Paxful Review: pełny przegląd wymiany

Paxful to jeden z wiodących internetowych rynków peer-to-peer, który łączy kupujących i sprzedających Bitcoin. Platforma została założona w 2015 roku, co czyni ją jedną z najbardziej uznanych metod kupna lub sprzedaży Bitcoinów.

Pytanie brzmi, czy warto używać Paxful.

W tej recenzji postaramy się odpowiedzieć właśnie na to. Podam też kilka wskazówek i trików, jak najlepiej wykorzystać Paxful.

Przegląd Paxful

Paxful istnieje od 2015 roku i obecnie zatrudnia ponad 200 osób z biurami w Nowym Jorku, Hongkongu, Tallinie (Estonia) i Manili. Podobnie jak w serwisie eBay, platforma ma dwie strony.

Jeden daje normalnym ludziom, takim jak ty i ja, możliwość zostania kupcami poprzez tworzenie własnych ofert i sprzedaż Bitcoinów online. Druga strona pozwala kupującym Bitcoin wybrać interesującą ich ofertę i kupić Bitcoin za pomocą ponad 300 metod płatności.

Jaka jest więc wartość Paxful i dlaczego miałbyś go używać zamiast tradycyjnej giełdy, takiej jak Coinbase? Cóż, jeśli byłeś w krypto przez jakiś czas, będziesz wiedział, że wiele giełd ma ogromną liczbę zablokowanych krajów i bardzo ograniczoną liczbę opcji płatności.

Handel bitcoinami P2P

Handel kryptograficzny peer to peer z Paxful

Rzeczywiście, większość giełd kryptowalut jest zwykle ograniczona do opcji płatności, takich jak karta debetowa, konto bankowe lub przelewy bankowe. Oznacza to, że jeśli nie masz dostępu do tych metod płatności lub chcesz skorzystać z innych opcji płatności, będziesz miał trudności z zakupem Bitcoin.

Tutaj pojawia się Paxful, oferując naprawdę szalone opcje, takie jak karty podarunkowe do World of Warcraft i Amazon, gotówka pocztą, a nawet karty doładowania telefonu! Obsługiwanych jest również ponad 100 e-portfeli, w tym PayPal i WechatPay.

Tak, obsługiwane są również zwykłe przelewy bankowe. Jednak tym, co wyróżnia Paxful na tle tłumu, jest oferowanie możliwości zakupu Bitcoinów za pomocą najbardziej egzotycznych metod płatności..

Kup BTC przez PayPal & 300+ innych metod

Ponad 300 metod zakupu Bitcoinów brzmi niesamowicie. Jak więc dokładnie możesz kupić Bitcoin na Paxful?

Płatne metody płatności

Metody płatności na Paxful

 1. Przelew bankowy: Dostępnych jest pięć różnych opcji przelewów bankowych.
 2. Portfele online: Kup Bitcoin za pomocą 137 różnych portfeli internetowych. Należą do nich Alipay, PayPal, ApplePay, Skrill, Neteller i inne.
 3. Karty podarunkowe: Zdobądź BTC, używając 117 różnych kart podarunkowych. Wymień te niechciane kartki świąteczne na prawdziwy prezent w postaci Bitcoina. Obsługiwana jest szeroka gama kart podarunkowych, takich jak Starbucks, Amazon iTunes, do sklepów z głównych ulic, takich jak H. & M na karty doładowania telefonów komórkowych.
 4. Płatności gotówką: Paxful obsługuje 17 opcji płatności gotówkowych. Obejmuje to Wesern Money Union, MoneyGram, a nawet wpłaty gotówkowe w bankach.
 5. Obciążyć & Karty kredytowe: Tak, płatności kartą mogą wydawać się standardowe. Jednak obsługiwanych jest dwadzieścia różnych opcji płatności kartą, w tym American Express. Jeśli więc chcesz zdobywać punkty AmEx kupując Bitcin, możesz to zrobić.
 6. Krypto: Kup Bitcoin na Paxful, używając jednej z 26 obsługiwanych kryptowalut.
 7. Majątek: Wreszcie możesz wymieniać aktywa lub towary za Bitcoin. Może to być wszystko, od twojego domu po sztabkę złota, którą ukryłeś z boku sofy.

