Przegląd RChain (RHOC): budowanie skalowalnych aplikacji Blockchain

Obecna grupa platform blockchain przyniosła nowy zdecentralizowany świat, ale wiąże się również z pewnymi problemami, które należy rozwiązać.

Problemy z szybkością, skalowalnością i bezpieczeństwem ostatecznie powstrzymają technologię blockchain przed osiągnięciem powszechnego przyjęcia i jej prawdziwego potencjału, jeśli nie zostaną rozwiązane i naprawione.

Jednym z zespołów, który chce to zrobić, jest spółdzielnia RChain, która od 2016 roku pracuje nad stworzeniem lepszej architektury blockchain. W tym przeglądzie RChain przyjrzymy się szczegółowo projektowi, w tym członkom zespołu, technologii i potencjałowi tokenów.

Ulepszenia łańcucha blokowego RChain

RChain pracuje nad poprawą szybkości, narzędzi programistycznych, społeczności i zaufania. Zespół uważa, że ​​te ulepszenia dadzą im znaczną przewagę nad konkurentami w technologii blockchain. Najbardziej zauważalną zmianą będzie szybkość, planowane jest uruchomienie sieci z możliwością obsługi 40000 transakcji na sekundę i możliwością skalowania do 100000 transakcji na sekundę.

Porównanie łańcuchów bloków Rchain

Porównanie RChain Blockchain. Źródło: RChain Docs

Jeśli chodzi o narzędzia programistyczne, planowany zestaw narzędzi ma być lepszy od wszystkiego, co jest obecnie oferowane. Pozwolą programistom z różnych środowisk, języków programowania i łańcuchów bloków na łatwe podłączenie dowolnej aplikacji, którą stworzyli, do łańcucha bloków RChain.

Zespół został zbudowany z myślą, że społeczność i zaufanie przyniosą najsilniejszy i najlepszy możliwy blockchain. Wspólny projekt RChain pozwala na rozwój oprogramowania typu open source i daje każdemu członkowi szansę wpływania na przyszłość RChain.

Ta kooperacyjna struktura sprzyja również opracowywaniu zdecentralizowanego rozwiązania odpornego na manipulacje, które będzie bezpieczne, skalowalne i szybkie.

Spółdzielnia RChain

Spółdzielnia utworzona dla RChain jest jedyną w swoim rodzaju grupą zajmującą się rozwojem i zarządzaniem. Członkowie spółdzielni są właścicielami, rozwijają i kontrolują platformę RChain typu open source. Ma siedzibę w Seattle w stanie Waszyngton i zapewnia społeczności zorganizowaną i opartą na regułach strukturę, której brakuje wielu platformom blockchain.

Spółdzielnia jest otwarta dla każdego, ale obowiązuje jednorazowa opłata członkowska w wysokości 20 USD. Opłata została ustalona przy tak niskiej cenie, aby osoby o dowolnym zapleczu finansowym mogły pomóc w kształtowaniu przyszłości RChain.

Dołączając do RChain Cooperative członkowie otrzymują następujące korzyści:

 • Dostęp do wszystkich kanałów Discord firmy RChain
 • Możliwość wyboru członków zarządu
 • Umożliwia członkom uczestniczenie w komitetach zarządzających
 • Umożliwia członkom głosowanie nad zatwierdzeniem projektu i alokacją budżetu.

Jak działa RChain?

Architektura RChain została zaprojektowana z myślą o maksymalnej skalowalności i jest oparta na gałęzi matematyki znanej jako mobilne obliczenia procesów. Platforma może obsługiwać wiele łańcuchów bloków, zarówno publicznych, jak i prywatnych, a nawet w tym samym węźle. Łańcuchy bloków zostaną zabezpieczone mechanizmem konsensusu Proof of Stake (PoS).

Przegląd architektury RChain

Przegląd architektury Rchain

Maszyna wirtualna Rho

Jednym z kluczowych komponentów platformy RChain jest Rho Virtual Machine, która umożliwia współbieżność i pozwala aplikacjom na RChain osiągnąć niesamowitą skalowalność i szybkość.

Środowisko wykonawcze maszyny wirtualnej Rho obsługuje również wiele instancji maszyny wirtualnej Rho i może w dowolnym momencie tworzyć nowe instancje w celu obsługi dodatkowych obciążeń.

