Poloniex wychodzi z kręgu – niesławna wymiana potyka się ponownie

>

Circle ogłosił, że Poloniex zostanie wydzielony z Circle do własnej firmy „Polo Digital Assets, Ltd”.

Och, jak upadli możni.

Kiedy Poloniex został uznany za wiodącą giełdę kryptowalut w USA, od tego czasu napisał poradnik o tym, jak zejść z łaski publicznej w najbardziej spektakularnej modzie.

Pogorszenie się wymiany jest jedynie samookaleczeniem. Powoli wykrwawiając wymianę z zimnych martwych rąk właścicieli.

Cofnijmy się o kilka lat.

Pamiętam, jak pierwszy raz zacząłem handlować na Poloniex. Był maj 2017 r. Giełda nabierała rozpędu wraz z kształtowaniem się hossy w 2017 r.

Poloniex stał się duży. Jak BIG big. Setki tysięcy traderów kręciło się wokół giełdy ze zdrowym poczuciem optymizmu. To był magiczny czas dla rynku kryptowalut i Poloniex.

Ale…

Zgłoszenia do pomocy technicznej zaczęły pozostawać bez odpowiedzi. Wymiana stała się znacznie bardziej skoncentrowana na skalowaniu niż na obsłudze klienta. To spowodowało, że problemy utrzymywały się przez wiele miesięcy, ponieważ giełda walczyła o utrzymanie wszystkich online.

Do 2018 roku Poloniex zebrał ponad 140000 zgłoszeń do wsparcia technicznego bez odpowiedzi. Użytkownicy byli wściekli, a internet został zalany przerażającymi historiami o traderach tracących dostęp do swoich funduszy.

Dostać wykupiony przez Circle był ich najlepszym sposobem na odkupienie. Niektórzy nawet myśleli, że zainspiruje to nową falę wielkości wymiany.

Jeszcze…

Circle przyniósł tylko więcej tego samego. Otrzymano odpowiedzi na zgłoszenia do pomocy technicznej, ale niewiele więcej. Witryna nadal była identyczna z dniem, w którym kupili Poloniex. Ale z funkcjami pozbawionymi klientów z USA, aby zachować zgodność z regulacjami spekulacyjnymi.

Poloniex nadal spadał, gdy Circle bił się, jak zarządzać wymianą. Usuwanie funkcji, a następnie ich ponowne włączanie i tak dalej. Sytuacja stała się zagmatwana dla wszystkich zaangażowanych.

Tylko dwa miesiące

Klienci z USA mają tylko kilka miesięcy na zakończenie działalności na giełdzie i zabranie środków w inne miejsce.

Zatrzymanie handlu

1 listopada 2019 r. Handel zostanie wstrzymany dla klientów z USA. Wygląda również na to, że środki pozostałe na giełdzie po tym czasie zostaną przeniesione do Kręgu.

Fundusze znikają?

Inwestorzy mają czas do 15 grudnia tego roku na wycofanie wszystkich swoich środków.

W oświadczeniu złożonym przez Circle:

„Po zakończeniu handlu klienci z USA nadal będą mogli wycofać swoje aktywa za pośrednictwem Circle do co najmniej 15 grudnia 2019 r.”.

Wygląda na to, że pozostawienie środków na giełdzie po 15 grudnia będzie oznaczać, że zostaną one całkowicie utracone. Natychmiast staje się własnością Circle (możemy tylko założyć).

Nie mówię, że to odrażające, ale powiedziałbym, że to synonim – odpychający, nikczemny, odrażający. Tylko dawanie ludziom dwumiesięcznego wypowiedzenia na przeniesienie środków, w przeciwnym razie ich nie będzie.

To po prostu idealnie pasuje do trendu spadkowego, który Poloniex sam sobie wyznaczył.

Pytania bez odpowiedzi

Wiele pytań pozostało bez odpowiedzi. Przez prawie 2 lata od przejęcia Circle wciąż nie widzimy wyraźnej wizji Poloniexa w zasięgu wzroku.