Teraz powinieneś zrozumieć. Paxful oferuje po prostu najszerszy zakres metod zakupu Bitcoinów.

Jest bezpieczny dla Paxful?

Paxful cieszy się zaufaniem ponad trzech milionów użytkowników na całym świecie i cieszy się doskonałą opinią. Jednak jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że ponieważ Paxful jest rynkiem, uczciwości sprzedawcy Bitcoinów nie należy mylić z uczciwością Paxful.

Paxful po prostu oferuje rynek; możliwe jest, że z tej platformy będą korzystać źli aktorzy. To trochę tak, jak niektórzy źli ludzie używają platform takich jak eBay. Nie musi to oznaczać, że eBay to oszustwo.

Po usunięciu tego strachu, oto kilka wskazówek i sztuczek, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas korzystania z Paxful:

Reputacja sprzedawcy

Zwróć uwagę na reputację sprzedawców i umieść ją powyżej oferowanego kursu wymiany. Mówiąc prościej, im bardziej zadowolonych klientów ma sprzedawca, tym więcej ma kciuków.

Dobra reputacja sprzedawcy

Upewnij się, że reputacja sprzedawcy jest silna

Możesz również kliknąć profil sprzedawcy, aby zobaczyć, co powiedzieli o nim wcześniejsi kupujący. Jeśli widzisz kilka osób narzekających na sprzedawcę Bitcoinów, najlepiej ich unikać. Jeśli jednak zobaczysz strony szczęśliwych kupujących Bitcoin i niewiele, jeśli w ogóle, negatywnych opinii, to prawdopodobnie patrzysz na najlepszego sprzedawcę Bitcoinów..

Opinie sprzedawcy Paxful

Sprawdzanie opinii sprzedawców

Pozostań na Paxful

Upewnij się, że utrzymujesz całą komunikację na Paxful i pod żadnym pozorem nie usuwaj dyskusji z platformy. Powodem jest to, że jeśli dojdzie do sporu, moderatorzy Paxful Ci pomogą. Jeśli przeniesiesz rzeczy do Telegrama lub Whatsapp, stracisz tę ochronę.

Sprawdź stan online

Uniknij rozczarowania, upewniając się, że osoba, z którą chcesz handlować, jest online. Zamówienia zostaną automatycznie anulowane w ciągu 15 minut, a jeśli użytkownik jest offline, istnieje szansa, że ​​stracisz czas.

Sprawdź stan online

Uniknij rozczarowania, upewniając się, że osoba, z którą chcesz handlować, jest online. Zamówienia zostaną automatycznie anulowane w ciągu 15 minut, a jeśli użytkownik jest offline, istnieje szansa, że ​​stracisz czas.

Upewnij się, że otrzymano płatność

Zwalniaj płatności z Escrow dopiero po całkowitym potwierdzeniu płatności. Upewnij się, że nie zwalniasz Bitcoinów z depozytu, jeśli płatność jest w toku.

Jak założyć konto Paxful?

Aby rozpocząć korzystanie z Paxful, po prostu:

&# 128074; Udaj się do Paxful, korzystając z linku tutaj. Zostaniesz przeniesiony do Paxful i zobaczysz przycisk „Utwórz konto”. Kliknij tego małego faceta.

Tworzenie konta w Paxful

Utwórz konto w Paxful

Wpisz swój adres e-mail i wybierz hasło.

Zarejestruj się w Paxful

Rejestracja w Paxful

Następnie otrzymasz e-mail weryfikacyjny z linkiem. Po prostu zniszcz przycisk „zweryfikuj adres e-mail”.

Potwierdź rejestrację

Potwierdzenie rejestracji w Paxful

Następnie zostaniesz przeniesiony na stronę ustawień konta, na której możesz wpisać dane swojego konta. Pamiętaj, że musisz zweryfikować swój numer telefonu i tożsamość, aby handlować na Paxful.

Dane konta Paxful

Wypełnianie informacji o koncie

Następnie kliknij kartę „Weryfikacja” i wprowadź dane swojego dokumentu tożsamości.

Weryfikacja tożsamości

Weryfikacja tożsamości w Paxful

O to chodzi. Teraz powinieneś być dobry, aby zdobyć Bitcoin na Paxful.

