Przegląd KuMEX: Przegląd platformy KuCoin Futures

Na rynku jest bez wątpienia sporo giełd kryptowalut. Jednym z najnowszych jest KuMEX.

KuMEX to giełda futures, która jest własnością i jest obsługiwana przez giełdę kryptowalut KuCoin. Oferuje lewarowany handel kontraktami futures na Bitcoin do 100x. To jeden z wielu produktów i usług oferowanych przez KuMEX.

Ale przy tak wielu opcjach, czy naprawdę warto poświęcić chwilę?

W tej recenzji KuMEX spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Dam ci wszystko, co musisz wiedzieć o ich platformie, a także kilka najważniejszych wskazówek handlowych.

Przegląd KuMEX

„KuMEX” to skrót od giełdy Kucoin Mercentile, która została uruchomiona w połowie 2019 roku. Jest to giełda kontraktów terminowych na Bitcoin oferująca standardowe i wieczyste instrumenty futures.

Oznacza to, że inwestorzy mogą zajmować lewarowane pozycje przy cenie Bitcoin do 100x ich początkowej pozycji. Próbuje zakłócić obecny krajobraz za pomocą ByBit, BitMEX i in.

Dla tych, którzy nie wiedzą, KuCoin to duża giełda kryptowalut z siedzibą w Singapurze. Jednak od tego czasu rozszerzyły się znacznie na wiele różnych regionów i linii produktów.

KuMEX od samego początku zwiększał swój wolumen obrotu i właśnie uruchomił bardziej uproszczoną platformę handlową o nazwie „lite” KuMEX (omówiona poniżej).

KuMEX jest otwarty dla wielu przedsiębiorców z całego świata, a platforma / strona internetowa została przetłumaczona na ponad 13 różnych języków. Mimo to niektóre kraje są objęte ograniczeniami, więc zachęcamy do zapoznania się z listą ograniczonego dostępu.

Czy KuMEX jest bezpieczny?

To chyba jedno z najważniejszych pytań, które możesz zadać, decydując się na skorzystanie z nowej giełdy. Ryzyka te pochodzą nie tylko z zewnątrz, ale także z handlu lewarowanego.

Na szczęście, biorąc pod uwagę, że KuMEX jest obsługiwany przez KuCoin, wykorzystuje wiele takich samych protokołów bezpieczeństwa zarówno po stronie wymiany, jak i po stronie użytkownika.

Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Przechowywanie monet

KuMEX używa tego samego hot & procedura przechowywania zimnych monet, która jest używana w KuCoin. Zasadniczo przechowują ponad 95% swoich monet w chłodni, która jest odłączona od Internetu.

Oznacza to, że nie ma sposobu, aby hakerzy mogli uzyskać dostęp do kluczy prywatnych przechowujących większość aktywów giełdy. Zapobiegłoby to jakiejkolwiek sytuacji niewypłacalności z powodu naruszenia.

KuMEX Cold Storage

Protokół przechowywania monet KuMEX

Monety, które są „gorące” na ich serwerach, mają procedurę podpisywania klucza z wieloma podpisami. Oznacza to, że więcej niż jedna osoba w KuMEX będzie musiała autoryzować wypłaty.

Silnik handlowy

Coś, co jest unikalne dla KuMEX i niekoniecznie dla KuCoin, to ich silnik handlowy. Wysoce efektywne silniki handlowe są niezbędne dla giełdy, która musi przetwarzać tysiące transakcji na sekundę.

Silnik KuMEX jest w stanie przetworzyć do 1 miliona transakcji na minutę i jest w stanie dopasować zamówienia z opóźnieniem poniżej 1 milisekundy. Istnieje również wielopoziomowa infrastruktura odporna na awarie.

Co to znaczy?

Cóż, przestój jest ograniczony do zera. Ma to zasadnicze znaczenie dla giełdy o wysokiej dźwigni, która działa na rynku otwartym 24/7/365. Co więcej, dla tych handlowców, którzy używają BitMEX, bez wątpienia będziesz świadomy ich regularnego „nadmiernego obciążenia”, w którym spadają z powodu konserwacji.

Fundusz ubezpieczeniowy

Ci, którzy korzystali z innych giełd futures, będą świadomi pojęcia funduszu ubezpieczeniowego. Jest to w zasadzie fundusz rezerwowy prowadzony przez KuMEX, który pokryje wszelkie straty i zapobiegnie „stratom socjalnym”.

