Przegląd wymiany Poloniex: kompletny przewodnik dla początkujących

Poloniex jest jedną z bardziej znanych giełd i ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych. Działając od 2014 roku, giełda była w stanie przejąć znaczną część rynku i doświadczyła wysokich wolumenów handlu altcoinami.

Jeszcze rok temu inwestorzy zainteresowani dostępem do dużego wyboru altcoinów często korzystali z Poloniex. Giełda specjalizuje się w transakcjach między kryptowalutami a kryptowalutami, w związku z czym ogólnie odpowiada bardziej doświadczonym handlowcom kryptowalut.

W ciągu ostatniego roku pojawienie się giełd takich jak Binance, Kucoin i Huobi spowodowało, że Poloniex stracił część swojego udziału w rynku. Jednak niedawne przejęcie przez Circle może przynieść firmie odbicie w 2018 roku.

Przegląd

Firma Poloniex została założona w 2014 roku przez Tristana D’Agostę i pierwotnie miała siedzibę w Wilmington w stanie Delaware w USA. Do niedawna w Internecie było niewiele informacji dotyczących własności firmy, jednak na stronie internetowej wymieniono obecnie Poloniex, LLC z siedzibą w Bostonie w stanie Massachusetts w USA..

Platforma zyskała popularność, ponieważ udostępniła swoje usługi handlowcom zlokalizowanym w dowolnym miejscu na świecie, a także zapewniała obsługę dużej liczby aktywów cyfrowych i była jednym z czołowych dostawców pod względem różnorodności.

Poloniex była największą na świecie giełdą Ethereum pod względem średniego wolumenu w 2017 roku i często znajdowała się w pierwszej dziesiątce giełd kryptowalut pod względem całkowitego wolumenu. Giełda osiąga obecnie średni dzienny obrót o wartości około 85 milionów dolarów i znajduje się na dwudziestu największych giełdach świata pod względem całkowitego wolumenu.

Chociaż platforma ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, nie ma żadnych ograniczeń geograficznych. Wynika to głównie z czystej konfiguracji kryptowaluty na platformie, w wyniku czego nie było wymagane przestrzeganie lokalnych przepisów bankowych i finansowych, ponieważ nie używa się waluty fiducjarnej.

Dzięki temu może działać z większą swobodą niż giełdy, takie jak Bitfinex, które niedawno zamknęły swoją wymianę dla klientów z USA lub w pełni regulowane giełdy, takie jak Coinbase, Gemini i Kraken.

Czy Poloniex jest bezpieczny?

Jeśli chodzi o wybór giełdy kryptowalut, jedną z najważniejszych kwestii dla użytkownika jest bezpieczeństwo giełdy. Giełdy są głównym celem hakerów i jest to coś, o czym Poloniex dobrze wie.

W 2014 roku giełda Poloniex została zhakowana, w wyniku którego straciła 12,3% wszystkich bitcoinów, które trzymała w swoich portfelach. Według właściciela giełdy w tym czasie w bitcointalk post, hakerowi udało się znaleźć lukę w kodzie.

Oczywiście było to ponad 4 lata temu i od tego czasu giełda nie została poważnie włamana. Co więcej, w przeciwieństwie do innych znanych hacków, Poloniex dał poszkodowanym użytkownikom częściowy zwrot pieniędzy.

Jak więc wyglądają teraz funkcje bezpieczeństwa Poloniex?

Chłodnia & Monitorowanie

Poloniex wykorzystuje najbardziej zaawansowane procedury w chłodniach z izolacją powietrzną dla swoich zasobów Bitcoin. Zasadniczo oznacza to, że Poloniex będzie przechowywać większość swoich monet offline w bezpiecznym środowisku.

Będą również przechowywać ograniczoną liczbę monet online w gorących portfelach przez określony czas. Ograniczy to narażenie ich rezerw monet na potencjalne ataki hakerskie przez bardzo ograniczony czas.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa operacyjnego muszą również zwracać uwagę na podejrzaną aktywność, która może chcieć dostać się do ich systemów. Dlatego będą monitorować całą aktywność giełdy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W momencie, gdy zauważą podejrzaną aktywność, zablokują te adresy IP.

Wreszcie, w przeciwieństwie do banków, Poloniex nie działa w oparciu o model „rezerwy cząstkowej”, który jest stosowany w tradycyjnych bankach. Oznacza to, że Twoje środki są wykorzystywane wyłącznie do ułatwiania handlu, a nie do innych celów związanych z wymianą.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Po stronie użytkownika Poloniex oferuje standardowe funkcje bezpieczeństwa uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jest to dodatkowa warstwa zabezpieczeń, która pomoże chronić Cię przed próbami nieuczciwego uzyskania dostępu do Twojego konta.

