Panika jako włamanie do S. Korean Crypto Exchange, Files for Bankrupty

Z różnych powodów Korea Południowa szybko stała się centrum uwagi w ekosystemie kryptowalut. Ta dynamika była w pełni widoczna dzisiaj, 19 grudnia, kiedy rynki zareagowały na ogłoszenie upadłości południowo-koreańskiej giełdy Youbit w następstwie nowego katastrofalnego włamania.

Dla koreańskich inwestorów odcinek jest niczym innym jak momentem „znowu zaczynamy”, ponieważ Youbit doświadczył już niszczycielskiego włamania do bitcoinów w kwietniu 2017 r..

W świetle tego początkowego ataku giełda podkreśliła swoją misję poprawy „bezpieczeństwa, rekrutacji i utrzymania systemu”, ale najwyraźniej ich wysiłki nie wystarczyły, aby powstrzymać najnowszą cyberofensywę.

Namacalnych szczegółów tego incydentu jest w tej chwili niewiele, ale zespół Youbit opublikował już oświadczenie informujące traderów o zbliżającym się bankructwie giełdy i, co gorsza, tylko 75 procent sald na giełdzie handlowców będzie dostępnych do wypłaty na razie:

„O 4:35 rano zgubiliśmy portfel z monetami z powodu włamania.

1. Strata monet o godzinie 4:35 wynosi około 17% aktywów ogółem.

Wszystkie inne aktywa były trzymane w zimnym portfelu i nie było dodatkowych strat.

2. Współczynnik strat jest niski w porównaniu z kwietniowym hackiem, ale

zarząd Yaffian Co., Ltd. zamierza w dniu 19 grudnia przystąpić do procedury wstrzymywania transakcji, wpłat, wypłat i ogłoszenia upadłości.

3. W związku z tym wszystkie wypłaty monet i gotówki zostaną zawieszone o godzinie 12:00 czasu lokalnego w dniu 19 grudnia 2017 roku.

4. W związku z upadłością rozliczenie gotówki i bilonu będzie prowadzone zgodnie ze wszystkimi właściwymi procedurami upadłościowymi.

5. Jednak w celu zminimalizowania szkód dla naszych członków,

zorganizujemy wypłatę około 75% ich sald 19 grudnia. Pozostała część niezapłaconej części zostanie wypłacona po zakończeniu ostatecznego rozliczenia.

6. Dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować wpływ 17-procentowej straty na naszych członków, stosując różne metody, takie jak kompleksowe ubezpieczenie cybernetyczne (~ 3 miliardy USD) i sprzedaż praw operacyjnych firmy. ”

Należy tutaj rozważyć kilka kwestii.

Po pierwsze, chociaż wciąż niezwykle niewygodne jest to, że inwestorzy mają na razie dostęp tylko do 75 procent swoich aktywów na giełdzie, nie można nie być pod wrażeniem odpowiedzi zespołu Youbit w porównaniu z głównymi hackami giełdowymi z przeszłości, np. MtGox.

Podczas awarii MtGox sytuacja była kompletnym chaosem, a użytkownicy wciąż próbują odzyskać coś, cokolwiek, z pierwotnych inwestycji.

Z drugiej strony Youbit pokazuje, co trzeba zrobić, aby „zmierzyć się z muzyką”, ponieważ już dali traderom możliwość odzyskania większości swoich sald i już przedstawili jasny plan tego, jak giełda planuje zaradzić pozostałe straty.

Co najmniej proaktywna, szybka i szczera reakcja dodaje otuchy. Mimo to traderzy będą chcieli odpowiedzi. I wielu będzie chciało o wiele więcej.

Wszystkie znaki wskazują na Koreę Północną

Przechodząc do spekulacji, byłoby zdumiewające, gdyby okazało się, że Korea Północna nie stała za tym najnowszym hackiem.

Chociaż może się wydawać, że robi skok w obliczu braku twardych dowodów, nie ma wątpliwości, że hakerzy usankcjonowani przez rząd Korei Północnej są podejrzanymi numero uno w drugim hacku na Youbicie.

Dzieje się tak, ponieważ rozwijającą się historią, o której szeroko donoszono w 2017 r., Jest rosnąca częstotliwość północnokoreańskich cyberataków na giełdy kryptowalut w Korei Południowej..

Ten nowy atak Youbit wygląda więc jak ostatnia salwa w tej cyberwojnie. A ponieważ Korea Północna jest dziś ujawniana przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię jako winowajcy niszczycielskiego ataku na okup Bitcoin WannaCry, jasne jest, że Kim Jong Un kieruje znaczną uwagę na nowe wektory ataków przy użyciu lub z udziałem kryptowalut.

koreański

Kim Jong Un głównym krypto antagonistą? – Zdjęcie za pośrednictwem NBC News

Motywacje wydają się oczywiste.

Prowadząc hybrydową, asymetryczną cyberwojnę z Koreą Południową, każdy stopień wewnętrznej niezgody, jaki Korea Północna może siać w gospodarce swoich południowych sąsiadów, byłby postrzegany jako zwycięstwo.

Ponadto ataki te dają hakerom z Korei Północnej doświadczenie w zakresie kryptowalut jako całości, umożliwiając Kim Jong Unowi potencjalne gromadzenie kryptowalut poza zakresem międzynarodowych sankcji.

Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jakie wnioski wyciągniemy, ponieważ w najbliższych dniach ujawnimy więcej szczegółów na temat włamania do Youbit.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me