Portfele Binance Coin: 10 najbezpieczniejszych miejsc do przechowywania BNB

Binance Coin przeszedł długą drogę od czasu ICO. Naśladując sukces samej giełdy, ekosystem BNB szybko się rozwija.

Binance Coin jest nie tylko szeroko używany na Binance jako token płynności, ale także blockchain BNB staje się platformą wybieraną przez deweloperów do budowania. Główny wyłącznik otworzył wrota adopcji.

Oczywiście przy całym tym zainteresowaniu BNB będziesz potrzebować bezpiecznego miejsca do jego przechowywania.

W tym artykule przedstawię 10 najlepszych portfeli Binance Coin, a także kilka wskazówek, jak bezpiecznie przechowywać BNB.

10 najlepszych portfeli na monety Binance

Przed zagłębieniem się w portfele BNB warto wspomnieć, że BNB był kiedyś tokenem w standardzie ERC-20. Oznacza to, że możesz przechowywać go w dowolnym portfelu zgodnym z Ethereum.

Jednak wraz z przejściem na natywny blockchain Binance Coin, BNB stał się standardem BEP2. Obsługa portfela dla BEP2 nie jest tak rozbudowana jak w przypadku Ethereum, ale nadal jest imponująca. Co więcej, oznacza to również, że jeśli masz jakąkolwiek monetę BEP2, możesz ją obsłużyć w poniższych portfelach.

Wreszcie, mój wybór „najlepszych” portfeli opiera się na wielu czynnikach, w tym użyteczności, wsparciu programistów i oczywiście bezpieczeństwie. Mogą istnieć portfele, o których nie wspominam, więc jeśli rozważasz ich użycie – upewnij się, że mają one wpisowe od społeczności.

Mając to na uwadze, przejdźmy do portfeli (w kolejności preferencji).

Ledger Nano S (portfel sprzętowy)

To najpopularniejszy sprzętowy portfel kryptowalut na rynku i łatwo zrozumieć, dlaczego. Ledger Nano S jest najlepszy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, a także jest łatwy w użyciu. Nie tylko możesz tutaj przechowywać swój BNB, ale portfel wielowalutowy obsługuje setki różnych altcoinów, a kolejne są dodawane przez cały czas.

Inną rzeczą, którą użytkownicy lubią w Ledger Nano S, jest łatwość obsługi. Możesz po prostu podłączyć go do portu USB komputera i zacząć. Został zaprojektowany tak, aby był zasilany z komputera po podłączeniu, więc nie ma potrzeby wymiany baterii.

Bezpieczeństwo Twoich funduszy jest gwarantowane dzięki przechowywaniu wszystkich kluczy prywatnych w trybie offline, gdzie hakerzy nigdy nie mają do nich dostępu. Ledger Nano S daje Ci pewność, że Twoje monety pozostaną bezpieczne.

Portfel Ledger Nano BNB

Kup Ledger Nano X z oficjalnego sklepu

Dodatkowe bezpieczeństwo jest wbudowane w wymaganie, aby wszystkie transakcje były potwierdzane przez naciśnięcie dwóch fizycznych przycisków na urządzeniu, uniemożliwiając komuś zdalny dostęp do Twojego portfela i dokonywanie jakichkolwiek transakcji.

Najlepsza wskazówka &# 128175 ;: Jeśli zamierzasz kupić urządzenie sprzętowe, koniecznie kup je na oficjalnej stronie. Kupowanie urządzeń sprzętowych od stron trzecich jest ryzykowne, ponieważ mogły one majstrować przy urządzeniu

W przypadku zgubienia Ledger Nano S, możliwości PIN pozwolą ci odzyskać wszelkie BNB, które były przechowywane na urządzeniu. Po prostu upewnij się, że zapisałeś swoje 24-wyrazowe wyrażenie mnemoniczne i przechowuj je w bezpiecznym miejscu na wypadek konieczności odzyskania portfela w dowolnym momencie.

Jedynym minusem Ledger Nano S jest to, że nie jest on darmowy, ale jeśli przechowujesz BNB i inne kryptowaluty warte setki lub potencjalnie tysiące dolarów, jest on wart 41 USD..

Oczywiście istnieje również nieco droższy model o nazwie Ledger Nano X, który kosztuje 119 USD. Ma obsługę Bluetooth, dodatkowe monety i miejsce do przechowywania wielu innych aplikacji kryptowalutowych – dzięki czemu nie musisz usuwać aplikacji, takich jak na Nano S.

