Przegląd ontologii: zdecentralizowana sieć zaufania oparta na neo

Ontology to projekt, któremu ostatnio poświęca się sporo uwagi. Taki, który powoli wspinał się w górę w rankingu kapitalizacji rynkowej monet.

Jest to również jeden z najbardziej obiecujących projektów, które wyjdą z ekosystemu Neo, który sam w sobie jest dość rewolucyjnym blockchainem. Ontology chce zbudować „zdecentralizowaną sieć zaufania”, w której użytkownicy kontrolują swoje dane i mogą je skutecznie „wykorzystywać”.

Brzmi to interesująco, ale czy warto?

W tym przeglądzie ontologii spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Przeanalizuję również długoterminowe przypadki użycia ONT i jego potencjał cenowy.

Co to jest ontologia?

Podczas Ontologia reklamuje się jako publiczny blockchain i to właśnie został stworzony, aby służyć potrzebom klientów korporacyjnych, tych, którzy wymagają prywatności i nie chcą udostępniać swoich danych na prywatnym łańcuchu bloków.

To sprawia, że ​​Ontology jest platformą blockchain-as-a-service (BaaS), która staje się dość powszechna. Ontology stara się zapewnić użytkownikom korporacyjnym łatwy sposób na czerpanie korzyści ze zdecentralizowanej i rozproszonej natury łańcucha bloków.

Ontology Neo Collab

Zdjęcie za pośrednictwem Blog ontologiczny

Użytkownicy Ontology znajdą zarządzanie identyfikatorami, inteligentne kontrakty, zdecentralizowaną wymianę danych oraz możliwość tworzenia własnych zasobów cyfrowych i aplikacji, które mogą być hostowane na platformie Ontology dApp.

Ontologia została stworzona przez tych samych programistów, którzy stworzyli NEO, dlatego zobaczysz podobieństwa między nimi, takie jak system z dwoma tokenami, w którym ONT jest tym samym, co NEO, a ONG zapewnia zasilanie sieci w taki sam sposób, jak GAS zasila sieć NEO.


Tło ontologii

Ontology została stworzona przez chińską firmę technologiczną Onchain, która od 2014 roku zajmuje się rozwojem rozproszonej architektury sieciowej i rozwiązań blockchain dla firm. Onchain został założony przez Da HongFei, który pozostaje CEO, i Erika Zhanga, który piastuje stanowisko CTO.

Ci dwaj byli także twórcami Antshares w 2016 roku, a ten blockchain stał się później NEO. W międzyczasie w listopadzie 2017 roku uruchomili Ontologię.

Istnieją podobieństwa między NEO i ontologią, ale istnieją również wyraźne różnice, które czynią zarówno ważne, jak i niezbędne sieci. Należy również zaznaczyć, że chociaż zarządzanie i rozwój obu projektów pokrywają się, są one odrębne.

Onchain nadzoruje oba projekty, ale Onchain pozostaje również oddzielony od obu projektów.

Technologia ontologiczna

To, co wyróżnia Ontology na tle innych projektów blockchain, polega na tym, że nie jest to tylko pojedynczy łańcuch bloków, ale jest to sieć łańcuchów bloków, która została zaprojektowana, aby ułatwić użytkownikom korporacyjnym migrację zastrzeżonych systemów do technologii rozproszonych rejestrów przy minimalnych przestojach i zakłóceniach zaangażowanych systemów.

Podczas gdy główny łańcuch bloków jest publiczny, pozostałe dołączone łańcuchy są jak prywatna przestrzeń dla przedsiębiorstwa. Daje im korzyści płynące z technologii blockchain szybko i łatwo, bez konieczności zatrudniania zespołu programistów lub martwienia się o bezpieczeństwo, które zapewnia główny blockchain Ontology.

Ontology Sidechains

Interakcja między łańcuchami głównymi i łańcuchami bocznymi w ontologii. Zdjęcie za pośrednictwem Blog ontologiczny

Oprócz różnic w tych dwóch sieciach, znajdziesz również kilka podobieństw w projektowaniu NEO i ontologii, co nie powinno być zaskakujące, biorąc pod uwagę, że mają część tego samego zespołu programistów.

Jednym z kluczowych podobieństw jest to, że obie są platformami inteligentnych kontraktów używanymi do hostowania zdecentralizowanych aplikacji (dApps) i są konkurentami sieci Ethereum.

Ontology został opracowany w celu rozwiązania problemów związanych z użytkowaniem sieci Ethereum w przedsiębiorstwie. Główny problem wynika z faktu, że Ethereum jest oprogramowaniem typu open source, ale wiele przedsiębiorstw nie jest zainteresowanych platformą typu open source, ponieważ wolą chronić swoje dane i chronić je przed wzrokiem ciekawskich.