Saldo w Funduszu Ubezpieczeń KuMEX

Aktualne saldo funduszu ubezpieczeniowego

Ten fundusz ubezpieczeniowy jest uzupełniany podczas likwidacji tradera. Zasadniczo, jeśli cena likwidacji transakcji jest wyższa od ceny upadłości, różnica między nimi zostanie przesłana do funduszu ubezpieczeniowego.

Jeżeli kiedykolwiek dojdzie do sytuacji, w której likwidacja nie nastąpi powyżej ceny upadłości, wówczas straty te są pokrywane przez fundusz ubezpieczeniowy i nie muszą być rozdzielane między innych przedsiębiorców.

Bezpieczeństwo użytkownika

Czasami bezpieczeństwo zaczyna się również od użytkownika. Dzieje się tak, ponieważ często jesteśmy najsłabszym ogniwem, jeśli chodzi o oszustwa phishingowe i inne osobiste ataki.

Na szczęście KuMEX stosuje te same procedury antyphishingowe, które są używane na głównej giełdzie Kucoin. Być może najlepszym sposobem na zabezpieczenie konta jest użycie uwierzytelniania dwuskładnikowego za pomocą telefonu.

Istnieją dwa sposoby skonfigurowania 2FA w KuMEX. Możesz skorzystać z weryfikacji SMS-em lub przez Google Authenticator. Sugerowalibyśmy to drugie, ponieważ zapobiega ryzyku ataki z wymianą kart SIM.

Google Authenticator KuMEX

Konfigurowanie Google Authenticator

Po skonfigurowaniu Google Aplikacja Authenticator i połączył je z Twoim kontem, a następnie wygeneruje bezpieczny kod PIN za każdym razem, gdy będziesz chciał się zalogować. Zaletą tego jest to, że nawet jeśli haker ma Twoje hasło, nie może zalogować się na Twoje konto.

Dźwignia KuMEX

Kiedy handlujesz w KuMEX, handlujesz z depozytem zabezpieczającym. Oznacza to, że wpłacasz tylko niewielką ilość kapitału, aby pokryć pozycję.

Zaletą tego jest to, że możesz wykorzystać swoją pozycję. W przypadku KuMEX ta dźwignia może wzrosnąć aż do 100x. Oznacza to, że w przypadku zmiany ceny Bitcoin o 1 USD Twoja pozycja zmieni się o 100 USD.

Ostrzeżenie ⚠️: Chociaż KuMEX pozwala handlować dźwignią do 100x, nie ma powodu, aby używać tak wysokiej kwoty. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy dopiero zaczynają.

W KuMEX odbywa się to za pomocą instrumentów Futures. Są to w zasadzie instrumenty pochodne, które są umową kupna lub sprzedaży Bitcoina w pewnym momencie w przyszłości.

KuMEX ma dwa rodzaje instrumentów futures. Mają tradycyjny typ, który ma ustaloną datę wygaśnięcia, a następnie mają wieczne kontrakty terminowe typu futures, które mają kroczący czas wygaśnięcia. Są to te same instrumenty, które są dostępne na większości innych giełd futures.

Inną rzeczą, którą uznaliśmy za interesującą w odniesieniu do instrumentów futures w KuMEX, jest to, że kontrakty są „mini” kontraktami. Oznacza to, że instrumentem bazowym kontraktu nie jest 1 Bitcoin, ale 1 USD.

KuMEX Perpetual Future

Przegląd wiecznej przyszłości KuMEX

Jeśli chodzi o ich regularne instrumenty terminowe, są to kwartalne wygaśnięcia. W czasie tego przeglądu istniały dwie umowy. Jeden, który wygasł z końcem pierwszego kwartału, a drugi to koniec drugiego kwartału.

Inną naprawdę ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest cena spot, do której odnoszą się te instrumenty futures. To jest indeks spot Bitcoin i jest to średnia ważona wolumenem cena Bitcoin w dolarach amerykańskich na 6 giełdach, w tym Coinbase Pro, Bitstamp, Kraken, Gemini, Liquid i Bittrex

Niestety KuMEX ma obecnie tylko opcję handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin. Można mieć nadzieję, że gdy zaczną rozszerzać swoje usługi, będzie więcej możliwości na dodatkowe aktywa.

