Przegląd pożyczek NEXO: natychmiastowe pożyczki zabezpieczone kryptowalutami

NEXO to projekt, który ostatnio wzbudził spore zainteresowanie w społeczności kryptowalut.

NEXO jest nie tylko rozwijane przez dużą firmę FinTech, ale jest również wspierane przez kilka dość wpływowych nazwisk w przestrzeni kryptowalut. W ciągu ostatnich kilku tygodni token NEXO również nabierał rozpędu.

Jednak czym dokładnie jest NEXO i czy warto to rozważyć?

W tej obszernej recenzji Nexo spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Dam ci również szczegółowy przewodnik po pożyczkach kryptowalut.

Czym jest NEXO?

NEXO to projekt, którego celem jest świadczenie usług pożyczkowych z wykorzystaniem kryptowalut jako zabezpieczenia. Chociaż z pewnością istnieją pewne problemy, które trzeba będzie rozwiązać, aby ta praca zakończyła się sukcesem, zespół wydaje się być na dobrej drodze i ma silne wsparcie. Dzięki kryptowalutom NEXO właściciele będą mogli w razie potrzeby uzyskać walutę fiducjarną, ale nadal zachowają własność swoich aktywów cyfrowych.

To najlepsze z obu światów.

Podział monet Nexo

Kroki, aby uzyskać natychmiastową pożyczkę na Nexo

Działa, umożliwiając pożyczkobiorcom blokowanie kryptowalut jako zabezpieczenia w zamian za walutę fiducjarną. Gotówka jest wysyłana bezpośrednio na konto bankowe lub może zostać dodana do karty debetowej. W przypadku zmienności rynkowej (która jest prawie taka sama w przypadku kryptowalut) limit na karcie debetowej dostosuje się w odpowiedzi na zmiany wartości rynkowej kryptowaluty bazowej.

Spłata kredytu w NEXO

Wszelkie zaciągnięte pożyczki można łatwo spłacić za pomocą kryptowaluty, waluty fiducjarnej lub tokena Nexo. Ułatwili spłatę wszelkich pożyczek. Porównaj to z najbliższym konkurentem Nexo SALT, który akceptuje spłatę kredytu wyłącznie w walucie fiducjarnej.


Dostęp do rynku NEXO

Chociaż Nexo ma siedzibę w Szwajcarii, udostępnia swoje pożyczki na całym świecie. Każdy, kto posiada kryptowalutę, może skorzystać z pożyczki Nexo. A ponieważ pożyczki są w pełni zabezpieczone, pożyczkobiorcy nie muszą martwić się o historię kredytową lub zatwierdzenia.

Oczywiście przypadki użycia pożyczek Nexo będą ograniczone, ponieważ są zabezpieczone, ale wykorzystanie kryptowalut jako zabezpieczenia stanowi atrakcyjną alternatywę dla tych, którzy posiadają kryptowaluty i nie chcą jeszcze sprzedawać i rezygnują z przyszłych zysków, ale nadal potrzebuję waluty fiducjarnej, aby uzyskać dostęp do pewnych możliwości.

NEXO i rozporządzenie

Nexo bardzo jasno stwierdził, że token NEXO jest tokenem zabezpieczającym i jest zgodny z rozporządzeniem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd D Zasada 506 (c).

Odnoszą się do tokena Nexo w swojej dokumentacji jako aktywa wypłacającego dywidendę, który jest zabezpieczony aktywami zabezpieczonymi.

Chociaż tradycyjne instytucje jeszcze tego nie uznają, istnieje różnica między fiat jako zabezpieczeniem a krypto-aktywami jako zabezpieczeniem, ponieważ te krypto-aktywa mają dodatkową użyteczność.

Wygląda na to, że firma Nexo otwarcie mówiła o stanie swojego zasobu kryptograficznego i dokłada wszelkich starań, aby zachować zgodność z przepisami USA.

