Przegląd AAX: pełny przegląd wymiany

Jedynym rynkiem bardziej konkurencyjnym niż kryptowaluta jest giełda kryptowalut. Prezes Binance, Changpeng Zhao zadzwonił giełda kryptowalut „wyścig do dna”. Dzieje się tak, ponieważ opłaty transakcyjne będą w końcu tak niskie, że prowadzenie giełdy nie będzie już opłacalne. Jednak ta pesymistyczna retoryka nie powstrzymała AAX przed pojawieniem się, aby udowodnić, że CZ się myliła.

AAX to giełda kryptowalut, która buduje pomost między tradycyjnymi rynkami finansowymi a rynkami kryptowalut bez zrażania przeciętnego inwestora detalicznego. Zaangażowanie AAX do swoich wartości integralności, wydajności i bezpieczeństwa spowodowało, że giełda kryptowalut znacznie wzrosła od czasu jej premiery prawie rok temu. Od tego czasu nadal dodaje nowe funkcje, takie jak deflacyjny token AAB.

Co to jest AAX?

AAX to giełda kryptowalut, która określa się jako „platforma klasy instytucjonalnej dla każdego”. Jest to pierwsza cyfrowa wymiana walut obsługiwana przez London Stock Exchange Technologia grupowa. Jest to ta sama technologia, która jest używana do handlu akcjami na giełdach londyńskich, singapurskich, w Johannesburgu i Borsa Italiana..

Historia wymiany AAX

AAX to skrót od ATOM Asset Exchange, który odnosi się do Międzynarodowa technologia ATOM, Firma macierzysta AAX. W przeciwieństwie do wielu innych giełd kryptowalut, AAX koncentruje się na budowaniu bezpiecznego, skalowalnego i przyszłościowa platforma handlowa które mogą dostosować się do poziomu uczestnictwa instytucjonalnego, które zdaniem AAX nieuchronnie pojawią się na rynku kryptowalut.

Przegląd AAX?

AAX ma siedzibę w Azji Południowo-Wschodniej i Thor Chan jest CEO. Licencja AAX ma siedzibę na Seszelach.

Założyciele AAX

Giełda kryptowalut AAX, dyrektor operacyjny Michael Wong (po lewej) i dyrektor generalny Thor Chan (po prawej). Zdjęcie za pośrednictwem South China Morning Post

Thor zajmował wiele wysokich stanowisk inwestycyjnych i kierowniczych w różnych firmach, w tym HSBC i Nokia. Michael ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w IBM jako architekt IT i kierownik ds. Rozwoju technologii blockchain. Pracował również dla TedEx i różnych organizacji pozarządowych. AAX może się też pochwalić solidnością Rada doradcza w tym Paul Jackson, Mike Newell i Jamie Khurshid.

Rozporządzenie AAX?

Tak. Giełda kryptowalut AAX to zarejestrowany na Malcie jako AAX Exchange (Malta) Limited. Prowadzenie giełdy kryptowalut poza Maltą jest dość powszechne, ponieważ Malta ma łagodniejsze przepisy, jeśli chodzi o giełdy kryptowalut.

Rejestr AAX w Hongkongu

Szczegóły rejestracji dla Atom International Technology Limited.

Firma macierzysta AAX, ATOM International Technology, jest zarejestrowana w Hongkongu jako ATOM International Technology Limited. Jako takie są regulowane przez odpowiednie władze Hongkongu.

Czy AAX Exchange Safe?

Tak. Giełda kryptowalut AAX przechowuje większość swoich aktywów cyfrowych w portfelach chłodniczych, do których dostęp wymaga wielu stron (portfele wielosigowe). AAX oferuje nawet ubezpieczoną opiekę kryptowalut na żądanie. AAX również Kroll jako doradca ds. bezpieczeństwa, firma oceniająca ryzyka strukturalne dla ponad 4000 firm na całym świecie.

AAX Exchange Security

Szczegóły dotyczące bezpieczeństwa wymiany AAX.