Opłaty KuMEX

Opłaty to kolejny bardzo ważny aspekt dla przedsiębiorcy. Opłaty, które są przez nie pobierane, będą miały bezpośredni wpływ na długoterminową rentowność.

Dlatego zdecydowaliśmy się zagłębić w opłaty na giełdzie KuMEX. Niektóre z nich to opłaty pobierane na giełdzie, podczas gdy inne są systematyczne.

Opłaty handlowe

Jeśli chodzi o opłaty transakcyjne w KuMEX, działają one w standardowym modelu opłat za taker producenta. W tym modelu masz dwie różne stawki opłat w zależności od tego, czy tworzysz płynność, czy też usuwasz ją z ksiąg.

W KuMEX, jeśli zapewnisz płynność księgom, jesteś producentem i otrzymasz rabat od swojej transakcji. To jest ustawione 0,025%. Jeśli jednak weźmiesz płynność, jesteś przyjmującym i zostaniesz obciążony 0,060%.

Opłaty handlowe KuMEX

Struktura opłat transakcyjnych

Gdybyśmy mieli porównać to z innymi platformami handlowymi, rabat producenta jest taki sam jak ByBit i BitMEX, ale masz niższą opłatę za przyjęcie. Oznacza to zatem, że wszystko inne równe jest twoim opłatom transakcyjnym, które są zmniejszane w KuMEX.

Maker / Taker ❓: Generalnie, kiedy składasz zlecenie z limitem od kursu rynkowego, jesteś animatorem rynku. Jeśli złożysz zlecenie rynkowe, jesteś przyjmującym.

Opłaty za finansowanie

Nie są to opłaty, które będziesz musiał zapłacić KuMEX, ale są to opłaty, które dostosowują się do względnych stóp finansowania. Odzwierciedlają różnicę stóp procentowych między stopą finansowania Bitcoin a stopą finansowania w USD.

Może to być pozytywne lub negatywne, w zależności od tego, czy jesteś długi, czy krótki, i względnych stóp finansowania w danym momencie. Opłaty te są wnoszone na rynek w celu utrzymania otwartej pozycji.

W KuMEX finansowanie odbywa się co 8 godzin o godzinie 04:00 UTC, 12:00 UTC i 20:00 UTC. Będziesz musiał zapłacić fundusze lub otrzymać fundusze tylko wtedy, gdy posiadasz otwartą pozycję w momencie finansowania.

Wpłaty / Wypłaty

Na szczęście nie ma żadnych opłat pobieranych za płatności do KuMEX w krypto. Jeśli zamierzasz korzystać z fiat na KuCoin, możesz mieć do rozważenia kilka opłat wewnętrznych. Możesz zobaczyć więcej tutaj.

Jeśli chodzi o wypłaty w kryptowalutach z KuMEX, nie zostaniesz obciążony żadnymi opłatami po stronie wymiany. Jednak zostaniesz obciążony nominalną opłatą górniczą lub sieciową, która pokryje koszt.

Rejestracja KuMEX

Jeśli chcesz wypróbować KuMEX, musisz najpierw utworzyć konto w KuCoin. Zwykle jest to naprawdę prosty proces i można go wykonać za pomocą e-maila lub telefonu.

Rejestracja KuMEX

Rejestracja na koncie w KuMEX

Zanim będziesz mógł dokończyć rejestrację, będziesz musiał otrzymać kod weryfikacyjny na adres e-mail / telefon, z którego korzystałeś. Jeśli wyraziłeś zgodę na ich T&Twoje konto zostało utworzone.

Teraz należy zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz dotyczącą KuMEX & KuCoin polega na tym, że wymagają jakiejś formy KYC, aby znieść wszystkie limity handlowe.

Jeśli więc prywatność jest jednym z Twoich głównych problemów, możesz rozważyć inną giełdę, która nie ma tych wymagań.

Proces KYC

Teraz, chociaż wymagają KYC w KuCoin, jest to naprawdę dość łatwy proces. Można to zrobić jako osoba fizyczna lub jako podmiot gospodarczy.

