Przewodnik po pożyczkach kryptograficznych 2020 – porównanie najlepszych pożyczkodawców

>

Zdecentralizowane finansowanie to gorący bilet w 2020 roku. Jak wykorzystać wszystko, co ma do zaoferowania branża DeFi?

Ten przewodnik dotyczący uzyskania pożyczki kryptowalutowej odpowiada na kilka ważnych pytań dotyczących zdecentralizowanych ofert finansowych.

Poniżej dowiesz się, czym jest pożyczka kryptowalutowa, jak ubiegać się o pożyczkę kryptowalutową i jakie są dziś najlepsze platformy pożyczkowe kryptowalut.

Wyjaśnienie pożyczek kryptowalutowych

Od czasu pojawienia się Bitcoina w 2009 roku kryptowaluty były wykorzystywane jako forma zdecentralizowanego finansowania. Każda transakcja Bitcoin jest aktem zdecentralizowanego finansowania, ponieważ sieć Bitcoin jest, cóż, zdecentralizowana.

Zasadniczo zdecentralizowane finanse odnoszą się do usług finansowych typu peer-to-peer, do których wykonania normalnie korzystałbyś z banku lub innej scentralizowanej instytucji finansowej.

Podczas gdy Bitcoin i inne kryptowaluty zrewolucjonizowały pieniądze, platformy pożyczkowe kryptowalut zmieniają sposób, w jaki ludzie pożyczają pieniądze i zarabiają odsetki od swoich aktywów.

CO TO JEST DEFI?

Zdecentralizowane finanse to coś, o czym krypto-insektorzy namiętnie dręczyli przez wiele lat wyjaśniając Koncepcja.

Różnice między tradycyjnymi pożyczkami a pożyczkami kryptowalutowymi

Pożyczka w kryptowalucie jest zbudowana w podobny sposób jak zwykła pożyczka – pożyczkobiorca pożycza, a pożyczkodawca pożycza.

Różnica nr 1 w przypadku standardowej pożyczki, pomiędzy pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą jest bank (lub bank pełni również rolę pożyczkodawcy). Platformy pożyczkowe kryptowalut usunąć stronę trzecią i zapewnić kontrahentom protokół oparty na łańcuchu bloków w celu negocjowania warunków pożyczki i ich realizacji.

Tak więc, tak jak Bitcoin wziął koncepcję pieniędzy i uczynił go peer to peer, platformy pożyczek kryptograficznych podobnie uczyniły pożyczanie usługą peer-based.

Różnica nr 2 jest to, że aby uzyskać pożyczkę kryptograficzną, są brak kontroli zdolności kredytowej wymagany. W rzeczywistości są żadnych kontroli wymagane poza standardową weryfikacją KYC (czasami). Dlaczego?

Ponieważ aby otrzymać pożyczkę kryptograficzną, ty musieć umieścić kryptowalutę jako zabezpieczenie. W tradycyjnej przestrzeni pożyczkowej często można uzyskać ryzykowną pożyczkę niezabezpieczoną – praktyka, która pomogła wywołać wielką recesję w 2008 roku.

W branży pożyczek kryptograficznych musisz nadmiernie zabezpieczyć swoją pożyczkę, aby chronić aktywa pożyczkodawcy i upewnić się, że masz zdolność finansową, aby uzyskać pożyczkę..

Model ten zabezpiecza obie strony, umożliwiając usunięcie zewnętrznych poręczycieli z całej aranżacji.

Kryptowaluta jako zabezpieczenie – OK, fajnie, ale jak wpływa na to zmienność rynku?

Zabezpieczasz swoją pożyczkę aktywami kryptowalutowymi. Pozwala to pozostać na rynku kryptowalut, jednocześnie uderzając w nie w celu uzyskania płynności gotówkowej.

To jest korzystne dla wszystkich, prawda? Ale co się stanie, gdy wartość twoich aktywów kryptowalut jako zabezpieczenia wzrośnie … lub spadnie?

W tym miejscu powinieneś poznać bardzo ważny mechanizm – Współczynnik LTV. LTV oznacza Loan to Value i przedstawia stosunek zdeponowanego zabezpieczenia do kwoty pożyczki.

Większość platform pożyczkowych kryptowalut wymusza 50% współczynnik LTV, co oznacza, że ​​jako minimum musisz zdeponować dwukrotność kwoty pożyczki jako zabezpieczenia.

Jeśli Bitcoin jest wart 10 000 USD i chcesz pożyczyć 20 000 USD w gotówce, musisz zdeponować 4 BTC jako zabezpieczenie. Po spłaceniu pożyczki odzyskasz swoje zabezpieczenie – to proste.

Wracając do punktu zmienności – co się dzieje, gdy wartości BTC rosną lub spadają? Jeśli rośnie, współczynnik LTV staje się coraz korzystniejszy, ponieważ w efekcie wpłacasz więcej zabezpieczenia. Możesz wypłacić dodatkową gotówkę w zamian za wartość dodaną lub uzyskać zysk z bieżącej pożyczki.

