Przegląd Gifto (GTO), zdecentralizowanego protokołu prezentów

Gifto pozwala fanom nagradzać twórców treści wirtualnymi prezentami (grafiką i animacjami), które można zamienić na tokeny Gifto lub gotówkę.

Ich zdecentralizowany protokół wirtualnego prezentu (zbudowany na Ethereum) może być używany na różnych istniejących platformach publikowania treści w Internecie, takich jak YouTube, Instagram i Facebook.

Gifto ma na celu zapewnienie alternatywnego źródła dochodów twórcom treści internetowych, którzy mają trudności z zarabianiem na swojej pracy.

Firma planuje zbudować samowystarczalny ekosystem dla następujących kluczowych uczestników:

 • Twórcy treści: Twórcy, którzy produkują filmy, muzykę lub grafikę dla swoich fanów
 • Twórcy wirtualnych prezentów: Współpracownicy / artyści, którzy tworzą wirtualne zasoby prezentów, od obrazów po animacje (mogą to być również sami twórcy treści).
 • Kuratorzy: Panel, który przegląda i nadzoruje wirtualne prezenty pod względem jakości, kategoryzacji i cen.

Jak to działa

Krok 1:

Twórca treści wybiera prezenty, które pasują do jego rodzaju pracy:

Pierwszy krok Gifto

Krok 2:

Tworzy się łącze internetowe dla twórcy treści, aby pokazać prezenty swoim fanom:

Second Step Gifto

Krok 3:

Twórcy treści mogą wkleić link na swoim kanale Instagram na Facebooku lub LinkedIn:

Czwarty krok Gifto

Krok 4:

Fan klika link, otwiera spersonalizowany sklep z upominkami, używa tokenów GIFTO (GTO) do zakupu i wysyłania prezentów. Użytkownicy uzyskują pełny dostęp do protokołu Gifto po zarejestrowaniu się w aplikacji Uplives.

Pierwszy krok Gifto

Obrazy za pośrednictwem Biały papier

Gdy twórca treści otrzyma wirtualny prezent, jest on przechowywany w ekwipunku, w którym może wybrać jedną z dwóch akcji:

 • Zrealizuj wirtualny prezent i zamień go na tokeny GIFTO
 • Zachowaj wirtualny prezent, który można wysłać innym osobom na platformie Uplive.

Historia & Zespół

Gifto.io została uruchomiona przez Asia Innovations Group, firmę zajmującą się rozrywką mobilną, która odniosła duży sukces dzięki wykorzystaniu wirtualnych prezentów jako wysoce efektywnej metody monetyzacji twórców treści.

Flagowy produkt firmy – Uplive, to usługa transmisji na żywo, która umożliwia użytkownikom nadawanie lub oglądanie filmów w czasie rzeczywistym na smartfonach.

Na Uplive użytkownicy mogą kupić tysiące wirtualnych prezentów dla nadawców na żywo.

Wirtualne prezenty nie tylko przynoszą znaczne dochody globalnym twórcom treści, ale także wzmacniają relacje między twórcami a ich fanami.

Od jej uruchomienia w czerwcu 2016 r. Społeczność Uplive rozrosła się do 20 milionów użytkowników w ponad 100 krajach, a platforma wygenerowała ponad 100 mln USD przychodów w 2017 r. (W samym wrześniu zakupiono i wysłano na Uplive ponad 25 milionów wirtualnych prezentów ).

Zespół stojący za Uplive postanowił opracować uniwersalny protokół prezentów w oparciu o te pozytywne wyniki.

