Przegląd sieci LTO: hybrydowy łańcuch blokowy do udostępniania danych

Sieć LTO to pozbawiony zaufania łańcuch bloków, który koncentruje się na tworzeniu połączeń i współpracy między firmami.

Istnieje warstwa publiczna, która działa jako niezmienny cyfrowy notariusz, oraz warstwa prywatna, która obejmuje automatyzację procesów i udostępnianie danych.

Dzięki temu hybrydowemu podejściu sieć LTO stała się pierwszym blockchainem zgodnym z ochroną danych i RODO. Jest również wysoce skalowalny, dzięki czemu jest teraz gotowy do powszechnego wdrożenia.

Historia

Jako projekt blockchain, sieć LTO ma dość długą historię, chociaż tak naprawdę nie rozpoczęła się jako projekt blockchain. Projekt rozpoczął się w Holandii w 2014 roku jako startup technologiczny skupiający się na inkorporacji firm iw ciągu roku urósł do około 10% holenderskiego rynku.

Zespół stojący za firmą szybko zauważył, że automatyzacja przepływu pracy jest ogromną potrzebą na rynku i w 2015 roku zaczęli dostarczać scentralizowane rozwiązania programowe do wielu dużych europejskich korporacji..

Przegląd sieci LTO

Niektóre statystyki sieci LTO

Wkrótce zaczęli odkrywać, że wydajność automatyzacji była obecna tylko wtedy, gdy oprogramowanie pozostawało wyspiarskie. Gdy tylko współpraca z inną firmą lub nawet innym działem w tej samej firmie stała się konieczna, zniknęły wszelkie korzyści. Jest to dobrze znany „efekt silosu”, który uniemożliwia firmom osiągnięcie kolejnego poziomu wydajności pomimo automatyzacji procesów biznesowych.

Aby pomóc rozwiązać ten problem, firma LTO Network zwróciła się do technologii blockchain, ponieważ postrzegali ją jako sposób na utrzymanie wydajności bez narażania bezpieczeństwa danych firm. Od 2017 roku LTO Network koncentruje się na wykorzystaniu technologii blockchain do usprawnienia automatyzacji przepływu pracy dla klientów B2B.

Tokenomika zachęca do obstawiania

Sieć LTO ma w swoim systemie cztery kategorie walidatorów tyczenia. Zespół powiedział, że stara się osiągnąć „dystrybucję tokenów w fazie dojrzałości na poziomie ~ 80% posiadanych przez uczestników”. Oto klienci pasywni i budowniczowie wspólnego biznesu na poniższym schemacie:

Ekonomia tokenów

Kategorie interesariuszy. Zdjęcie za pośrednictwem Raport dotyczący ekonomii tokenów sieciowych LTO.

Podstawowym wykorzystaniem sieci blockchain w sieci LTO są jej klienci korporacyjni. Wszyscy ci klienci są zachęcani do posiadania tokenów LTO, co zachęca ich do dbania o funkcjonalność i stabilność całej sieci. To z kolei pomaga przyciągnąć jeszcze więcej klientów, tworząc pozytywne koło. Ponadto wyższa racja stawki zwiększa bezpieczeństwo, czyniąc ataki na sieć bardziej kosztownymi.

LTO włączyło nawet zachętę do tyczenia się w ramach projektu sieci. Wdrożyli funkcję znaną jako „troll bridge”, która w istocie jest sposobem na opodatkowanie użytkowników, którzy dokonują konwersji między natywnym tokenem obstawiania sieci głównej a tokenem płynności ERC-20, który jest używany do handlu i spekulacji. Początkowym celem tego mostu było zapobieżenie sprzedaży tokenów przez pierwszych użytkowników, chociaż sieć rozrosła się teraz do rozmiaru, w którym most trolla nie jest już tak naprawdę istotny.

Most Trolla

Zamień swoje żetony przez most trolla. Zdjęcie z bloga sieci LTO.

Zostało to podkreślone przez sam projekt, który spalił 50 milionów tokenów w czerwcu 2020 r., A jednocześnie zablokował dodatkowe 81 milionów tokenów do wykorzystania na fuzje & Przejęcia w 2021 roku lub później. „Nie opieramy się na przychodach ze sprzedaży, aby kontynuować działalność i rozwój sieci, dlatego zobowiązaliśmy się do długoterminowego zamknięcia, aby wzmocnić zaufanie społeczności do projektu”.

Projektowanie oparte na przypadkach użycia

W przeciwieństwie do innych projektów blockchain, które zostały stworzone jako rozwiązanie hipotetycznych problemów, sieć LTO została stworzona, aby rozwiązać kilka bardzo konkretnych problemów w świecie rzeczywistym. Został skonstruowany z myślą o potrzebach klientów korporacyjnych.