Jeśli wartości BTC spadną, Twój współczynnik LTV wzrośnie, co oznacza, że ​​w rzeczywistości masz mniej zabezpieczenia chroniącego Twoją pożyczkę. Jeśli wzrośnie zbyt wysoko i nie zdeponujesz więcej zabezpieczenia w celu obniżenia wskaźnika LTV, Twoje zabezpieczenie zostanie zlikwidowane w wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego w celu ochrony aktywów pożyczkodawcy.

Czy mogę zabezpieczyć pożyczkę środkami fizycznymi??

Może nie chcesz zabezpieczyć swojej pożyczki kryptowalutą, ponieważ:

  1. Krypto jest niestabilne

  2. Nie masz żadnego

  3. Masz inne zabezpieczenie

Niemniej jednak, może nadal podoba Ci się pomysł zdecentralizowanego pożyczania, bez kontroli zdolności kredytowej, natychmiastowej zgody i bezbankowego ekosystemu finansowego.

Nadal istnieje sposób na uzyskanie pożyczki kryptograficznej bez krypto dzięki wyroczniom blockchain, takim jak Chainlink.

Chainlink umożliwia łańcuchom bloków dwustronną konwersację ze źródłami danych spoza łańcucha. Niektóre platformy pożyczkowe kryptowalut mają zintegrowany Chainlink, umożliwiając pożyczkobiorcom zabezpieczenie swoich pożyczek samochodami, nieruchomościami i innymi aktywami poza łańcuchem.

Ile czasu zajmuje uzyskanie zgody na pożyczkę kryptograficzną?

Uzyskanie pożyczki kryptograficznej jest zwykle natychmiastowe. Cały proces obraca się wokół dwóch rzeczy:

  1. Weryfikacja Twojej tożsamości

  2. Depozyt zabezpieczenia

Weryfikacja tożsamości, znana jako KYC, odbywa się w ciągu kilku minut, a zdeponowanie zabezpieczenia zależy od tego, jak szybko Twoje zasoby cyfrowe przechodzą przez łańcuch bloków.

Jeśli jednak używasz naprawdę zdecentralizowana platforma finansowa zero Wymagane kontrole KYC. Oznacza to, że wystarczy zgodzić się na warunki pożyczki z pożyczkodawcą i zdeponować zabezpieczenie, aby rozpocząć.

Co to oznacza dla pożyczkodawców? Czy mogę zarobić odsetki?

Po drugiej stronie obszaru pożyczek kryptowalutowych są pożyczkodawcy. Jesteś pożyczający jeśli nie chcesz pożyczki, ale chcesz zarabiać na swoich kryptowalutach, stablecoinach lub aktywach gotówkowych.

Aby zachęcić pożyczkodawców, zdecentralizowane platformy finansowe oferują wysokodochodowe stopy procentowe wypłacane regularnie (zwykle co tydzień).

Ogólnie rzecz biorąc, depozyty w walucie fiducjarnej i stablecoin zarabiają najwyższe odsetki od 8% do 11% RRSO. Depozyty kryptowalutowe BTC, ETH i innych głównych aktywów cyfrowych zwykle zarabiają od 4% do 6%.

Bez względu na to, jak to pokroisz, kryptowalutowe konta oszczędnościowe są dużo wyższe zyski niż starsze odpowiedniki banków. Typowy "wysoka wydajność" konto oszczędnościowe w branży bankowej będzie netto 1% RRSO – marna kwota w porównaniu do korzystania z konta oszczędnościowego Bitcoin.

Ponadto nie ma wymaganego okresu blokady zdeponowanych aktywów, co oznacza, że ​​możesz je wycofać, nadal spłacając skumulowane odsetki.

Najwyższe stawki znajdziesz na częściowo scentralizowanych platformach pożyczkowych kryptowalut, ale o tym później.

Porównanie platform pożyczek kryptowalutowych

Istnieją dwie grupy zdecentralizowanych platform finansowych, o których powinieneś wiedzieć.

Pierwsza grupa jest naprawdę zdecentralizowana, co oznacza, że ​​cała platforma działa w oparciu o blockchain i inteligentne kontrakty.

Druga grupa to pół-scentralizowane co oznacza, że ​​nadal używają infrastruktury blockchain na pewnym poziomie, a może nawet inteligentnych kontraktów, ale generują zyski, mają prezesów i działają jak zwykłe firmy.

Zdecentralizowane platformy pożyczkowe

Złożony – Własny opis związku jest następujący:

algorytmiczny, autonomiczny protokół stóp procentowych zbudowany … w celu odblokowania uniwersum otwartych aplikacji finansowych

Jeśli wydaje się to trochę skomplikowane, prosta wersja jest taka, że ​​Compound jest rynkiem pieniężnym umożliwiającym zdeponowanie oprocentowanej kryptowaluty wygenerowanej przez pożyczkobiorców.

Uzyskaj dostęp do funkcji Compound za pomocą aplikacji natywnej lub innych aplikacji, które integrują protokół Compound, takich jak Dharma.

