Przegląd protokołu Republiki (REN): zdecentralizowany handel ciemnymi pulami

Protokół Republiki (REN) to projekt, który cieszy się ostatnio dużym zainteresowaniem. Tworzą zdecentralizowaną ciemną pulę do handlu kryptowalutami między łańcuchami.

Chociaż może to być kęs, ten projekt może całkowicie zmienić sposób myślenia inwestorów o handlu OTC i giełdach kryptowalut w ogóle.

W tej recenzji przyjrzymy się szczegółowo protokołowi republiki. Przekażemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o technologii, partnerstwach, mapie drogowej i potencjale szerszego przyjęcia i przypadków użycia tokena REN.

Co to jest protokół Republiki?

Plik Protokół Republiki jest zdecentralizowanym protokołem typu dark pool o otwartym kodzie źródłowym, który umożliwia handlowcom składanie zamówień w całkowicie prywatny i bezpieczny sposób.

Protokół Republiki ułatwi wymianę tokenów Ethereum, ERC20 i Bitcoinów za pośrednictwem tej rozproszonej ciemnej puli. Korzystając z obliczeń wielostronnych, będą mogli opracować dopasowujący silnik, który będzie krzyżował te zamówienia w zdecentralizowanej księdze zamówień.

Przegląd protokołu Republiki

Cechy protokołu republiki. Źródło: Witryna internetowa protokołu Republiki

Następnie, po dopasowaniu tych zleceń, protokół użyje międzyłańcuchowych atomowych swapów do wymiany danych aktywów. Będą również wykorzystywać zachęty ekonomiczne, aby upewnić się, że transakcje są realizowane skutecznie.

Istnieje wiele korzyści, które Protokół Republiki będzie miał nie tylko w stosunku do scentralizowanych giełd, ale także w stosunku do wielu zdecentralizowanych giełd (DEX), które, jak widzimy, pojawiają się na rynku.

Zanim zagłębimy się w technologię, potrzebujemy krótkiego wprowadzenia ciemne baseny

Co to jest ciemny basen?

„Ciemna pula” to rynek OTC, na którym inwestorzy instytucjonalni mogą uzyskać anonimową realizację dużych zleceń pakietowych na akcje. W przeciwieństwie do tradycyjnych giełd, zamówienia te nie są ogólnodostępne i jako takie zapewniają anonimowość.

Instytucje prywatne, które obsługują te ciemne pule, to głównie banki inwestycyjne i inni animatorzy rynku. Są to świetne sposoby na realizację dużych zleceń blokowych po rozsądnych cenach dla zarządzających finansami instytucjonalnymi.

Dlaczego więc inwestorzy potrzebują ciemnych puli?

Firmy handlowe o wysokiej częstotliwości

Firmy handlowe o wysokiej częstotliwości (HFT) są dobrze znane na Wall Street z tego, że są bezlitosnymi łowcami liczb, którzy polegają na błyskawicznych algorytmach, aby uzyskać lepsze ceny niż te wolniejsze od nich.

Ponieważ rynki stały się tak wyrafinowane, bycie zaledwie Nano sekundą szybszym od konkurencji oznacza, że ​​będziesz w stanie zabrać do domu bekon (soczyste pasty do smarowania). HFT zarabiają dużo pieniędzy na rozszyfrowywaniu tego, co robią duże instytucje zarządzające pieniędzmi.

Wolumen transakcji o wysokiej częstotliwości

Rosnący udział obrotów HFT w dziennych wolumenach akcji

Jednym ze sposobów, w jaki to robią, jest pobieranie danych z ksiąg zamówień publicznych i przepuszczanie ich przez systemy uczenia maszynowego. Jeśli poczują, że duża instytucja kupuje duży pakiet akcji, odpowiednio „pozycjonują” się.

HFT stały się w ostatnich latach tak dobre, że zarządzający dużymi pieniędzmi poszukiwali alternatywnych metod wykonywania swoich dużych transakcji pakietowych. Kiedy banki inwestycyjne zaoferowały im rozwiązanie w ciemnym basenie, rzucały się na nie z otwartymi ramionami (czytaj „księgi zamówień”).