Ta opcja nie jest aktywowana domyślnie, więc zaleca się włączenie jej w momencie rozpoczęcia handlu. Może to być jedyna bariera między hakerami a twoimi monetami. W rzeczywistości w zeszłym roku hakerzy byli w stanie uzyskać dostęp do kont użytkowników przez fałszywą aplikację poloniex.

W każdym razie zachęcamy do nie pozostawiania dużych ilości monet na giełdzie. Powinieneś rozważyć własną osobistą chłodnię lub zainwestować w portfel sprzętowy.

Waluty

Szeroka gama altcoinów udostępnionych do handlu okazała się dużą atrakcją dla użytkowników platformy. Obecnie na giełdzie dostępnych jest 99 rynków obejmujących 68 monet, a transakcje są powiązane z czterema podstawowymi walutami Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Tether (USDT) i Monero (XMR).

Waluty dostępne w Poloniex

Pary walutowe Poloniex. Źródło: Poloniex.com

Poloniex działa jako krypto-giełda kryptowalut i zapewnia opcję przechowywania wartości w USDT (Tether), stablecoinie reprezentującym dolara amerykańskiego, przy czym 1 USDT jest równy 1 USD. Jest to przydatne narzędzie, które jest przydatne, ponieważ na giełdzie nie ma obsługi waluty fiducjarnej.

Obsługa klienta

Brak przyzwoitej obsługi klienta był od pewnego czasu poważną wadą dla Poloniex. Użytkownicy giełdy skarżyli się na wyjątkowo długie czasy reakcji podczas zgłaszania problemów zespołowi wsparcia. Zapytania pozostawały bez odpowiedzi przez tygodnie i miesiące, a horrory zaczęły gromadzić się na forach, takich jak Reddit i Bitcointalk.org.

Istnieją również poważne problemy z przetwarzaniem wypłat, których przetwarzanie zajmuje dużo czasu, aw najlepszym przypadku giełda właśnie walczyła z nagłym wzrostem popytu. Jednak inne czołowe giełdy były w stanie obsługiwać swoich klientów na znacznie wyższym poziomie.

Chociaż powolna obsługa klienta jest bez wątpienia problemem dla handlowców, istnieją dodatkowe zasoby, z których możesz skorzystać, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania. Zebrali listę najczęściej zadawanych pytań, o które wcześniej pytali handlowcy.

Centrum wsparcia Poloniex

Centrum wsparcia w Poloniex

Bardziej prawdopodobne, że jeśli masz pytanie, prawdopodobnie znajdziesz rozwiązanie w tym centrum pomocy. Na przykład obejmują wszystko, od używania API Poloniex po opłaty za wymianę, aktywację uwierzytelniania dwuskładnikowego itp.

Jeśli jednak Twój problem ma charakter techniczny lub dotyczy tylko Twojego konta, będziesz musiał radzić sobie z długimi czasami wsparcia. Jednak na horyzoncie pojawia się nadzieja dzięki przejęciu Circle (więcej poniżej).

Opłaty Poloniex

Opłaty Poloniex

Opłaty Poloniex

Poloniex obecnie pobiera opłatę za producenta w wysokości 0,15% i opłatę taker w wysokości 0,25% i utrzymuje aktualne podsumowanie wszystkich opłaty, Poloniex stosuje również tabelę opłat zależną od wielkości sprzedaży. Wszyscy użytkownicy zostali przeniesieni do tego modelu 20 marca 2016 r. I powinni sprawdzić swoje Status poziomu handlowego aby śledzić ich postępy. W przypadku pożyczkodawców naliczana jest opłata w wysokości 15% od zarobionych odsetek.

Każda transakcja ma miejsce między dwiema stronami: producentem, którego zamówienie istnieje w księdze zamówień przed transakcją, oraz odbiorcą, który składa zamówienie zgodne lub przyjmuje zamówienie producenta. Podczas handlu na giełdzie możesz kupić aktywa po najniższej podanej ofercie lub złożyć ofertę po innej pożądanej cenie. Decydując się na natychmiastowe wykonanie transakcji, skutecznie zabrałbyś płynność z rynku. Tutaj stajesz się „biorcą” i płacisz nieco wyższą opłatę.

Model „maker-taker” zachęca do płynności na rynku, nagradzając twórców tej płynności zniżką opłat. Skutkuje to również węższym spreadem rynkowym ze względu na zwiększoną motywację producentów do wzajemnego przelicytowania. Wyższa opłata, którą płaci biorca, jest zwykle równoważona przez lepsze ceny, jakie zapewnia ten węższy spread.

