Portfele bitcoin na Androida: 10 najlepszych portfeli BTC na Androida

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo portfeli Android Bitcoin Wallets. Tak wielu, że podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego portfela do pobrania może być trudne.

Kontrolowanie ponad 70% rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych nic dziwnego, że Android ma spory udział w portfelach. Co więcej, zapaleni użytkownicy Bitcoin mogą naturalnie skłaniać się ku telefonom z Androidem, ponieważ istnieje wiele opcji dostosowywania, biorąc pod uwagę jego otwarty kod źródłowy.

Jednak jaki jest najlepszy portfel bitcoin na Androida?

W tym artykule przyjrzę się dokładniej najlepszym portfelom Bitcoin dostępnym na Androida. Podam ci również kilka wskazówek, jak zabezpieczyć telefon i przechowywać monety.

10 najlepszych portfeli Bitcoin na Androida

Chociaż „najlepszy” może czasami być terminem subiektywnym, istnieje szereg obiektywnych miar, których użyłem do określenia tego wyboru portfeli.

Na przykład wszyscy zgodzą się, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czy portfel jest nadal obsługiwany? Czy to open source? Czy w przeszłości doszło do naruszenia bezpieczeństwa? Są to wszystkie ważne pytania dotyczące bezpieczeństwa, na które należy odpowiedzieć w przypadku każdego portfela, telefonu komórkowego lub innego.

Pomaga również, jeśli portfel, którego chcesz używać, nie wymaga doktoratu, aby go używać. Doświadczenie użytkownika jest niezbędne, jeśli chcesz móc wysyłać Bitcoiny tak łatwo, jak przy użyciu karty kredytowej.

W oparciu o te kryteria poniżej znajduje się moja lista 10 najlepszych portfeli Bitcoin.

1. Portfel Bitcoin Electrum

Plik Portfel Electrum Bitcoin to dobrze znany mobilny portfel Bitcoin. Z pewnością jest też popularny, z ponad 100 000 pobrań ze sklepu Play. To powiedziawszy, ma również dość niską 3,3-gwiazdkową ocenę.

Portfel jest portfelem deterministycznym heurystycznym (HD) i przy pierwszej instalacji portfela otrzymasz 12-wyrazową frazę „seed”, której można później użyć do odzyskania portfela na innym urządzeniu, jeśli Twoje obecne urządzenie jest zepsute lub zagubione lub skradziony. Oznacza to, że nie możesz stracić Bitcoinów, tracąc dostęp do swojego portfela.

Electrum Bitcoin na Androida

Zrzuty ekranu portfela Electrum na Androida. Źródło: Google Play

Zespół Electrum rozumie, że dodatkowe zabezpieczenia są potrzebne portfelom mobilnym, a Twoje klucze źródłowe i prywatne nigdy nie opuszczają własnego urządzenia. Portfel używa również 6-cyfrowego kodu PIN, który jest wymagany do odblokowania portfela i potwierdzania wszelkich płatności. A ci, którzy używają wersji Electrum na komputery stacjonarne, mogą używać wersji mobilnej jako portfela „tylko do oglądania”, który pokaże saldo BTC i pozwoli Ci otrzymać BTC, ale nie wysłać go z portfela mobilnego.

Kolejną fajną funkcją portfela Electrum Bitcoin jest dołączony skaner QR, który pomaga w łatwym przechwytywaniu adresów portfeli. Najnowsza wersja portfela jeszcze bardziej zwiększyła bezpieczeństwo, dodając uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Electrum to także jeden z najbardziej znanych portfeli open source. Oznacza to, że każdy może sprawdzić kod portfela na stronie Electrum GitHub i zweryfikuj jego solidność.

2. Portfel Bitcoin MyCelium

Portfel MyCelium jest jednym z najstarszych istniejących portfeli Bitcoin na Androida, a ponad 500 000 pobrań ze sklepu Play pokazuje, jak bardzo użytkownicy lubią ten mobilny portfel Bitcoin.

