Przegląd statusu (SNT): mobilny system operacyjny zasilany przez Ethereum

Status to wyjątkowa koncepcja, która albo zmieni krajobraz sieci Ethereum, albo zniknie w zapomnieniu, jeśli nie spełni swojej obietnicy.

Ta obietnica staje się coraz bardziej ambitna, ale oryginalny projekt Status to mobilny system operacyjny, zdecentralizowana przeglądarka i system przesyłania wiadomości podobny do WeChat. Zbudowany na szczycie sieci Ethereum, Status pozwoli Ci w pełni współdziałać z tą siecią bezpośrednio z Twojej dłoni.

Status działa jak lekki węzeł klienta Ethereum i jako taki zapewnia dostęp do wszystkich zdecentralizowanych aplikacji Ethereum (dapps) bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Ponieważ koncentruje się na najszybciej rozwijającej się technologii – mobilnej – otworzył drzwi do potencjału masowej adopcji dappów opartych na Ethereum.

Tam, gdzie użytkownicy komputerów stacjonarnych polegali na MetaMask do interakcji z siecią Ethereum, użytkownicy mobilni będą polegać na statusie, jeśli programiści będą mieli na to sposób.

Status Team

To, co zaczęło się od garstki programistów, rozrosło się do ponad 40 pełnoetatowych członków zespołu, z których większość koncentruje się na rozwoju podstawowej aplikacji, podczas gdy inni chcą tworzyć nowe aplikacje. Istnieją również członkowie zajmujący się marketingiem, przestrzeganiem prawa i zarządzaniem społecznością.

Aplikacja mobilna na Androida

Status członków zespołu sieci. Źródło: status.im

Plik Status sieci została założona przez parę programistów, którzy mają długą historię wspólnej pracy. Carl Bennets i Jarrad Hope wcześniej wspólnie prowadzili firmę zajmującą się dystrybucją oprogramowania i wykorzystali fundusze z tego przedsięwzięcia, aby uruchomić Status aż do ICO w czerwcu 2017 r..

Od czasu ICO Status dodał do zespołu byłego dyrektora generalnego Google, Nabila Nahdy’ego, na stanowisko dyrektora operacyjnego. Nabil kierował Google Maps i produktami Google Flight w Google i wnosi swoje doświadczenie w opracowywaniu produktów z miliardową bazą użytkowników.

Nabil jest odpowiedzialny za stworzenie wizji statusu, mapy drogowej i samego produktu, gdy przechodzi od wersji alfa do beta, a na końcu do produktu produkcyjnego.

Ponowne odkrywanie sieci społecznościowych

Obecna architektura sieci społecznościowych pozostawia całą władzę w rękach właścicieli i reklamodawców w sieci. W rzeczywistości użytkownicy mają bardzo niewielką kontrolę nad kierunkiem, w którym podąża platforma, a nawet nad własnymi danymi osobowymi i sposobem ich udostępniania.

Status stara się przełamać ten model i przejść do takiego, który przywraca władzę ludziom. Dzięki zastosowaniu Status Network Tokens (SNT), Status będzie również interesował wszystkich użytkowników sieci. Pozwoli to lepiej dostosować cele sieci społecznościowej do celów jej użytkowników.

Zwróci również kontrolę nad danymi osobowymi użytkownikom i zapewni im głos w rozwoju i ewolucji sieci. Aby pogłębić tę wizję, Status Network została stworzona jako platforma open source, na której każdy może opracować nowe aplikacje do uruchamiania w swoim ekosystemie.

Status sieciowy token (SNT)

Tokeny SNT

Status sieciowy token (SNT)

Status Network Token (SNT) został utworzony jako token narzędziowy do napędzania transakcji w Status Network.

Chociaż sieć jest bezpłatna i komunikuje się za jej pośrednictwem, SNT są niezbędne, aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji w mobilnym kliencie Ethereum. Jako interesariusze, właściciele SNT będą również mieli możliwość pomocy w kształtowaniu rozwoju i kierunku projektu Status.

Nazwy użytkowników statusu

Obecnie Status używa kluczy publicznych SECP256k1 jako nazw użytkowników, ale zespół Status współpracował z Nickiem Johnsonem, jednym ze współtwórców usługi Ethereum Name Service, nad opracowaniem mechanizmu rozpoznawania kluczy publicznych, który pozwoli na używanie zwykłych nazw użytkowników w sieci.

Jedną z decyzji podjętych przez zespół ds. Statusu jest zezwolenie tylko posiadaczom SNT na tworzenie nazw użytkowników. Ma to na celu zmniejszenie liczby kont spamowych. Podobnie jak w przypadku sposobu, w jaki Twitter używa zweryfikowanych plakietek do dodawania zaufania do konta, Status będzie miał odznaki pokazujące zaufanie do konta.