Dla tych handlowców, którzy tworzą rynki z wolumenem przekraczającym 24000 BTC, będziesz handlować bez opłat.

KYC i konta

To jest coś, co stało się ostatnio dość kontrowersyjne dla wielu użytkowników.

Poloniex pozwalał użytkownikom na prowadzenie anonimowego konta, które nie wymagało żadnej formy identyfikacji. To był ich pierwszy poziom konta i wielu traderów opuściło go na tym poziomie. Pierwszy poziom konta miał limit wypłaty 2000 $ dziennie.

Jednak wydaje się, że Poloniex tak zmienili swoją politykę niedawno. Zdecydowali, że nie będą już zezwalać na tego typu konta i chcieli, aby wszyscy ich handlowcy zostali zweryfikowani w ich systemach.

Poloniex Zmiana starszych kont

Poloniex ostrzega nas o „starszych kontach”

Zasadniczo oznaczało to, że wszyscy handlowcy na Poloniex musieliby zweryfikować status konta na poziomie 2, który miał dzienny limit wypłat wynoszący 25 000 USD. Jednak było wielu handlowców, którzy wziął problem ze sposobem, w jaki Poloniex sobie z tym poradził.

Twierdzą, że Poloniex obiecał nie przetrzymywać „funduszy jako zakładników” w przypadku, gdy dotychczasowe konta nie zostały zweryfikowane w wyznaczonym terminie. Teraz ci użytkownicy twierdzą, że Poloniex nie pozwala im na wypłatę środków, chyba że wyślą im wymaganą dokumentację.

Więc co to oznacza dla Ciebie?

To zależy od tego, jak wygodnie będziesz wysyłać Poloniex swoje osobiste dokumenty tożsamości. Staje się to obecnie normą w przypadku giełd, ponieważ organy regulacyjne wymagają, aby giełdy przeprowadzały odpowiednie procedury KYC i przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Zakładając, że Poloniex jest w stanie chronić twoje dane osobowe i zapobiegać wszelkiego rodzaju naruszeniom danych, nie powinieneś się martwić ich wykorzystaniem.

Platforma handlowa Poloniex

Przejdźmy do jednej z najważniejszych cech każdej giełdy. To jest platforma handlowa i dopasowujący silnik.

Po zalogowaniu się do Poloniex będziesz mieć możliwość przejścia do trzech różnych zakładek. Jedna to „Giełda”, druga to platforma „Margin Trading”, a trzecia to platforma pożyczkowa. Patrzymy na platformę wymiany.

Nasze pierwsze wrażenie na temat platformy handlowej Poloniex było takie, że jest nieco przestarzała, ale funkcjonalna. W rzeczywistości jest to ta sama platforma, z której giełda korzysta od kilku lat. To powiedziawszy, jest dość przyjazny dla użytkownika.

Platforma handlowa Poloniex

Platforma handlowa Poloniex

Na przykład masz przed sobą główny wykres. Tuż poniżej znajdują się formularze zamówień, w których można szybko i sprawnie składać szereg różnych zamówień. Po prawej stronie masz możliwość zmiany rynków i aktywów, którymi chcesz handlować.

Niestety, będziesz musiał trochę przewinąć w dół, jeśli chcesz obserwować księgi zamówień, poprzednie zamówienia i głębokość rynku. W związku z tym nie zapewnia to najbardziej wydajnego układu platformy handlowej.

Wykresy

Dla tych handlowców, którzy są analitykami technicznymi i szukają najbardziej zaawansowanych narzędzi handlowych, możesz być nieco rozczarowany. Pakiet wykresów Poloniex jest niezwykle prosty. Masz tylko proste wskaźniki, takie jak średnie kroczące i wstęgi Bollingera.

Nie możesz również wykonać żadnych rysunków wykresów, aby zidentyfikować jakiekolwiek poziomy zniesienia na platformie. Przynajmniej możesz powiększać i pomniejszać oraz dostosowywać horyzont czasowy, aby uzyskać lepszy obraz rynku.

W związku z tym, jeśli tworzenie wykresów jest tak ważną częścią twojego handlu, powinieneś rozważyć zakończenie analizy wykresów za pomocą zewnętrznego oprogramowania lub przenieść się na inną giełdę, taką jak Kraken.

Rodzaje zamówień

Poloniex znajduje się gdzieś pośrodku, jeśli chodzi o funkcjonalność ich zamówienia. Mają standardowe formularze zleceń kupna / sprzedaży, w których można wybrać cenę lub handlować na rynku. Oczywiście wpłynie to na Twoje opłaty zgodnie z „dynamiką twórcy-biorcy”.