Jak kupić Bitcoin na Paxful?

Kupowanie BTC na Paxful jest dość proste. Po pierwsze, upewnij się, że na stronie głównej Paxful wybierzesz metodę płatności, której chcesz użyć i wprowadź kwotę, którą chcesz wydać, i wybierz walutę, którą chcesz. Następnie wystarczy dotknąć przycisku „Wyszukaj oferty”.

Szukaj ofert Paxful

Wyszukiwanie ofert na Paxful

Zobaczysz wtedy wszystkie oferty dostępne na platformie Paxful, które pasują do zapytania. Wybierz sprzedawcę, od którego chcesz kupić, klikając przycisk „Kup”.

Znajdowanie Paxful Users

Znajdowanie użytkowników na Paxful Marketplace

Wpisz kwotę, którą chcesz wydać.

Kwota zakupu Paxful

Wybór kwoty zakupu na Paxful

Zostaniesz przeniesiony na stronę czatu, na której zostaną podane instrukcje dotyczące płatności.

Escrow z Paxful

Paxful zapewnia bezpieczną usługę escrow dla transakcji Bitcoin. Po wybraniu sprzedawcy, z którego chcesz skorzystać, i zaakceptowaniu oferty przez sprzedawcę Bitcoin, Bitcoiny są automatycznie przenoszone do depozytu.

Oznacza to, że sprzedawca nie może już anulować transakcji, a kupujący ma określony czas na dokonanie płatności. Jeśli płatność zostanie dokonana w wyznaczonym terminie, Bitcoin zostanie przekazany kupującemu.

Czasami kupujący nie realizują transakcji w ramach czasowych. W takim przypadku wszystko, co się dzieje, polega na tym, że sprzedawca odzyskuje swój Bitcoijn do portfela.

W przypadku potwierdzenia transakcji zarówno przez kupującego, jak i sprzedającego, zamiana jest zakończona. Powinieneś także wiedzieć, że możesz otworzyć spór, jeśli uważasz, że coś jest nie tak, a Paxful przyjrzy się temu, który będzie pełnił rolę moderatora i przyzna bitcoin każdemu, kto ma rację.

Opłaty płatne

Pierwszą rzeczą, którą należy tutaj wiedzieć, jest to, że kupujący Bitcoin na Paxful w ogóle nie płacą żadnych opłat. Zamiast tego sprzedawcy bitcoinów są obciążani opłatami.

Opłaty płatne

Opłaty na Paxful. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

 • Przelewy bankowe: 0,5%
 • Karty kredytowe / debetowe: 1%
 • Krypto: 1%
 • Portfele online: 1%
 • Gotówka: 1%
 • Karty podarunkowe: 3% lub 5% dla iTune i Google Play.

Kupowanie limitów na Paxful

Platforma ma cztery różne poziomy weryfikacji, a każdy z nich otwiera inne limity zakupów:

 • Poziom 1: jest uzyskiwany przez weryfikację e-mailową i telefoniczną | Limit 1,5 tys. USD.
 • Poziom 2: weryfikacja tożsamości + wymagania poziomu 1 | Limit 10 000 USD.
 • Poziom 3: Weryfikacja adresu + wymagania poziomu 2 | Limit 10 000 $ na transakcję.
 • Poziom 4: Zwiększona należyta staranność + wymagania poziomu 3 | Bez limitów.

Paxful & Przyjęcie kryptowalut

Paxful może po prostu wydawać się rynkiem z oszałamiającą liczbą metod płatności. Jednak plik Informacja prasowa Paxful pod koniec 2019 roku ujawniono, że 45% użytkowników Paxful ma siedzibę w Afryce. Może to zaskoczyć wielu z Was, którzy mogliby pomyśleć, że większość użytkowników pochodzi z rynków rozwiniętych.

Jednak ma to sens, jeśli weźmie się pod uwagę, że zdecydowana większość ludzi w Afryce nie ma banków. Kluczowe jest to, że wiele z tych osób może nadal uczestniczyć w e-commerce dzięki tanim smartfonom i coraz większemu dostępowi do internetu..