Crypto Dark Pools

Chociaż firmy HFT mogą nie być tak aktywne na rynkach kryptowalut, ryzyko stwarzane przez otwarte księgi zamówień jest równie poważne. Kiedy składasz duże zlecenie na giełdzie, widzi to cały rynek. Mogą wywnioskować duże pozycje, które ktoś próbuje zająć.

Będzie to miało miejsce zarówno na giełdach scentralizowanych, jak i na giełdach zdecentralizowanych, takich jak Bitshares i in. Dopóki księgi zamówień są publiczne, inni handlowcy, giełdy i krypto-wieloryby mogą zająć pozycję przed Twoim zamówieniem.

Książki zamówień publicznych na DEX

Książki zamówień publicznych na Bitshares DEX. Źródło obrazu: Github

Nawet jeśli zdecydujesz się kupić swoją kryptowalutę na rynku OTC, inni handlowcy mogą nadal monitorować ruchy. Dzieje się tak z powodu bardzo publicznego charakteru łańcucha bloków. Bez wątpienia widzieliście wiele wiadomości, które dotyczą ruchów w portfelach dużych adresów Bitcoin.

Jednak w przypadku ciemnej puli twoje rozkazy są niewidoczne.

Jeszcze bardziej fascynujące jest to, że poza Republic Protocol Dark pool nie musisz polegać na uczciwości operatora puli. Nie musisz ufać bankowi inwestycyjnemu lub animatorowi rynku, aby realizować swoje zlecenia w swoim najlepszym interesie.

Ciemny basen Republic Protocol jest całkowicie prywatny i zdecentralizowany. Wszystkie zlecenia są ukryte, a dzięki zastosowaniu zaawansowanej kryptografii nikt (nawet operator puli) nie ma żadnego koloru rynkowego na Twoich zleceniach.

Jak działa protokół Republiki

Podstawowym celem protokołu Republic jest opracowanie zdecentralizowanej sieci węzłów, które mogą skutecznie dopasowywać zamówienia, nie wiedząc nic o tych zamówieniach. Tutaj pojawia się potrzeba zaawansowanych technik kryptograficznych.

Korzystają z Shamir Secret Sharing Scheme który podzieli zamówienia na zbiór fragmentów zamówienia. Zostaną one następnie rozprowadzone w całej sieci, aby nie można ich było łatwo ponownie połączyć.

Aby mieć pewność, że te fragmenty nie zostaną skonstruowane, będą korzystać z inteligentnego kontraktu Ethereum zwanego wówczas „Rejestratorem”. Spowoduje to uporządkowanie węzłów w sieci w taki sposób, że budowa fragmentów zamówienia na węzłach nie będzie możliwa.

Każdy z węzłów w sieci może wykorzystywać dwa przeciwstawne fragmenty kolejności, a następnie współpracować z innymi węzłami, które przechowują pozostałe fragmenty. Te oddzielne węzły przeprowadzą następnie serię obliczeń, aby określić, czy te zamówienia rzeczywiście są zgodne.

System porządku protokolarnego Republiki

Omówienie systemu rozkazów protokołu Republiki. Źródło obrazu: Binance Research

Korzystając z losowego współczynnika skalowania, protokół republiki jest w stanie uniemożliwić żadnemu z węzłów odtworzenie oryginalnych zamówień na podstawie tego, co wiedzą o fragmentach. Protokół korzysta również z dowodów zerowej wiedzy w obliczeniach za pośrednictwem inteligentnego kontraktu zwanego „Sędzią”.

Teraz, gdy dwa zamówienia zostały dopasowane, Protokół Republiki musi ułatwić wymianę obu aktywów. Biorąc pod uwagę, że będą to łańcuchy, używana jest zamiana Atomic. Zostaną one zainicjowane przez Republic Swarm Network, która jest siecią P2P.

