PayPal zanurza się w krypto: co to oznacza dla ekosystemu

Rynki kryptowalut mają dobrą wiadomość do świętowania dzięki ogłoszenie 21 października gigant płatności online PayPal zacznie wspierać korzystanie z kilku kryptowalut w swojej globalnej sieci.

Klienci PayPal będą mogli używać swoich kont do kupowania, sprzedawania i przechowywania kryptowalut, a następnie wykorzystać te środki, aby zapłacić dowolnemu z obecnych 26 milionów sprzedawców w całej sieci. Usługa ma stać się powszechnie dostępna na początku 2021 roku.

Krypto użytkowników PayPal zostanie zamienione na fiat, aby płacić handlowcom, więc sprzedający nie będą musieli rejestrować się lub zatwierdzać usługi. W swoim komunikacie prasowym PayPal stwierdził, że transakcje z wykorzystaniem kryptowalut miałyby:

pewność wartości i brak dodatkowych opłat. Sprzedawcy PayPal nie będą mieli żadnych dodatkowych integracji ani opłat, ponieważ wszystkie transakcje będą rozliczane w walucie fiducjarnej po ich aktualnych stawkach PayPal

Obsługiwanymi kryptowalutami będą Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash, przy czym PayPal wskazuje, że w przyszłości może zostać dodanych więcej. Użytkownicy będą mogli przeprowadzać transakcje za pośrednictwem swoich cyfrowych portfeli PayPal, które będą również dostarczać informacje rynkowe w czasie rzeczywistym, a także treści edukacyjne dla nowych w przestrzeni kryptowalut.

Ogłoszenie pomogło podnieść cenę BTC powyżej 13000 USD, a rynek jako całość odnotował silny wzrost.

Drobnym drukiem

PayPal nawiązał współpracę z Paxos Standard, aby udostępnić swoje usługi kryptograficzne klientom w USA, chociaż nie mówi, czy inne platformy zostaną zaciągnięte do świadczenia usług handlowych i powierniczych w innych częściach świata. Paxos jest uznanym depozytariuszem kryptowalut i już zapewnia podobną usługę dla banku Challenger Revolut.

Bitcoin PayPal

Nowe pieniądze spotyka stare pieniądze. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na powierniczy charakter usługi. PayPal będzie przechowywać klucze (za pośrednictwem Paxos) do kryptowalut na swojej platformie, a użytkownicy nie będą mogli przenieść kryptowalut z aplikacji PayPal do innych portfeli, które mogą posiadać. Sam PayPal będzie zarządzał ryzykiem wynikającym z wszelkich wahań cen i zapewni sprzedawcom otrzymywanie prawidłowych płatności w ich rodzimych walutach.

Wdrażanie usługi rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, a następnie zostanie rozszerzone na resztę świata. Podmioty zależne PayPal, takie jak Venmo (usługa płatności popularna w USA) również zostanie uwzględniona.

Robi to zgodnie z Księgą

PayPal najwyraźniej pracował nad tym krokiem od jakiegoś czasu i jest kilka interesujących szczegółów i intrygujących możliwych konsekwencji zawartych w ogłoszeniu firmy.

Zasięg i pozycja PayPal oznaczały, że nie było prawdopodobne, by poszedł na skróty, jeśli chodzi o wprowadzenie niezbędnych przepisów przed przejściem na kryptowalutę. W rezultacie uzyskał unikalną umowę z Departamentem Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS) w postaci pierwszej w historii warunkowej „Bitlicence”, która umożliwia jej oferowanie usług kryptowalutowych swoim użytkownikom.

Paxos PayPal

Zdjęcie za pośrednictwem Paxos

Ta warunkowa Bitlicence zobowiązuje PayPal do oferowania wspomnianych powyżej usług edukacyjnych i dostarczania jasnych informacji dotyczących ryzyka związanego z handlem kryptowalutami. Pomaga również wyjaśnić partnerstwo z Paxos, które jest w pełni zweryfikowane i regulowane przez NYDFS.

Ścisła współpraca PayPal z NYDFS w tym zakresie sugeruje, że organy regulacyjne są zdeterminowane, aby odgrywać centralną rolę w ruchach kryptowalut w kierunku głównego nurtu. Prawie na pewno możemy spodziewać się, że zobaczymy i usłyszymy więcej o Bitlicences w nadchodzących miesiącach i latach.

PayPal: globalna siła

Nic dziwnego, że rynki kryptowalut reagują pozytywnie na wiadomości. PayPal to jedna z największych nazw w sferze płatności online, z prawie 350 milionami użytkowników na całym świecie i miliardami dolarów rocznych przychodów. W samym drugim kwartale 2020 roku przetworzył płatności w wysokości 222 miliardów dolarów.

