Porównaliśmy płynność handlu kryptowalutami na Bittrex i Binance

>

Jako kamień węgielny przestrzeni kryptowalut, giełdy służą jako główny kanał płynności, na którym można kupować i sprzedawać aktywa cyfrowe. W tym badaniu przyjrzymy się wpływowi, jaki płynność giełdowa może mieć na portfel z podstawową strategią równoważenia. Będziemy porównywać rynki płynności dla Binance i Bittrex, dwóch najbardziej znanych giełd na amerykańskim rynku kryptowalut.

Projekt badania / parametry

Dane

Dane do tego badania zostały dostarczone przez CoinAPI. Używając ich pozostałe interfejsy API, byliśmy w stanie skompilować 20 najlepszych cen kupna i sprzedaży dostępnych na Bittrex w każdym interwale równoważenia. Nasz zbiór danych obejmuje okres od 20 grudnia 2017 r. Do 30 października 2018 r.

CoinAPI to usługa, która zbiera dane z niezliczonych giełd. Aplikacje takie jak Shrimpy mogą następnie wykorzystywać te dane do tworzenia dokładnych testów historycznych, analiz rynkowych i przeprowadzania wszechstronnych badań.

Opłaty handlowe

Transakcje obejmowały standardową opłatę w wysokości 0,1% dla Binance. Transakcja z LTC na XRP oznaczałaby zatem najpierw handel z LTC do BTC (co wiązałoby się z opłatą handlową w wysokości 0,1%), a następnie z BTC do XRP (co wiązałoby się z kolejną opłatą handlową w wysokości 0,1%). Rezultatem jest model opłat, który jest tak dokładny, jak to tylko możliwe.

W tym badaniu porównamy płynność giełd Binance i Bittrex. Chociaż obaj korzystają z różnych opłat transakcyjnych, użyjemy tej samej opłaty transakcyjnej w wysokości 0,1% do testowania wstecznego zarówno sald Binance, jak i Bittrex. Ponieważ celem badania jest ocena płynności na giełdach, a nie ich struktury opłat, opłaty powinny pozostać stałe, aby mieć pewność, że porównujemy jak najmniej zmiennych.

Dowiedz się więcej o wpływie opłat transakcyjnych na wyniki równoważenia.

Zmienne

  • Okres przywracania równowagi – pierwszą zmienną w tym badaniu jest okres równoważenia. Okres równoważenia to określony czas między każdym ponownym równoważeniem. Zatem okres 1 dnia skutkowałby ponownym równoważeniem każdego dnia o tej samej porze. W tym badaniu okresy równoważenia, które będą testowane, to 1 godzina, 1 dzień, 1 tydzień i 1 miesiąc.

  • Wymiana – drugą zmienną w tym badaniu jest wymiana. Przeanalizujemy działanie równoważenia na dwóch różnych giełdach. Te dwie giełdy to Binance i Bittrex. Zostały wybrane ze względu na ich popularność w ciągu ostatniego roku.

Dowiedz się więcej o równoważeniu kryptowalut.

Wielkość portfela

Każdy portfel został utworzony z początkową wartością portfela wynoszącą 5000 USD. Wielkość portfela dla tego badania została ustalona na poziomie 10 aktywów na portfel. Biorąc pod uwagę portfel 10 aktywów, początkowe saldo dla każdego aktywa jest zatem alokowane w taki sposób, że każdy składnik aktywów ma wartość 500 USD tego aktywa.

Dowiedz się więcej o tym, jak liczba aktywów w portfelu wpływa na wydajność.

Wybór aktywów

Konstruowanie każdego portfela było wykonywane losowo. Wszystkie aktywa, które były dostępne od 20 grudnia 2017 do 30 października 2018 zarówno na Bittrex, jak i Binance, zostały uwzględnione podczas procesu selekcji. W sumie daje to 35 różnych aktywów. Lista aktywów obejmuje: ADA, ADX, ARK, BAT, BNT, BTC, DASH, DNT, ENG, ETC, ETH, KMD, LSK, LTC, MANA, MCO, METAL, NEO, OMG, POWR, QTUM, RCN, SÓL, SNT, STORJ, STRAT, USDT, VIB, WAVES, XLM, XMR, XRP, XVG, XZC, ZEC.

Dowiedz się więcej o tym, jak zbudować mocne portfolio.

Backtest

Analiza historyczna to proces wykorzystywania danych handlowych z giełdy do symulacji, jak strategia działałaby w danym okresie. Jest to często używane do testowania wykonalności strategii, przeprowadzając ją na dużych zbiorach danych. W tym badaniu wykorzystaliśmy testy historyczne, aby porównać wyniki ponownego zbilansowania z wynikami kup i trzymaj. Liczba testów historycznych, które przeprowadziliśmy dla każdego rozmiaru portfela i pary okresu przywrócenia równowagi, została ustawiona na 1000.

Przeczytaj więcej o testach historycznych lub przeprowadź własne.

Wyniki

Wyniki każdego testu historycznego zostały ustalone na podstawie wartości portfela Binance i porównania jej z wartością portfela Bittrex. Dokonano tego za pomocą równania: (RfBinance – RfBittrex) / RfBittrex, gdzie RfBinance jest ostateczną wartością równoważenia dla Binance, a RfBittrex jest ostateczną wartością równoważenia dla Bittrex.