Handlowcy nie muszą być podłączeni do sieci, aby została dopasowana, a zlecenia pozostaną bezpieczne, dopóki to nie nastąpi. Po dopasowaniu niektóre informacje o kolejności zostaną oczywiście ujawnione pasującym stronom. Jednak całkowitej płynności w sieci nikt nie może wiarygodnie oszacować.

Żetony REN

Natywnym tokenem protokołu Republiki są tokeny REN. Są to tokeny narzędziowe ERC20 i będą używane w ramach protokołu Republiki w celu motywowania węzłów do wykonywania procesu dopasowywania zamówień.

Dlatego token REN będzie używany w celu ułatwienia tej wymiany w sieci. Zostanie również wykorzystany do opłacenia „kaucji” rejestratora. Całkowita podaż wyniesie 1 miliard REN.

Opłaty za zamówienie sieciowe

Po stronie tradera tokeny REN zostaną wykorzystane do opłacenia transakcji. Gdy ten REN wejdzie do ekosystemu, będzie używany przez węzły w celu wykonania obliczeń wymaganych do dopasowania zamówień.

Jeśli zamówienie wygaśnie, zanim transakcja zostanie dopasowana, opłata za zamówienie zostanie zwrócona przedsiębiorcy. Jeśli jednak zamówienie zostało dopasowane, każdy węzeł, który uczestniczył w zdecentralizowanych obliczeniach, otrzyma część nagród, która zostanie równo podzielona.

Ta opłata nie jest stała, a zamówienia będą ze sobą konkurować pod względem wysokości opłat za zamówienia, które ponoszą. Te, które płacą najwyższe opłaty za transakcję, będą preferowane przez pasujące węzły.

Dlatego jedyną różnicującą informacją, jaką każdy węzeł zobaczy przy zamówieniu, jest opłata, która jest do niego dołączona. W przypadku pomyślnego dopasowania zamówienia będą dwie płatności, które zostaną przetworzone z obu stron zamówienia.

Obligacja sieciowa

Biorąc pod uwagę, że Republic Protocol jest siecią rozproszoną, zawsze istnieje ryzyko ataku Sybil, w którym jeden podmiot jest w stanie przejąć kontrolę nad większością węzłów. Jeśli to zrobią, otrzymają większość fragmentów zamówienia, które mogliby spróbować i skonstruować przepływ zamówień.

Aby temu zapobiec, protokół wymaga, aby handlowcy i węzły musieli przedłożyć określoną ilość REN jako „wiązanie”, zanim będą mogli uzyskać dostęp do sieci. Będzie to odbywać się w inteligentnej umowie rejestratora i jako takie może zostać zapytane w dowolnym momencie przez każdego.

Po opuszczeniu sieci przez handlowców i węzły te obligacje zostaną zwrócone. Kwota obligacji nie jest ustalona, ​​ale podlega globalnie określonemu progowi minimalnemu. Ci, którzy złożyli wyższą obligację, mogą składać równoległe otwarte zlecenia.

Ta więź będzie wtedy na linii podczas weryfikacji. Będzie to wykorzystane jako zachęta w procesie weryfikacji. Jeśli okaże się, że któryś z węzłów (dostawców) lub grupa handlarzy (pretendentów) działali nieuczciwie w obliczeniach, stracą więź.

REN ICO & Wydajność cenowa

Protokół Republiki zakończył ICO w styczniu i lutym 2018 roku. 28 stycznia sprzedali 56,6% całkowitej podaży w prywatnej sprzedaży. Ci, którzy wnieśli swój wkład, mogli otrzymać 18,025 REN za 1 ETH.

Oznacza to, że w tej prywatnej rundzie sprzedaży ich podwyżki byli w stanie zebrać około 28 milionów dolarów, a posiadacze tokenów kupili po cenie około 0,0513 USD za token REN. Uczestniczyło w tym wiele dobrze znanych funduszy inwestycyjnych kryptowalut.

Republic Protocol zorganizował również większą publiczną sprzedaż zbiorową po 2 lutego, w której zebrał kolejne 4,8 mln USD, sprzedając dodatkowe 8,6% całkowitej podaży.