Te odznaki zostaną przekazane tym, którzy zdeponują określoną kwotę SNT przeciwko swojej nazwie użytkownika jako swego rodzaju obligacja. Odznaki będą wyświetlać liczbę tokenów używanych jako wsparcie, a także liczbę wspierających powiązanych z kontem.

Mobilny klient Ethereum

Status Network pozostaje obecnie w wersji alfa, ale klienci aplikacji są dostępni zarówno na Androida, jak i iOS. Wersję na Androida można pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play.

Aplikacja mobilna na Androida

Klient mobilny stanu Androida. Źródło: Sklep Play

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, musisz poprosić o wersję na iOS z Status witryny.

Funkcje statusu

Obecne funkcje są dobre, ale prawdziwa obietnica dotycząca Statusu leży w przyszłości. Jako platforma blockchain typu open source, która może łączyć się z dowolną aplikacją Ethereum, możliwości są nieograniczone.

Poniżej znajdują się już wdrożone funkcje:

Zdecentralizowany rynek powiadomień push

Mają one zarówno zalety, jak i jedną wielką wadę. Korzyści polegają na tym, że użytkownik może zdecydować, które węzły sieciowe zapewniają im usługi, możesz zdecydować, z których dostawców powiadomień push ma korzystać, a także możesz ustawić własne poziomy prywatności oraz włączyć lub wyłączyć dowolną usługę powiadomień push..

Ta elastyczność i prywatność ma jednak swoją cenę. Status oznacza, że ​​płacisz za każdą usługę powiadomień push, w przeciwieństwie do tradycyjnych sieci społecznościowych, gdzie powiadomienia push są „bezpłatne”. Nie są one jednak tak naprawdę bezpłatne, ponieważ płacisz za swoje dane, a reklamodawcy mają możliwość skontaktowania się z Tobą.

Zarządzanie

Tradycyjne sieci społecznościowe dają użytkownikom bardzo niewiele do powiedzenia na temat ewolucji sieci. Dzięki Status Network każdy posiadacz SNT ma bezpośredni wpływ na zmiany w sieci i może również proponować nowe zmiany.

Zawsze, gdy w sieci zostanie podjęta decyzja, każdy posiadacz SNT otrzyma Tokeny Decyzji równe liczbie posiadanych SNT. Te żetony decyzji służą do głosowania i nie ma kosztu SNT za głosowanie.

Kurator społeczności

Umożliwia to posiadaczowi SNT głosowanie za i przeciw treści wyświetlanej w aplikacji Status, podobnie do sposobu, w jaki użytkownicy głosują za i przeciw na Reddit lub Steemit. Siła głosu jest tutaj określana przez liczbę SNT posiadanych przez wyborcę.

Hołd dla rozmowy

Zainteresowane strony mogą ustawić minimalną kwotę SNT, którą użytkownik Statusu musi wpłacić jako hołd dla osoby spoza ich sieci, aby się z nimi skontaktować. Aby wysłać wiadomość do interesariusza, użytkownik musi najpierw zdeponować wymaganą kwotę SNT zadeklarowaną przez odbiorcę „Tribute to Talk”.

Jeśli odbiorca odpowie na wiadomość, odbiorca otrzyma również zdeponowaną kwotę hołd wysłaną przez oryginalnego posłańca.

Dostępne DApps

Staus obsługuje już niektóre z najpopularniejszych pakietów SApps Ethereum, a kolejne są w drodze. Poniżej znajduje się lista obsługiwanych DApps i ich użycie:

uPort – Jest to niezależny system tożsamości, który umożliwia użytkownikom deklarowanie niezależności cyfrowej.

Gnoza – Rynek prognoz, który wykorzystuje mądrość tłumu.

Wymiana Oazy – Zdecentralizowana wymiana zasobów cyfrowych, która umożliwia niemal natychmiastową wymianę między ETH a dowolnym zasobem ERC-20.

Ethlance – Zdecentralizowany rynek pracy dla freelancerów.

Aragon – Twórz zdecentralizowane organizacje lub firmy bez granic.

Etherisc – Platforma ubezpieczeniowa, która umożliwia użytkownikom kupowanie polis w sposób zdecentralizowany i automatyczne otrzymywanie płatności za szkody.

Ujo – Artyści uzyskują kontrolę nad Twoimi zasobami twórczymi i dzielą się nimi ze światem.

Proponowane funkcje

Plik Raport dotyczący statusu proponuje szereg dodatkowych funkcji, które zostaną dodane w przyszłych wdrożeniach. Oto wielka trójka:

Status Teller Network

Zdecentralizowana aplikacja, która będzie funkcjonować w ramach Status, pozwoli zainteresowanym stronom znaleźć kontrahentów do wymiany walut fiducjarnych na waluty cyfrowe. Podobnie jak usługi takie jak LocalBitcoins, pozwoli każdemu posiadaczowi smartfona na łatwą wymianę gotówki na kryptowaluty.