Dużym problemem dla wielu jest to, w jaki sposób otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę, jeśli nie mają konta bankowego? Jak wielu z nas wie, odpowiedzią jest Bitcoin, a niesamowitą rzeczą w Paxful jest to, że właśnie to wydaje się mieć miejsce na Paxful.

Tak, może wydawać się fajne, że możesz kupić bitcoiny za pomocą kart podarunkowych, kart doładowań telefonu komórkowego lub więcej. Jeśli jednak zarysujesz powierzchnię, oznacza to, że osoba bez konta bankowego może wejść do sklepu i kupić mobilną kartę doładowującą, a następnie użyj jej, aby kupić Bitcoin na Paxful. W przypadku prawie każdej innej giełdy kryptowalut tego rodzaju osoba jest wykluczona z kupowania Bitcoinów.

Paxful Adoption

Hiperinflacja i magazyn wartości kryptowalut. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Tak więc Paxful można naprawdę postrzegać jako demokratyzację kryptowalut i poszerzanie dostępu do stale rosnącej liczby osób. Tak, podoba nam się pomysł wykorzystania niechcianych kart podarunkowych do zdobycia Bitcoin, ale Paxful ma znacznie większy potencjał.

Wyobrażamy sobie, że wielu z was zgodzi się, że korzyści płynące z bitcoina nie powinny być zastrzeżone dla osób mających dostęp do rachunków bankowych. Aby to wyjaśnić, Union Bank na Filipinach zezwoli lokalnym mieszkańcom na otwarcie konta tylko wtedy, gdy wpłacą co najmniej 100000 peso, czyli około 2000 USD.

Jednak średni miesięczny dochód jest mniejszy niż 500 USD. Oznacza to, że dostęp do usług bankowych na Filipinach jest niezwykle niski, a jednocześnie jest to dom dla największej na świecie wirtualnej siły roboczej pomocniczej. Wystarczy spojrzeć na OnlineJobs.PH, a zobaczysz prawie 30 000 Filipińczyków próbujących znaleźć pracę online.

Większość z nich będzie pracować dla przedsiębiorców zlokalizowanych na całym świecie, a tym freelancerom nadal trzeba płacić, mimo że niektórzy nie mają konta bankowego. To tutaj rynki peer-to-peer, takie jak Paxful, mogą pomóc uczynić Bitcoin bardziej użytecznym jako międzynarodowy transfer wartości i wspomóc biznes online.

Kolejną naprawdę fajną rzeczą w Paxful jest to, że firma zdaje sobie sprawę, że wiele osób w krajach rozwijających się nie ma dostępu do konwencjonalnych dokumentów tożsamości. Dlatego platforma akceptuje teraz alternatywne formy identyfikacji, takie jak nigeryjski kod BVN, który jest formą identyfikatora biometrycznego.

Końcowe przemyślenia

Podsumowując, bardzo podoba nam się rynek peer-to-peer Paxful ze względu na zadziwiający zakres opcji płatności, które obsługuje przy zakupie Bitcoin. W rozwiniętym świecie podstawową propozycją wartości jest możliwość zakupu BTC za pomocą PayPal, Skrill lub zamiana tych kart podarunkowych, które znajdują się w szufladzie na skarpety, na Bitcoin.

Uważamy również, że rynek jest bardzo łatwy, prosty w użyciu i uwielbiamy to, jak platforma oferuje również intuicyjną aplikację na iOS i Androida, która ułatwia wysyłanie, odbieranie i handel Bitcoinami w podróży..

Jedną z kluczowych wad Paxful jest to, że osoby, które chcą skorzystać z wyjątkowo egzotycznej metody płatności, prawdopodobnie nie będą miały wielu sprzedawców do wyboru. Mamy nadzieję, że sytuacja na tym froncie ulegnie poprawie, ponieważ coraz więcej osób korzysta z rynku.

Biorąc to wszystko pod uwagę, jeśli szukasz rozsądnego sposobu na zakup Bitcoina praktycznie dowolną metodą płatności, zdecydowanie powinieneś sprawdzić Paxful i sprawdzić, czy jest to odpowiednia opcja dla Ciebie. W końcu czy trzy miliony użytkowników mogą się mylić?

&# 128073; Utwórz konto Paxful teraz!

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Paxful

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me