Trezor Model T

Drugim najpopularniejszym portfelem sprzętowym jest obecnie urządzenie Trezor. Jest to opracowane przez firmę Satoshi labs z siedzibą w Pradze w Czechach. Model T to nieco droższy Trezor, który kosztuje 149 euro.

Niestety, tańszy Trezor Model One nie obsługuje tokena BNB opartego na BEP2. Mimo to Model T ma kilka naprawdę fajnych funkcji, których nie ma w modelu standardowym. Obejmują one kolorowy ekran dotykowy zapewniający płynniejszą obsługę.

Moneta Trezor Model T Binance

Co otrzymujesz dzięki modelowi T Trezor. Zdjęcie za pośrednictwem Trezor

Podobnie jak Ledger, urządzenie Trezor podpisuje wszystkie transakcje bezpośrednio na urządzeniu i nigdy nie ujawnia ich na komputerze. Oznacza to, że znajduje się w „chłodni”. Aby współdziałać z komputerem, odbywa się to za pomocą kabla USB, który jest następnie podłączony do mostka Trezor.

Jednak w przeciwieństwie do Ledgera nie możesz zarządzać swoim BNB za pomocą oprogramowania portfela Trezor. Działa w połączeniu z Trust Wallet (który omówimy poniżej). Twoje klucze prywatne będą przechowywane na urządzeniu, ale Twoje monety będą zarządzane za pomocą Trust Wallet.

Z tego powodu Trezor jest mniej preferowany niż urządzenie Ledger. Wolę zarządzać wszystkimi moimi kryptowalutami w jednym miejscu za pośrednictwem aplikacji Ledger live. Niemniej jednak, jeśli chcesz mieć bezpieczny portfel sprzętowy z kolorowym ekranem i obsługą ponad 1000 monet i tokenów, warto rozważyć Trezor Model T.

Portfel zaufania (portfel mobilny)

Trust Wallet to oficjalny portfel kryptowalut Binance, więc wiesz, że dobrze współpracuje z monetami BNB. Poza tym obsługuje również Ethereum i prawie wszystkie tokeny ERC-20. Trust Wallet obsługuje również wszystkie inne wiodące protokoły kryptowalut, dzięki czemu można go używać do przechowywania Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Tron (TRX), Monero (XLM) i wielu innych.

Portfel jest dostępny tylko w interfejsie mobilnym dla użytkowników Androida i iOS. Niektórzy użytkownicy mogą chcieć zauważyć, że kod jest open source dla urządzeń z Androidem ze względów bezpieczeństwa, ale jest źródłem zamkniętym dla urządzeń iOS. W obu przypadkach Trust Wallet nigdy nie ma dostępu do żadnych informacji o użytkowniku.

Trust Wallet przechowuje również wszystkie klucze prywatne lokalnie na Twoim urządzeniu, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad swoimi środkami. Zawsze możesz użyć wygenerowanej mnemonicznej frazy początkowej, aby odzyskać swój BNB, jeśli zgubisz urządzenie mobilne. Trust Wallet ma opcję tworzenia kopii zapasowej portfela i szyfrowania wszystkich informacji, gdy przechodzisz przez proces konfiguracji.

Trust Wallet BNB Binance Coin

Portfel zaufania w Apple iTunes Store

Możliwe jest również dodanie innych metod uwierzytelniania w celu dodatkowego zabezpieczenia portfela, takich jak kody PIN lub skanowanie odcisków palców. Te dodatkowe funkcje sprawiają, że Trust Wallet jest jednym z najbezpieczniejszych portfeli mobilnych dostępnych do przechowywania monet BNB.

Trust Wallet integruje się również z Binance DEX, umożliwiając dokonywanie natychmiastowych transakcji bezpośrednio z poziomu Twojego portfela. Jest to świetne rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy wolą nie przechowywać swojego BNB na scentralizowanej giełdzie, takiej jak Binance, podczas handlu Altcoinami.

Przyglądając się bliżej recenzjom w sklepach z aplikacjami, wydaje się, że użytkownicy są cholernie szczęśliwi. Ma ponad 10 000 recenzji w Sklep Play ze średnią 4,6 gwiazdek. W sklepie iTunes ma prawie 4000 recenzji ze średnią oceną 4,8.

Większość pisemnych recenzji dotyczyła obsługi monet innych niż BNB. Jednak zachęcające było to, że programiści reagowali na te pytania i korzystali z rad użytkowników.

