PIVX: Wszystko, co musisz wiedzieć o nowej monecie prywatności

Prywatność szybko staje się jedną z najważniejszych funkcji każdej nowej kryptowaluty blockchain. Nawet najwięksi zwolennicy, tacy jak bitcoin, Ethereum i Litecoin, zaczynają wpadać w szał prywatności.

Karta kredytowa IQ Option Trade

Jedna kryptowaluta przyjmuje zupełnie inne podejście nie tylko do prywatności, ale do wielu aspektów ekonomii kryptowalut. Dzisiaj będziemy rozmawiać o jednym z naszych najlepszych typów na 2018 rok, PIVX.

PIVX: podstawy

PIVX jest coraz bardziej popularną kryptowalutą, która powstała od bycia cenny na coinmarketcap.com po zaledwie kilka centów za sztukę do niedawnego maksimum wynoszącego 15 USD. Projekt jest bardzo wyjątkowy, ponieważ jest obecnie jedyną kryptowalutą, która zapewnia pełną prywatność wraz z modelem konsensusu opartego na dowodzie stawki.

Oprócz oferowania dowodu stawki, system opiera się również na masternodach, które pozwalają na duże prędkości transakcji, funkcje prywatności, a także stały sposób dla zamożnych inwestorów na regularne zarabianie. Przy 10000 PIVX cena masternodu jest prawdopodobnie prawie poza zasięgiem przeciętnego inwestora, który nie dostał się wcześnie.

PIVX zaczynał jako rozwidlenie Dash. Dash działa na wydobywaniu proof-of-work i masternodach X11. Zespół PIVX chciał zaoferować zalety szybkości masternodów, ale nie chciał polegać na prawdopodobnie marnotrawnym wydobywaniu dowodów pracy.

PIVX posiada unikalny model ekonomiczny, który pozwala na zupełnie inną metodę dostarczania nowych tokenów do ekosystemu. Co minutę blok jest potwierdzany i wypuszczana jest nagroda w postaci około pięciu PIV. Ta nagroda jest dzielona między zwycięskiego głównego trybu i zwycięskiego uczestnika weryfikacji stawki.

Zamiast być nagrodą statyczną, PIVX oferuje unikalną funkcję, która pozwala sieci decydować, jak nagrodzić masternoda i stakera. Jeśli w sieci jest zbyt wiele masternodów, nagrody dla stakerów wzrosną.

Podobnie, jeśli nie ma wystarczającej liczby masternodów, ich nagroda wzrośnie. Wreszcie niewielki procent każdej nagrody blokowej trafia do budżetu samorządowego.

Przy nowych blokach co minutę zwolniony PIV nie jest częścią ograniczonej podaży. Oznacza to, że hipotetycznie istnieje nieograniczona liczba tokenów PIVX, które będą istnieć. Chociaż niektórzy mogą twierdzić, że ten typ modelu ekonomicznego jest inflacyjny, co oznacza, że ​​wartości symboliczne będą spadać z czasem, zespół PIVX argumentuje przeciwko temu, a także oferuje rozwiązanie.

Ekonomika PIVX

Logo Pivx MasterNode

Źródło: pivxmasternode.org

Ponieważ podaż jest hipotetycznie nieograniczona, istnieją dwa kluczowe czynniki, które przyczyniają się do kontrolowania podaży.

Pierwszym aspektem jest to, że wszystkie opłaty transakcyjne uiszczane w sieci są niszczone lub „spalane”. Oznacza to, że opłaty transakcyjne nie są wypłacane masternodom ani żadnemu innemu uczestnikowi sieci. Pomoże to w pewien sposób kontrolować podaż.

Jeśli popularność PIVX będzie nadal rosła, to naturalnie będzie więcej transakcji w sieci, co doprowadzi do zniszczenia większej liczby jednostek PIVX. Gwarantuje to, przynajmniej do pewnego stopnia, że ​​podaż nie jest absolutnie nieograniczona.

Drugą kwestią do rozważenia jest to, że sieć ma zachęcać ludzi do kupowania i trzymania tokena. Na przykład, aby skonfigurować główny tryb, należy zebrać 10000 jednostek PIVX. Po drugie, aby wziąć udział w kopaniu typu „proof-of-hill”, należy również kupić i posiadać PIVX.

Ile PIVX jest potrzebne, aby skutecznie zadbać o dowód stawki?