AAX współpracuje również z różnymi firmami zajmującymi się analizą blockchain, aby zapobiec wysyłaniu wypranych środków do wymiany. W maju tego roku AAX współpracował z Solidus Labs, firma programistyczna z siedzibą w Nowym Jorku, która identyfikuje wszelkie manipulacje rynkowe mające miejsce na giełdach kryptowalut. To sprawia, że ​​AAX jest jedną z niewielu giełd korzystających z usług firmy zewnętrznej w celu zapobiegania manipulacjom rynkowym na swojej platformie.

Ograniczenia wymiany AAX

Stany AAX w pliku dokumentacja prawna że obywatele i firmy działające w wybranych krajach nie mogą korzystać z platformy. Pełną listę krajów można zobaczyć poniżej.

Ograniczenia wymiany AAX

Mieszkańcy z wymienionych tutaj krajów nie mogą z technicznego punktu widzenia korzystać z giełdy AAX.

To powiedziawszy, można to łatwo ominąć za pomocą VPN, ponieważ AAX nie wymaga żadnej osobistej dokumentacji (KYC), aby założyć konto handlowe (więcej na ten temat w sekcji KYC).

Recenzja platformy AAX

Największą różnicą między giełdą AAX a innymi giełdami kryptowalut jest wykorzystanie technologii LSEG do handlu. Pozwala to na przetwarzanie w dowolnym miejscu od 60-100 tysięcy transakcji na sekundę z bardzo małym opóźnieniem. Dyrektor operacyjny AAX, Michael Wong zauważył że nawet przy 99% pojemności platforma wymiany może wykonywać transakcje z prędkością 850 mikrosekund (milionowych części sekundy).

AAX Exchange KYC

Dokumentacja Poznaj swojego klienta (KYC), taka jak paszport lub prawo jazdy, nie jest wymagana do utworzenia konta handlowego na giełdzie kryptowalut AAX. Wynika to z luźnych przepisów na Malcie, gdzie jest zarejestrowana giełda. Jednak do niektórych funkcji AAX nie można uzyskać dostępu bez KYC.

AAX Exchange KYC

3 poziomy KYC giełdy AAX.

Giełda kryptowalut AAX ma 3 poziomy KYC. Na poziomie 0 (tylko e-mail) obowiązuje dzienny limit wypłat wynoszący 2 BTC, co jest wystarczające dla większości traderów. Wszystkie funkcje są dostępne z wyjątkiem handlu OTC i oszczędności AAX.

Są one odblokowywane dzięki weryfikacji KYC na poziomie 1, która wymaga paszportu, dowodu osobistego lub prawa jazdy. Weryfikacja KYC poziomu 2 wymaga podania danych biometrycznych (uwierzytelnienie za pomocą twarzy). Jedyną różnicą między poziomami 1 i 2 jest wewnętrzny limit transferu (5 BTC kontra 10 BTC).

Opłaty transakcyjne na giełdzie AAX

W przeciwieństwie do większości giełd kryptowalut, AAX ma bardzo przejrzysty i łatwo dostępny harmonogram opłat do handlu i wypłaty. Opłaty za transakcje spotowe na AAX są jednymi z najniższych na wszystkich giełdach i mogą być dalej obniżane przy większym wolumenie obrotu i / lub przy użyciu tokena AAB do uiszczania opłat transakcyjnych.

Opłaty za wymianę AAX

Harmonogram opłat za transakcje spotowe dla giełdy AAX.

Opłaty za transakcje futures na AAX są takie same niezależnie od pary handlowej, ale ponownie można je zmniejszyć za pomocą tokena AAB. AAX zapewnia również pełną listę minimalnych limitów wypłat i kosztów dla wszystkich obsługiwanych kryptowalut. Wpłaty i przelewy wewnętrzne są bezpłatne.

AAX Exchange Wypłaty i depozyty Fiat

Kryptowaluta można łatwo kupić na giełdzie AAX za pomocą karty debetowej, karty kredytowej lub przelewu bankowego za pośrednictwem jednego z 4 dostawców płatności fiat-crypto firmy AAX. Pamiętaj, że wszystkie cztery wymagają ukończenia poziomu 1 KYC na AAX, z wyjątkiem Itez, który pozwala kupić do 300 USD kryptowaluty bez KYC.