Binance Chain Wallet (portfel internetowy)

Plik Portfel Binance Chain to oficjalny portfel dla Binance i monety BNB. Portfel jest zintegrowany bezpośrednio z Binance DEX i pozwala nie tylko przechowywać BNB, ale także inne monety.

Tworząc nowy portfel, otrzymasz plik kluczy, a także będziesz musiał ustawić hasło. Oba kroki są bardzo ważne, aby uzyskać dostęp do portfela, więc upewnij się, że oba są bezpieczne. Powinieneś także zapisać swoje mnemoniczne słowa inicjujące, aby móc przywrócić portfel w przypadku utraty pliku kluczy lub hasła.

Binance DEX BNB

Tworzenie portfela na Binance Dex

Ci, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, z przyjemnością dowiedzą się, że Binance Chain Wallet integruje się również z portfelami sprzętowymi Ledger, umożliwiając bezpieczne przechowywanie BNB na urządzeniu Ledger, ale następnie używając portfela Binance Chain Wallet do łączenia się z Twoimi monetami.

To dobre rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo portfela sprzętowego z łatwością korzystania z portfela łańcuchowego Binance. Co więcej, oznacza to, że możesz wymienić BNB, które masz na swoim urządzeniu Ledger na inny zasób BEP2, nawet bez konieczności przenoszenia ich z portfela sprzętowego..

Ostrzeżenie ⚠️: Korzystanie z portfeli internetowych może być ryzykowne dzięki atakom phishingowym. Upewnij się, że odwiedzasz Binance.org w swojej przeglądarce. Hakerzy mogą próbować oszukać Cię inną domeną i tym samym ukraść Twoje klucze prywatne

Pamiętaj, że użytkownicy z adresami IP pochodzącymi z któregokolwiek z poniższych krajów nie mogą uzyskać dostępu do portfela Binance Chain Wallet od 19 października 2019 r .:

Stany Zjednoczone Ameryki, Albania, Bośnia i Hercegowina, Białoruś, Kongo (DRK), Wybrzeże Kości Słoniowej, Krym, Kuba, Irak, Iran, Korea Północna, Liberia, Macedonia, Myanmar, Serbia, Sudan, Syria, Zimbabwe.

Portfel Atomic (Desktop & Mobilny)

Atomic Wallet zapewnia światowej klasy bezpieczeństwo dla Twojego BNB i innych funduszy kryptowalutowych, jeśli będziesz postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi portfela dotyczącymi jego konfiguracji i używania. Atomic Wallet zapewnia niepodzielne przechowywanie BNB, umożliwiając zarządzanie nimi w sposób zdecentralizowany.

Atomic Wallet obsługuje BNB i ponad 500 innych kryptowalut, dzięki czemu możesz je bezproblemowo przechowywać, kupować i sprzedawać. Portfel jest dostępny dla stacjonarnych systemów operacyjnych Windows, Mac i Linux oraz mobilnych systemów operacyjnych Android i iOS.

Portfel Atomic BNB

Korzyści i interfejs użytkownika Atomic Wallet

Atomic Wallet jest wyposażony w funkcję Atomic Swap, a dla tych monet, które nie są obsługiwane przez Atomic Swap, ma również obsługę ShapeShift, Changelly i ChangeNOW, wbudowaną bezpośrednio w portfel. Oznacza to, że Twój BNB i wszelkie inne monety przechowywane w Atomic Wallet można szybko i łatwo wymienić.

Atomic Wallet jest również wyposażony w szereg funkcji bezpieczeństwa, które zapewniają, że Twoje monety BNB są zawsze bezpieczne. Klucze prywatne są generowane z mnemoniczną frazą inicjującą i są szyfrowane i przechowywane lokalnie na urządzeniu, na którym działa portfel. Dzięki temu Twoje monety BNB są zawsze pod Twoją kontrolą. A jeśli zgubisz urządzenie lub się zepsuje, możesz łatwo odzyskać monety BNB, używając mnemonicznego wyrażenia.

Nie Open Source &# 128683 ;: W przeciwieństwie do innych portfeli powyżej, Atomic Wallet nie jest open source. Oznacza to, że społeczność kryptowalut nie była w stanie zweryfikować prawdziwości kodu.

Atomic Wallet pozwala również na użycie karty bankowej do zakupu wielu popularnych kryptowalut, które można następnie wymienić na BNB bezpośrednio w portfelu. A dla tych, którzy lubią stawiać różne kryptowaluty, istnieje wsparcie obstawiania dla kilku, w tym NEO i Tezos.