Andy Tian, ​​dyrektor generalny Uplives, uważa, że ​​wykorzystanie inteligentnych kontraktów w celu ułatwienia transakcji pozwoli nadawcom na otrzymywanie zysków bezpośrednio od widzów, zamiast konieczności przechodzenia przez Uplive, proces, który może zająć do 30 dni…

Co więcej, używanie tokenów Gifto eliminuje potrzebę przetwarzania przez Uplive wielu różnych walut fiducjarnych na wirtualnym rynku prezentów. Użytkownicy nie będą też musieli zmagać się z kłopotami związanymi z przeliczaniem walut fiducjarnych na prezenty. Jak powiedział założyciel w wywiad

Dzięki integracji tych umów z samym wirtualnym prezentem transakcja mogłaby zostać wykonana automatycznie, umożliwiając natychmiastową dostawę udziału w przychodach twórcom i producentom prezentów

14 grudnia 2017 r. Firma Gifto uruchomiła swoją pierwszą ofertę monet (ICO), zbierając 10 milionów dolarów w ciągu kilku sekund, co w dużej mierze było spowodowane istniejącą bazą użytkowników z Uplive.

Uplive sprawia, że ​​60 000 nadawców Uplive i 20 milionów użytkowników jest pierwszymi testerami wersji Alpha protokołu Gifto, która rozpoczęła się pod koniec 2017 r. Wersja beta nastąpiła po pierwszym kwartale 2018 r..

Gifto ogłosił również partnerstwo z Tron (TRX), innym znanym graczem w przestrzeni kryptowalut, który ma nadzieję zbudować globalny ekosystem rozrywki. Celem ich partnerstwa jest dalsze zarabianie na zdecentralizowanych treściach.

Członkowie zespołu Gifto

Obrazy przez gifto.io

Zespół Gifto składa się z wielu odnoszących sukcesy przedsiębiorców z całej Azji.

 • CEO Andy Tian jest założycielem Asian Innovations Group, swojego czwartego startupu. Wcześniej był dyrektorem generalnym Zynga China i pracował w Google, gdzie wprowadził Androida na rynek chiński. Andy ukończył MIT z tytułem magistra informatyki w 1998 roku.
 • Chief Crypto Officer – Charles Thach jest doświadczonym bankierem z ponad 15-letnim doświadczeniem, a także ekspertem w zakresie AML / KYC. Zainwestował również w firmy Blockchain i jest współautorem oczekującej na opatentowanie technologii w USA, która ma na celu zbudowanie masowo skalowalnego i transakcyjnego portfela kryptowalutowego.
 • Główny architekt kryptowalut – William Nguyen jest seryjnym przedsiębiorcą, pedagogiem, wykładowcą i wynalazcą. Jest współautorem oczekującej na opatentowanie w USA technologii do budowy masowo skalowalnego i transakcyjnego portfela kryptowalutowego. Jest byłym stypendystą Alfreda P. Sloana na Harvardzie.

Plusy

Przyjrzyjmy się niektórym z głównych zalet i wyjątkowych zalet Gifto.

Źródła przychodów

Gifto zapewnia alternatywne źródło dochodów twórcom treści internetowych, którzy mają trudności z zarabianiem na swojej pracy.

Tylko 0,3% filmów na Youtube ma ponad 1 milion wyświetleń, ale te filmy zarabiają średnio tylko 2000 $.

Uruchomiono sub-ekonomię polegającą na tworzeniu, kuratorowaniu i handlu wirtualnymi prezentami, z których twórcy treści (i projektanci wirtualnych prezentów) mogą teraz generować stały dochód.

Funkcjonalność inteligentnych kontraktów

Gifto wykorzystuje inteligentne kontrakty do wdrażania swoich wirtualnych prezentów, usuwając pośredników, takich jak YouTube, Uplive lub inni wydawcy, którzy zwykle otrzymują pieniądze zarobione przez twórców.

Co więcej, te scentralizowane sieci wypłacą im pieniądze wiele dni później i zgodnie z ich własnymi warunkami. Teraz płatności są dokonywane bezpośrednio od fanów do twórcy treści.