Zdecentralizowany katalog aplikacji

Ponieważ liczba Dappów już szybko rośnie i może eksplodować, gdy główny nurt wprowadzi Ethereum do mas, Status zaplanował utworzenie katalogu zdecentralizowanych aplikacji, które będą nadzorowane przez członków.

Będzie to podobne do sklepu Google Play lub Apple App Store i pozwoli użytkownikom szybko i łatwo znaleźć zdecentralizowane aplikacje, które spełniają ich potrzeby.

Rynek naklejek

Naklejki zostały dobrze udokumentowane w celu zwiększenia akceptacji i interakcji użytkowników, a rynek naklejek statusowych pozwoliłby każdemu projektować i sprzedawać swoje kreacje naklejek na całym świecie. Jest to podobne do rynku naklejek LINE, który generuje ponad 250 milionów dolarów rocznych przychodów.

Status portfela sprzętowego

Status Portfele sprzętowe

Status Portfele sprzętowe

Status wydał hardwallet w listopadzie 2017. Jest wyjątkowy, ponieważ w przeciwieństwie do innych portfeli, które wymagają połączenia przewodowego, Hardwallet Status pozwoli ci przechowywać, wysyłać i odbierać dowolne tokeny ERC-20, a także większość innych kryptowalut, bez przewodowego kontakt, poprzez wbudowany NFC.

Hardwallet jest gotowy na urządzenia mobilne i jest open-source, więc kod można modyfikować w celu spełnienia wszelkich potrzeb. Hardwallet jest obecnie w wersji beta i można poprosić o dostęp do testowania tutaj.

Otwarte zlecenia

Również w listopadzie 2017 roku zespół Status ogłosił Otwórz Bounty program, który jest platformą współpracy open source dla programistów i organizacji.

Program Open Bounty wymienia projekty, do których programiści mogą wnosić wkład i otrzymywać płatności w wybranej przez siebie kryptowalucie ERC-20, unikając opłat nakładanych przez tradycyjną bankowość z walutami fiducjarnymi. Organizacje mogą również tworzyć własne listy zleceń, aby szybko i łatwo znaleźć odpowiedni talent do projektów.

Wydajność ICO i SNT

Status przeprowadził ICO w czerwcu, które miało działać przez kilka tygodni, ale osiągnął swój maksymalny limit w ciągu kilku godzin, zbierając 99 milionów dolarów. SNT były rozprowadzane w stosunku 10 000 SNT na 1 ETH.

Status ma całkowitą podaż 6 804 870 174 żetonów, z których 3,470 483 788 jest obecnie dostępnych.

Początkowo kurs wynosił 0,05 USD, kiedy po raz pierwszy był notowany w lipcu 2017 r., SNT jest obecnie wyceniany na 0,96628 USD w maju 2018 r., Co daje prawie 100% zwrot w mniej niż rok. To była jednak szalona jazda, a token SNT był sprzedawany aż do 0,65 USD w grudniu 2017 r., Zanim spadł przez większą część 2018 r., Ponieważ ogólne rynki kryptowalut doświadczyły bessy..

Wydajność cenowa STN

Wydajność tokena SNT. Źródło: coinmarketcap.com

Najbardziej płynny rynek SNT można znaleźć na IDAX, chociaż SNT można również kupić na giełdzie Binance, Upbit, OKEx, Huobi, Bittrex i wielu innych mniejszych giełdach kryptowalut.

Jako token ERC-20, SNT można przechowywać w dowolnym portfelu kompatybilnym z ERC-20, takim jak MyEtherWallet lub MetaMask. Ponieważ bezpieczeństwo jest kluczem do kryptowalut, możesz rozważyć przechowywanie swoich tokenów w portfelu sprzętowym, takim jak Trezor lub Ledger Nano S.

Wniosek

Chociaż Status jest w swej istocie aplikacją mobilną, funkcjonalność i funkcje, które zapewnia, sprawiają, że jest o wiele więcej niż to, które już jest, a przyszły rozwój nowych funkcji jest prawie nieograniczony dzięki otwartemu oprogramowaniu i możliwości tworzenia przez programistów każdy Dapp, jaki mogą sobie wyobrazić.

Ponadto Status wykorzystuje wszystkie Dapps tworzone dla sieci Ethereum, a to prawdopodobnie będzie ogromne w nadchodzących latach.

Jako przemyślana sieć społecznościowa, która oddaje władzę z powrotem w ręce jednostki, Status może być platformą zmieniającą grę, na którą czekał blockchain, lub może być ogromnym upadkiem, jeśli nie spełni swoich obietnic.

Rozwój na razie wygląda obiecująco, ale nikt nie wie na pewno, co przyniesie przyszłość.

Wyróżniony obraz w serwisie Fotolia i status.im

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me