Dla wielu z nas PayPal jest częścią naszego życia online i od lat pomaga nam kupować i sprzedawać przez Internet. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1998 roku pod nazwą Confinity, po czym w 2000 roku połączyła się z usługą bankowości internetowej X.com. W tym czasie dwie największe firmy technologiczne kierowały firmą do przodu, w postaci Peter Thiel i nikt inny jak pewien Elon Musk.

PayPal Ebay

Jeden gigant kupuje innego. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

W 2001 r. Partnerstwo Confinity / X.com zostało przemianowane na PayPal, a firma weszła na giełdę w 2002 r. Po niezwykle udanej ofercie publicznej została przejęta przez eBay za 1,5 miliarda dolarów i szybko stała się dominującym dostawcą płatności na platformie..

W kolejnych latach przejął wiele innych przedsięwzięć związanych z płatnościami online i stał się samodzielną firmą po wydzieleniu się z eBay w 2015 r. Obecnie mieści się wygodnie w S&P 100 i działa w wielu regionach na całym świecie.

Jednak PayPal nie jest pierwszym na liście kryptowalut. Zarówno Revolut, jak i Jack Dorsey’s Plac już oferują podobne usługi kryptograficzne, ale PayPal ma większą przewagę. Wejście takiego gracza do gry to ogromny krok naprzód dla kryptowalut i znak, że masowa adopcja jest znacznie bliższa.

Co oznacza ruch dla Crypto?

Gwałtowny wzrost cen spowodowany ogłoszeniem PayPal mówi wszystko. Społeczność kryptowalut jest ogólnie podekscytowana wiadomościami i słusznie. Chociaż kryptowaluty cały czas zyskują na popularności i popularności, wciąż jest daleko od wejścia do głównego nurtu. Na całym świecie są ludzie, którzy pozostają nieprzekonani, niewzruszeni lub po prostu nieświadomi jego istnienia i potencjału.

Będzie to musiało się zmienić, jeśli kryptowaluta chce kontynuować swoją trajektorię wzrostu i osiągnąć wyżyny, które jej zwolennicy uważają, że jest w stanie osiągnąć. Święty Graal masowej adopcji jest jeszcze daleko.

Przyjęcie kryptowalut

Pobudzenie globalnej adopcji.

Dla wielu z tych niewierzących wiadomość, że PayPal wspiera przyszły sukces kryptowalut, będzie głośnym wotum zaufania do tej technologii. PayPal ma ugruntowaną pozycję, jest rozpoznawalny i zaufany przez miliony.

Świat widział tysiące firm fintech, które pojawiły się pod koniec lat 90., a sektor nadal rozwija się tak szybko, jak kiedykolwiek. Prawie wszystkie z nich obiecują zrewolucjonizować sposób, w jaki wydajemy, zarabiamy, przechowujemy lub przeglądamy pieniądze, a tylko nieliczni faktycznie spełniają te obietnice.

PayPal może słusznie twierdzić, że wywarł trwały wpływ, i pokazał, że wciąż ewoluuje, aby sprostać potrzebom przyszłości. To niezbyt efektowna usługa, która zazwyczaj działa cicho w tle, ale wielu z nas trudno sobie bez niej wyobrazić. Jego przyjęcie kryptowaluty jest znaczącym krokiem.

Nadchodzi długi czas

Środowe ogłoszenie oznacza znaczącą zmianę w podejściu firmy do kryptowalut. PayPal nie zawsze odnosił się tak przychylnie do Bitcoina i jego potomków. Jeszcze w 2018 roku sam Dan Schulman był niedźwiedzi, mówiąc w ankiecie wywiad że:

Myślę, że teraz i widzimy to może bardziej niż kiedykolwiek, zmienność kryptowaluty sprawia, że ​​w rzeczywistości nie nadaje się ona do bycia prawdziwą walutą, którą detaliści mogą zaakceptować

W 2014r PayPal podjął kroki, aby rozprawić się z handlowcami sprzedającymi Bitcoin i produkty powiązane z Bitcoinem na swojej platformie. Wiele osób zinterpretowało to posunięcie jako odpowiedź na transakcje peer-to-peer zagrażające strukturze opłat i modelowi biznesowemu PayPal.

Dan Schulman PayPal

Dan Schulman, dyrektor generalny PayPal. Zdjęcie za pośrednictwem Wikipedia

Takie posunięcia można połączyć z komentarzami Schulmana z 2018 r., Aby nakreślić obraz firmy instytucjonalnie wrogiej Bitcoinowi i ogólnie kryptowalutom. Chociaż nie jest całkowicie zaskakujące, że firma taka jak PayPal powinna uważać na kryptowaluty i ich destrukcyjny potencjał, dowody sugerują, że to nie wszystko.