Równomierna dystrybucja

Kiedy fan kupuje prezent za pomocą tokenów Gifto, tokeny są dzielone, aby nagrodzić wszystkich kluczowych uczestników:

Dystrybucja tokenów projektu Gifto

 • Twórca treści zarobi do 80%, ponieważ jest uważany za głównego współtwórcę ekosystemu.
 • Twórca prezentu zarabia 5%: jeśli zostanie użyty ustalony adres IP, wówczas posiadacz praw własności intelektualnej będzie uprawniony do części tego udziału w przychodach z tokena. Rzeczywisty procent zależy od umowy między twórcą prezentu a właścicielem IP, aw inteligentnej umowie będzie niestandardowe pole danych dla tego prezentu.
 • Gift Curator zarabia 2% za pracę wykonaną przy recenzowaniu stworzonego prezentu.
 • Protokół GIFTO zarabia 10% na wsparcie operacyjne i utrzymanie ekosystemu.
 • pozostałe 3% zostanie zgromadzone w puli nagród, które będą wypłacane okresowo wszystkim widzom / fanom jako bonusy lub nagrody w szczęśliwym losowaniu, aby wzmocnić element zabawy i grywalizacji.

Zapewnia to wszystkim uczestnikom zachętę do uczciwego tworzenia, selekcji i recenzowania.

Silna drużyna

Zespół Giftos jest bardzo doświadczony dzięki sukcesom w Uplive. Są również bardzo zaangażowani w Internecie i co tydzień przekazują aktualizacje za pośrednictwem medium.com

Silne zaangażowanie

Użytkownicy, którzy nagradzają swoich ulubionych twórców treści prezentami, sprawiają, że proces płatności jest mniej transakcyjny, a także przyjemniejszy i bardziej angażujący. Gdy użytkownicy są bardziej zaangażowani w ekosystem wirtualnych prezentów, będą dawać więcej.

Ostatecznie oznacza to więcej pieniędzy dla twórcy treści i dla protokołu Gifto (według białej księgi firmy Giftos; statystyki sprzedaży pokazują, że użytkownicy są gotowi zapłacić 1471 USD za prezent „Dookoła świata”, jeden z najdroższych prezentów oferowanych na Uplive ).

Obawy

Chociaż Gifto ma wiele zalet, jednym z głównych czynników, które mogą utrudniać przyjęcie, jest rzekomy obraz „wirtualnego prezentu”.

Protokół wirtualnych prezentów Gifto może nie być dobrym rozwiązaniem dla twórców, którzy mają poważniejszych odbiorców. Niektórzy mogą postrzegać wirtualne prezenty, które można zamienić na tokeny cyfrowe, jako nieco zbędne.

Jeśli zarówno prezenty, jak i żetony można zamienić na gotówkę, wydaje się, że prezenty istnieją tylko ze względów estetycznych (tj. Podarowanie twórcy wirtualnego klejnotu lub korony, w przeciwieństwie do zwykłego tokena).

Dla użytkowników, którym się to podoba, nie było to zbędne i faktycznie okazało się, że zwiększa zaangażowanie fanów / twórców, a także przychody firmy, ale ciekawie będzie zobaczyć, czy twórcy poważniejszych treści (edukacja, polityka, filmy instruktażowe) wolałby, aby fani bezpośrednio podarowali im żetony.

Wydajność monet & Wartość

Od 7 maja 2018 r. Cena Gifto (GTO) wynosi 0,46 USD za token. Token wystartował 18 grudnia w cenie 0,28 USD. Firma uruchomiła swoją pierwszą ofertę monet 14 grudnia, zbierając 10 milionów dolarów w ciągu kilku sekund.

Gifto zajmuje obecnie 94. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej.

Gifto osiągnął szczytową cenę 12 stycznia na poziomie 0,98 USD i doświadczył 3 innych szczytów, jeden 16 lutego – 0,61 USD, 27 kwietnia – 0,59 USD i ostatnio 0,63 USD 3 maja..