Według tego kalkulator, będziesz musiał mieć co najmniej 500 PIV (około 4500 $), aby mieć szansę na wydobycie jednego bloku na miesiąc, zakładając, że twój komputer działa 24 godziny na dobę. Obstawienie 10000 PIVX da ci szacunkowo 43 PIV miesięcznie, a uruchomienie masternodu zapewni około 48 PIV.

W ten sposób masternody nie są nadmiernie motywowane, a wydobywanie typu „dowód stawki” jest z grubsza równie opłacalne, z niewielką preferencją dla masternodów..

PIVX i protokół ZeroCoin

W zeszłym roku PIVX zaczął oferować nową wersję portfela, która jest zgodna z tak zwanym ZeroCoin protokół. Z grubsza rzecz biorąc, protokół, który został stworzony przez studentów Uniwersytetu Johna Hopkinsa, przedstawia teoretyczny projekt całkowicie anonimowego i niewykrywalnego systemu kryptowalut.

PIVX jest zgodny z ZeroCoin dzięki zastosowaniu tak zwanego „zPIV”.

Jednostki zPIV powstają w procesie zwanym biciem. Proces przebiega mniej więcej tak. Użytkownik otwiera portfel PIVX, przechodzi do zakładki menniczej zPIV i wybiera ilość PIVX, którą chce zamienić na zPIV. Ten proces wymaga bardzo małej opłaty transakcyjnej.

Bicie zwykle trwa zaledwie kilka sekund. Po zakończeniu procesu portfel będzie zawierał ilość zPIV, która została wybita. zPIV różni się od PIVX tym, że może istnieć tylko w bardzo określonych ilościach, podobnie jak fizyczna gotówka lub żetony kasynowe.

Na przykład nie można posiadać ani wysłać 1.1 zPIV. Zamiast tego możesz posiadać tylko 1, 2, 5, 10, 50 i tak dalej. Powodem tego ograniczenia jest zapewnienie, że potencjalny napastnik nie jest w stanie określić źródła lub przeznaczenia anonimowej kryptowaluty poprzez wyszukiwanie określonych ilości wysłanych lub odebranych.

Portfel PIVX zPIV zakładka mennicza i kontrolna

zPIV nie jest własną walutą. Jednostki zPIV mogą istnieć tylko w portfelu, w którym zostały wybite. Kiedy je wyślesz, dotrą do celu jako zwykłe jednostki PIV. Różnica polega na tym, że jednostki PIV, które docierają do celu, nie mają bezpośredniego połączenia z portfelem, z którego pochodzą, jako zPIV.

Niestety zPIV nie jest doskonały. Bicie zPIV wymaga opłaty transakcyjnej. Dodatkowo, gdy jednostki zostaną przekonwertowane na zPIV, nie kwalifikują się do stakingu ani do użycia w głównym trybie. Chociaż dodanie obstawiania zPIV jest planowane na 2018 rok, nie jest obecnie dostępne. Zespół PIVX obiecuje, że gdy będzie dostępny, obstawianie jednostek zPIV będzie bardziej dochodowe niż obstawianie zwykłych jednostek PIVX.

Furthur, śledzenie zPIV na wielu urządzeniach z tym samym portfelem może być trudne. Jeśli wyślesz zPIV z jednego urządzenia, drugie urządzenie nie odzwierciedli tej zmiany salda, chyba że ponownie ręcznie skopiujesz plik wallet.dat. To również znajduje się na liście poprawek, które pojawią się w tym roku.

Ciągły rozwój i świetlana przyszłość

Pamiętasz, jak PIVX zbiera część nagrody za blok podczas każdego bloku? Zespół PIVX wykonał wzorową pracę, wykorzystując ten budżet do wspierania waluty. Obejmuje to nie tylko rozwój techniczny, ale także marketing, reklamy i inne programy społecznościowe.

Waluta ma kilkanaście istotnych nowych funkcji zaplanowany w tym roku i biorąc pod uwagę stałe ceny jednostek PIVX wynoszące ponad osiem dolarów każda, nawet podczas wielu ostatnich dużych spadków na rynku, można śmiało powiedzieć, że PIVX jako organizacja powinna być dość dobrze finansowana w najbliższej przyszłości.

Zastrzeżenie: są to opinie autorów i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjne

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Pivx.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me