Tworząc taki hybrydowy łańcuch bloków, LTO Network była w stanie znaleźć sposób na połączenie społeczności korporacyjnych i blockchain. Dzięki publicznemu łańcuchowi bloków opartemu na obstawianiu i zgodnym z RODO oraz prywatnemu łańcuchowi, który kładzie nacisk na przejrzystość i wydajność, sieć LTO najlepiej spełnia potrzeby wszystkich użytkowników.

Porównanie LTO

Analiza konkurencji sieci LTO. Zdjęcie za pośrednictwem Medium.com

Mogą być tacy, którzy uważają, że funkcje kotwiczące można wykonać na innym publicznym łańcuchu bloków, ale tak nie jest, ponieważ łańcuch publiczny LTO zapewnia również funkcję zarządzania. Stakerzy mogą głosować i podejmować decyzje, które mają wpływ na sieć, np. Koszty transakcji. Istnieją inne łańcuchy bloków, które służą jako dowód dowodu, takie jak LTO, a ich porównanie z LTO można zobaczyć w poniższej tabeli:

Silna strategia rynkowa

Sieć LTO różni się nieco od innych projektów blockchain tym, że mają silną strategię biznesową i plan marketingowy. Zasadniczo koncentrują się na dwóch głównych cechach: integrowaniu istniejących produktów w celu budowania połączeń oraz opracowywaniu własnych produktów, które mogą pomóc ich klientom w zrozumieniu korzyści płynących z technologii blockchain bez negatywnego wpływu decentralizacji.

Pierwsza cecha zdecydowanie zyskuje na popularności, ponieważ LTO przyciąga więcej znanych organizacji. Możesz zobaczyć wszystkie realizowane projekty, które korzystają z rozwiązania kotwiczącego LTO, odwiedzając ich witrynę stronie internetowej. Niektórzy z partnerów to IBM, Uniwersytet Haski i Holenderska Koalicja Blockchain.

Ekosystem sieci LTO

Liczba partnerów i klientów stale rośnie. Zdjęcie za pośrednictwem LTONetwork.com.

Ta ostatnia cecha już zaczyna zyskiwać na popularności dzięki wdrożeniu produktu firmy FillTheDoc. Zespół spodziewa się również, że w fazie rozwoju zostaną bardzo dobrze przyjęte pozostałe dwa produkty: Proofi i LetsFlow.

Liczba transakcji i zysk

Sieci LTO są również godne uwagi jako jedne z 20 największych łańcuchów bloków pod względem aktywności blockchain. To też nie jest nagły wzrost aktywności. Blockchain odnotowuje stały wzrost aktywności transakcyjnej, a liczba transakcji w łańcuchu podwoiła się w ciągu ostatniego roku. Stało się to nawet po spadku zakotwiczenia klientów podczas wybuchu pandemii COVID-19 w marcu 2020 r..

Wzrost transakcji LTO

Łączna liczba transakcji z ostatnich 30 dni w porównaniu z rocznym zwrotem z inwestycji. Zdjęcie za pośrednictwem LTO-Lease.com

Rentowność na obstawianiu również pozostaje akceptowalna, pomimo agresywnego harmonogramu wydawania tokenów, który powoduje pewną inflację na początku projektu. Bliższe spojrzenie Raport przejrzystości LTO ujawnia harmonogram wydawania tokena.

Patrząc na harmonogram wydawania tokenów, widzimy, że 68% tokenów zostało wydanych, a w ciągu najbliższych czterech lat zostanie wydanych pozostałe 130 milionów tokenów, głównie na potrzeby fuzji & Przejęcia.

Wydanie tokena LTO

Harmonogram wydawania tokena LTO. Zdjęcie za pośrednictwem Binance Research.

Obecnie w obiegu jest 273 miliony tokenów, co oznacza, że ​​jeśli pozostałe 130 milionów tokenów zostanie wydanych, spowoduje to ponad 50% inflację, która teoretycznie może zdewaluować token o 50% w ciągu najbliższych czterech lat.

Produkty sieciowe LTO

LTO ma obecnie jeden produkt, który jest w pełni wydany, i dwa inne, które są w trakcie zamkniętych testów beta. W pełni wydany produkt nosi nazwę FillTheDoc, a pozostałe dwa to Proofi i LetsFlow. Poniżej znajduje się krótkie wyjaśnienie, co robi każdy produkt:

Produkty LTO

Wypuszczone i planowane produkty LTO Networks. Zdjęcie za pośrednictwem Binance Research.