W 2013 roku przejął PayPal Braintree, bramka płatności z siedzibą w Chicago, która zapewnia firmom handlu elektronicznego mobilne i internetowe systemy płatności. Biorąc pod uwagę zainteresowanie Braintree Bitcoinem i ruchy, jakie podejmował, aby zintegrować go z własną platformą, przejęcie przez PayPal 800 milionów dolarów zostało rozliczone przez CEO Braintree jako „posunięcie do przyjęcia Bitcoin”.

Następnie w 2014 r ogłoszenie o partnerstwie pomiędzy PayPal i trzema największymi nazwiskami w przetwarzaniu płatności Bitcoin: BitPay, Coinbase i GoCoin. PayPal wymienił fakt, że wszystkie trzy firmy chroniły klientów przed ryzykiem handlu kryptowalutami jako jeden z głównych powodów podpisywania umowy. Scott Ellison, starszy dyrektor ds. Strategii korporacyjnej w PayPal, podał do wiadomości, że:

PayPal zawsze wprowadzał innowacje, ale zawsze w taki sposób, aby płatności były bezpieczniejsze i bardziej niezawodne dla naszych klientów. Nasze podejście do Bitcoin nie jest inne. Dlatego postępujemy stopniowo, wspierając Bitcoin w pewien sposób dzisiaj i wstrzymując się z innymi, dopóki nie zobaczymy, jak się rozwinie.

Pomimo wszystkich swoich widocznych obaw, było jasne, że PayPal nie był przygotowany na to, by usiąść i odpisać Bitcoin. Podczas gdy Schulman pozostał nieprzekonany, inni członkowie zarządu, tacy jak Wences Casares byli bardziej optymistyczni co do swojego potencjału, a firma kontynuowała prace zakulisowe nad możliwym przyjęciem w przyszłości.

Libra na Facebooku

PayPal upuszcza Librę za Bitcoin

Wydawało się, że w 2019 roku PayPal znów się ochładza na kryptowalutach, kiedy wycofał się z Facebooka Projekt Wagi, powołując się na obawy dotyczące możliwej regulacji stablecoina. Mógł też być zaniepokojony możliwe nakładanie się dwie platformy.

Jednak PayPal później rozpoczął rekrutację większej liczby ekspertów w dziedzinie blockchain na początku 2020 r., Co oznacza, że ​​kryptowaluty nie wyszły jeszcze na jaw, jeśli chodzi o przyszłość. Niedługo potem zaczęły krążyć plotki o wspólnym przedsięwzięciu z Paxos.

Wszystko to prowadzi nas do środowych rewelacji. Pod wieloma względami przewlekłe rozważania PayPal na temat kryptowalut są zachęcającym zestawem znaków. To nie jest wielki gracz technologiczny, który skacze na modę kryptowalut, starając się pozostać na czasie.

Firma poświęciła czas i pieniądze na badanie i ocenę roli, jaką kryptowaluty mogą odgrywać, i stwierdziła, że ​​teraz jest czas, aby się zaangażować. Możemy być dość pewni, że wprowadzono właściwe zabezpieczenia i znaleziono właściwych partnerów, aby zapewnić, że użytkownicy PayPal czerpią korzyści z przedsięwzięcia platformy w kryptowalutę.

Oczy na przyszłość

Każdy, kto ma więcej niż przelotne zainteresowanie kryptowalutami, będzie słyszał coraz więcej o koncepcji cyfrowych walut banku centralnego (CBDC). Jeśli ich nie znasz, możesz zapoznać się z nimi tutaj. Są to, jak sama nazwa wskazuje, cyfrowe wersje krajowych walut fiducjarnych, które wiele banków centralnych na całym świecie rozważa wprowadzenie w najbliższej przyszłości.

Waluty cyfrowe banku centralnego

Cyfrowe waluty banku centralnego. Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

Koncepcja CBDC wyrosła w dużej mierze w odpowiedzi na rozwój kryptowalut od 2008 roku i pokazuje, w jakim stopniu świat finansów został zmuszony do zwrócenia uwagi na zmiany zachodzące pod jego nosem. Wiele osób, zarówno w dziedzinie kryptowalut, jak i tradycyjnych kręgów finansowych, uważa teraz, że powszechne wprowadzenie CBDC to kwestia, kiedy nie, czy.

Co ciekawe, istnieją wskazówki, że ten pogląd wydaje się być podzielany przez osoby z PayPal. W ogłoszeniu o przejściu na kryptowaluty znajduje się potwierdzenie, że w ostatnich latach firma „zwiększyła swój nacisk i zasoby na badanie nowej generacji infrastruktury cyfrowych usług finansowych i ulepszeń w handlu cyfrowym”.

Przejęcia kryptowalut i firm skoncentrowanych na blockchain, takich jak TRM Labs i Cambridge Blockchain podkreśl zaangażowanie firmy PayPal w rozwój tych sektorów i zasugeruj, że będzie liderem zmian. PayPal oświadcza, że ​​„zamierza współpracować ramię w ramię z regulatorami, rządami i bankami centralnymi w tym dążeniu.