Porównanie ontologii

Ontologia w porównaniu do innych rozwiązań sidechain

Ontologia ma dodatkową rolę oprócz wspierania potrzeb przedsiębiorstw, a jest nią pomost między NEO a starszymi systemami. W przeciwieństwie do wielu istniejących projektów blockchain, Ontology nie przejmuje się tym, że jego kryptowaluta staje się walutą transakcyjną dla konsumentów. Zamiast tego koncentruje się na potrzebach swojej bazy użytkowników korporacyjnych.

Chociaż można przypuszczać, że brak troski o stanie się walutą transakcyjną może mieć negatywny wpływ na wzrost cen, w rzeczywistości może pomóc w utrzymaniu ceny tokena ONT, ale pokażę później, jak waluty ONT i ONG współdziałają, wartość każdego z nich i sposób, w jaki zostały zaakceptowane przez giełdy i rynki kryptowalut.

Potencjalne przypadki użycia

Wszystko, co zostało omówione powyżej, to po prostu konfiguracja firmy i kilka pomysłów teoretycznych. Tutaj dochodzimy do istoty ontologii, czyli tego, jak jest ona niezbędna dla użytkowników korporacyjnych i jak może pomóc światu biznesowemu.

Aby naprawdę to zrozumieć, musimy zrozumieć działanie systemów biznesowych przedsiębiorstwa. Możemy to zrobić poprzez badanie biznesu bankowego, które pokaże, jak Ontology i NEO będą w stanie współpracować i zapewnić poważną konkurencję dla takich platform jak Ethereum i inne platformy inteligentnych kontraktów.

W wielu przypadkach banki w rzeczywistości nie obsługują wielu funkcji związanych z obsługą kredytów. Zamiast tego zlecają te funkcje zewnętrznym dostawcom, którzy specjalizują się w obsłudze kredytów.

Jest to wydajna konfiguracja i działa dobrze dla wszystkich zaangażowanych osób. Jednak jednym z czynników, którym należy się zająć, jest bezpieczeństwo i prywatność. Jak możesz sobie wyobrazić, ogromna organizacja, taka jak Capital One, nie zapewni zewnętrznemu dostawcy pełnego dostępu do swoich systemów.

Struktura Capital One

Capital One Credit oferuje architekturę API. Zdjęcie za pośrednictwem Capital One

Byłoby to naruszenie bezpieczeństwa i stanowiłoby zagrożenie dla informacji prywatnych i zastrzeżonych. I nie ma powodu, dla którego sprzedawca obsługujący funkcje obsługi kredytów potrzebowałby pełnego dostępu do systemów Capital One.

Aby to zrobić, Capital One ma dane przechowywane w szeregu zastrzeżonych systemów i platform programowych. Dzięki temu mogą segregować dane i udostępniać je tylko tym, którzy potrzebują ich do wykonywania funkcji lub obsługi banku.

Kapitał wewnętrzny Jeden pracownicy mieliby dostęp do danych za pośrednictwem wewnętrznej platformy oprogramowania, która zapewniłaby im dostęp, którego potrzebują. Dostawcy zewnętrzni również mogliby uzyskać dostęp do tych samych danych, ale w bardziej ograniczony sposób za pośrednictwem portalu internetowego zaprojektowanego specjalnie do dostępu stron trzecich. A jeszcze ściślejszy dostęp, być może tylko do wyświetlania, można by przyznać za pośrednictwem innego portalu internetowego.

Wszystkie te systemy pobierają dane z tej samej bazy danych Capital One i są regularnie synchronizowane i aktualizowane, w niektórych przypadkach może to być nawet w czasie rzeczywistym.

Rozwiązanie ontologiczne

Przy tak wielu systemach współpracujących ze sobą w celu dostarczania danych tym, którzy ich potrzebują, można sobie wyobrazić, jak trudna byłaby migracja do nowego systemu. Nie tylko banki, ale także zakłady opieki zdrowotnej, rządy, firmy ubezpieczeniowe i inne organizacje wymagają prywatności w swoich danych.

W niektórych przypadkach ma to na celu ochronę tajemnic handlowych, ale w innych może to być związane z przestrzeganiem przepisów lub ochroną konsumentów. W wielu z tych przypadków organizacje nie zezwalają na dostęp do danych klientów.

Spowodowało to trudności w przypadku łańcuchów bloków, takich jak Ethereum i NEO, które zostały zaprojektowane do obsługi zastosowań korporacyjnych, ale ponieważ są to publiczne platformy o otwartym kodzie źródłowym, przedsiębiorstwa, które mają wspierać, nie chcą lub nie mogą ich używać, ponieważ mogą stracić kontrolę. swoich danych.

