Poproś o przegląd sieci: zdecentralizowany system płatności

Projekt, który cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem, to projekt Request Network.

Sieć żądań (REQ) rozwija zdecentralizowaną sieć dla wniosków o płatność. Pozwoli użytkownikom szybko i łatwo wysyłać między sobą bezpieczne i niedrogie zapytania. Możesz myśleć o tym jako o zdecentralizowanej i tańszej wersji Venmo lub PayPal.

Czy jednak projekt ten może wyjść poza coraz bardziej nasycony zdecentralizowany sektor płatności?

W tym przeglądzie sieci wniosków przyjrzymy się dogłębnie projektowi. Damy Ci wszystko, co musisz o tym wiedzieć, w tym technologię, konkurencyjny krajobraz i szersze przypadki użycia. Przyjrzymy się również podstawowemu potencjałowi przyjęcia tokena REQ w perspektywie długoterminowej.

Co to jest sieć żądań?

Plik Poproś o sieć to nowszy projekt, wykorzystujący sieć Ethereum do stworzenia zdecentralizowanego systemu płatności w celu szybkiego i łatwego żądania, wysyłania i otrzymywania pieniędzy. Ma on zastąpić obecne rozwiązania innych firm, aby zapewnić konsumentom bardziej bezpieczne rozwiązanie płatnicze, które jest niedrogie i kompatybilne ze wszystkimi walutami światowymi.

Co to jest sieć żądań

Przegląd sieci żądań

Sieć wniosków będzie działać globalnie, zapewniając zgodność z prawem handlowym w każdym kraju na świecie. Oprócz samego dostarczania rozwiązania płatniczego, wykorzystanie technologii blockchain oznacza, że ​​Request Network może świadczyć niezmienne usługi księgowe i audytowe.

Jeśli uważasz, że ten przypadek użycia brzmi znajomo, to dlatego, że jest dość podobny do modelu używanego przez Paypal, wiodący na świecie system płatności online. Ale Request Network myśli jeszcze bardziej i planuje uwzględnić fakturowanie, B2B, zastosowania rządowe, IoT oraz wyżej wymienione usługi księgowe i audytowe..

Poproś o płatności sieciowe

Podstawowy model płatności Request Network jest prosty:

  1. Jack wysyła fakturę do Jill przez blockchain.
  2. Jill otrzymuje fakturę i płaci jednym kliknięciem.
  3. Jack dostaje pieniądze.

To jest podstawowy model, ale można go również rozszerzyć. Poproś o płatności sieciowe mogą być używane do zakupów online, faktur B2B i ostatecznie do płatności za inteligentne kontrakty w systemach IoT.

Korzyści z Request Network

Obecny ekosystem płatności a sieć żądań. Źródło: Poproś o oficjalny dokument

Płatności generowane przez Request Network mają kilka wyraźnych zalet. Po pierwsze, nie ma potrzeby udostępniania informacji bankowych. Zastosowanie technologii blockchain sprawia, że ​​transakcje są bezpieczniejsze i tańsze w porównaniu z istniejącymi zewnętrznymi procesorami płatniczymi.

Poproś o przejrzystość sieci

Ponieważ wszystko jest rejestrowane w publicznym łańcuchu bloków, sieć zapytań zapewnia firmom i rządom przejrzystość transakcji, łatwą księgowość oraz możliwość szybkiego i łatwego śledzenia faktur.

Każda organizacja, która może skorzystać na przejrzystości w swoich budżetach i wydatkach (organizacje non-profit, rządy i inne) może również skorzystać na korzystaniu z Request Network.

Poproś o ekosystem sieci

Sieć żądań została zbudowana na szczycie sieci Ethereum i wykorzystuje trójwarstwową architekturę, aby zapewnić niezbędną elastyczność platformy. Poniżej znajduje się wizualna reprezentacja tego, jak łączy się sieć żądań.

Poproś o ekosystem sieci

Ekosystem sieci żądań. Źródło: Whitepaper

Jak widać na powyższym wykresie, sieć żądań składa się z trzech oddzielnych poziomów. Te trzy warstwy lub warstwy to warstwa podstawowa, warstwa rozszerzeń i warstwa aplikacji. Przyjrzyjmy się dokładniej każdemu z nich.

Warstwa rdzenia

Każdy dobry system wymaga solidnych podstaw, a warstwa rdzeniowa jest podstawą sieci żądań. Ponieważ jest zbudowany w oparciu o sieć Ethereum, jest w stanie wykryć wszelkie faktury oparte na ERC-20. Zintegrowała również inne rodzaje faktur za pomocą wyroczni.