Wymiana AAX Fiat

Cztery bramki płatnicze AAX.

Giełda kryptowalut AAX nie obsługuje wypłat fiat (np. Przelew na konto bankowe). Jest to prawdopodobnie spowodowane zwiększoną regulacją, jakiej podlegałaby giełda, gdyby zaczęła zezwalać na wypłaty fiat.

Kryptowaluty AAX Exchange

Giełda kryptowalut AAX obsługuje ponad 40 kryptowalut. Ta lista zawiera oczywiste wybory, takie jak Bitcoin, Ethereum i XRP, a także prawie każdy główny token DeFi, taki jak YFI, CRV, UNI, i UMA.

Podczas gdy wszystkie ponad 40 kryptowalut jest dostępnych do handlu spot, tylko 5 jest dostępnych na rynku kontraktów terminowych AAX. Są to BTC, ETH, COMP, LINK i BCH. Były dyrektor generalny AAX, Peter Lin odnotowany we wczesnym wywiadzie, że giełda wymienia tylko kryptowaluty, które są zgodne z wartościami giełdy (uczciwość, wydajność, bezpieczeństwo).

Nagrody i promocje AAX Exchange

Giełda kryptowalut AAX oferuje swoim użytkownikom mnóstwo nagród i promocji. Wykonanie wszystkich czynności wymienionych na Centrum nagród nagradza użytkownika 45 tokenami AAB (około 7,25 $ USD).

Nagrody wymiany AAX

Różne działania, które przynoszą nagrody w postaci tokenów AAB na giełdzie AAX.

Ukończenie każdego zadania daje również bilet, którego możesz użyć do zakręcenia na automacie AAB, aby wygrać „losową” liczbę tokenów AAB. Możesz także zdobyć dodatkowe bilety, zapraszając znajomych do przyłączenia się do platformy.

AAX Exchange Giveaway

AAX oferuje również cotygodniowe wydarzenie o nazwie AAB Flash Sale, gdzie 1000 użytkowników może kupić do 1000 tokenów AAB ze zniżką, a kolejnych 500 losowych użytkowników otrzyma tokeny AAB za darmo. KYC Level 1 jest wymagany do wzięcia udziału w AAB Flash Sale i gratisach.

Plemię wymiany AAX

Plik Plemię AAX to program partnerski AAX. Tutaj użytkownicy mogą uzyskać obniżkę opłat transakcyjnych osób, które polecili na platformę. Istnieje wiele poziomów i warunków, a najbardziej godne uwagi jest to, że jeśli polecisz kogoś na platformę, a następnie poleci on inną osobę, otrzymasz również obniżkę opłat transakcyjnych tej drugiej osoby.

AAX Exchange Spot Trading

Dostępnych jest ponad 50 par rynkowych Handel spot na AAX. Warto jednak zauważyć, że płynność tych par handlowych znacznie się różni.

Spot wymiany AAX

Pulpit nawigacyjny Spot Trading na giełdzie AAX.

Większość transakcji odbywa się na parach handlowych ETH / USDT, BTC / USDT, AAB / USDT i LINK / USDT. Niektóre pary handlowe mają 24-godzinny wolumen obrotu blisko 0 USD.

Handel kontraktami terminowymi na giełdę AAX

W przeciwieństwie do rynku Spot Trading, AAX’s Handel kontraktami terminowymi rynek jest niezwykle aktywny. Oferuje zarówno transakcje rozliczane w BTC, jak i transakcje rozliczane w USDT z dźwignią do 100x.

AAX Exchange Futures

Pulpit nawigacyjny Futures Trading na AAX.

Niestety istnieje tylko 7 par handlowych: BTC / USDT, BTC / USD, ETH / USDT, ETH / USD, BCH / USDT, COMP / USDT i LINK / USDT.

AAX Exchange OTC Trading

AAX Handel OTC Funkcja pozwala użytkownikom bezpośrednio handlować tokenami USDT, BTC i AAB na fiat z ksiąg zamówień.