  • FillTheDoc – FillTheDoc zapewnia automatyzację umów, która jest znacznie bardziej zaawansowana i bezpieczniejsza niż jakiekolwiek scentralizowane rozwiązanie. System może pobierać dane z wielu systemów w celu zawarcia jednej lub większej liczby umów prawnych. Wszystkie dane zawarte w umowach są następnie bezpiecznie zakotwiczone w sieci LTO, dzięki czemu są niezmienne.
  • Proofi – Proofi to rozwiązanie do podpisu cyfrowego, którego można używać do zapobiegania oszustwom internetowym podczas komunikacji online. Planowano, że zostanie wydany w lutym 2020 r., Ale wydanie to zostało opóźnione i od stycznia 2021 r. Produkt pozostaje w zamkniętej wersji beta. Po pełnym wydaniu planowane jest zintegrowanie jego wykorzystania z popularnymi narzędziami mediów społecznościowych i innymi systemami online.
  • LetsFlow – To prawdopodobnie najbardziej złożona platforma, jaką buduje sieć LTO. Ma być podobny do Zapier w ekosystemie blockchain, może być używany do tworzenia zdecentralizowanych i scentralizowanych przepływów pracy. LetsFlow był pierwotnie planowany na marzec 2020 r., Ale od stycznia 2021 r. Nie został jeszcze wydany i nie ma aktualizacji daty premiery.

Blockchain i dane sieciowe

Sieć LTO pozwala każdemu zostać operatorem węzła i uczestniczyć w sieci, która jest prywatną siecią bez pozwolenia, działającą na hybrydowym łańcuchu bloków.

Stos sieci LTO

Udostępnianie danych nie musi oznaczać rezygnacji z prywatności. Zdjęcie za pośrednictwem LTONetwork.com

Ta hybrydowa natura staje się jasna, ponieważ tylko skróty są udostępniane wszystkim węzłom w sieci publicznej, a dane są udostępniane na zasadzie peer-to-peer między poszczególnymi węzłami. Dzięki temu firmy mogą czerpać korzyści z niezmienności technologii blockchain, jednocześnie zachowując prywatność danych.

Uprawnienia w sieci bez uprawnień

Ze względu na hybrydowy charakter łańcucha bloków nie utworzono żadnych autorytatywnych węzłów ani uprawnień obejmujących całą sieć. Zamiast tego Umowa na żywo określa uprawnienia do odczytu i zapisu wszystkich uczestników. Każdy uczestnik sieci może subskrybować Kontrakt na żywo za pośrednictwem określonego węzła. Tylko ten węzeł otrzymuje dane skojarzone z umową.

Łańcuchy wydarzeń prywatnych

Łańcuch zdarzeń to skrót powiązanych zdarzeń. W warstwie prywatnej łańcucha bloków LTO znajduje się wiele łańcuchów zdarzeń, w rzeczywistości jest jeden dla każdego kontraktu na żywo. Zamiast więc organizować transakcje w bloku, jak większość innych blockchainów, sieć LTO bezpośrednio dodaje zdarzenia do odpowiedniego łańcucha zdarzeń, a następnie transmituje je do węzłów wszystkich uczestników.

Kontrakty na żywo

Każdy łańcuch wydarzeń ma swoją genezę w tworzeniu kontraktu na żywo. Każdy kontrakt na żywo zaczyna się od początkowego zestawu uczestników, a także zasad i logiki współpracy między nimi. Jest to definiowane jako proces przepływu pracy i jest modelowane jako skończona maszyna stanowa, aby była zrozumiała zarówno dla ludzi, jak i maszyn.

Kontrakty LTO na żywo

Konsensus między uczestnikami. Obraz przez sieć LTO

Możliwe jest również, że Live Contracts zawiera instrukcje poza łańcuchem w celu opisania całej umowy o współpracy. W większości przypadków będą one modelowane w taki sposób, że jedna strona wykonuje, a druga weryfikuje. Na przykład wykonawca może przesłać płatność bankową i dodać w tym celu zdarzenie. Strona weryfikująca sprawdzi saldo swojego konta bankowego i po otrzymaniu pieniędzy przedstawi zdarzenie weryfikujące.

Konsensus warstwy prywatnej

Sieć LTO nie ma konsensusu większościowego dotyczącego rozwiązywania konfliktów. Został zaprojektowany w ten sposób ze względu na potencjał stronniczości i niewielką liczbę uczestników związanych z jakimkolwiek kontraktem na żywo. W warstwie prywatnej wszyscy uczestnicy są równi i nie ma uczestnika autorytatywnego.