Binance REN

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny REN

Kiedy REN został po raz pierwszy wypuszczony na giełdy, notował znacznie powyżej ceny ICO i osiągnął ATH na poziomie 0,142 USD w maju 2018 r. Niestety, token podążał za resztą rynku niżej i spadł poniżej ceny ICO.

Obecnie REN jest dostępny na 9 różnych giełdach, ale jest naprawdę aktywny tylko na dwóch z nich. Rzeczywiście, ponad 88% wolumenu jest obecnie przedmiotem obrotu na giełdzie Binance, na której REN był dopiero niedawno notowany.

Biorąc pod uwagę, że token REN jest tokenem ERC20, możesz go przechowywać w dowolnym portfelu zgodnym z ERC20.

RenEx Mainnet

Pierwszą ciemną pulą uruchomioną przez Republic Protocol była ich główna sieć RenEx Dark Pool, która została wydana w wersji beta we wrześniu. W tym dniu otworzyli go dla handlowców i mogli oficjalnie rozpocząć składanie zamówień.

Biorąc pod uwagę, że sieć główna jest nadal w fazie beta, zespół kontroluje 24 Darknodes w sieci. Kontrolują to, aby upewnić się, że sieć jest dobrze przetestowana, zanim zaczną przekazywać Darknodes społeczności.

Zrzut ekranu RenEx

Zrzut ekranu z interfejsu handlowego RenEx. Źródło obrazu: Witryna RenEx

Oni mają ogłosił w styczniu 2019 roku otworzą Darknodes dla ograniczonego udziału społeczności. Ponieważ coraz więcej Darknode jest włączanych do sieci przez szerszy ekosystem, zespół Republic Network zmniejszy liczbę kontrolowanych przez nich.

Obecnie w sieci RenEx opłaty za złożenie zamówienia ustalane są ryczałtem w wysokości 0,2% na transakcję. 80% tej skumulowanej opłaty w wysokości 0,4% zostanie przekazane operatorom węzłów. 20% pozostałych tokenów REN zostanie zatrzymanych, aby zachęcić do płynności na platformie poprzez wykorzystanie rabatów związanych z tworzeniem rynku.

Kiedy projekt ostatecznie wypuści Darknodes dla szerszej społeczności, planują ustawić obligację na 100 000 REN. Oznacza to, że przy całkowitej podaży 1 miliarda REN będzie 10000 Darknodes.

Zespół, doradcy & Związki partnerskie

Zespół odpowiedzialny za protokół republiki ma kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania i rynkach finansowych. Na przykład dyrektor generalny jest Taiyang Zhang który wcześniej pracował jako inżynier oprogramowania i menedżer w funduszu inwestycyjnym ilościowej.

Dołącza do niego Loong Wang na stanowisku CTO. Loon pracował jako programista w Neucode, a także spędził wiele lat jako badacz i wykładowca na Australian National University. Jego specjalnością są rozproszone i wysokowydajne komputery.

Założyciele protokołu Republiki

Założyciele Republic Protocol z Taiyang Zhang i Loong Wangiem

Jeśli chodzi o doradców, na pokładzie jest kilku doświadczonych inwestorów i deweloperów projektów:

  • Dordże Słońce: CEO, Perlin Network
  • Loi Luu: CEO, KyberNetwork
  • John Ng Pangilinan: Partner, Signum Capital
  • Prabhakar Reddy: Inwestor, Accell Partners
  • Anup Malani: Ekonomia, University of Chicago

Jeśli chodzi o dystrybucję tokenów do zespołu i doradców, przydzielono im 99 mln REN. Zaczną się one wypuszczać w lutym 2019 r. I będą nabywać uprawnienia co 4 miesiące do lutego 2020 r. Oznacza to, że są one motywowane na średniotermin.

Zespół był również aktywny w zakresie partnerstw. Na przykład we wrześniu 2018 r współpracował z Wyre. Wyre jest firmą zajmującą się międzynarodowymi przekazami pieniężnymi opartymi na technologii blockchain, która zapewni Republic Protocol integrację z KYC i płynność.