Korzystanie z tokena NEXO

Jedną z zachęt do posiadania tokena NEXO jest wypłata dywidendy posiadaczom. Trzydzieści procent zysków wygenerowanych z pożyczek Nexo trafia do puli dywidend, która jest następnie rozdzielana między posiadaczy NEXO. Obecnie wypłaty dywidend są dokonywane w Ethereum (ETH), ale jest duża szansa, że ​​w przyszłości rozszerzy się to na inne kryptowaluty.

Ostatnia płatność miała miejsce w sierpniu 2019 r., A posiadaczom NEXO przekazano nieco ponad 2,4 miliona dolarów. Zespół NEXO twierdzi, że ta dywidenda jest równa 12,73% rocznej rentowności z udziałów NEXO.

Korzyści z inwestowania w Nexo

Korzyści z inwestowania w tokeny NEXO

Poza tym, że są źródłem dywidend, tokeny NEXO mogą być również wykorzystywane do spłaty pożyczek, a zachętą do tego jest zmniejszenie odsetek od spłaty pożyczek. Jest to podobne do pożyczek bankowych, które oferują niższe oprocentowanie lub rabat w przypadku skonfigurowania płatności automatycznej. Posiadanie większej liczby tokenów NEXO w portfelu odblokuje również wyższe limity pożyczek.

Jak Nexo radzi sobie ze zmiennością kryptowalut

Kryptowaluty to najbardziej zmienne aktywa na świecie, z codziennymi wahaniami cen o 10% i miesięcznymi wahaniami cen o 50% lub więcej, co nie jest niczym niezwykłym. Stablecoiny, takie jak TrueUSD i Tether (USDT), nauczyły się radzić sobie ze wzrostami cen, ale nadal zmagają się ze spadającymi cenami.

Nexo planuje wykorzystać koncepcję tradycyjnego kredytowania znaną jako Loan-to-Value do oceny ryzyka. W przypadku tradycyjnych pożyczek pożyczkobiorca, którego uważa się za ryzyko niewykonania zobowiązania, otrzymuje wyższy LTV.

Przykład pożyczki do wartości

Kredyt do wartości a płynność. Źródło obrazu: BDC

Nexo używa algorytmu zwanego Nexo Oracle do określenia współczynnika LTV dla pożyczkobiorców. Biorąc pod uwagę zmienność związaną z kryptowalutami, jest prawdopodobne, że współczynniki LTV będą często przekraczać 50%, chyba że kryptowaluty staną się znacznie mniej zmienne (co miało miejsce w przypadku Bitcoin). W praktyce oznacza to, że jeśli masz w portfelu 10000 $ w Bitcoinach, a LTV wynosi 50%, będziesz mógł wziąć pożyczkę na 50% swojego salda Bitcoin w portfelu lub 5000 $.

Nexo Oracle będzie starać się uniknąć sytuacji podobnej do kryzysu mieszkaniowego w USA, kiedy wartość wielu domów spadła poniżej wartości kredytów na te nieruchomości. Ponieważ zawsze istnieje ryzyko spadku wartości aktywów na rynkach kryptowalut, Nexo Oracle będzie używany do wydawania wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

Oracle będzie również powiadamiać pożyczkobiorców, że do utrzymania pożyczki w dobrej kondycji potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie. Gdy pożyczkobiorca ma trudności z uwzględnieniem tych powiadomień, ryzykuje przymusową likwidację swoich pożyczek w celu odzyskania odpowiedniego wskaźnika LTV.

Wyrocznia Nexo

Platforma Nexo wykorzystuje technologię zwaną Nexo Oracle do monitorowania i regulowania wszystkich aspektów platformy, w tym analiz, dystrybucji pożyczek, monitorowania aktywów, utrzymania portfela i innych..

Omówienie NEXO Oracle

Przegląd Nexo Oracle. Zdjęcie za pośrednictwem Oficjalny dokument Nexo

Pożyczając na platformie, pożyczkobiorcy przesyłają swoją kryptowalutę do portfela kryptowalut Nexo w rachunku bieżącym. Wydaniem pożyczki i spłatami zajmuje się bezpośrednio pożyczkobiorca za pośrednictwem interfejsu użytkownika Nexo. Interfejs użytkownika jest dostępny jako wersja internetowa, a wersja mobilna została wydana w czerwcu 2019 r.