Pierwszy krok będzie wymagał podania takich informacji, jak kraj, imię i nazwisko oraz data urodzenia, a także rodzaj dokumentu tożsamości, którego chcesz użyć. Może to być paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy.

Wymagane informacje KYC

Informacje wymagane dla KYC

Gdy to zrobisz, będziesz musiał przesłać kopię tego dokumentu do KuCoin. Nie musisz się martwić o jakiekolwiek naruszenia prywatności, ponieważ cała komunikacja z KuMEX odbywa się za pośrednictwem szyfrowanego połączenia SSL.

Po przesłaniu dokumentów są one wysyłane do zespołu KYC w KuCoin. Jak długo to potrwa, zależy od tego, jak przejrzyste są twoje dokumenty i jak zajęta jest wymiana. Czasami może być zautomatyzowany, a czasami trzeba go wysłać do ręcznej oceny. W obu przypadkach maksymalny wymagany czas nie powinien przekraczać 2-3 dni.

Wpłata / wypłata

Po założeniu konta będziesz chciał je zasilić kryptowalutą. Można to zrobić bezpośrednio, generując adres Bitcoin lub przesyłając swoją kryptowalutę z KuCoin.

Jest to wyraźna przewaga nad innymi giełdami lewarowanymi, ponieważ oznacza, że ​​masz możliwość pośredniego zasilenia swojego konta fiat. Korzystając z jednej z metod wpłat oferowanych w KuCoin (przelew, karta itp.), Możesz kupić Bitcoin za USD i inne waluty.

Po zakupie Bitcoin będziesz musiał autoryzować przelew ze swojego konta KuCoin na konto KuMEX. Aby to zrobić, przejdziesz do zakładki „Aktywa”, w której znajdziesz pełne zestawienie wszystkich swoich środków / PnL na platformie.

Finansowanie konta KuMEX

Finansowanie konta KuMEX

Tutaj możesz wybrać „depozyt”, który wygeneruje dla Ciebie adres bitcoin lub możesz wybrać opcję „przelew”. Ten ostatni pozwoli ci przenieść się z KuCoin. Wystarczy, że wybierzesz kwotę, którą chcesz przelać i zrobisz to błyskawicznie.

Uwaga &# 128221 ;: Możesz również wykonać przelew, gdy jesteś zalogowany do KuCoin. Istnieje opcja „przelewu do KuMEX” ze swojego głównego konta.

Jeśli chodzi o wypłaty, jest to również dość proste. Możesz wysłać środki z powrotem do KuCoin z tą samą możliwością przelewu lub możesz dokonać wypłaty na adres zewnętrzny.

Jeśli zamierzasz dokonać wypłaty na adres zewnętrzny, będziesz musiał najpierw oznaczyć ten adres jako biały. Zapewnia to bezpieczeństwo, ponieważ oznacza, że ​​środki mogą być wysyłane tylko na określony adres.

Platforma handlowa

Czas zanurzyć się w brzuchu bestii. Podczas handlu lewarowanymi kontraktami futures wydajność platformy ma dla nas ogromne znaczenie.

W rzeczywistości KuMEX oferuje dwa różne typy platform. Posiadają wersję „Lite” oraz bardziej zaawansowaną. Oznacza to, że są w stanie zapewnić interfejs handlowy współmierny do Twojego poziomu wiedzy.

Platforma „Lite”

To chyba najlepsza platforma dla tych, którzy dopiero zaczynają. Nie widzieliśmy również podobnych ofert na innych lewarowanych giełdach Bitcoin. Interfejs użytkownika jest uproszczony, przejrzysty i intuicyjny.

U góry masz prosty interfejs wykresu, który podaje tylko historyczną cenę Bitcoin. Po prawej stronie masz prosty formularz zamówienia. Tutaj, w przeciwieństwie do platformy zaawansowanej, możesz wybrać pozycję długą (Call) lub Short (Put).

Platforma Lite KuMEX

Interfejs użytkownika platformy „Lite”

Masz również uproszczone opcje, jeśli chodzi o dźwignię, którą przyjmujesz, a także wielkość zamówienia. Wreszcie po lewej stronie formularza zamówienia znajduje się poręczna tabela rankingowa. To pokazuje, jak sobie radzisz w porównaniu z niektórymi innymi traderami na platformie.