Portfel Exodus (Desktop & Mobilny)

Innym bardzo popularnym portfelem wielowalutowym, który obsługuje Binance Coin (a także ponad 100 innych kryptowalut), jest portfel Exodus. Jest to dostępne zarówno w wersji komputerowej, jak i mobilnej. Jest to również jeden z oryginalnych portfeli wielowalutowych powstałych w 2016 roku.

Coś, co bardzo mi się podoba w portfelu Exodus, to jego płynny interfejs użytkownika. Synchronizuje się również z wersjami komputerowymi i mobilnymi, dzięki czemu możesz zarządzać licznymi zasobami kryptograficznymi na różnych urządzeniach. Możesz go również używać z urządzeniem Trezor (choć niestety nie do BNB).

Podobnie jak w przypadku portfela Atomic, masz również integrację ShapeShift. Oznacza to, że możesz wymienić swoją Binance Coin na dowolną inną z obsługiwanych monet na giełdzie. Warto jednak zauważyć, że programiści Exodus stosują niewielki spread do tej konwersji, aby sfinansować rozwój i wsparcie portfela.

Portfel Exodus BNB

Interfejs użytkownika portfela Binance Coin Exodus

W tej kwestii Exodus oferuje wsparcie dla ludzi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące portfela, możesz podnieść bilet, a oni spróbują odpowiedzieć w ciągu jednego dnia.

Exodus został opracowany przez JP Richardsona i Daniela Castagnoli, którzy są z portfelem od samego początku. W tym momencie portfel nie jest w pełni open source, chociaż istnieje wiele komponentów, które zostały udostępnione jako open source.

Portfel Coinomi (Desktop & Mobilny)

Coinomi od lat uważany jest za jeden z najlepszych portfeli mobilnych, a ostatnio dodali do swojego popularnego portfela komputerową wersję. Zarówno wersja mobilna, jak i stacjonarna mogą być używane do przechowywania BNB i ponad 1500 innych kryptowalut.

Wersja mobilna jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS, a wersja na komputery stacjonarne została wydana na systemy operacyjne Windows, Mac i Linux – więc jesteś całkiem dobrze objęty.

Coinomi jest zintegrowane z Changelly i ShapeShift, a także szeregiem DEX, które pozwalają szybko i łatwo wymienić BNB na dowolną liczbę innych kryptowalut. Ponadto portfel Coinomi ma wiele innych funkcji, takich jak płatności krzyżowe jednym kliknięciem, zwiększona prywatność, zimne obstawianie i wiele innych.

Portfel Coinomi BNB

Interfejs użytkownika Coinomi na pulpicie & mobilny

Coinomi jest bezpieczne, a Twoje klucze prywatne nigdy nie opuszczają Twojego urządzenia, a silne szyfrowanie gwarantuje, że Twoje monety pozostaną pod Twoją kontrolą. Ponadto nie ma biurokracji KYC, która pozwala uzyskać dostęp do Twoich funduszy, nie ma powiązań z adresem IP, nie ma powiązań tożsamości ani śledzenia transakcji. Serwery Coinomi anonimizują Twoje żądania, ukrywając Twój adres IP przed wzrokiem ciekawskich.

Coś innego, co doceniliby nowi w kryptowalutach w portfelu Atomic, to ich obsługa klienta. Mają agentów wsparcia, którzy są dostępni 24/7/365, aby zająć się twoją prośbą. Chociaż nie ma funkcji czatu na żywo, możesz podnieść z nimi bilet.

Kolejną funkcją jest pełna synchronizacja portfela, w której możesz zobaczyć wszystkie swoje transakcje zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej. Niestety, podobnie jak Atomic Wallet, Coinomi nie jest open source – więc będziesz musiał się zastanowić, czy to wystarczy dla Ciebie.

Portfel Enjin (telefon komórkowy)

Plik Portfel Enjin to mobilny portfel, który obiecuje być tak samo bezpieczny jak portfel sprzętowy. Oprócz obsługi przechowywania i przesyłania BNB obsługuje również tokeny Bitcoin, Ethereum, ERC-20, tokeny ERC-721 i tokeny ERC-1155. Jest to świetne rozwiązanie dla graczy, którzy mogą teraz przechowywać wszystkie swoje przedmioty bezpośrednio w portfelu Enjin. Jest dostępny dla systemów operacyjnych Android i iOS.