AAX Exchange OTC

Pulpit nawigacyjny handlu OTC na giełdzie AAX. Zdjęcie za pośrednictwem Cryptoninjas

Giełda AAX pośredniczy w transakcjach między obiema stronami, przejmując kryptowalutę będącą przedmiotem obrotu i zwalniając ją dopiero po potwierdzeniu przez sprzedawcę kryptowaluty, że otrzymała płatność bezterminową. KYC Poziom 1 jest wymagany, aby uzyskać dostęp do funkcji handlu OTC na AAX.

Wymień oszczędności

Giełda kryptowalut AAX oferuje wiele kryptowalut bez blokowania konta oszczędnościowe do ponad 6% RRSO.

Oszczędności wymiany AAX

Pulpit oszczędnościowy na giełdzie AAX.

Obsługiwane zasoby obejmują BTC, ETH, XRP, BCH, EOS i AAB. Pamiętaj, że musisz ukończyć KYC poziom 1, aby uzyskać dostęp do funkcji oszczędności na AAX.

Aplikacja mobilna AAX

Oferuje giełdę kryptowalut AAX aplikacja mobilna z pełnym zakresem usług dla obu Android i iOS urządzenia.

AAX Exchange Mobile

Wstępna wizualizacja telefonu komórkowego AAX all. Prawdziwa aplikacja mobilna wygląda znacznie lepiej niż ta.

Zawiera wszystkie funkcje dostępne w komputerowej wersji giełdy, a także powiadomienia push i kanał zawierający najnowsze aktualizacje i posty na blogu od AAX.

Akademia Wymiany

Plik Akademia AAX oferuje skarbnicę przydatnych zasobów dla wszystkich entuzjastów kryptowalut. Obejmuje to nie tylko przewodniki po giełdach AAX, ale także wyjaśnienia dotyczące kryptowalut, samouczki handlowe i ogólne wyjaśnienia dla tych, którzy wciąż się uczą.

Akademia Wymiany AAX

Bardzo aktywna jest również giełda kryptowalut AAX w YouTube gdzie publikują szczegółowe, łatwe do naśladowania przewodniki dotyczące korzystania z różnych produktów na swojej platformie. Oferują również wgląd w rynek i analizę techniczną niektórych z najpopularniejszych kryptowalut.

Obsługa klienta AAX Exchange

Giełda kryptowalut AAX oferuje całodobową obsługę klienta za pośrednictwem wbudowanego czatu i Kanały telegramów. Chociaż ich wbudowany czat nie reaguje zbytnio, agenci obsługi klienta odpowiadają niemal natychmiast na żądania w większości zlokalizowanych kanałów Telegramu.

Pomoc dotycząca wymiany AAX

Centrum pomocy AAX.

AAX ma również rozbudowany i przyjazny dla użytkownika Centrum pomocy gdzie można łatwo znaleźć odpowiedzi na większość ogólnych pytań dotyczących giełdy.

Token AAB

AAB to token ERC-20, który zapewnia specjalne korzyści użytkownikom giełdy kryptowalut AAX, w tym zniżki opłat, opcjonalne sygnały transakcyjne, a nawet dostęp do botów handlowych. AAB ma stałą podaż 50 milionów, która zostanie uwolniona w ciągu 5 lat.

Wypalenie tokena AAB

Nagraj szczegóły tokena AAB.

23 października AAX zakończone kupowanie i spalanie 25 milionów AAB (50% całkowitej podaży) przy użyciu opłat transakcyjnych z rynku kontraktów terminowych zgodnie z Tokenomika AAB.

Kryptowaluta AAX ICO

AAX trzymał 3 rundy IEO plecami do siebie za token AAB w połowie kwietnia 2020. To IEO było dostępne dla wszystkich użytkowników platformy z poziomem KYC 1 lub wyższym. W pierwszych dwóch rundach sprzedano łącznie 1 milion tokenów AAB po cenie 0,50 USD za token. W trzeciej rundzie IEO sprzedano łącznie 9 milionów tokenów AAB po cenie 1 USD za token. To wygenerowało łącznie 9,5 mln USD.

