docelową akcji OSTK z 57 do 85 dolarów. Stwierdził Forte

Widzimy teraz możliwość odblokowania wartości w jej dwóch najważniejszych zasobach – w domowym handlu elektronicznym i Medici Ventures

Ma również niezależny inwestor Marc Cohodes powtórzył ten pozytywny sentyment i przewidywał w październiku, że cena akcji Overstock może osiągnąć nawet 100 USD.

Znaczna liczba inwestorów zaczyna się zastanawiać, aw ciągu ostatniego miesiąca cena OSTK wzrosła z 38 USD do około 56 USD, co oznacza wzrost o ponad 45%. Do wzrostu przyczyniła się zapowiedź, że około 15% obecnych udziałów Overstock zostało sprzedanych dwóm prywatnym firmom inwestycyjnym. Jedną z zaangażowanych firm był guru inwestycyjny George Soros’s Quantum Partners, który cieszy się znakomitą reputacją w wybieraniu zwycięzców.

Ponadto niedawne odsłonięcie nowej spółki zależnej Medici pomogło podsycić podwyższony poziom podniecenia inwestorów. Nowym dodatkiem do rodziny Overstock jest tZERO (t0), rozwiązanie wykorzystujące technologię blockchain do handlu akcjami i wymiany cyfrowych monet.

Zakłócanie obrotu akcjami

t0 ICO i Overstock

Zdjęcie za pośrednictwem IbTimes

Na początku tego roku Patrick Byrne ogłosił, że tZERO rozpocznie pierwszą ofertę monet (ICO), która ma się rozpocząć w listopadzie i potrwać do końca 2017 r. Na konferencji Money2020 w Las Vegas Byrne mówił o ambicjach grupy, określając „Chociaż wielu wątpiło, zespół tZERO ciężko pracował, aby być na czele włóczni w tworzeniu i uruchamianiu wiarygodnych, zdolnych i instytucjonalnie skalowalnych technologii blockchain dla aktywów kryptograficznych”.

ICO jest bardzo oczekiwane i oczekuje się, że wzrośnie od 200 do 500 milionów dolarów, co może pobić rekordy ustanowione wcześniej przez projekty takie jak Bancor i Tezos. ICO ułatwi sprzedaż Simple Agreements for Future Tokens (SAFT), w modelu, który z powodzeniem wykorzystał projekt Filecoin, któremu udało się również zebrać ponad 200 milionów dolarów podczas sprzedaży tokenów.

ICO jest organizowane w celu zbierania funduszy na Automated Trading System (ATS), platformę handlową obsługującą tokeny akcji i stanowiącą spółkę joint venture między takimi grupami, jak Argon i RenGen. Obecnie amerykańska Komisja Bezpieczeństwa i Wymiany (SEC) reguluje sprzedaż tokenów kapitałowych i nie istnieje żadna zatwierdzona przez SEC giełda, która mogłaby obsłużyć tokeny kapitałowe, więc Overstock chciał zakłócić przestrzeń, tworząc taką.

Byrne podkreślił również, że token tZERO powinien zostać sklasyfikowany jako papier wartościowy w rozumieniu amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych i będzie traktowany jako token bezpieczeństwa, w przeciwieństwie do tokena aplikacji lub narzędzia. W ramach sprzedaży tokena tZERO kupujący zaakceptują otrzymywanie tokenów cyfrowych tZERO, które zostaną wydane w przyszłości po ICO.

Token będzie podlegał obrotowi w regulowanym w Stanach Zjednoczonych ATS tZERO, a większość środków zebranych ze sprzedaży tZERO SAFT zostanie przekazana do skalowania rozwoju technologii i zespołów regulacyjnych tZERO. Aby upewnić się, że technologia działa sprawnie, Overstock wyemitował w grudniu własne papiery wartościowe blockchain i rozprowadził ponad 126 000 akcji firmy za pośrednictwem platformy.

Od sklepu internetowego do ICO

Ponieważ coraz powszechniejsze korzyści i zastosowania technologii blockchain są realizowane przez coraz większą liczbę organizacji, Overstock wydaje się być na dobrej pozycji, aby czerpać korzyści z tej nowej technologii. Poprzez spółkę macierzystą i bardziej wyspecjalizowane spółki zależne, grupa Overstock wykazała już imponujący poziom wiedzy specjalistycznej zarówno w zakresie lewarowania, jak i integracji operacji blockchain.

Doświadczeni analitycy w pełni spodziewają się, że Overstock zrobi duży plus w świecie blockchain za pośrednictwem tZERO i dlatego tZERO ICO będzie niezwykle atrakcyjne dla inwestorów. Jednak duży zakres tZERO ICO stanowi wyraźną wadę, ponieważ obecna przestrzeń ICO sprzyja odchudzonym projektom z mniej nadmiernymi limitami rynkowymi.

Poza tym inwestorzy dopiero godzą się z rzeczywistością, jak bardzo projekt Tezos się rozpadł, a kilku może być zmęczonych kolejną sprzedażą tokenów o dużym budżecie, która miała miejsce, gdy założyciele Tezos są w środku pozwu zbiorowego. pozwy sądowe. To powiedziawszy, jasne jest, że projekt tZERO spełnia wiele właściwych warunków i powinien przyciągać znaczne inwestycje zarówno ze strony inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me