Docelowo platforma będzie dostępna również na komputerach stacjonarnych, a po dodaniu fizycznej karty kredytowej cała platforma i proces będą znane nawet użytkownikom spoza kryptowaluty. Ma to na celu zwiększenie stopnia wykorzystania platformy. Zespół również jest coraz bliżej tego celu, a karta debetowa zostanie wydana w sierpniu.

Zespół Nexo

Podstawowy zespół Nexo składa się z 14 członków, z których większość zajmuje również wysokie stanowiska w europejskiej konsumenckiej firmie FinTech Credissimo. Kosta Kantchev jest głównym partnerem zarządzającym i współzałożycielem Nexo, był także współzałożycielem Credissimo.

Drugim partnerem zarządzającym i współzałożycielem Nexo jest Antoni Trenchev, który wcześniej był posłem do Zgromadzenia Narodowego Republiki Bułgarii. Posiada również ponad 7-letnie doświadczenie w rozwoju i strategii e-commerce oraz automatyzacji procesów e-commerce.

Trzecim partnerem zarządzającym, a zarazem współzałożycielem Nexo jest Georgi Shulev. Posiada ponad 6-letnie doświadczenie w branży bankowości inwestycyjnej, był współzałożycielem Consestimate, otwartej platformy wycen finansowych.

Statystyki Credissimo

Credissimo według liczb

Po stronie IT czwartym współzałożycielem Nexo jest Vasil Petrov, który wniósł do projektu Nexo ponad 16-letnie doświadczenie w administrowaniu systemami, tworzeniu zaplecza i architekturze..

Doradcami Nexo są Michael Arrington, który był założycielem TechCrunch, a także Arrington XRP Capital. Trevor Koverko, założyciel Polymath, jest drugim doradcą, a zespół doradców uzupełnia Ugo Bechis, który wnosi ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie zgodności z SEPA i finansowania projektu.

Społeczność NEXO

Nexo miał pewne problemy z członkami społeczności, którzy uciekli po tym, jak pozornie zawiesił comiesięczne wypłaty dywidendy. Oprócz skarg na projekt, który nie wywiązał się z tego zobowiązania, pojawiły się dodatkowe skargi na to, że firma nie wywiązuje się z innych zobowiązań i nie dotrzymuje obiecanych terminów.

Mimo to NEXO ma dość duże media społecznościowe. Ich Konto Twitter ma 42 900 obserwujących i chociaż interakcja z postami nie jest aż tak silna, każdy wpis ma pewną interakcję.

Subreddit NEXO jest znacznie mniejszy, ma nieco ponad 2700 obserwujących, ale jest również bardziej aktywny. Są posty tworzone prawie codziennie, a do każdego postu jest spora liczba odpowiedzi i komentarzy, co pokazuje, że jest to mała, ale silna społeczność entuzjastów NEXO.

Zdecydowanie największą społecznością jest NEXO Telegram, czyli tam, gdzie zespół jest najbardziej aktywny i który liczy 32 300 członków. Zaskakujące jest, że grupa na Facebooku NEXO jest również dość duża jak na projekt kryptograficzny, z ponad 26 000 osób śledzących stronę.

Konkurencyjne platformy

Oczywiście NEXO nie działa w próżni i istnieją już inne platformy pożyczkowe kryptowalut, które oferują podobne możliwości.

Główne różnice, jakie mają one w przypadku Nexo, dotyczą miejsca, w którym oferują swoje pożyczki, a także rodzaju zabezpieczenia. Będą również mieć różną dynamikę stóp procentowych, która napędza ich ekosystemy

Nexo kontra sól

Pierwszym i najbardziej znanym z nich jest SÓL. SALT to skrót od Secure Automated Lending Technology i był to pierwszy projekt oferujący możliwości pożyczania kryptowalut.

SALT ma większy dostęp do rynku niż Nexo i ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych. W chwili pisania tego tekstu są one dostępne w 33 stanach USA, a także w krajach takich jak Wielka Brytania, Szwajcaria, Portoryko i Zjednoczone Emiraty Arabskie..