Dystrybucja tokenu AAB

Z całkowitej podaży AAB wynoszącej 50 milionów tokenów, 10 milionów zostało przydzielonych do trzech rund IEO. 5 milionów tokenów AAB zostało odłożonych jako rezerwy ryzyka, aby zrekompensować użytkownikom w przypadku włamania do giełdy lub usterki. 5 milionów tokenów AAB zostało przeznaczonych na finansowanie działań związanych z rozwojem biznesu. 10 milionów tokenów AAB jest używanych do zapewnienia płynności par rynkowych AAB na giełdzie AAX.

5 milionów tokenów AAB zostało przydzielonych na finansowanie ambasadorów marki i podmiotów stowarzyszonych giełdy AAX. 10 milionów tokenów AAB trafiło do założycieli giełdy AAX oraz zespołu programistów. Ostatnich 5 milionów tokenów AAB zostało przeznaczonych na finansowanie działań marketingowych na giełdzie AAX.

AAB Token Whales

Portfele z największą liczbą tokenów AAB.

Warto zauważyć, że 86% z pozostałych 25 milionów tokenów AAB wydaje się być w posiadaniu giełdy AAX według Etherescan. Wszystkie tokeny z wyjątkiem 10 milionów sprzedanych podczas rund IEO podlegają 5-letni harmonogram odblokowania.

Analiza cen kryptowalut AAB

Token AAB wykazuje wyraźną tendencję spadkową od momentu IEO w kwietniu. Zaczął handlować po cenie nieco ponad dolara, po czym osiągnął maksimum około 1,60 USD.

Cena tokena AAB

Historia cen dla tokena AAB. Zdjęcie za pośrednictwem CoinMarketCap

Od tego czasu cena spadła do prawie 0,14 USD, znacznie poniżej ceny IEO wynoszącej 1 USD. Może to wynikać z braku presji zakupowej po zakończeniu kupowania przez giełdę AAX i spalaniu 50% całkowitej podaży tokena pod koniec października.

Skąd wziąć kryptowalutę AAB

Jedynym miejscem do zdobycia tokena kryptowaluty AAB jest giełda AAX, a jedyną parą rynkową jest USDT. To powiedziawszy, wolumen obrotu jest przyzwoity, biorąc pod uwagę małą kapitalizację rynkową tokena AAB. Cokolwiek robisz, nie idź do Fatbtc, ponieważ wiadomo, że jest to wymiana z podejrzanymi praktykami i fałszywą głośnością.

Portfele kryptowalut AAB

Ponieważ AAB jest tokenem ERC-20, można go przechowywać na prawie każdym portfelu kryptowalut, który obsługuje aktywa oparte na Ethereum. Portfele sprzętowe tokena AAB obejmują urządzenia Trezor i Ledger. Portfele oprogramowania dla tokena AAB obejmują Atomic Wallet i Exodus Wallet – oba są dostępne na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych.

Portfel wymiany AAX

Zakładka przeglądu aktywów giełdowych AAX.

Chociaż generalnie nie zaleca się trzymania kryptowaluty na giełdzie, w przypadku tokenów wymiany, takich jak AAB, token jest zasadniczo powiązany z giełdą AAX. Gdyby AAX miał się jutro zamknąć, token stałby się bezwartościowy. Może to być przerażająca myśl, ale oznacza to również, że nie ma sensu trzymać AAB w swoim osobistym portfelu, zwłaszcza, że ​​nie jest on obecnie oferowany na żadnej innej giełdzie.

Mapa drogowa AAX

W ramach IEO wydano giełdę AAX mapa drogowa produktu na rok 2020. Niestety wydaje się, że wiele z tych kamieni milowych nie zostało osiągniętych, takich jak tworzenie tokenizowanych towarów i wprowadzanie pożyczek kryptograficznych. Niemniej jednak giełda poczyniła niesamowite postępy, jeśli chodzi o adopcję, partnerstwa i kilka funkcji, które udało jej się wprowadzić w ubiegłym roku.

Plan wymiany AAX

Mapa drogowa produktu dla AAX.