Fajna funkcja &# 128526 ;: Możesz uzyskać wyobrażenie o nastrojach rynkowych na podstawie długich / krótkich spodenek. To tylko sentyment rynkowy, więc potraktuj go z przymrużeniem oka.

Możesz również zwrócić uwagę, że na platformie Lite można handlować tylko kontraktem wieczystym futures. Więc jeśli chcesz handlować kwartalnie, będziesz musiał skorzystać z zaawansowanej platformy.

Wreszcie, dla tych, którzy wolą lekki interfejs użytkownika, możesz przełączyć się na biały motyw w prawym górnym rogu. Może to być korzystne dla tych handlowców, którzy wolą monitorować rynki w ciągu dnia.

Zaawansowana platforma

Zaawansowana platforma handlowa jest podobna do większości innych, które masz na rynku. Istnieje wiele narzędzi i funkcji, których możesz użyć, aby udoskonalić swój handel.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę na temat tej platformy, jest to, że możesz dostosować układ. Panele można odłączyć i przesuwać, aby dopasować je do Twojego indywidualnego stylu handlu.

Platforma KuMEX Advacned

Zaawansowana platforma w KuMEX

Jeśli chodzi o wykresy, którymi dysponujesz, zaawansowana platforma korzysta z oprogramowania Tradingview. Dla tych handlowców jest to jeden z najlepszych pakietów do tworzenia wykresów i zapewnia szeroki zestaw technicznych wskaźników handlowych i badań.

Masz również przydatny wykres głębokości rynkowej. Dzięki temu możesz zobaczyć ściany kupna / sprzedaży na giełdzie i jak reszta rynku jest pozycjonowana. Może to pomóc w rozszerzeniu analizy technicznej na głównych wykresach.

Na dole wykresu znajduje się historia zamówień. Pokazuje nie tylko Twoje ostatnie zamówienia, ale także wszystkie poprzednie. Zawiera również zestawienie bieżących wymagań dotyczących PnL i depozytu zabezpieczającego.

Typy zamówień

Być może jedną z najlepszych funkcji zaawansowanej platformy jest szeroka funkcjonalność zamówień. Jest to prawdopodobnie najlepszy sposób dla tradera na zarządzanie ryzykiem i osiąganie zysków.

Na platformie KuMEX istnieją trzy główne typy zleceń:

  • Zamówienie rynkowe: Są to zlecenia, które są składane po kursie rynkowym i będą realizowane po „kupnie”, jeśli jest to sprzedaż i „zapytaj”, jeśli jest to kupno.
  • Zlecenie z limitem: Jest to zlecenie składane po określonej cenie i nie zostanie zrealizowane, dopóki rynek nie osiągnie tej ceny. Zamówienie będzie otwarte przez pewien czas zwany „czasem obowiązującym”. Omówimy to poniżej.
  • Zatrzymać: Jest to zlecenie, które spowoduje złożenie zamówienia, gdy cena osiągnie określony limit. Ustalisz cenę wyzwalającą, która sprawi, że zamówienie stanie się rzeczywiste. Możesz wtedy również wybrać, czy chcesz złożyć zlecenie, które jest składane jako zlecenie rynkowe, czy zlecenie limitowane. Jeśli myślisz o postawieniu stop loss, najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie rynkowe na stopie. Zlecenia stop mogą być również używane w celu uzyskania zysku po osiągnięciu określonego poziomu.

Wskazówka Pro &# 128175 ;: Zawsze powinieneś wybierać pewne poziomy take profit / stop loss, które są współmierne do twoich poziomów technicznych. Handel z wysoką dźwignią finansową i bez zatrzymywania nie jest w ogóle zalecany!

Jak wspomniano, składając zlecenie limitowane, możesz również wybrać obowiązujący czas. Jest to czas, przez jaki zamówienie ma pozostać aktywne. W KuMEX są dwa typy:

  • Dobra do anulowania: To zlecenie pozostanie aktywne, dopóki nie zdecydujesz się go anulować lub nie zostanie ostatecznie wykonane
  • Natychmiast lub Anuluj: To jest zamówienie, które złożysz, jeśli chcesz, aby zostało zrealizowane natychmiast i po najlepszej cenie. Jeśli pozostaną niewypełnione części, zostaną anulowane. Zasadniczo zamówienie to pozwala na częściową realizację zamówienia

Ostatnim parametrem zamówienia, który masz do swojej dyspozycji, jest to, czy chcesz, aby było to zamówienie ukryte, tylko post, czy tylko obniżka. Zasadniczo, tylko post zapewni, że otrzymasz stawkę producenta, ukrytą nie da się ukryć w księgach zamówień, a sama obniżka nie doda do Twojej pozycji (tylko ją zmniejszy).