Salt to platforma zabezpieczająca, która różni się od Nexo tym, że ma różne poziomy pożyczek. Ci, którzy posiadają więcej SOLI, mogą odblokować więcej korzyści. W przypadku Salt masz również krypto jako zabezpieczenie, podczas gdy Nexo pozwala również na NEXO.

Sól kontra Nexo

SALT a pożyczki Nexo

Sól jest również dość scentralizowana, gdzie pożyczki SALT ułatwią wszystkie pożyczki. Zanim będziesz mógł ubiegać się o pożyczkę, musisz być członkiem platformy SALT, która będzie wymagać tokenów SALT.

Nexo kontra Ethlend

Kolejną konkurencyjną platformą Nexo jest ETHLend. Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej zdecentralizowanych platform pożyczkowych, która jest budowana jako zdecentralizowana aplikacja lub dApp.

Chociaż jest to prawdziwie platforma pożyczkowa typu peer-to-peer, różni się od Nexo tym, że nie obsługuje żadnej waluty Fiata. Możesz otrzymać pożyczkę tylko w kryptowalucie ERC20 (na przykład Ethereum for Maker to DAI).

Jedną z korzyści, które Nexo ma w porównaniu z ETHLend, są pożyczki natychmiastowe. Podobnie jak pożyczki Salt, ETHLend jest platformą pożyczkową typu peer-to-peer. Oznacza to, że będziesz musiał poczekać, aż znajdziesz kogoś po przeciwnej stronie umowy pożyczki.

Co więcej, ten charakter P2P platformy ETHLend oznacza, że ​​stopa procentowa, którą zapłacisz, będzie się różnić. W Nexo oprocentowanie jest stałe, a wszyscy użytkownicy platformy będą mieli tę samą wartość Loan to Value (LTV).

Mapa drogowa Nexo

Nexo miał agresywny plan działania w 2018 roku, ale porzucił go i obecnie nie ma oficjalnego planu działania. Wcześniejszy plan obejmował wprowadzenie karty kredytowej Nexo do czwartego kwartału 2018 r., Drugi zrzut Nexo oraz wydanie mobilnego portfela Nexo.

Udało im się dostarczyć zrzut na czas, karta kredytowa Nexo stała się kartą debetową, która została ostatecznie wydana jako wersja alfa w sierpniu 2019 r., A portfel mobilny Nexo został również opóźniony do wydania z czerwca 2019 r..

Karta Nexo

Karta Nexo wreszcie wydana. Zdjęcie za pośrednictwem Blog Nexo

Wcześniej Nexo planowało nabycie banku ubezpieczonego przez FDIC i chociaż nie stało się to rzeczywistością, Nexo było w stanie zapewnić finansowanie, które pozwoli im oferować pożyczki z oprocentowaniem 5,9%.

Płacą również odsetki od USD, EUR i GBP, planując w przyszłości dodać więcej walut fiducjarnych. Po stronie kryptowalut płacą odsetki od USDT, TUSD, USDC, PAX i DAI.

NEXO Token

NEXO przeprowadziło swoje ICO 1 kwietnia 2018 roku, zbierając 52,5 miliona dolarów i sprzedając tokeny po 0,10 dolarów każdy. Następnie token NEXO zaczął handlować 1 maja 2018 r. Po cenie 0,190647 USD. Szybko wzrosła i osiągnął rekordowy poziom 0,539466 USD zaledwie tydzień później, 7 maja 2018 r.

Oczywiście miało to miejsce podczas ogromnej bessy na kryptowalutach i cena szybko wycofała się z tego rekordowego poziomu. Do 12 września 2018 roku cena była najniższa w historii i wyniosła 0,043333 USD, czyli mniej niż połowę ceny ICO.

Potem nastąpił silny wzrost od końca września do końca października, w wyniku którego token NEXO powrócił do poziomu 0,19 USD. Ten wzrost nastąpił po ogłoszeniu przez NEXO miesięcznej wypłaty dywidendy dla posiadaczy tokena NEXO.