Nawiązali również współpracę z TrueUSD jako preferowanym stablecoinem, który zostanie zintegrowany z RenEx. Na koniec zespół nawiązał również współpracę z BitGo, siecią Kyber i wieloma innymi, aby rozpocząć Wrapped Bitcoin (WBTC).

Rozwój & Mapa drogowa

Jeśli chodzi o rozwój, zespół ds. Protokołu Republiki wydaje się być dość aktywny. Jednym z najlepszych sposobów na zorientowanie się w wykonywanej pracy jest przyjrzenie się ich Repozytoria GitHub.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy zespół przesłał tysiące zatwierdzeń do ponad 25 różnych repozytoriów. Poniżej możesz zobaczyć aktywność dla 2 najlepszych repozytoriów w ciągu ostatniego roku.

Republikanie protokołu Github Repos

Republic Protocol Code Commits dla dwóch największych repozytoriów

W rzeczywistości, gdybyśmy spojrzeli na tę aktywność w kontekście innych czołowych projektów kryptowalutowych, zobaczymy, że są miejsce 6 pod względem całkowitych zobowiązań w ciągu ostatnich 12 miesięcy, tuż za rozwojem w EOS.

Rozwój ten miał miejsce w czasie, gdy Protokół Republiki miał właśnie uruchomić ich sieć główną, co mogło wyjaśnić ogromny wzrost aktywności. Wydaje się, że może to potrwać do 2019 r., Biorąc pod uwagę liczbę kamieni milowych w ich mapie drogowej.

To było dobrze przedstawione w ostatnim średni post. Oto kilka najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w 2019 roku:

  • Początek pierwszego kwartału 2019 r .: Obsługa par handlowych BTC-ERC20 po usprawnieniu atomowych swapów.
  • Początek drugiego kwartału 2019 r .: Wprowadzenie nowego dynamicznego modelu opłat, który pozwoli na rabaty animatora rynku. Zostanie dodane wsparcie dla zleceń z punktu środkowego, a także uwolnią one integrację ciemnej płynności.
  • Koniec drugiego kwartału 2019 r .: Zespół ma nadzieję, że zapewni wsparcie dla ciemnych basenów innych firm poza RenEx. Planują również udostępnić szereg narzędzi, zestawów SDK i samouczków, aby pomóc tym zewnętrznym programistom.

Poza pracą, którą wykonują nad rozwojem, zespół jest również dość aktywny w zaangażowaniu społecznym. Regularnie informują ludzi o ogłoszeniach dotyczących projektów na swoim blogu.

Niedawno założyli także swoich ambasadorów REN i inicjatywa budowania społeczności. Pozwoli to członkom społeczności uświadomić projekt w zamian za niektóre oferty zespołu ds. Protokołu Republiki.

Wniosek

Republic Protocol to dość ciekawy projekt, który może zmienić sposób myślenia o handlu zasobami cyfrowymi. Nie tylko stworzyli zdecentralizowaną giełdę, ale także opracowali taką, która zapewnia całkowitą prywatność zamówień.

Handlowcy kryptowalut będą mogli składać duże zlecenia blokowe bez obawy, że ktokolwiek będzie wiedział, co robią ze swoimi aktywami i w jaki sposób są pozycjonowani na rynku. Stanie się to jeszcze ważniejsze, gdy więcej firm HFT zacznie angażować się w handel kryptowalutami.

Chociaż ceny tokenów REN ostatnio spadły, jest to bardziej czynnik związany z obecnymi warunkami rynkowymi niż coś specyficznego dla projektu. Byli bardzo zajęci opracowywaniem protokołu i na czas uruchomili Mainnet Beta.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak przebiegają testy wymiany RenEx. Jeśli wdrożenie Darknode pójdzie zgodnie z planem i będą w stanie osiągnąć swoje cele milowe, rok 2019 może być ekscytującym rokiem.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia & Protokół Republiki

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me