Wcześniej zdobyła nagrodę „Najlepsza aplikacja mobilna” od Blockchain.info w 2014 r. I ma 4,1 gwiazdki w Sklepie Play z prawie 6000 recenzji. Użytkownicy o skłonnościach technicznych docenią otwartość portfela, która pozwala im kopać w dorsza i szukać błędów lub innych problemów, które mogą zagrozić Twojemu BTC.

Grzybnia Bitcoin Android

Główny interfejs użytkownika zaktualizowanego portfela grzybni. Źródło: MyCelium

Interfejs MyCelium jest bardzo przejrzysty, a portfel jest ułożony tak, że nawet początkujący użytkownicy Bitcoinów jasno zrozumieją każdą funkcję i jak ją znaleźć.

W ustawieniach grzybni jest mnóstwo zabezpieczeń. Pierwszym z nich jest 6-cyfrowy kod PIN, którego można wymagać przed przesłaniem płatności. Możesz także zamiatać klucze prywatne z innych portfeli, dzięki czemu jest to dobry portfel do użytku razem z miejscem na portfel papierowy. W MyCelium znajdziesz również książkę adresową, co ułatwi wysyłanie cyklicznych płatności.

MyCelium współpracuje również z portfelami sprzętowymi, takimi jak Ledger i Trezor, dodając dodatkową warstwę bezpieczeństwa, która utrudnia złym aktorom zdobycie Twojego Bitcoina.

Wystąpił pewien sprzeciw społeczności użytkowników, gdy MyCelium podjął decyzję o nieobsługiwaniu SegWit, ale od tego czasu dodali obsługę SegWit, więc nie stanowi to już problemu.

3. Portfel Bitcoin GreenBits

Portfel GreenBits na Androida to kolejny długoletni portfel na Androida. Jest to oprogramowanie typu open source, a także wieloplatformowe, z rozszerzeniem Chrome, które umożliwia dostęp do portfela za pośrednictwem tej przeglądarki na dowolnym urządzeniu.

Jest również rozwijany przez Blockstream który jest jedną z najbardziej znanych firm deweloperskich Bitcoin na świecie. Blockstream składa się z wielu głównych programistów Bitcoin. Dzięki temu możesz być pewien, że opracowaliby zaawansowany technologicznie i bezpieczny portfel na Androida.

Unikalną cechą portfela GreenBits są natychmiastowe potwierdzenia. Zasadniczo każdy zwolennik usługi portfela GreenBits może wysyłać płatności, które są otrzymywane natychmiast, bez konieczności czekania na potwierdzenia blockchain.

Portfel Greenbits na Androida

Zaktualizuj interfejs użytkownika i funkcję portfela sprzętowego. Źródło: Blockstream

GreenBits używa 24-wyrazowej frazy seed podczas tworzenia portfela, aby zachować szczególne bezpieczeństwo, jednocześnie dając Ci możliwość przywrócenia portfela w razie potrzeby. Możesz także użyć uwierzytelniania dwuskładnikowego do wszystkich potwierdzeń płatności.

Wskazówka Pro: &# 128175; Zielony to jeden z niewielu mobilnych portfeli Bitcoin obsługujących portfele sprzętowe (Trezor & Księga główna). Możesz śledzić ten przewodnik aby ustawić swój.

Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia PIN, który ustawiłeś podczas tworzenia portfela. Kod PIN należy wprowadzić poprawnie. Jeśli zostanie wprowadzony nieprawidłowo trzykrotnie, klucz deszyfrujący portfela zostanie zniszczony, a jedynym sposobem odzyskania portfela jest użycie 24-słownej frazy początkowej.

Wszystko to sprawia, że ​​portfel GreenBits jest bardzo bezpiecznym portfelem mobilnym na Androida do przechowywania bitcoinów. Konfiguracja portfela może zająć trochę więcej czasu, ale po zabezpieczeniu jest bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu.