Łańcuch bloków RChain jest wyjątkowy, ponieważ ma strukturę wielołańcuchową, która umożliwia równoległe i skoordynowane działanie łańcuchów bloków. Każda maszyna wirtualna Rho może działać niezależnie w oddzielnych łańcuchach bloków i sieciach z niezależnym zestawem inteligentnych kontraktów. Ponadto węzły są wielowątkowe i lekkie, dzięki czemu mogą obsługiwać wiele instancji jednocześnie, co pozwala aplikacji RChain na osiągnięcie niesamowitych wyników.

RHain Inteligentne kontrakty

Jak wielu z was może wiedzieć, inteligentne kontrakty Ethereum są kodowane w zastrzeżonym języku zwanym solidity. RChain używa bardziej wyrafinowanego języka.

Inteligentne kontrakty RChain są napisane w języku programowania znanym jako Rholang, co oznacza refleksyjny język wyższego rzędu. Zapewnia wsparcie dla wewnętrznego programowania współbieżnego i sprawia, że ​​inteligentne kontrakty są niezwykle wszechstronne i szybkie z założenia.

Inteligentne kontrakty są wysoce skalowalne dzięki formalnej metodzie weryfikacji. Po weryfikacji Rho VM skompiluje i wykona kontrakty.

Przestrzenie nazw RChain

Większość łańcuchów bloków została zaprojektowana tak, aby używać kluczy publicznych do rozróżniania wirtualnych przestrzeni adresowych, ale RChain dzieli wirtualne przestrzenie adresowe na przestrzenie nazw. Te przestrzenie nazw to zestaw nazwanych kanałów, które mogą komunikować lokalizację zasobów sieciowych. Korzystanie z przestrzeni nazw pozwala, aby inteligentne kontrakty w jednym łańcuchu bloków były widoczne dla umów w innym miejscu w sieci. Pozwala to programistom na ulepszenie szyfrowania systemu i protokołów.

Sprzedaż tokenów RChain

RChain przeprowadził prywatną sprzedaż tokenów w sierpniu 2017 roku, która wyprzedała się w zaledwie 2 tygodnie i wygenerowała 15 milionów dolarów. Tokeny RHOC zostały sprzedane za 0,20 USD za token przy minimalnym wymogu zakupu 50 000 USD. Po uruchomieniu głównej sieci wszystkie tokeny RHOC zostaną zamienione na tokeny REV w stosunku 1: 1.

Jest również możliwe, że RChain przeprowadzi publiczne ICO dla tokenów REV po uruchomieniu głównej sieci, ale w tej chwili nie ma nic konkretnego. Podobnie jak w przypadku wszelkich kwestii związanych z zarządzaniem, zarząd i spółdzielnia będą musiały głosować, aby określić, czy odbędzie się ICO. Najwcześniejsza możliwa data ICO to koniec 2018 roku.

Handel tokenami RHOC

Tokeny RHOC zostały sprzedane po 0,20 USD każdy podczas prywatnej sprzedaży i od tego czasu wzrosły znacznie. W dniu 9 stycznia 2018 r. Osiągnęły maksimum 2,99 USD, ale ich trend spadał od czasu, gdy szersze rynki kryptowalut były przygnębione w 2018 r..

Porównanie łańcuchów bloków Rchain

Wydajność cenowa RHOC. Źródło: CoinMarketCap

Token odnotował dobre wsparcie na poziomie 0,80 USD od miesięcy, ale od sierpnia 2018 r. Spadł dzięki temu wsparciu i kosztuje 0,638822 USD.

Gdzie kupić RHOC

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem RHOC na rynkach wtórnych, Twoje opcje są nieco ograniczone. KuCoin to największa giełda oferująca RHOC i możesz ją tam kupić za pomocą BTC lub ETH.

ChaoEX widzi prawie taki sam wolumen obrotu, ale możesz tam użyć BTC tylko do zakupu RHOC. Inną opcją, która akceptuje zarówno BTC, jak i ETH, jest BitMart.

Gdzie przechowywać RHOC

Token RHOC jest tokenem ERC-20 i można go przechowywać w dowolnym zgodnym portfelu. MyEtherWallet jest popularnym wyborem, podobnie jak MetaMask. Myślę, że najlepszym wyborem ze względów bezpieczeństwa jest Ledger Nano S. Gdy główna sieć zostanie uruchomiona i RChain przełączy się na token REV, uruchomią swój własny natywny portfel.

Zespół RChain

Zespół odpowiedzialny za RChain jest wszechstronny i ma duże doświadczenie. Daje to pewność, że dotrzymają obietnic technicznych.