Typy zamówień Poloniex

Typy zamówień Poloniex. Źródło: Poloniex.com

Jednak dla tych traderów, którzy chcieliby mieć zabezpieczenie stop lossa, Poloniex również je oferuje. Możesz ustawić poziom Stop Loss, który automatycznie zrealizuje zlecenie, gdy cena spadnie do określonego poziomu.

Możesz również ustawić zlecenie z limitem, które zablokuje zysk, gdy cena osiągnie określony poziom. To pomocne polecenia, które mogą ograniczyć Twoje ryzyko. Zawsze zachęcamy tych traderów, którzy handlują w krótkim horyzoncie czasowym, do korzystania z tych zleceń.

Handel marżą Poloniex

Oferując handel z marżą, Poloniex jest w stanie zdominować większość konkurencji. Użytkownicy platformy mogą korzystać z funkcji peer-to-peer, aby pożyczać środki i rozpocząć handel z depozytem zabezpieczającym.

Pożyczki Poloniex Exchange

Pożyczki Poloniex. Źródło: Poloniex.com

System skutecznie pozwala inwestorom zabezpieczyć fundusze handlowe, a także skorzystać z funkcji pożyczania, aby uzyskać zyski z pożyczania środków innym handlowcom. Ta funkcja jest oferowana tylko przez kilka giełd i nadal stanowi główną zaletę, ponieważ przyciąga dużą liczbę bardziej doświadczonych handlowców.

Handel na marży jest synonimem handlu lewarowanego. Zajmujesz pozycje większe niż początkowa inwestycja.

Poziomy depozytu zabezpieczającego na Poloniex

Stawki dźwigni na Poloniex

Pod względem dźwigni finansowej, z którą możesz handlować, nie są one zbyt wysokie. Na przykład na poniższym obrazku widać, że dźwignia finansowa w handlu marżą Ethereum wynosi tylko 2,5x.

Będziesz także musiał wpłacić początkowy depozyt zabezpieczający w wysokości 40% swojej transakcji. Gdybyśmy mieli porównać to z innymi giełdami i brokerami, IQ Option ma dźwignię CFD 20x, a Bitmex ma dźwignię futures do 100x.

Są to jednak bardzo niestabilne i ryzykowne instrumenty, więc rozsądniejszą decyzją może być rozpoczęcie handlu z depozytem zabezpieczającym tylko przy niższych poziomach dźwigni.

Poloniex API

Dla tych użytkowników, którzy lubią kodować własne boty handlowe, Poloniex oferuje łączność API. Aby móc korzystać z API, musisz uzyskać klucz API. Można to odzyskać, klikając „Klucze API” w ustawieniach.

Aby go najpierw skonfigurować, wyślą Ci wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie wyboru dostępu do klucza API. Gdy to zrobisz, będziesz musiał wygenerować swój klucz API i również go potwierdzić. Następnie zostanie przedstawiony poniżej klucz API:

Poloniex API

Klucz API w Poloniex

Jak zobaczysz, musisz określić, co pozwolisz botowi robić na swoim koncie. Jeśli tylko otrzymujesz ceny, możesz wyłączyć handel. Jeśli handlujesz, ale nie chcesz wypłacać środków, możesz wybrać tylko tę opcję.

Jeśli chodzi o funkcjonalność API, wydaje się, że jest stosunkowo niezawodny i wielu programistów zakodowało w API Poloniex.

Co nam się nie podobało

Było kilka rzeczy, o których naszym zdaniem warto wspomnieć, abyś mógł podjąć najbardziej świadomą decyzję dotyczącą Poloniex.

Po pierwsze, platforma jest dość przestarzała, a zakres bardziej zaawansowanych analiz jest dość ograniczony. Prawdopodobnie może to być jeden z powodów, dla których wolumen na giełdzie spada w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Podczas gdy inne giełdy, takie jak Kraken, podjęły kroki w celu ulepszenia przestarzałych systemów, Poloniex pozostaje taki, jaki jest.

Musimy również zająć się obsługą klienta. To jest coś, co było wielką solą w oku Poloniex w ciągu ostatniego roku. Jest to również coś, co teraz podniosło głowę, aby zablokować użytkownikom, którzy posiadali starsze konta.

Brak opcji finansowania Fiata może być również problemem dla wielu handlowców. Jest to coś, do czego dąży wiele giełd, w tym Binance i inna amerykańska giełda Bittrex.