Aby osiągnąć konsensus, każde zdarzenie jest zakotwiczone w warstwie publicznej poprzez napisanie skrótu. W ten sposób kolejność zdarzeń można również odnotować na podstawie kolejności transakcji zakotwiczonych w łańcuchu publicznym.

Połączone dane

Istnieją pewne cechy projektowe, które były niezbędne do zachowania zgodności z przepisami dotyczącymi prywatności. Na przykład włączenie pojedynczego łańcucha ad hoc dla każdego procesu umożliwia usuwanie informacji zgodnie z wymogami przepisów dotyczących prywatności. Jednocześnie udostępnianie wszystkich danych związanych z procesem wszystkim uczestnikom nie spełnia wymogów regulacji prywatności.

Udostępnianie danych w sieci LTO

Udostępnianie danych między węzłami. Zdjęcie z bloga LTO Network.

Dało to początek połączonym danym, co pozwala na wykluczenie niektórych danych z dowolnego łańcucha zdarzeń prywatnych. Zamiast tego wszystkim uczestnikom udostępniany jest tylko skrót wydarzenia. Węzeł uczestnik, który faktycznie jest właścicielem danych, otrzymuje rolę administratora, a wszystkim pozostałym węzłom przypisuje się rolę procesora danych.

W tym systemie podmiot przetwarzający dane może zażądać kopii wszelkich powiązanych danych. Jeśli stan przepływu pracy wskazuje, że procesor danych kończy zadanie wymagające żądanych danych, zostanie on dostarczony. Postanowienie to odbywa się na bardzo specyficznych warunkach, które są rejestrowane w celu zachowania zgodności z przepisami dotyczącymi prywatności.

Publiczne zakotwiczanie danych w łańcuchu bloków & Zgoda

Warstwa publiczna hybrydowego łańcucha bloków działa jako cyfrowy notariusz dla skrótów. Sieć LTO jest w stanie potwierdzić transakcje sieciowe w ciągu 2 sekund, co sprawia, że ​​zakotwiczenie danych w publicznym łańcuchu bloków jest realnym rozwiązaniem, które będzie skalowane dla firm.

Zakotwiczanie danych

Proces zakotwiczania danych z łańcucha prywatnego do publicznego. Obraz przez sieć LTO.

Konsensus w tej warstwie publicznej odbywa się za pośrednictwem Leased Proof-of-Stake, w ramach którego cała społeczność współpracuje, aby zabezpieczyć sieć, a następnie jest nagradzana dzieleniem opłat generowanych przez organizację.

Ten mechanizm Leasing PoS pozwala każdemu uczestniczyć w obstawianiu bez konieczności uruchamiania własnego węzła. W przyszłości planuje się migrację mechanizmu konsensusu do Leased Proof-of-Importance, co pomoże zminimalizować ryzyko centralizacji w sieci.

Zespół sieci LTO

Sieć LTO powstała jako współpraca między założycielami LegalThings, holenderskiego rozwiązania kontraktowego na rynku nieruchomości, a Firm24, holenderską firmą rejestrującą biznes. Obecnie łączy te dwa elementy – CEO sieci LTO, Rick Schmitz. Był współzałożycielem zarówno LegalThings, jak i Firm24, a przed dołączeniem do nich w sieci LTO pracował w Fuzjach & Przejęcia dla Deloitte i PwC.

Zespół sieci LTO

Zespół zarządzający siecią LTO. Zdjęcie za pośrednictwem Blockfyre.

Współzałożycielem LTO jest obecny CFO Martijn Migchelsen, który był również współzałożycielem Firm24. Migchelsen poznał Schmitza podczas pracy w finansach przedsiębiorstw w PwC.

Sven Stam jest dyrektorem technicznym sieci LTO i posiada tytuł magistra w dziedzinie sztucznej inteligencji oraz 15-letnie doświadczenie w branży.

I wreszcie jest Arnold Daniels, który jest kolejnym współzałożycielem LTO i głównym architektem projektu. Jest także jedynym członkiem-założycielem, który nie pochodził z LegalThings ani Firm24. Zamiast tego jest twórcą oprogramowania open source dla Jasny, a wcześniej założył firmę hostingową Helder Hosting, która została przejęta przez VIP Internet w 2011 roku i wycofana jako marka w 2016 roku..

Token LTO

Przez lata sieć LTO miała kilka rund finansowania zalążkowego, które zwiększyły podaż tokenów. Grudzień 2017 był pierwszą rundą zalążkową, a LTO zebrało 1,4 miliona dolarów od pierwszych inwestorów prywatnych. W następnym roku, w grudniu 2018, LTO przeprowadziło kolejną prywatną sprzedaż, zbierając dodatkowe 1,7 miliona dolarów.