I w tym miejscu Ontologia staje się niezwykle przydatna…

Ontology Trust Ecosystem

Ekosystem zaufania Ontology. Zdjęcie za pośrednictwem Biały papier

Ponieważ Ontology pozwala na sieć blockchainów, jest ona podobna do tradycyjnych systemów używanych w bankach i szpitalach itp. Pozwala przedsiębiorstwu zachować kontrolę nad dostępem do swoich danych.

Zamiast upubliczniać dane i łączyć je ze wszystkimi innymi przechowywanymi danymi publicznymi, dane są przechowywane oddzielnie, a przedsiębiorstwo decyduje, kto ma dostęp do danych i które dane mogą być udostępniane w księdze NEO, upubliczniając je.

Ontology utrzymuje ścisłą kontrolę danych przedsiębiorstwa, a przedsiębiorstwo może robić z własnymi danymi, co im się podoba, zachowując je wewnątrz własnej organizacji, zapewniając ograniczony dostęp stronom trzecim lub udostępniając je całkowicie publicznie.

Ontology dApps

Ontology niedawno zapuścił się w świat dApps i obecnie wymienia łącznie pliki 39 dostępnych dApps. Prawie wszystkie to gry dApps, w tym retro gra Super Mario. Najpopularniejsze gry to wirtualny świat online dla wielu graczy zwany ONTLAND oraz gra RPG HyperDragons Go!

Zespół Ontologii & Społeczność

Współzałożycielem i głównym architektem Ontology jest Jun Li. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie informatyki, tytuł magistra inżyniera komunikacji oraz tytuł MBA.

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży IT i Fintech. Na przykład wcześniej zapewniał architekturę techniczną i wsparcie zarządzania firmom, w tym Infosys, a także giełdzie kontraktów terminowych China Financial.

Globalny zespół Ontology

Globalny zespół Ontology

Jeśli chodzi o szerszy zespół Ontology, składa się z ponad 200 głównych członków reprezentujących szereg różnych dyscyplin technicznych. Są również rozmieszczone w biurach zlokalizowanych w Azji, Europie i Ameryce Północnej.

Jeśli chodzi o szerszą społeczność, Ontology ma dość silne zwolenników. Miałoby to sens, biorąc pod uwagę, że wielu ludzi, którzy poparli Neo, ma de facto interes w szerzeniu świadomości na temat ontologii.

Koniec z ich Świergot konto mają ponad 80 tys. obserwujących. To więcej niż widzieliśmy w innych projektach kryptowalut. Ci obserwatorzy są również zaangażowani i pomagają w udostępnianiu ogłoszeń na tym koncie na Twitterze.

Ontology Telegram

English Telegram Group w Ontolgy

Następnie przyjrzyj się ich Telegram, mają ponad 28 tys. członków na głównym czacie grupowym. Wskoczyłem, żeby lepiej zrozumieć rozmowę. Jest naprawdę zaangażowany i istnieje zdrowa równowaga techniczna & rozmowa dotycząca wiadomości.

Na dodatek istnieje również serwer Discord, który ma około 16 tysięcy członków, a także subreddit Reddit. W tym subreddit jest też około 16 tys. subskrybentów i toczy się tam stosunkowo zdrowa dyskusja.

A więc w sumie silny zespół i zdrowa społeczność.

Tokeny ontologiczne

W sumie jest 1 miliard tokenów ONT, ale podaż w obiegu stanowi nieco ponad połowę tej kwoty. Powodem jest to, że bardzo niewielka część podaży ONT została przekazana społeczności.

W rzeczywistości tylko 12% wszystkich tokenów ONT zostało rozesłanych do społeczności w serii zrzutów lotniczych do posiadaczy NEO, subskrybentów biuletynów Ontology i innych. W pełni 35% tokenów ONT zostało odłożonych dla Ontology, a 28% jest w posiadaniu inwestorów instytucjonalnych. Ponadto 15% zostało przydzielone do głównego zespołu Ontology, a 10% należy do Rady NEO.

Te tokeny zostały wydane jako tokeny NEP-5 w łańcuchu blokowym NEO, ale zostały później zamienione na tokeny natywne po uruchomieniu sieci głównej Ontology 30 czerwca 2018 r..

Wydajność cenowa ONT

Wydajność cenowa ONT. Zdjęcie za pośrednictwem CMC

Token ONT został po raz pierwszy notowany na giełdach w marcu 2018 roku i zadebiutował na wysokim poziomie ponad 3 USD. Wkrótce cena spadła poniżej 2 USD, ale pod koniec marca powróciła powyżej poziomu 2 USD. Szybko wzrosła w kwietniu 2018 r., Nabierając tempa, gdy osiągnęła koniec miesiąca powyżej 9 USD.

Opadał do maja 2018 r. I 3 maja 2018 r. Osiągnął rekordowy poziom dokładnie 10,00 USD. Następnie stopniowo się wycofywał, aż w grudniu osiągnął najniższy poziom w historii. Wydał większość 2019 roku powyżej 1 USD, ale ostatnio spadł i kosztuje nieco ponad 0,77 USD od 28 sierpnia 2019 r..