Członkowie zespołu mają dwie główne zalety. Po pierwsze, mają kilku silnych głównych członków, którzy mają doświadczenie w projektach blockchain. Mają też silny zespół doradczy. Warto zauważyć, że tak Vlad Zamfir który jest badaczem pracującym również nad protokołem POS Ethereum

Członkowie zespołu Rchain

Członkowie RChain. Od lewej: Greg Meredith, Kenny Rowe, Evan Jensen, Vlad Zamfir

Jednak z drugiej strony niektórzy członkowie ich podstawowego zespołu mają wątpliwą reputację w społeczności kryptowalut. Jednak zespół techniczny wygląda na bardzo silnego i możemy mieć tylko nadzieję, że jakiekolwiek kontrowersje pozostaną w przeszłości i nie będą obciążać projektu jako całości.

RChain Future

Zespół RChain chce zastąpić Bitcoin i Ethereum, co oznacza, że ​​zajmują się ogromnym rynkiem. Metoda dotarcia na szczyt będzie polegać na szybszych i bardziej skalowalnych łańcuchach bloków, których można używać w aplikacjach na dużą skalę.

RChain Opportunities

 • Osiągnij 100 000 transakcji na sekundę;
 • Nikt nie rozmawia o współbieżności, która mogłaby być tajną bronią RChain;
 • Wbudowanie efektu sieciowego w ich łańcuch poprzez DApps i posiadanie ich odpowiednika w standardzie ERC20.

RChain Challenges

 • Nie ma dowodu, że mogą osiągnąć 100 000 transakcji na sekundę;
 • Istnieją inne czynniki skalujące poza transakcjami na sekundę;
 • Zespół nietechniczny jest dość kontrowersyjny wśród społeczności kryptowalut;
 • Brak jasności co do podaży żetonów i modelu pozyskiwania funduszy;
 • Niepewność co do korzyści płynących ze współbieżności.

Wniosek

RChain próbuje zbudować lepszą i szybszą wersję Ethereum, a także ulepszyć społeczność wokół blockchain. Z datą premiery RChain do tej pory w przyszłości, prawdopodobnie będzie to musiało być do pewnego stopnia uciążliwe, jeśli chce odebrać udział Ethereum i zdobyć solidną pozycję.

Jednak jego strategie skalowania nie wydają się naprawdę uciążliwe, a kilka projektów pracuje nad rozwiązaniami skalowalności. Do czasu uruchomienia projektu mogliśmy już zobaczyć podobne rozwiązania pod względem skalowalności i szybkości z innych projektów.

Dokumentacja RChain może wskazywać, że znacznie wyprzedza konkurencję, ale tak jest w obecnym stanie blockchainów. Biorąc pod uwagę teorie, że główna sieć dla RChain może być znacznie opóźniona, możliwe jest, że Ethereum dostarczy swoją aktualizację Serenity mniej więcej w tym samym czasie, gdy RChain dostarczy główną sieć.

Wydaje się prawie pewne, że Ethereum pokona Rchaina pod względem shardingu, Proof of Stake, side-chain i state-channel. W obliczu tego wszystkiego RChain nie dostarczy blockchaina, który jest znacznie lepszy od Ethereum.

To pozostawia jedyną unikalną cechę RChain, współbieżność, aby zapewnić lepszy blockchain. Nie wyjaśnili jednak, w jaki sposób współbieżność przyniesie korzyści aplikacjom, które zostały dostosowane do niewspółbieżnej implementacji Ethereum. Jest mało prawdopodobne, że wiele aplikacji dApps przeskoczyłoby natychmiast z Ethereum do RChain, ale bardziej prawdopodobne jest, że zaczekaliby i zobaczyli nastawienie.

Technicznie zespół wygląda solidnie, a aktualizacje przekazane podczas spotkań deweloperów wydają się podkreślać kompetencje inżynierów pracujących nad projektem. Jednak nadal istnieją kontrowersje związane z zespołem nietechnicznym, a także nie jest jasne, czy zespół pracuje nad rozwiązaniem właściwych problemów, aby odnieść sukces, lub czy może to zrobić wystarczająco szybko, aby zapewnić sukces.

Ostatnim ostrzeżeniem jest historia finansowa projektu i niepewny model ekonomiczny, na podstawie którego działa token. Brak informacji o tym, ile zespół zebrał z wymiany Synereo AMP, a także brak szczegółów na temat tego, ile zostanie utworzonych REV, ile zespół deweloperów zatrzyma dla siebie i czy będzie ICO dla REV. wszystkie kłopotliwe z punktu widzenia inwestowania.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem RChain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me