Oprócz współpracy z Solidus Labs w celu monitorowania wszelkich możliwych manipulacji rynkowych na platformie, AAX nawiązał również współpracę Quadency i Itez. Pierwsza z nich projektuje boty do handlu kryptowalutami, a druga jest bramą płatności fiducjarnej, która umożliwia zakup kryptowalut o wartości do 300 USD za pomocą karty debetowej / kredytowej bez KYC.

Blog wymiany AAX

Blog giełdy AAX.

Jeśli chodzi o adopcję użytkowników, w sierpniu AAX ogłosił, że tak podwoiła swoją bazę użytkowników od 100 000 do ponad 200 000 w mniej niż rok od jego uruchomienia. Wprowadził również swoje lukratywne usługi oszczędzania kryptowalut. AAX pozostał niezwykle aktywny na swoim blogu gdzie dostarcza dogłębnych analiz rynkowych różnych kryptowalut wraz z przydatnymi artykułami i samouczkami.

Dlaczego AAX otrzymuje A

Giełda kryptowalut AAX oferuje niezwykle prosty i usprawniony handel kryptowalutami, którego doświadcza się w porównaniu z wieloma jej konkurentami. Utworzenie konta było, szczerze mówiąc, niewiarygodnie łatwe. Nie trwało to dłużej niż 20 sekund, a brak jakichkolwiek twardych wymagań KYC oznaczał, że handel był natychmiast dostępny.

Aplikacja mobilna jest również imponująca. Większość aplikacji do wymiany kryptowalut jest niewiarygodnie opóźniona i nieefektywna, ale aplikacja mobilna AAX jest w stanie w jakiś sposób zaoferować wszystko, co oferuje wersja na komputery stacjonarne, bez żadnych zauważalnych problemów.

AAX Exchange Token

Token AAB firmy AAX jest również doskonałym dodatkiem pomimo słabej wydajności cenowej. Ma tokenomikę, w przeciwieństwie do innych tokenów giełdowych, a jego cena jest prawdopodobnie ograniczona tylko przez względny brak użycia giełdy, co prowadzi nas do tego, dlaczego AAX otrzymuje A, a nie A+.

Wolumen wymiany AAX

Wstępne prognozy dotyczące wolumenu obrotów na giełdzie AAX.

Podczas gdy giełda AAX poczyniła niewiarygodne postępy w swojej krótkiej żywotności, wolumen obrotu pozostaje niski – znacznie niższy niż pozornie przewidywano zgodnie z ich dokumentacją. Mniej więcej w tym czasie (czwarty kwartał 2020 r.) Mieli nadzieję, że dzienny wolumen obrotu przekroczy 500 mln USD ale mają tylko 1/10 tego.

Handel kryptowalutami

Złe praktyki, takie jak handel z praniem, są bardzo powszechne na giełdach kryptowalut.

Jest to prawdopodobnie spowodowane względnym brakiem funkcji, które giełda ma w porównaniu z najlepszymi giełdami, takimi jak Binance. Jednak funkcje, które ma AAX, są z pewnością znacznie bardziej niezawodne, a partnerstwo AAX z Solidus Labs prawie gwarantuje, że wolumen obrotu na giełdzie jest prawdziwy. Tego po prostu nie można powiedzieć dla większości innych giełdy kryptowalut.

Funkcje wymiany AAX

Jeśli AAX będzie w stanie nadal wprowadzać nowe funkcje, które oferują naprawdę atrakcyjne perspektywy dla użytkowników (takie jak bardziej lukratywne rachunki oszczędnościowe i obstawianie), może to z łatwością przybliżyć ją do osiągnięcia celu, jakim jest bycie czołowymi giełdami w przestrzeni kryptowalut. AAX z pewnością ma potencjał, by zdobyć ten tytuł, a jego niedawna uwaga poświęcona przestrzeni DeFi stawia również na doskonałej pozycji, aby to zrobić..

Wystarczy jedna zabójcza aplikacja…

Ostrzeżenie ⚡️: Handel lewarowanymi produktami futures jest niezwykle ryzykowny. Upewnij się, że praktykujesz odpowiednie zarządzanie ryzykiem

Wyróżniony obraz za pośrednictwem AAX

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me