Jak będą konkurować na arenie międzynarodowej?

Na arenie międzynarodowej inwestorzy mają duży wybór giełd. Giełdy te od kilku lat dominują na rynkach zagranicznych i nie wykazują żadnych oznak zatrzymania. Na przykład Binance, moloch kryptowalut, stanie się bardziej bezpośrednim konkurentem Poloniex.

Bycie nieco zaufaną giełdą na rynku amerykańskim mogło być jedyną przewagą, jaką mieli nad giełdami międzynarodowymi. Przy tej zmianie strategii Poloniex nie ma jasnego sposobu na konkurowanie.

Jak będą rosły?

Poloniex był powolny w ostatnich latach. Dodano kilka nowych funkcji. Aukcje odbywają się w ślimaczym tempie, marketing jest okropny i nie tylko.

Chociaż twierdzili, że w ostatni post na blogu że to „pozwoli im skupić się na potrzebach globalnych handlowców kryptowalut dzięki nowym funkcjom, aktywom i usługom”, tylko czas pokaże, czy to możliwe.

Giełda przeszła długą stagnację od czasu przejęcia przez Circle. Kierownictwo musi zdać sobie sprawę, że aby móc konkurować, musi działać szybciej. To może być ich ostatnia szansa na odkupienie.

Kiedy skończy się gra w „gorącego ziemniaka”?

Podawanie Poloniexa jak gorącego ziemniaka może trwać tylko tak długo. Ostatecznie nikt nie będzie chciał grać pionkiem, który zabił Poloniexa. Nadszedł czas, abyśmy zdali sobie sprawę, że historia odkupienia po prostu się nie dzieje. Wymiana miała poważne skazy z powodu poprzednich błędów.

Zatuszowanie śladów może nie być możliwe. Ludzie już widzieli prawdziwą twarz Poloniex i szuranie w zarządzaniu może nie zrobić wystarczającej różnicy.

W tym momencie może być lepiej rozpocząć nową wymianę od zera, niż zainwestować kolejne 100 milionów dolarów, aby podeprzeć martwy szkielet niegdyś świetnej giełdy.

Wniosek

Co najprawdopodobniej się wydarzy? W ciągu najbliższych 2 lat spojrzymy wstecz na ten moment i stwierdzimy, że „tak, Poloniex przypieczętował ich los 18 października 2019 r.”.

Ich perspektywy zawężają się, gdy walczą o ostatnie tchnienie. Circle nie wiedział, co zrobić z giełdą i spodziewam się, że ich nowi właściciele również nie będą wiedzieli, co zrobić z giełdą.

Poloniex ma długą historię w dziedzinie kryptowalut, więc trudno jest zobaczyć, jak idą w ten sposób. To była moja zamiana w połowie 2017 roku. Dziś oglądam śmierć honorowego żołnierza. Ten, który pchnął rynek kryptowalut do przodu. Pozdrawiamy cię Poloniex.

O Shrimpy

Krewetki jest liderem na rynku jako najlepsza aplikacja do zarządzania portfelem kryptowalut. Użytkownicy mogą konfigurować niestandardowe portfolio kryptowalut i wdrażać pasywną strategię portfela, eliminując kłopoty związane z aktywnym handlem kryptowalutami.

Aplikacja internetowa Shrimpy: Shrimpy – Zarządzanie portfelem kryptowalut

Shrimpy’s Developer Trading API to ujednolicony sposób integracji funkcji handlowych na każdej większej giełdzie. Gromadź historyczne dane rynkowe, korzystaj z gniazd internetowych w czasie rzeczywistym, realizuj zaawansowane strategie handlowe i zarządzaj nieograniczoną liczbą użytkowników.

Shrimpy Crypto Trading API: Shrimpy | Crypto Trading API dla programistów

Nie zapomnij nas śledzić Świergot i Facebook o aktualizacje i zadawaj pytania naszej niesamowitej, aktywnej społeczności w witrynie Telegram.

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me