Platforma Waves: zdecentralizowana wymiana zasobów

Jeśli ostatnio śledziłeś rozwój technologii blockchain, najprawdopodobniej słyszałeś o zdecentralizowanej platformie Waves.

Ta firma ukończyła w zeszłym roku finansowanie społecznościowe dla swojej platformy na długo przed tym, jak ICO stały się modne. Udało im się zebrać imponujące 30000 BTC. W tamtym czasie było to warte około 16 milionów dolarów.

Teraz, gdy Bitcoin szybko zyskał uznanie od tamtego czasu, firma ma wiele planów związanych z wdrożeniem nowej technologii.

Czym dokładnie jest Waves i dlaczego jest uważany za jeden z najbardziej rewolucyjnych osiągnięć technologicznych?

Co to jest Waves?

Plik Platforma Waves określił się jako otwarta platforma blockchain. Chce wykorzystać istniejący blockchain Bitcoin jako podstawę i znacznie poprawić jego funkcjonalność.

Zespół Waves chciał zbudować platformę, która umożliwi transfer wartości. W szczególności platforma Waves została zaprojektowana tak, aby można było emitować aktywa, takie jak Bitcoin, waluty Fiat i inne aktywa fizyczne.

Po ich wydaniu platforma może również działać jako zdecentralizowana giełda, na której można nimi handlować między osobami fizycznymi. Firmy mają również możliwość gromadzenia funduszy za pośrednictwem klienta Waves.

Zdecentralizowany transfer wartości

Chociaż istnieje już wiele zdecentralizowanych giełd, nie są one najbardziej przyjaznymi dla użytkownika ani solidnymi platformami. Ponadto użytkownik nie ma łatwego sposobu na szybką i łatwą konwersję tokenów na walutę Fiata.

To jest coś, co Waves chce zmienić. Korzystając z własnej bramy fiat Waves, użytkownicy mogą wymieniać swoje karty fiat na tokeny kryptograficzne i odwrotnie.

Te bramki fiat są tworzone we współpracy z określonymi operatorami bramek, które są podobne do dostawców płatności, co umożliwia tym użytkownikom łatwą konwersję ich środków na tokeny.

Nazywane są one „żetonami Fiata”, które można następnie wysłać na platformę Waves (wUSD, wEUR itp.). Biorąc pod uwagę, że są to tokeny kryptograficzne, transfer odbywa się znacznie szybciej i przy niższych opłatach niż w tradycyjnej bankowości.

Gdy użytkownicy otrzymają swoje tokeny Wave Fiat, można je następnie wycofać i wymienić na walutę Fiata, gdy zostaną rozpoznani w łańcuchu blokowym.

Oczywiście w ramach zdecentralizowanej wymiany aktywów istnieją inne aktywa, które można tokenizować na platformie. Najważniejszym z nich jest Bitcoin. Użytkownicy platformy Waves mogą tokenizować Bitcoin (wBTC), który jest wspierany przez fizyczny Bitcoin w stosunku 1 do 1.

Scentralizowana prędkość

Waves chce również umożliwić szybsze transfery wartości i transakcje niż jest to możliwe w większości zdecentralizowanych sieci. W rzeczywistości zespół Waves twierdził, że chce, aby ich giełda działała tak, jakby była scentralizowaną giełdą.

Aby osiągnąć tę prędkość, platforma Waves wykorzystuje Matcher umożliwiający HFT, aktywa do handlu aktywami i innowacyjne podejście do tokenów. Pozwala to na szybsze tworzenie bloków i zwiększenie efektywnej przepustowości.

Technologia ta pozwala również platformie Waves wytrzymać duże obciążenia, które są umieszczane w sieci w czasie ICO lub zrzutów kryptowalut.

Dzięki zastosowaniu tej technologii platforma Waves jest w stanie osiągnąć szybkość i wydajność scentralizowanej platformy handlowej z bezpieczeństwem i ochroną związaną ze zdecentralizowanymi łańcuchami bloków.

Portfel Waves

Handel na platformie Waves może odbywać się za pomocą rozszerzenia Portfel Waves lite. Umożliwi to użytkownikom interakcję z łańcuchem bloków bez konieczności pobierania go w całości.

Portfel można pobrać jako plik html lub uruchomić jako wtyczkę przeglądarki Chrome. Wydali także „lite” wersję portfela, którą można uruchomić na Androidzie.

Klient portfela Waves

Zdjęcie za pośrednictwem wavesplatform.com

To, co jest naprawdę pomocne w przypadku klienta Waves lite, to fakt, że umożliwia on nowym użytkownikom delikatne wprowadzenie do kryptowalut i podstawowej technologii blockchain.

Na przykład mogli na początku zajmować się tylko walutą Fiata i innymi bardziej tradycyjnymi aktywami opartymi na towarach. Jednak kiedy czują, że są gotowi do przejścia na aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin, mogą łatwo dokonać zmiany.

Jako alternatywa dla ICO, portfel Waves zapewni również deweloperom i firmom skuteczny sposób na pozyskiwanie funduszy od inwestorów. Inwestorzy ci mogą otrzymać swoje tokenizowane akcje w łańcuchu bloków.

Opcje handlu falami

Zdjęcie za pośrednictwem wavesplatform.com

Tokeny fal mogą być również „wydobywane” przez węzły sieciowe. Dostępna jest ograniczona liczba tokenów Waves, a użytkownicy otrzymają tokeny nagradzane, jeśli będą hostować pełny węzeł i zbierać opłaty transakcyjne jako nagrodę.

Aktualny stan platformy

Chociaż platforma Waves jest nadal w fazie rozwoju, wiele wspomnianych funkcji jest już aktywnych na platformie (na przykład emisja aktywów).

Te zasoby są nazywane niestandardowymi tokenami aplikacji (CAT) i mogą być dystrybuowane do dużej liczby osób lub tylko do kilku osób. Dlatego najprawdopodobniej będą wykorzystywane do finansowania społecznościowego.

Inną funkcją, która jest unikalna dla Waves i już działa, jest uiszczanie opłat transakcyjnych w niestandardowych tokenach zamiast w rodzimej walucie. To znacznie ułatwia pracę aplikacjom opartym na falach.

Waves już skonfigurował swoją bramę Bitcoin, która pozwoli użytkownikom wysyłać swoje Bitcoiny bezpośrednio do fal i konwertować je na wersję tokenizowaną Waves (wBTC).

Coś, nad czym wciąż się pracuje, to zdecentralizowana wymiana. Zespół Waves nadal pracuje również nad bramkami Fiata, przy czym wersja Euro najprawdopodobniej zostanie uruchomiona jako pierwsza.

Przyszły rozwój

Zespół Waves ma również inne ciekawe propozycje, które chcieliby uwzględnić, takie jak protokół Bitcoin NG. Pozwala to zminimalizować opóźnienia przy maksymalizacji przepustowości.

Plik Protokół NG to alternatywa, która ma na celu zwiększenie liczby transakcji na blok bez zwiększania liczby wymaganych forków. Odbywa się to za pomocą dwóch różnych typów bloków.

Dzięki dużej wojennej skrzyni funduszy startowych Bitcoin oraz niektórym z najmądrzejszych umysłów w projekcie, platforma Waves przyciągnęła już wiele ważnych firm.

Nazwy takie jak MobileGo, ZrCoin, Chronobank wśród innych zdały sobie sprawę z ogromnego potencjału podbijania na platformie Waves.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me