Aave – Podobnie jak Compound, Aave to kolejny rynek pieniężny DeFi o otwartym kodzie źródłowym, który umożliwia generowanie odsetek od aktywów kryptograficznych lub pożyczanie ich. Z prawie 500 milionami dolarów w aktywach zamkniętych na istniejących rynkach pieniężnych Aave, można śmiało powiedzieć, że protokół przyjął się wśród użytkowników.

dYdX – Wspierany przez Polychain Capital i Andreessena Horowitza, dwóch najbardziej wpływowych funduszy VC kryptowalut, dYdX to zdecentralizowana giełda do lewarowanego handlu, pożyczania i pożyczania aktywów kryptograficznych.

Scentralizowane platformy pożyczkowe

YouHodler – Otrzymuj natychmiastowe pożyczki gotówkowe przy użyciu kryptowaluty jako zabezpieczenia. YouHodler akceptuje 20 najlepszych monet, przy minimalnych kwotach pożyczki wynoszących zaledwie 100 USD i współczynniku pożyczki do wartości (LTV) na poziomie nawet 90%. YouHodler używa Ledger Vault jako dozorcy, który ma 150 milionów dolarów na ubezpieczenie od przestępstw.

Nebeus – Europejska platforma blockchain pomagająca klientom wykorzystywać ich kryptowaluty w codziennym życiu. Założony w 2014 roku Nebeus oferuje szereg szybkich i bezpiecznych usług opartych na kryptografii, takich jak pożyczki zabezpieczone kryptowalutą, kryptowalutowe konta oszczędnościowe oraz szybkie przelewy na karty Visa i Master w ponad 150 krajach na całym świecie z Nebeus cyfrowy portfel kryptowalut.

Platformy pożyczkowe kryptowalut

Celsius Network – Celsius pozyskał ponad 1 miliard dolarów pożyczek, co czyni go najbardziej popularną obecnie platformą pożyczkową kryptowalut. Celsius jest dostępny za pośrednictwem aplikacji Celsius i sprawia, że ​​pożyczanie lub generowanie odsetek jest proste i bezbolesne.

Jeśli zastanawiasz się nad polisami ubezpieczeniowymi, to znalazłeś się w spornym punkcie dla Celsjusza. Chociaż Celsius oficjalnie nie ubezpiecza twojego portfela, używa BitGo jako depozytariusza. Z kolei BitGo ma polisę ubezpieczeniową od kradzieży o wartości 100 milionów dolarów w Lloyd’s of London.

BlockFi – Podobnie jak Celsius, ale oferując mniej kryptowalut, które można zdeponować, BlockFi jest silnym w branży, przynoszącym pożyczkodawcom solidną RRSO. Jeśli masz kryptowaluty, które nie są nazwane Bitcoin, Ethereum i Litecoin, BlockFi może nie być odpowiednią platformą dla Ciebie.

Długowieczność BlockFi w obszarze pożyczek kryptograficznych oznacza, że ​​zespół platformy jest głęboko doświadczony, być może bardziej niż jakikolwiek inny, i oferuje solidne wrażenia użytkownika, które zostały wygładzone metodą prób i błędów.

Nexo – Nexo szczyci się oferowaniem pożyczkobiorcom i pożyczkodawcom szerokiej gamy akceptowanych kryptowalut. Jako pożyczkobiorca możesz zdeponować szeroką gamę aktywów cyfrowych, których suma odpowiada żądanej kwocie zabezpieczenia. Ta opcja sprawia, że ​​Nexo naprawdę wyróżnia się zarówno na tle BlockFi, jak i Celsjusza. Jego stawki RRSO są jednak identyczne z pozostałymi dwoma.

Czy powinieneś dostać pożyczkę kryptograficzną?

To, czy powinieneś otrzymać pożyczkę w kryptowalutach, czy nie, zależy wyłącznie od Ciebie.

Jednak każdy, kto chce pożyczyć pieniądze, zarabiać odsetki na przechowywanych aktywach kryptograficznych lub po prostu uciec od bankierów, ma wiele zalet.

Zdecentralizowana branża finansowa jest wciąż młoda, więc obserwuj tę przestrzeń, ponieważ oferty stają się solidniejsze, bardziej powszechne i dostępne dla wszystkich.

Możesz również znaleźć 4 świetne powody, aby umieścić bitcoiny jako zabezpieczenie zamiast go sprzedawać, dostarczone przez ekspertów CryptoManiaks

CO TO JEST ETH?

Ethereum można podsumować jako skalowalną platformę blockchain z inteligentne kontrakty.

Powiązane artykuły

Proste strategie handlowe z arbitrażem kryptowalut

Ile potrzeba, aby pompować Bitcoin o 1%

Jak inwestować w Altcoins

Rebalancing portfela dla kryptowalut

Kompletny przewodnik po botach do handlu kryptowalutami

Nasza platforma handlu społecznościowego

Krewetki to społeczna platforma handlowa dla kryptowalut. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalnych, jak i początkujących handlowców, aby dowiedzieć się o rozwijającej się branży kryptograficznej. W Shrimpy użytkownicy mogą kopiować portfele i strategie handlowe innych handlowców.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w Telegram & Niezgoda.

Dzięki, że wpadłeś!

Zespół Shrimpy

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me