Być może nieprzypadkowo, każdy szczyt zbiegł się w czasie z nowym ogłoszeniem na blogu Medium.com przez prezesa firmy – Andy Tian. Zespół często publikuje aktualizacje produktów i nowe funkcje, co pomaga wzmocnić zaufanie społeczności do ich platformy.

Konkurencja

kryptokoty

Zdjęcie za pośrednictwem CNBC

Najbardziej znanym graczem w tej przestrzeni jest Crypto Kitties. Crypto kitties zyskały sławę, pozwalając użytkownikom kupować, sprzedawać lub handlować swoimi cyfrowymi kotami, jakby to był tradycyjny przedmiot kolekcjonerski.

Szum wokół handlu tymi przedmiotami stał się tak duży, że ktoś faktycznie kupił jeden za 100 000 USD, udowadniając, że wartość jest naprawdę w oku patrzącego.

Gifto wyróżnia się znacznie bardziej zróżnicowanym wyborem prezentów, które są wyselekcjonowane i zaprojektowane przez artystów, którzy otrzymują tokeny Gifto jako zachętę.

Firma ma również znacznie większy cel, którym jest zapewnienie alternatywnych i zrównoważonych źródeł przychodów dla twórców treści. Powinno to dać inwestorom większe zaufanie do ich długoterminowego sukcesu.

Czy warto rozważyć tokeny Gifto?

Gifto jest jedną z niewielu firm kryptograficznych, które są w stanie zintegrować swój protokół z 20 milionami użytkowników z ich udanej platformy Uplive. W samych Chinach transmisja strumieniowa na żywo wyniosła w 2017 roku około 5 miliardów dolarów.

Daje im to ogromną przewagę nad konkurentami, ponieważ nie tylko mają publiczność, ale także mają doświadczenie w pracy w wirtualnej przestrzeni prezentów i mogą przejść na zdecentralizowany protokół bez utraty kroku..

Uplive już co miesiąc generuje miliony dolarów dochodu dla ponad 60 000 twórców treści. Ten stały strumień dochodów jest generowany bezpośrednio z ich dedykowanej bazy widzów w Azji, a teraz rozszerza się na cały świat.

Uplive Statistics

Obrazy za pośrednictwem Biały papier

Ponadto produkty stworzone w ramach Asia Innovations Group (firmy stojącej za Uplive i Gifto) zgromadziły łącznie ponad 100 milionów użytkowników, a firma wygenerowała ponad 130 milionów dolarów przychodu w samym 2017 roku..

Jeśli chodzi o sukces twórców treści, którzy otrzymują wirtualne prezenty, najlepsi nadawcy na Uplive regularnie zarabiają ponad 50 000 USD miesięcznie, za nadawanie tylko przez 1-2 godziny dziennie.

Na podstawie tych wskaźników wygląda na to, że tokeny GTO można uznać za dobrą inwestycję. Oczywiście musisz przeprowadzić własne badania, aby w pełni poczuć się komfortowo z inwestycją.

Wniosek

Ogólnie Gifto to rozszerzenie odnoszącej sukcesy firmy Uplives w wirtualnej przestrzeni prezentów. Firma wymyśliła, jak zmienić to, co normalnie byłoby bardzo nijakim i transakcyjnym procesem płacenia twórcom treści, w coś zabawnego i wciągającego.

Firma Uplive zdała sobie sprawę, że otrzymywanie wirtualnych niestandardowych prezentów, które pomagają fanom i twórcom treści budować silniejsze relacje, wiąże się z dodatkową nagrodą emocjonalną.

W miarę jak coraz więcej treści napływa do Internetu, twórcom będzie trudniej zarabiać na swojej pracy za pomocą reklam i innych tradycyjnych środków.

Będą musieli dowiedzieć się, jak zbudować prawdziwe relacje ze swoimi fanami, a zdecentralizowany protokół wirtualnych prezentów wydaje się idealnym sposobem na przekształcenie procesu monetyzacji w kreatywne partnerstwo między nadawcami, kuratorami i fanami..

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me