Wydajność cenowa NEXO

Wydajność cenowa NEXO. Zdjęcie za pośrednictwem CMC

Niestety miesięczne wypłaty dywidend nie stały się rzeczywistością. Po dokonaniu pierwszej wypłaty dywidendy w grudniu 2018 r. Posiadacze NEXO musieli czekać do sierpnia 2019 r. Na kolejną wypłatę dywidendy.

Następna wypłata dywidendy ma nastąpić w grudniu 2019 r. Kwota dywidendy wynosi 30% zysków spółki, a wypłata w sierpniu 2019 r. Wyniosła ponad 2,4 mln USD, co stanowi 12,73% rocznej stopy zwrotu według NEXO.

W 2019 token NEXO był dość stabilny, pozostając w przeważającej części w zakresie od 0,07 USD do 0,10 USD.

Od początku listopada 2019 r. Znajduje się na szczycie tego przedziału, notowany na poziomie 0,102927 USD i notowany na liście 79. co do wielkości monety pod względem kapitalizacji rynkowej według Coinmarketcap.com..

Handlowy & Przechowywanie NEXO

Większość obrotów NEXO znajduje się na giełdzie Hotbit. W Huobi Global i Bitrue są również akceptowalne wolumeny, token NEXO jest również dostępny na kilku innych giełdach, ale są marginalne wolumeny.

Jednak ta koncentracja wolumenu obrotu tokenami NEXO na HotBit może budzić obawy z punktu widzenia płynności rynku. Oznacza to, że ruchy na HotBit mają nierównomierny wpływ na wolumeny i ceny NEXO.

Osoby zainteresowane posiadaniem NEXO na dywidendę będą musiały trzymać token w portfelu udostępnionym na koncie na platformie NEXO lub w portfelach mobilnych NEXO.

Jeśli przyjrzymy się bliżej tym portfelom mobilnym Nexo, są one dostępne zarówno w systemie iOS, jak i Android. Recenzje na Sklep Google Play i sklep itunes wydają się być całkiem pozytywne.

Oceny aplikacji NEXO

Oceny aplikacji mobilnych Nexo

Coś innego, co wydało mi się całkiem pozytywne, to fakt, że nawet dla tych użytkowników, którzy mieli na co narzekać, zespół serwisowy Nexo szybko zareagował. To pokazuje, że są zaniepokojeni tym, co mają do powiedzenia ich użytkownicy.

Oczywiście biorąc pod uwagę, że NEXO to tokeny ERC20, oznacza to, że możesz przechowywać je w dowolnym portfelu obsługującym Ethereum. Należą do nich liczne portfele internetowe, mobilne, stacjonarne i mobilne. Pamiętaj jednak, że nie będziesz w stanie zarabiać na nich.

Wniosek

Jeśli uważasz, że kryptowaluty mają rzeczywistą użyteczność jako środek płatniczy i transfer wartości, powinieneś uwierzyć w projekt Nexo. Platforma pożyczkowa, która umożliwia posiadaczom kryptowalut odblokowanie wartości bilionów dolarów bez konieczności rezygnacji z posiadania ich kryptowalut, to ogromna sprawa.

Oprócz prostego odblokowania wartości, pożyczki Nexo mogą umożliwić posiadaczom kryptowalut dostęp do funduszy bez konieczności płacenia podatków od tego, co może być znacznym zyskiem z ich zasobów kryptowalut.

Fakt, że zespół ma ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu uznanej firmy świadczącej usługi finansowe, jest kolejnym pozytywem dla Nexo. Możesz być pewien, że przeanalizowali zapotrzebowanie na usługi pożyczkowe kryptowalut, a dzięki swojemu doświadczeniu są dobrze przygotowani, aby doprowadzić ten projekt do sukcesu. Mają też solidną pomoc doradców, takich jak Michael Arrington, założyciel TechCrunch.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że pożyczki kryptowalutowe mogą stać się branżą wartą wiele miliardów dolarów i potencjalnie postrzegać siebie jako branżę wartą biliony dolarów, jeśli kryptowaluty wzrosną na wartości, jak sugerowali niektórzy doradcy finansowi..

Biorąc pod uwagę rynek tej skali na horyzoncie, teraz może być bardzo dobry czas, aby zająć się Nexo w jego początkowym stadium.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me