Miesiąc później, w styczniu 2019 r., Odbyła się wyprzedaż grupowa, która była otwarta tylko przez 60 godzin. W tej sprzedaży zbiorowej zebrano dodatkowe 990 000 $, przy czym 50% tokenów sprzedaży zbiorowej pozostało niesprzedane, a następnie zostało spalone. Podczas tych rund sprzedaż prywatna i inwestorzy typu seed otrzymali tokeny LTO mainnet, które nie podlegają wymianie, natomiast uczestnicy sprzedaży grupowej otrzymali tokeny ERC-20, które są zbywalne i są przeznaczone głównie do spekulacji..

Od wprowadzenia do obrotu w lutym 2019 r. Token LTO odnotował wiele wzlotów i spadków, co ilustruje poniższy wykres cen.

Wydajność cenowa LTO

Wzloty i upadki tokenów LTO. Zdjęcie za pośrednictwem Coinmarketcap.com.

W ciągu prawie dwóch lat handlu token odnotował najniższy w historii poziom 0,01969 USD w dniu 2 grudnia 2019 r. I najwyższy w historii 0,2722 USD w dniu 19 stycznia 2021 r. Zaledwie tydzień po osiągnięciu najwyższego poziomu w historii token jest obrót po 0,2000 USD, co dodatkowo podkreśla zmienny charakter tokena.

Plusy sieci LTO

Po przeczytaniu tak daleko można prawdopodobnie stwierdzić, że sieć LTO ma pewne zdecydowane zalety. Jednym z nich jest fakt, że w przeciwieństwie do wielu innych projektów blockchain z tokenami, ten ma rzeczywisty legalny model biznesowy do wykorzystania. Poza tym kierunek i ambicje projektu są realistyczne.

Zespół nie próbuje zmierzyć się z czymś w rodzaju zrewolucjonizowania branży medycznej, ale ma skromniejsze cele. I wreszcie, przejrzystość projektu jest bardzo pożądana w branży, w której często trudno jest wydobyć szczegóły. LTO regularnie publikuje raporty finansowe, a nawet informuje społeczność o adresach, pod którymi przechowywane są aktywa. Dobre czy złe, wszystko jest w pełni przejrzyste przez zespół.

Wady sieci LTO

Oczywiście nie wszystko jest dobre w projekcie i być może najbardziej niepokojącą rzeczą jest kwestionowanie, czy jest to projekt, który faktycznie wymaga decentralizacji. Giełdy są jednym z przykładów scentralizowanych podmiotów, które odniosły ogromny sukces w przestrzeni blockchain. To samo mogłoby dotyczyć LTO, gdyby były one otwarcie scentralizowane.

Dostawa LTO

Podaż tokenów LTO podzielona na natywne, ERC-20 i BEP-2. Zdjęcie z bloga sieci LTO.

Innym prawdziwym potencjalnym problemem jest emisja tokenów ERC-20 LTO po prostu po to, aby mieć aktywa zbywalne w porównaniu z aktywami do obstawiania. Mogłoby to z pewnością oznaczać token ERC-20 LTO jako zabezpieczenie w SEC, a wynikające z tego środki podjęte przeciwko sieci LTO nie byłyby dobre. W rzeczywistości cały proces posiadania trzech różnych tokenów (natywny, ERC-20 i BEP-2) jest nieco zagmatwany i być może niepotrzebny.

Wniosek

Ogólnie sieć LTO wygląda na bardzo dobry projekt. Jest dobrze ukierunkowany i dobrze zaprojektowany. Ponadto przejrzystość projektu sprawia, że ​​jest on znacznie bardziej przystępny w porównaniu z wieloma innymi projektami blockchain.

Systemy i produkty są dość proste i łatwe do zrozumienia, co również jest mile widziane. Powinno to ułatwić również zespołowi LTO przyjęcie, ponieważ koncepcje będą znacznie łatwiejsze do wyjaśnienia potencjalnym klientom.

Jako osoba z zewnątrz, zaglądająca do środka, nie ma na co narzekać. Wygląda na to, że kierownictwo projektu będzie miało kluczowe znaczenie, a sukces lub porażka projektu może zależeć od tego, jak dobrze jest on prowadzony.

Jeśli zespół może kontynuować dodawanie nowych klientów do platformy, jest to rodzaj samospełniającej się rzeczy. Potrzebuje więcej klientów, aby dobrze wyglądać, a im więcej klientów dostaje, tym łatwiej jest przyciągnąć dodatkowych klientów. Po osiągnięciu punktu krytycznego niebo powinno być granicą.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me