4. Portfel Bitcoin (alias Schildback Wallet)

Twórca Portfel Bitcoin twierdzi, że jest to najstarszy istniejący portfel Bitcoin w Androidzie i nie mogę znaleźć żadnych dowodów na to, że jest inaczej. Można by mu też uwierzyć na podstawie ponad 1 miliona pobrań portfela ze sklepu Play.

W każdym razie jest to jeden z najłatwiejszych w użyciu portfeli Bitcoin dla Androida. Portfel Bitcoin różni się od większości innych portfeli mobilnych, ponieważ możesz go użyć natychmiast po zainstalowaniu. Nie ma kodu PIN do utworzenia ani seedu do zapisania.

To oczywiście stwarza pewne zagrożenia bezpieczeństwa. Bez kodu PIN każdy, kto otrzyma Twój telefon, może również otrzymać Twój BTC. A jeśli zgubisz telefon lub zostanie on ukradziony, nie ma łatwego sposobu na odzyskanie znajdującego się w nim BTC.

Sklep Play Portfel Bitcoin

Zrzuty ekranu portfela Bitcoin w Sklepie Play

Portfel ma przejrzysty i łatwy w użyciu interfejs i możesz wysyłać i odbierać za jednym dotknięciem. Portfel obsługuje książkę adresową z często używanymi adresami, a saldo możesz wyświetlać w BTC, mBTC i µBTC, a także w lokalnej walucie fiducjarnej.

Portfel był open source od czasu jego premiery i jak można sobie wyobrazić, został w tym czasie dokładnie sprawdzony. Bezpieczeństwo jest zwiększane poprzez przechowywanie kluczy prywatnych bezpośrednio na urządzeniu.

Wreszcie, portfel Bitcoin na Androida obsługuje SegWit, a także obsługuje zamiatanie portfeli papierowych, umożliwiając przechowywanie większości bitcoinów w chłodni i przenoszenie tylko tego, czego potrzebujesz, do gorącego portfela.

5. Portfel BitPay

Plik Bitpay Portfel na Androida został opracowany przez największy procesor płatności w przestrzeni kryptowalut. Został opracowany na tej samej platformie i kodzie, co Copay, popularny portfel Bitcoin typu open source. Istnieje ponad 500 000 instalacji portfela i mają one ocenę 4,4 w sklepie Google Play.

Fani BCH ❓: Portfel obsługuje również Bitcoin Cash, więc możesz tutaj również przechowywać swoje BCH

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, portfel Bitpay odznacza wiele pól. Kontrolujesz swoje klucze i pozostają one na Twoim urządzeniu. Dużym plusem jest również to, że portfel korzysta w 100% z kodu open source. Oznacza to, że społeczność może odpowiednio zweryfikować kod.

Zawiera aplikację Bitpay

Funkcje aplikacji Bitpay na Androida. Źródło: Sklep Play

Istnieje szereg innych ważnych funkcji technologicznych portfela Bitpay:

  • Kupno / sprzedaż integracji Bitcoin
  • Możliwość podpisywania wielu podpisów
  • Generowanie adresów HD i kopie zapasowe portfela
  • Obsługa protokołu płatności, która pozwoli na łatwe do zidentyfikowania żądania płatności

Coś jeszcze, co bardzo mi się podobało w portfelu Bitpay, to to, że zintegrowali swoją kartę BitPay Visa z portfelem. Jeśli masz kartę, oznacza to, że możesz łatwo ładować, zarządzać i wydawać swoje kryptowaluty tak samo łatwo, jak przeciągasz kartę. Możesz także kupić karty podarunkowe Amazon na portfelu, o dziwo.

Dlaczego więc są wymienione tylko na 4?

W tym przypadku jest to wynikiem luki w zabezpieczeniach, która została wykorzystana w zeszłym roku. Co zabawne, haker wykorzystał otwarty charakter kodu do push złośliwy kod zależność nadrzędnego NPM.

Na szczęście, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, inni programiści byli w stanie go wykryć, zanim haker mógł wyrządzić szkody. Bitpay zaktualizował kod portfela i usunął tę konkretną lukę.