Płatności podstawowe są zarządzane w warstwie Core. Proste fakturowanie odbywa się za pośrednictwem inteligentnych umów i jest śledzone do płatności. Jest to również bezpłatne, co może zachęcić większość innych do korzystania z niego, jednocześnie zniechęcając do rozwoju innych płatnych systemów.

Warstwa rozszerzeń

Warstwa rozszerzeń dodaje bardziej złożoną funkcjonalność do sieci żądań. Dodając rozszerzenia do standardowych faktur z warstwy podstawowej, warstwa ta może obejmować zaawansowane warunki płatności w celu pokrycia depozytu, zaliczek, podatków i innych zaawansowanych sytuacji księgowych.

Niektóre przypadki użycia mogą obejmować przetwarzanie niekonwencjonalnych warunków płatności, takich jak płatności czynszu co 10 dni. Może być wykorzystany do przekierowania 15% jakiejkolwiek płatności na cele podatkowe lub może zostać wykorzystany do dokonywania dziennych wypłat wynagrodzenia.

Warstwa rozszerzeń w sieci żądań

Dodawanie rozszerzeń do standardowego żądania

Warstwa rozszerzenia eliminuje konieczność dokonywania regularnych płatności ryczałtowych, zapewniając użytkownikom większą elastyczność. A możliwość przetwarzania niekonwencjonalnych płatności zapewnia przestrzeganie przepisów podatkowych.

Warto zauważyć, że programiści zewnętrzni również mogą tworzyć w warstwie rozszerzeń. Podczas korzystania z rozszerzenia w REQ pobierana jest niewielka opłata, której część jest spalana, a reszta trafia do programisty rozszerzenia.

Warstwa aplikacji

Warstwa aplikacji jest poza łańcuchem i umożliwia podłączanie się aplikacji innych firm w celu interakcji z fakturami lub przeglądania informacji. W warstwie Aplikacje wbudowany jest również system reputacji, który powstrzymuje złośliwe ataki i cenzuruje tych, którzy nie płacą na czas zaakceptowanych faktur.

Twórcy aplikacji mogą skorzystać z funduszu w wysokości 30 milionów dolarów, który został zarezerwowany przez zespół Request Network na zachęty do tworzenia aplikacji. Uzyskanie dostępu do funduszu wymaga przesłania informacji o projekcie i uzyskania zgody zespołu Request Network.

Poproś o zespół sieciowy

Większość zespołu w Request Network to twórcy Moneytis, globalnej platformy przekazów pieniężnych. Mają więc duże doświadczenie w przekazywaniu pieniędzy. Moneytis odniósł spory sukces, z 20% stopą wzrostu, ale zespół chciał wykorzystać zalety technologii blockchain.

Jedną z rzeczy, które zauważyli w Moneytis, było rozpowszechnienie faktur, więc zdecydowali się skupić na tym najpierw w Request Network. Współzałożycielami Request Network są Christopher Lassuyt i Etienne Tatur, którzy są odpowiednio CFO i CTO zespołu.

Poproś o współzałożycieli sieci

Poproś o współzałożycieli sieci: Christophe Lassuyt (CFO) i Etienne Tatur (CTO)

Zespół jest dość przejrzysty, nawet w branży, która szczyci się przejrzystością. Pozostają aktywne Reddit i inne kanały społecznościowe oraz dostarczają co dwa tygodnie raporty z postępów. Uruchomienie sieci głównej w marcu 2018 r. Było kamieniem milowym dla zespołu.

Zespół został wybrany przez YCombinator jako projekt warty wsparcia. YCombinator również w przeszłości obsługiwał Coinbase i ma współczynnik akceptacji wynoszący zaledwie 1-2% wszystkich projektów. Akceptacja przez YCombinator daje wiarygodność zespołowi i projektowi.

Zespół stworzył również kilka ważnych partnerstw, w tym jedno z siecią Kyber, aby umożliwić płatności w różnych walutach. Współpracuje również z PwC France w celu dostarczania rozwiązań blockchain dla swoich klientów biznesowych.

Konkurencja

Przestrzeń płatnicza jest dość zatłoczona, więc sieć żądań ma sporą konkurencję.