Jeśli chodzi o token ONG, jest on generowany i wypłacany węzłom w celu zabezpieczenia sieci. Łącznie zostanie wyprodukowany 1 miliard ONG w okresie 22 lat. Użytkownicy mogą obstawiać ONT u właścicieli węzłów, aby otrzymać część płatności ONG. Obecnie rentowność obstawiania wynosi 3,19% rocznie.

Kupowanie / przechowywanie ONT & ONG

Rynki na tokeny ONT i ONG są podobne, ale nieco inne. Na przykład giełda Bibox jest topową giełdą dla ONT, ale jest dopiero druga dla ONG, pokonana przez BKEX.

Istnieje wiele giełd do handlu ONT, w tym OkEx, Binance, Hit BTC i Huobi Global. W przypadku ONG chciałbyś udać się na Binance, Digifinex, MXC lub na kilka innych giełd.

Jeśli chodzi o wolumeny ONT, wydają się one być dość wysokie i dobrze rozłożone na giełdach. Oznacza to, że płynność nie jest skoncentrowana w rękach żadnej pojedynczej giełdy.

Binance ONT

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny ONT

Pod względem płynności na poszczególnych giełdach też jest całkiem zdrowo. Na przykład, gdybyśmy spojrzeli na księgi zamówień Binance, wydają się one być głębokie i są duże obroty. Oznacza to, że realizacja większych zamówień blokowych może być łatwiejsza.

Możesz przechowywać swoje tokeny w stacjonarnym portfelu OWallet, który jest natywnym portfelem ontologicznym, lub w mobilnym portfelu ONTO, który łączy przechowywanie monet z kryptograficznie zabezpieczonym identyfikatorem, który pozwala przejąć kontrolę nad danymi i budować zaufanie w czasie.

Rozwój & Mapa drogowa

Czasami trudno jest dokładnie określić, ile pracy wykonano w ramach projektu. Dzieje się tak, ponieważ zespół często upiększa swoje postępy.

Dlatego lubię zagłębiać się w ich Repozytorium GitHub. Ilość wysyłanego kodu jest jednym z najlepszych sposobów określenia bezpośrednich aktualizacji protokołu.

Dlatego zdecydowałem się przyjrzeć GitHubowi sieci Ontology. Poniżej znajduje się łączna liczba zatwierdzeń dla trzech najlepszych repozytoriów przypiętych w ciągu ostatniego roku.

Ontologia GitHub

Zobowiązania dotyczące wybranych repozytoriów w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Jak widać, programiści byli dość zajęci wypychaniem kodu z dość regularnym strumieniem zatwierdzeń do wszystkich repozytoriów. W ich GitHubie znajduje się również 36 innych repozytoriów z różnymi poziomami zatwierdzeń.

Jest to zgodne z niektórymi innymi projektami, które widzimy w przestrzeni kryptograficznej. Ten poziom rozwoju rzeczywiście ma sens, biorąc pod uwagę główne kamienie milowe, które projekt osiągnął w ciągu ostatniego roku.

Oto niektóre z najważniejszych aktualizacji, które zostały wprowadzone:

  • Maj 2018: Udostępniono algorytm konsensusu VBFT
  • Lipiec 2018: Aplikacja ONTO została wydana
  • Luty 2019: Platforma programistyczna Ontology w Google Cloud
  • Maj 2019: Wydano projekt multichain
  • Maj 2019: Ontologia WASM TestNet

Jeśli chodzi o to, czego można się spodziewać, projekt ma zaplanowane kilka interesujących aktualizacji. Obejmują one wielowarstwowy i wielokanałowy ekosystem biznesowy, który zostanie wprowadzony pod koniec 2019 r. A potem, w 2020 r., Możemy spodziewać się heterogenicznego, międzyłańcuchowego POC.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami z projektu, możesz przejść do ich strony oficjalny blog.

Wniosek

Ontology chce ułatwić przedsiębiorstwom przenoszenie danych do rozproszonych systemów księgowych, które są uważane za bezpieczniejsze, niezmienne i pozbawione zaufania.

Starają się również zwiększyć zaufanie poprzez użycie identyfikatorów opartych na blockchain. Może to zaoszczędzić ogromną ilość zasobów, które obecnie przeznaczane są na zagwarantowanie zaufania.

Za projektem z pewnością stoi solidny zespół, który rozumie wyzwania stojące przed wyznaczonymi celami. To obiecujące, że token pozostał w pierwszej 30 kryptowalutach, a dzięki powiązaniom z NEO jest całkowicie prawdopodobne, że Ontology będzie nadal się rozwijać i prosperować, przejmując potrzeby świata biznesu związane z blockchain.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map