Cele pozyskiwania w systemie PayPal

TRM i Cambridge Blockchain mogą być celami

Słysząc, jak firma wielkości i wpływów PayPal sprzymierza się z władzami finansowymi, jednocześnie promując swoją ekspansję w świecie kryptowalut, to poczuć, że te dwie sfery zbliżają się do siebie. Wzmianka o bankach centralnych jest szczególnie przyciągająca wzrok, ponieważ sugeruje, że PayPal wierzy, że zamierzają sięgnąć dalej w ekosystem waluty cyfrowej.

Dan Schulman, dyrektor generalny PayPal, z pewnością tak uważa. „Przejście na cyfrowe formy walut jest nieuniknione”, mówi, „przynosząc ze sobą wyraźne korzyści w zakresie integracji finansowej i dostępu; wydajność, szybkość i odporność systemu płatności; oraz zdolność rządów do szybkiego wypłacania środków obywatelom ”.

Co ludzie mówią

Ogłoszenie PayPal nie spotkało się z powszechną aprobatą społeczności kryptowalut. Niektórzy szybko zwrócili uwagę na powierniczy element usługi, który uniemożliwia użytkownikom pobranie ich monet do innych portfeli. Okrzyk „nie twoje klucze, nie twoje krypto” odbija się echem na wielu forach kryptograficznych od środy.

Prezes Ripple Brad Garlinghouse jest jednym z takich sceptyków, który złagodził swoje powitanie inicjatywy, mówiąc, że „rozczarowuje” widok „lekceważenia niektórych fundamentalnych zasad / korzyści kryptowalut”. Przytoczył również „niepewność regulacyjną” jako potencjalną przeszkodę w pełnym wdrożeniu.

Garlinghouse PayPal

Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

Inni kwestionowali atrakcyjność usługi dla osób, które nie są jeszcze zaangażowane w kryptowaluty. W rozmowie z BBC autor David Gerard powiedział: „Nie spodziewam się dużego rynku dla tego poza istniejącymi posiadaczami kryptowalut… Jestem zdumiony, że PayPal mógłby to zaoferować i nie jest jasne, co próbują tutaj zrobić . ”

Jednak jest wielu, którzy z radością przyjęli to ogłoszenie i okrzyknęli je dużym krokiem naprzód dla kryptowalut. Mike Novogratz, miliarder założyciel Galaxy Digital, był zachwycony, wychwalając to ogłoszenie jako „największą wiadomość roku w kryptowalutach” i przewidując, że banki wkrótce pójdą w jego ślady. Erik Voorhees z ShapeShift był bardziej lakoniczny, tweetując „PayPal! Wreszcie!” kiedy usłyszał wiadomości.

Mike Novogratz PayPal

Zdjęcie za pośrednictwem Świergot

Jak zawsze, trudno jest znaleźć konsensus, a opinie są podzielone co do tego, czy decyzja PayPal jest dobra, zła, czy też obojętna na przyszłość kryptowalut. Dla niektórych to nie jest wystarczająco daleko, podczas gdy inni postrzegają to jako wielki krok naprzód. Prawda – jak zawsze – jest prawdopodobnie gdzieś pośrodku, chociaż trudno uwierzyć, że decyzja PayPal zrobi cokolwiek innego, niż dać kryptowalutowi zastrzyk w ramię.

Wniosek: PayPalCoin?

Ta kontrowersyjna wyprawa na wody kryptowalut stawia jeszcze jedno pytanie dotyczące przyszłości PayPal. Od momentu wycofania się ze Stowarzyszenia Wagi było spekulacja że firma może planować uruchomienie własnego tokena w niezbyt odległej przyszłości.

Przekonanie Schulmana w nieuchronność wprowadzenia walut cyfrowych do głównego nurtu sugerowałoby, że pomysł ten jest przynajmniej rozważany w centrali PayPal. Z pewnością oznaczałoby to całkowity zwrot ze stanowiska PayPal w kwestii kryptowalut zaledwie kilka lat temu i spowodowałoby dalsze fale na wodach kryptowalut.

Jest prawdopodobne, że PayPal zaczeka, aby zobaczyć, jak udane jest jego obecne przedsięwzięcie kryptograficzne, zanim zaangażuje się w takie przedsięwzięcie. Ale znaki są wszędzie wokół nas: kryptowaluty przekonują swoich wątpiących, w tym niektóre z największych i najpotężniejszych firm i osób fizycznych.

CBDC z dnia na dzień wydają się bardziej prawdopodobne, podczas gdy nowe projekty i usługi kryptograficzne pojawiają się jak pożary w Kalifornii. Na naszych oczach pisze się przyszłość.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me