Tradycyjna przestrzeń płatności ma już ogromne firmy, takie jak Paypal, Stripe i Venmo, ale Request Network ma nadzieję pokonać tradycyjne firmy dzięki bardziej wydajnemu, bezpiecznemu i tańszemu rozwiązaniu.

Rośnie również konkurencja Blockchain, a OmiseGo (OMG) jest najbardziej podobnym produktem blockchain. Zespół Request Network uważa, że ​​OmiseGo uzupełnia ich ofertę produktów, a nie jest drapieżny.

Poproś o konkurencję w sieci

Konkurencja i synergie w przestrzeni Blockchain: REQ, OMG, PPT, MCO

W obszarze płatności będzie konkurencja ze strony Crypto.com (wcześniej Monaco) i TenX, podczas gdy przestrzeń fakturowania będzie konkurować z Populous (PPT), mimo że oba projekty zbliżają się do fakturowania z innego kierunku.

Istnieją również projekty blockchain zajmujące się księgowością i audytem, ​​ale żaden z nich nie obejmuje pełnego pakietu płatności i fakturowania, tak jak robi to Request Network.

Token REQ

REQ to symbol giełdowy dla tokena Request, którym jest token ERC-20. REQ służy do regulowania opłat w sieci zapytań oraz do tworzenia zaawansowanych faktur i korzystania z rozszerzeń.

Początkowo opłaty w sieci ustalono na poziomie od 0,05% do 0,5%, przy czym spodziewane są spadki w miarę powiększania się sieci. Jednak wydanie v2 sieci Request zmieni strukturę opłat. Nowe opłaty będą naliczane w oparciu o rozmiar danych w każdym żądaniu. Opłata ta wyniesie 0,10 USD za pierwsze 10 kB danych, a następnie 0,03 USD za każde dodatkowe 10 kB danych. Oczekiwane wydanie v2 to pierwszy kwartał 2019 roku.

Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale mówiono o sieci requestów używającej mechanizmu Proof-of-Stake, co oznacza, że ​​posiadacze REQ będą mogli otrzymywać nagrody za stakowanie za posiadanie tokenów REQ.

Inne cele tokena REQ obejmują pośredniczenie w wymianie walut i kształtowanie zarządzania w głosowaniu wspólnotowym.

Binance REQ

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny REQ

Sieć Request przeprowadziła ICO w październiku 2017 roku, zbierając 33,6 miliona dolarów i sprzedając tokeny po 0,0672 dolara. Cena utrzymywała się na niezmienionym poziomie do grudnia, kiedy zaczęła rosnąć wraz z szerszym rynkiem, aż w końcu osiągnęła najwyższy w historii poziom 1,03 USD 6 stycznia 2018 r. Od tego czasu stale spada i od 28 listopada 2018 r. Token jest pochowany na 0,027108 USD..

Podstawową giełdą REQ jest Binance, ale na Huobi istnieje również handel wolumenowy. Jest również oferowany na około tuzinie innych giełd, ale obroty na wszystkich z nich są znacznie poniżej 10 000 USD.

Ponieważ REQ jest tokenem ERC-20, można go przechowywać w dowolnym kompatybilnym portfelu. Popularne opcje obejmują MetaMask i MyEtherWallet / MyCrypto. Aby zapewnić bezpieczeństwo, najlepszym wyborem jest portfel sprzętowy.

Wniosek

Zamiast tworzyć prostą sieć płatności, Request Network próbuje wprowadzić technologię blockchain do każdego aspektu płatności, fakturowania, księgowości i audytu. Platforma będzie czymś więcej niż samodzielnym produktem. Będzie to ekosystem, w którym programiści będą mogli rozszerzać istniejące oferty, tworząc w razie potrzeby własne usługi i aplikacje.

Chociaż mapa drogowa opracowana przez zespół wygląda niezwykle ambitnie, zespół oczekuje, że dzięki ciężkiej pracy i poświęceniu dotrze na czas.

To zespół, który ma wieloletnie doświadczenie we współpracy w branży płatności, co daje im ogromną przewagę. Mają też wsparcie YCombinator, najbardziej udanego akceleratora start-upów na świecie. I pomimo agresywnych ambicji ich planu działania, jak dotąd udało im się osiągnąć każdy kamień milowy.

Wartość ich tokena może być teraz obniżona, ale jeśli zespół będzie nadal osiągał swoje cele i kamienie milowe, z pewnością będzie miał wyjątkową platformę. A to da im wszystko, czego potrzebują, aby uwolnić obecnych liderów w branży platform płatniczych.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me