6. Portfel Blockchain

Portfel Blockchain to kolejny bardzo popularny portfel Bitcoin na Androida. Jest to opracowane przez tę samą firmę, która stoi za słynnym eksploratorem bloków bitcoin Blockchain.com. Obecnie ma ponad 5 milionów instalacji i ma ocenę ponad 4,5 gwiazdki w Sklepie Play. Obsługuje również ponad 21 języków.

Portfel Blockchain to jeden z niewielu portfeli na liście, który obsługuje więcej niż tylko Bitcoin. Możesz go również użyć do przechowywania Ethereum, Bitcoin Cash, Stellar Lumens i Paxos (PAX). Rozważają również więcej aktywów na późniejszym etapie.

Ten portfel jest również dość bezpieczny i ma strukturę adresów HD, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i identyfikację biometryczną za pośrednictwem telefonu. Masz również entropię po stronie serwera z portfelem, aby zapewnić maksymalną losowość.

Portfel Blockchain na Androida

Zrzuty reklamowe portfela Blockchain w sklepie Google Play

Portfel blockchain ma również funkcję wymiany, która pozwoli Ci kupować / sprzedawać kryptowaluty z żywymi i najlepszymi w swojej klasie kursami. Są one również obsługiwane w łańcuchu, co oznacza, że ​​istnieje mniejsze prawdopodobieństwo jakiegokolwiek oszustwa.

Pod względem użyteczności uważam, że ten portfel jest jednym z najprostszych w użyciu. Wszystkie funkcje są naprawdę bardzo intuicyjne, a wysyłanie / odbieranie monet można wykonać niemal natychmiast, ponieważ portfel obsługuje kod QR. Funkcja „wymiany” jest bardzo prosta w użyciu, nawet dla początkujących.

Wszystko brzmi dobrze, ale czy jest jakiś haczyk?

Niestety portfel Blockchain nie jest open source. Oznacza to, że baza kodu nie została zweryfikowana przez szerszą społeczność kryptowalut. Bez tej zewnętrznej weryfikacji polegasz na kompetencjach i wiedzy tylko jednej strony (programistów Blockchain) w porównaniu z kompetencjami i wiedzą szerszej społeczności.

7. Portfel Coinomi

Czasami musisz przechowywać więcej niż tylko BTC i tu właśnie pojawia się portfel Coinomi. Utworzony w 2015 roku portfel obsługuje Bitcoin i ponad 100 innych blockchainów. Obsługuje prawie wszystkie altcoiny i ponad 1000 tokenów ERC-20. Przy ponad 500 000 pobrań portfel ma ocenę 4,6 gwiazdki w sklepie Play. To oczywiste, że użytkownicy uwielbiają portfel Coinomi.

Podobnie jak wiele innych portfeli mobilnych, portfel Coinomi generuje 12-wyrazową frazę początkową podczas początkowej konfiguracji. W przeciwieństwie do innych portfeli mobilnych, nie używa kodu PIN, ale zamiast tego wybrał opcjonalne hasło do odblokowania portfela i potwierdzania transakcji. Jeśli zdecydujesz się nie używać hasła, Twoim obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa urządzenia mobilnego.

Portfel Coinonmi na Androida

Portfel Coinomi Android z funkcją wymiany. Źródło: Sklep Play

Ponieważ Coinomi ma wiele aktywów, ma również zintegrowane usługi wymiany w portfelu, a obsługiwane monety można wymieniać za pomocą Shapeshift lub Changelly. Pojawiły się doniesienia o powolnych transakcjach przy użyciu tych usług, ale nie wydają się one rozpowszechnione.

Wadą niektórych użytkowników jest to, że Coinomi nie jest oprogramowaniem typu open source od stycznia 2018 r. Oznacza to, że zewnętrzni programiści nie mogą zweryfikować kodu znajdującego się w portfelu.