Piaskownica

Coś jeszcze, z czego możesz chcieć skorzystać przed utworzeniem konta rzeczywistego, to piaskownica. Jest to podobne do kont testnetowych i demo, które masz na innych giełdach i u brokerów.

Zasadniczo jest to środowisko testowe, które w pełni odwzorowuje warunki handlowe na giełdzie na żywo. Zaletą tego jest to, że możesz przetestować swoje strategie handlowe bez ryzykowania kapitału początkowego.

Piaskownica jest również idealna dla tych handlowców, którzy chcą przetestować API KuMEX (omówione poniżej). Jeśli chcesz wypróbować piaskownicę, będziesz musiał się udać sandbox.kumex.com i możesz tam zarejestrować konto. Niestety nie możesz przenieść rzeczywistego konta.

Wsparcie klienta KuMEX

Inną naprawdę ważną kwestią dla każdego przedsiębiorcy w dzisiejszych czasach jest obsługa klienta. Może to być szczególnie frustrujące, gdy wymiana jest luźna i odpowiedź na bilety zajmuje kilka dni.

Dlatego zdecydowaliśmy się przetestować funkcję obsługi klienta KuMEX / KuCoin. Na szczęście, ponieważ KuMEX jest obsługiwany przez KuCoin, istnieje już dość duży komponent wsparcia, z którego mogą skorzystać handlowcy.

Być może najskuteczniejszym sposobem na zgłoszenie problemu z wymianą jest skorzystanie z systemu obsługi biletów. Daje to pewność, że Twój bilet zostanie skierowany do właściwego działu i może być odpowiednio adresowany.

Obsługa biletów KuMEX

System obsługi biletów

Kiedy testowaliśmy z zapytaniem o zasilenie naszego konta, otrzymaliśmy pomoc w mniej niż 4 godziny. To całkiem skuteczny zwrot w porównaniu z niektórymi innymi giełdami, takimi jak Coinbase, które mają 1-dniowy czas realizacji.

Wskazówka Pro &# 128175 ;: Jeśli wymiana zajmuje trochę czasu, aby wrócić do Twojego biletu, zawsze możesz skontaktować się z nimi w ich mediach społecznościowych. Możesz spróbować ich Świergot, Telegram lub Reddit. Pamiętaj, aby podać numer swojego biletu!

Jeśli masz pytanie, które ma bardziej ogólny charakter, zawsze możesz po prostu sprawdzić ich sekcję FAQ. Jest to dość obszerne i obejmuje większość pytań, które zadali inni handlowcy.

KuMEX API

Dla handlowców, którzy lubią opracowywać własne algorytmy i boty, z przyjemnością dowiesz się, że KuCoin rozszerzył swoją funkcjonalność API o wymianę KuMEX.

Jest to dość solidny interfejs API z wieloma punktami końcowymi, a także pakietami SDK w PHP i Javie. Możesz albo zbudować bota handlowego, który będzie działał na koncie rzeczywistym, albo możesz go opracować do celów testowych w piaskownicy.

Klucze API KuMEX

Generowanie kluczy API w KuMEX

Aby korzystać z API, musisz najpierw wygenerować klucze API. Na giełdzie dostępne są trzy rodzaje kluczy. Przeczytałeś, napisałeś i wycofałeś. Czytaj pozwala obserwować rynek, pisać pozwala na zawieranie transakcji, a wycofywanie oznacza wysyłanie środków.

Ostrzeżenie ⚠️: Nie przekazuj nikomu swoich kluczy API. Istnieją usługi online, które oferują boty handlowe. Należy je traktować podejrzliwie, ponieważ mogą być wykorzystywane w złośliwy sposób

Po wygenerowaniu klucza API zechcesz zapoznać się z punktami końcowymi i funkcjami interfejsu API. Możesz przeczytać więcej na ten temat w dokumentacji API. Możesz również zwrócić uwagę na limity szybkości, aby upewnić się, że Twój bot w nich działa.