Bezpieczeństwo portfela mobilnego jest wbudowane dzięki innowacyjnym technologiom, takim jak szyfrowanie dwuskładnikowe i bezpieczna klawiatura Enjin, która powstrzymuje hakerów przed używaniem keyloggerów lub węszeniem danych w portfelu Enjin. To właśnie te zabezpieczenia sprawiają, że portfel jest tak samo bezpieczny jak portfel sprzętowy.

Portfel Enjin BNB

Enjin Mobile Wallet w Sklep Google Play

Ponieważ portfel Enjin został zaprojektowany specjalnie do użytku mobilnego, ma prosty i błyskawiczny interfejs. Możesz szybko i łatwo przesyłać i wymieniać kryptowaluty za pomocą Changelly, Bancor i KyberSwap.

Kolejną innowacyjną cechą portfela jest możliwość tworzenia nieskończonej liczby portfeli i przechowywania nieskończonej liczby monet oraz nieskończonej liczby przedmiotów kolekcjonerskich blockchain.

Enjin Wallet to tak dobry portfel mobilny, że został wybrany przez Samsunga jako portfel blockchain instalowany domyślnie na Samsungu Galaxy.

Portfel Trubi (komputer stacjonarny)

Plik Portfel Trubi to nowy, natywny dla Binance samodzielnie zarządzany portfel. Jest bezpieczny, stabilny i polecany przez Binance. Obecnie jest dostępna tylko jako wersja beta dla systemu Windows, ale w przygotowaniu jest wersja dla komputerów Mac. Trwają również prace nad wersjami mobilnymi na Androida i iOS.

Trubi umożliwia bezproblemowe przełączanie się między natychmiastową wymianą a handlem książkami zleceń, niezależnie od tego, czy chcesz wykonać szybko, czy złożyć zlecenia z limitem.

Zaprojektowany od podstaw do użytku w podróży, Trubi pozwala Ci doświadczyć wszystkiego, co Binance Chain ma do zaoferowania w Twojej dłoni.

Portfel Guarda (wiele urządzeń)

Guarda to wielofunkcyjny portfel kryptowalut działający w Internecie, na komputerze, w rozszerzeniu Chrome i na urządzeniach mobilnych. Przechowuj wszystkie swoje monety w jednym portfelu. Odbieraj, wysyłaj, kupuj, wymieniaj, stawiaj i rób, co chcesz, korzystając ze wszystkich monet w jednym bezpiecznym, wieloplatformowym portfelu bez zabezpieczenia.

Guarda był jednym z pierwszych portfeli, który zapewniał wsparcie dla rodzimej monety BNB, gdy została wydana mainnet. Jako lider w zakresie przechowywania tokenów BEP-2, Guarda ma bardzo dobre i bliskie relacje z Binance.

Użytkownicy lubią portfel Guarda, ponieważ jest łatwy w konfiguracji i ma przejrzysty interfejs użytkownika. Doceniają również brak wymagań rejestracyjnych, co pomaga zachować prywatność i bezpieczeństwo.

Wniosek

Oto lista 10 najlepszych portfeli do przechowywania Twoich Binance Coin.

Jeśli chcesz najbezpieczniejszego sposobu przechowywania swojego BNB, nie możesz się pomylić z portfelem sprzętowym. Tak, wiążą się one z pewnymi kosztami, ale może to być nieistotne w porównaniu ze stratą, jaką hack może mieć na Twoim portfelu. Jestem bardziej fanem Ledgera, ale urządzenie Trezor jest równie bezpieczne.

Oczywiście możesz również skorzystać z portfela Trust typu open source (zatwierdzonego przez Binance) lub jednego z portfeli innych firm z wieloma walutami. Wolałbym portfel zaufania, ponieważ jest to open source – ale nie ma funkcji takich jak Exodus czy Coinomi itp..

Wreszcie, zawsze możesz założyć portfel na Binance DEX i zacząć handlować swoimi monetami BNB bezpośrednio ze swojego portfela. Chociaż radziłbym robić to tylko dla małych kwot i handlować większymi kwotami za pośrednictwem portfela sprzętowego.

Niezależnie od tego, jaki portfel wybierzesz, upewnij się, że praktykujesz bezpieczeństwo kryptograficzne 101. Zawsze wykonuj kopie zapasowe słów wyjściowych, uważaj na pliki, które pobierasz i co nie mniej ważne – miej dość kryptowalut.

Nikt nie musi wiedzieć, co robisz &# 128521;

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me