8. Portfel Xapo Bitcoin

Plik Portfel Xapo to kolejny niezwykle popularny portfel Bitcoin na Androida z ponad milionem pobrań ze sklepu Play i 4,3-gwiazdkową oceną z ponad 40 000 recenzji. Twórcy Xapo nazywają to „super bezpieczną pamięcią masową”, która jest Twoją „alternatywą dla tradycyjnej bankowości”.

Xapo jest wyjątkowy wśród portfeli, ponieważ przechowuje tylko Bitcoiny, ale może również przechowywać ponad 100 różnych walut fiducjarnych. Jest też karta debetowa Xapo, którą można powiązać z portfelem.

Portfel Xapo Bitcoin

Portfel Xapo Bitcoin na Androida. Zdjęcie za pośrednictwem sklepu Google Play

Interfejs użytkownika jest przejrzysty i łatwy do zrozumienia, a także umożliwia kupowanie Bitcoinów bezpośrednio z poziomu aplikacji. Jedną z funkcji, którą użytkownicy wydają się kochać, jest Xapo Vault, który działa jako portfel do przechowywania w chłodni, umożliwiając zablokowanie Bitcoinów, aby były bardziej bezpieczne w tym mobilnym gorącym portfelu.

Pod względem technologicznym portfelowi Xapo na Androida brakuje w kilku kluczowych obszarach. Po pierwsze, nie jest to portfel hierarchiczny deterministyczny (HD), nie ma uwierzytelniania dwuskładnikowego, nie ma możliwości obsługi wielu sygnałów i nie jest to open source.

Nie twoje klucze, nie twój Bitcoin…

Jednak być może największą wadą jest to, że jest to portfel powierniczy. Oznacza to, że Xapo przechowuje Twoje klucze prywatne. Chociaż twierdzą, że przechowują je w bezpiecznych lokalizacjach i skarbcach, nie można ich porównać do rozsądku związanego z trzymaniem własnych kluczy.

9. Portfel Ripio Bitcoin

Początkowo wydany jako BitPagos, Portfel Ripio Bitcoin to całkiem nowy dodatek do świata portfeli Bitcoin na Androida. Został stworzony specjalnie, aby rozwiązać problemy w systemie bankowym Ameryki Łacińskiej i dać milionom osób niebędących bankami w tym regionie opcję.

Jest wyposażony zarówno w ochronę PIN, jak i uwierzytelnianie dwuskładnikowe jako opcje bezpieczeństwa i szybko dotarł do ponad 200 000 użytkowników, głównie w Argentynie, Brazylii i Meksyku. Ma również wysoką ocenę 4,3 gwiazdki w sklepie Play.

Portfel Ripio na Androida

Portfel Bitcoin Ripio w Sklepie Play

Portfel obsługuje również Ethereum i planowane jest dodanie dodatkowej obsługi tokenów. Możesz kupować i sprzedawać BTC i ETH, a także wysyłać i odbierać je w portfelu.

Jedyną unikalną funkcją, która została dodana do portfela dla użytkowników w Argentynie, jest możliwość zaciągnięcia krótkoterminowej pożyczki za pośrednictwem linii kredytowej oferowanej przez Ripio Credit Network. Użytkownicy mogą pożyczać do limitu, a pożyczki muszą zostać spłacone w ciągu 30 dni.

10. Atomic Wallet

Atomic Wallet to kolejny z wielowalutowych portfeli na Androida dostępnych obecnie na rynku. Oprócz Bitcoina obsługuje ponad 300 innych kryptowalut. To stosunkowo nowy portfel, chociaż udało im się wygenerować ponad 50 000 pobrań i ocenę aplikacji na 4,3 gwiazdki.

Pod względem bezpieczeństwa jest to portfel nieprzechodni i masz pełną kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi. Niestety, mimo że twierdzą, że jest zbudowany na bibliotekach open source, sam kod nie jest open source.

Funkcje portfela Atomic

Funkcje i zrzuty ekranu Atomic Wallet

Jednak nadrabiają to intuicyjnym i stosunkowo zgrabnym interfejsem użytkownika. Poruszanie się po różnych aplikacjach jest dość proste, a całkowite saldo portfela można wyświetlić na jednym ekranie.