1-miesięczny okres równoważenia

Powyższa tabela przedstawia medianę wyników 1000 testów historycznych, które zostały przeprowadzone zarówno na Bittrex, jak i Binance. Mediana wartości kupna i trzymania to wartość mediany portfela, w którym do końca okresu historycznego nie przeprowadzono żadnych transakcji. Mediana wartości ponownego zbilansowania to wartość portfela wynikająca z okresu równoważenia, który jest przedstawiony w lewym górnym rogu tabeli. Na początku każdego testu historycznego przydzielane jest 5000 USD.

Przeprowadzenie comiesięcznego równoważenia na Binance zamiast Bittrex wykazało medianę poprawy wydajności o 1,58%.

1-tygodniowy okres równoważenia

Ta tabela ilustruje medianę wyników 1000 testów historycznych, które zostały przeprowadzone na Bittrex i Binance. Mediana wartości kupna i trzymania to wartość mediany portfela, w którym do końca okresu historycznego nie przeprowadzono żadnych transakcji. Średnia wartość rebalansowania to wartość portfela wynikająca z okresu rebalansowania, który jest przedstawiony w lewym górnym rogu tabeli. Na początku każdego testu historycznego przydzielane jest 5000 USD.

Przeprowadzenie cotygodniowego równoważenia na Binance zamiast na Bittrex wykazało medianę poprawy wydajności o 2,26%.

1-dniowy okres równoważenia

Ta tabela ilustruje medianę wyników 1000 testów historycznych, które zostały przeprowadzone na Bittrex i Binance. Mediana wartości kupna i trzymania to wartość mediany portfela, w którym do końca okresu historycznego nie przeprowadzono żadnych transakcji. Mediana wartości ponownego zbilansowania to wartość portfela wynikająca z okresu równoważenia, który jest przedstawiony w lewym górnym rogu tabeli. Na początku każdego testu historycznego przydzielane jest 5000 USD.

Wykonywanie codziennego równoważenia na Binance zamiast Bittrex wykazało medianę poprawy wydajności o 3,53%.

1-godzinny okres równoważenia

Ta tabela przedstawia medianę wyników 1000 testów historycznych, które zostały przeprowadzone zarówno na Bittrex, jak i Binance. Mediana wartości kupna i trzymania to wartość mediany portfela, w którym do końca okresu historycznego nie przeprowadzono żadnych transakcji. Mediana wartości ponownego zbilansowania to wartość portfela wynikająca z okresu równoważenia, który jest przedstawiony w lewym górnym rogu tabeli. Na początku każdego testu historycznego przydzielane jest 5000 USD.

1-godzinne przywracanie równowagi było najczęstszym okresem badanym w tym badaniu. Przy medianie wzrostu wydajności o 26,37% staje się jasne, że to przywrócenie równowagi przy wysokich częstotliwościach przyniosło największe korzyści z bycia na Binance w porównaniu z Bittrex.

Wnioski

Płynność jest istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wdrażaniu strategii równoważenia. Giełdy o wyższej płynności skutkują bardziej stabilnym rynkiem, na którym można kupować i sprzedawać aktywa bez drastycznego wpływu na cenę. Gdy giełda ma wyższą płynność, wynikający z tego spread kupna / sprzedaży jest generalnie mniejszy, a rynki mają mniejszy wpływ na większe transakcje.

Wpływ płynności jest wyraźnie widoczny przy zastosowaniu scenariusza zmiany równowagi na godzinę. Pomimo że jedyną zmienną są różne spready kupna / sprzedaży na każdej giełdzie, nasz portfel rebalansowania Binance miał 26,37% poprawa w stosunku do naszego portfela rebalansowania Bittrex. Dzięki tym wynikom zauważamy, jak ważne jest uwzględnienie WSZYSTKICH czynników, które mogą mieć wpływ na wyniki portfela, niezależnie od tego, jak małe lub nieistotne się to wydaje. Jeśli chodzi o automatyzację strategii portfela, każda zmienna może mieć zauważalny wpływ na wydajność.

Dodatkowe czytanie

To jest liczba transakcji wymiany kryptowalut w każdym miesiącu

Boty do handlu kryptowalutami – kompletny przewodnik

Najlepszy przewodnik po tworzeniu funduszu indeksowego Crypto

Użytkownicy kryptowalut, którzy dywersyfikują, osiągają lepsze wyniki

Krewetki to aplikacja do zarządzania osobistym portfelem kryptowalut. Połącz wszystkie swoje konta giełdowe, aby rozpocząć automatyzację strategii portfela. Konfiguracja zajmuje tylko 5 minut, więc wypróbuj to dzisiaj!

Shrimpy’s Universal Crypto Exchange APIs to jedyne ujednolicone interfejsy API do wymiany kryptowalut, które zostały zaprojektowane specjalnie dla twórców aplikacji. Zbieraj dane z ksiąg handlowych lub zamówień w czasie rzeczywistym, zarządzaj kontami wymiany użytkowników, realizuj strategie handlowe i upraszczaj sposób łączenia się z każdą giełdą.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w Telegram & Niezgoda.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me