Nie należy jednak pozwolić, aby te rzekome wady cię zniechęciły. Wynika to z niedawnego zakupu Poloniex przez Circle. Nie ma wątpliwości, że krąg przepływów pieniężnych ma duże plany związane z wymianą. W rzeczywistości było wielu komentatorów, którzy uważali, że jest to jedna z najlepszych opcji.

Przejęcie przez Circle

Circle przejmuje Poloniex

Zdjęcie za pośrednictwem circle.com

Pomimo generowania imponującej ilości obrotów, Poloniex boryka się z rosnącą liczbą problemów. Wystąpił ogólny brak informacji o składzie organizacji, niewiele wiadomo na temat współzałożycieli, najwyższego kierownictwa lub struktury właścicielskiej.

Wydawało się również, że brak fizycznego biura, co doprowadziło do braku zaufania do giełdy, ponieważ firmy takie jak Coinbase, Kraken i Gemini działają z dużo większą przejrzystością i wiarygodnością.

Wydaje się, że opinia publiczna osiągnęła najniższy poziom w historii, a liczba negatywnych recenzji online dotyczących obsługi klienta nadal rosła w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Pojawiły się również pytania o płynność, ponieważ użytkownicy napotykali trudności podczas próby wypłaty środków. Wydłużone czasy wypłat sprawiły, że inwestorzy prawie nie mogli szybko upłynnić środków po dokonaniu transakcji z pieniędzmi często zamrożonymi w oczekiwaniu na zatwierdzenie.

Mogło to okazać się zgubne dla Poloniex, ale nawet przy tych wszystkich istniejących wątpliwościach giełda nadal była w stanie przyciągnąć znaczną ilość aktywności handlowej, a Poloniex otrzymuje około 50 milionów odwiedzin miesięcznie na swojej stronie internetowej. Jednak witryna wyraźnie straciła pozycję na rzecz konkurentów, takich jak Binance, Huobi, OKEx i GDAX.

Niedawne przejęcie przez Circle może sygnalizować zmianę sytuacji, a Circle Internet Financial Ltd. ogłosiło, że nabyło Poloniex za cenę 400 mln USD w ostatnim post na blogu.

Firma wspierana przez Goldman Sachs została założona w 2013 roku i działa jako platforma płatności peer-to-peer, która umożliwia natychmiastowe transakcje za pośrednictwem aplikacji mobilnej Circle Pay. Circle Trade oferuje swoim klientom opcje płynności kryptograficznej, a firma otrzymała około 60 mln USD przychodów z tej usługi w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W swoim blogu współzałożyciele Circle, Jeremy Allaire i Sean Neville, przedstawiają swoje plany dotyczące Poloniex, stwierdzając:

Po pierwsze i natychmiast, możesz oczekiwać, że Circle zajmie się obsługą klienta i skaluje ryzyko, zgodność i operacje techniczne w celu wzmocnienia istniejącego produktu i platformy

Następnie stwierdzili:

W nadchodzących latach spodziewamy się, że platforma Poloniex rozwinie się poza jej obecną inkarnację jako wymiana wyłącznie na aktywa kryptograficzne. Wyobrażamy sobie solidny, wielostronny, rozproszony rynek, na którym można przechowywać tokeny reprezentujące wszystko, co ma wartość: dobra materialne, pozyskiwanie funduszy i kapitał, nieruchomości, kreatywne produkcje, takie jak dzieła sztuki, muzyka i literatura, dzierżawa usług i wynajem na określony czas, kredyt , futures i nie tylko.

Wniosek

Poloniex pozostaje niezwykle znaną giełdą, która jest w stanie wygenerować przyzwoitą ilość obrotów. Jego zalety nadal przyciągają inwestorów do platformy, podczas gdy problemy związane z obsługą klienta i wypłatami sprawiły, że giełda straciła na znaczeniu na rzecz obecnych liderów branży, takich jak Binance i GDAX.

Dalsze postępy w dużej mierze zależą od tego, jak szybko nowe kierownictwo może zmienić sytuację, rozwiązując kluczowe problemy dotyczące przejrzystości i ogólnego poziomu profesjonalizmu występującego na giełdzie.

Poloniex nadal ma wiele do zaoferowania i pozostaje realną opcją dla tych handlowców zainteresowanych szeroką gamą altcoinów i korzystaniem z usług handlu z depozytem zabezpieczającym i usług pożyczkowych dostępnych na platformie.

Dla handlowców kryptowalut dostępna jest teraz szeroka konkurencja, a obecnie działają inne, bardziej niezawodne giełdy, więc może najlepiej przyjrzeć się innym opcjom, jednak dobrym pomysłem jest również obserwowanie Poloniex i ocena, w jaki sposób klient nastroje zmieniają się w nadchodzących miesiącach.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Poloniex i Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me