Inną bardzo przydatną funkcją portfela Atomic jest to, że możesz łatwo wymieniać monety dzięki integracji Shapeshift / Changelly – natychmiastowa nieobejmująca piecza wymiana na liczne monety obsługiwane przez te giełdy.

Bezpieczeństwo portfela Android 101

Wybór portfela Bitcoin to tylko jeden z aspektów bezpieczeństwa Twoich monet. Większość ryzyka związanego z używaniem kryptowaluty pochodzi po stronie użytkownika ze słabymi praktykami bezpieczeństwa.

Oczywiście nie pomaga fakt, że większość portfeli mobilnych to „gorące portfele”. Oznacza to, że przez cały czas pozostają połączone z Internetem, co sprawia, że ​​są bardziej podatne na ataki hakerów, wirusów i złośliwego oprogramowania. Istnieje również ryzyko zgubienia lub uszkodzenia urządzenia mobilnego, a co gorsza kradzieży.

Poniżej znajduje się kilka podstawowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, które musisz egzekwować, aby zapewnić bezpieczeństwo monet:

  • Sprawdź aplikację: Odnotowano szereg incydentów, kiedy hakerzy przesyłali złośliwe aplikacje do sklepu Google Play. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku rozpowszechnienia złośliwego oprogramowania na Androida. Podczas pobierania aplikacji upewnij się, że pobierasz oficjalną aplikację.
  • Aktualizuj to: Ważne jest, aby aktualizować aplikację. Jeśli kiedykolwiek zostanie odkryta luka w zabezpieczeniach, możesz być pewien, że programiści dość szybko opublikują aktualizację. Jeśli nie zaktualizujesz aplikacji, narażasz się na wspomnianą lukę.
  • Kopia zapasowa / przechowywanie nasion: W przypadku tych portfeli, które zapewniają ci frazę początkową, upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową nasion podczas inicjacji. Po utworzeniu kopii zapasowej przechowuj kopie w oddzielnych lokalizacjach. Ta kopia zapasowa to jedyny sposób na odzyskanie portfela w przypadku zapomnienia hasła lub zgubienia / kradzieży telefonu.
  • Uważaj na siebie: Nie ma wątpliwości, że narażasz się na eksploatację, jeśli ktoś wie, że przechowujesz duże ilości Bitcoinów w portfelu mobilnym. Dlatego zawsze należy zachować ostrożność podczas transakcji publicznych. Ludzie zostali okradzeni na muszce za ich kryptowalutę i nic nie stoi na przeszkodzie, aby ci się to przytrafiło.

Chociaż te metody prawdopodobnie zabezpieczą Twój portfel Bitcoin, nadal nie mogą pokonać najwyższego poziomu bezpieczeństwa, który zapewnia chłodnia. Korzystanie z portfela mobilnego do codziennych transakcji jest całkowicie ostateczne. Jednak do przechowywania dużych zasobów monet polecałbym portfel sprzętowy lub portfel papierowy w sejfie.

Wniosek

Oto 10 najlepszych portfeli Bitcoin na Androida. Wybór portfela, którego zdecydujesz się użyć, będzie naprawdę zależał od twoich osobistych preferencji i przypadków użycia.

Należy również zaznaczyć, że lista ta nie jest wyczerpująca. Mogą istnieć inne portfele, o których nie wspomnieliśmy, a które mogłyby być akceptowalne. Upewnij się tylko, że zweryfikujesz ich osiągnięcia i szersze wsparcie społeczności.

Jeśli zdecydujesz się na idealny portfel na swojego Androida, pamiętaj o przestrzeganiu naszych najważniejszych wskazówek dotyczących zabezpieczania monet. Twórcy aplikacji mogą pomóc Ci w niektórych zapytaniach, ale nie są w stanie odzyskać utraconych portfeli ani odzyskać zhakowanych środków!

Polecany obraz za pośrednictwem serwisu Fotolia i sklepu Google Play

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me