Premia za polecenie

Jeśli korzystałeś z giełdy KuMEX i byłeś mile zaskoczony swoim doświadczeniem, możesz zdobyć bonusy, polecając znajomym itp..

KuCoin ma specjalną premię za polecenie, którą ustawili specjalnie dla wymiany KuMEX. Jeśli ktoś zarejestruje się w KuCoin za pomocą Twojego linku polecającego, otrzymasz 0,005% całkowitego wolumenu transakcji tradera.

Jest to inna struktura poleceń niż giełdy, takie jak BitMEX i wsp., Które zapewniają część prowizji. Gdybyśmy mieli obliczyć prowizję, którą zarobiłbyś na jednej z tych giełd, opłata za polecenie KuMEX jest z nią zgodna.

Uwaga &# 128221 ;: To nie jest dożywotnia premia za polecenie. Jest ważny tylko przez rok. Po tym okresie nie otrzymujesz już prowizji.

Jeśli chcesz to zrobić, musisz wygenerować link polecający. Można to zrobić na pulpicie nawigacyjnym KuCoin, klikając „skierowanie” w profilu konta.

Polecenie KuMEX

Jak kierować ludzi do KuMEX

Należy zauważyć, że ta premia za polecenie jest wypłacana w udziałach KuCoin (KCS). To jest zastrzeżony token giełdy na giełdzie, który jest podobny do BNB Binance. KuMEX obliczy tę premię za polecenie i opublikuje kwotę premii każdego dnia.

Obszary do poprawy

Jest wiele rzeczy, które naprawdę lubimy w nowej giełdzie KuMEX. Jednak bylibyśmy niedbali, gdybyśmy nie przyjrzeli się niektórym rzeczom, które naszym zdaniem wymagają poprawy.

Po pierwsze i być może najważniejsze, oferują tylko kontrakty terminowe na bitcoiny. Dla tych inwestorów, którzy chcieliby handlować innymi aktywami z dźwignią, możesz rozważyć inną lewarowaną platformę handlową.

Wymiana mogłaby również przynieść więcej poradników edukacyjnych i zasobów. Handel kontraktami futures nie jest bynajmniej łatwym zadaniem, a wielu traderów jest wciąż nowych na arenie. Te przewodniki mogą pomóc wygładzić tych handlowców.

Wreszcie, KuMEX jest wciąż nową giełdą futures, co oznacza, że ​​nie ma historii niektórych bardziej uznanych graczy. Tak, to trochę scenariusz kurczaka i jajka, ponieważ nowe giełdy muszą gdzieś zacząć.

Jeśli jednak są w stanie utrzymać ten sam poziom profesjonalizmu, z jakiego korzysta giełda KuCoin, reputacja pójdzie w ich ślady.

Wniosek

Podsumowując, naprawdę podoba nam się giełda KuMEX. Wydaje się, że jest stosunkowo bezpieczny. Nie tylko ma wsparcie głównej giełdy KuCoin, ale wydaje się, że ma całkiem skuteczne funkcje zarządzania ryzykiem, takie jak fundusz ubezpieczeniowy itp..

Masz również tę znacznie uproszczoną platformę „lite”, która jest dobrze dostosowana do tych, którzy są nowicjuszami w handlu kontraktami futures z dźwignią. Oczywiście mają zaawansowaną platformę transakcyjną, która ma taką samą funkcjonalność, jakiej można oczekiwać na dowolnej konkurencyjnej giełdzie.

Podoba nam się również fakt, że ich opłaty są niższe niż u konkurencji. Co więcej, masz solidne API z dużą ilością funkcji i parametrów handlowych. Wreszcie, obsługa klienta była ponadprzeciętna i należy ją pochwalić.

Oczywiście było kilka rzeczy, które uzasadniały poprawę, ale to wciąż nowa wymiana. Miejmy nadzieję, że wraz z upływem czasu wprowadzą nowe aktywa i technologie handlowe.

Więc powinieneś używać KuMEX?

Cóż, jeśli szukasz funkcjonalnej i bezpiecznej platformy transakcyjnej opartej na dźwigni finansowej wspieranej przez dobrze znaną giełdę, zdecydowanie warto to rozważyć.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me