Przyjęcie kryptowaluty na rynkach wschodzących – co należy zrobić

Wszyscy mówią o adopcji kryptowaluty i tym, jak może ona zakłócić cały system finansowy.

Ta rozmowa zyskuje na popularności, gdy każda dodatkowa waluta fiducjarna doświadcza rosnącej inflacji. W krajach takich jak Wenezuela wydaje się, że fiat przekroczył punkt, z którego nie ma powrotu, a kiedy upadek krajowego systemu monetarnego jest kwestią „czy”, a nie „kiedy”.

Jednak kryzys walutowy to szansa dla kryptowaluty na zwiększenie wskaźników adopcji i zapewnienie ludziom alternatywnego systemu.

Najważniejsze pytanie brzmi: „Jaki jest najlepszy sposób na zasianie zalążków adopcji kryptowalut?”

Sprawa przyjęcia kryptowalut

Kryptowaluta w swojej najczystszej formie ma działać jak cyfrowa gotówka. Zostało to nakreślone w białej księdze Bitcoin ponad dziesięć lat temu. Krótko mówiąc, oznacza to, że kryptowaluta ma działać jako środek wymiany.

Krzywa dzwonowa przyjęcia technologii

Krzywa przyjęcia technologii

Więc dlaczego kryptowaluta może być lepsza niż waluta fiducjarna?

 • Dostępny: 28% światowej populacji (2,2 miliarda ludzi) nie korzysta z usług bankowych i jest wykluczone z obecnej infrastruktury finansowej. W przeciwieństwie do rachunków bankowych, kryptowaluta nie wymaga wypełnienia formularza wniosku, aby umożliwić transakcję lub przechowywać wartość. Zamiast tego każdy, kto ma połączenie z Internetem, może używać kryptowalut i przenosić wartość w dowolnym miejscu na świecie
 • Masz wszystko pod kontrolą: W tradycyjnym systemie finansowym powierzasz swoje środki stronie trzeciej, takiej jak bank. Jeśli bank, w którym trzymasz swoje pieniądze, zbankrutuje, a rząd nie może / nie może wykupić posiadaczy kont, stracisz środki na koncie. Dzięki kryptowalutom jesteś prawdziwym właścicielem swoich funduszy i nie jesteś zależny od osób trzecich.
 • Szybkie rozliczenie transakcji: Czy kiedykolwiek wysyłałeś pieniądze za granicę i zauważyłeś, że transakcja trwa kilka dni? Cóż, to nie tylko irytujące, dla firm taka niska prędkość może kosztować czas i pieniądze. Dzięki kryptowalutom transakcje można rozliczyć w ciągu kilku minut.
 • Bezpieczne: Księgi są przechowywane w łańcuchach bloków. Wykazano, że ta metoda prowadzenia dokumentacji jest wyjątkowo bezpieczna. Na przykład księga Bitcoin zabezpiecza wartość około 200 miliardów dolarów i nie została naruszona w żadnym momencie w ciągu dziesięciu lat istnienia.
 • Ochrona przed oszustwami: Transakcje kryptowalutowe są przechowywane w księdze publicznej. Oznacza to, że żadna scentralizowana strona, taka jak bank lub rząd, nie ma żadnej kontroli i że nikczemni aktorzy nie mogą oszukańczo edytować księgi dla własnych korzyści.
 • Bezpieczne: Księgi są przechowywane w łańcuchach bloków. Wykazano, że ta metoda prowadzenia dokumentacji jest wyjątkowo bezpieczna. Na przykład księga Bitcoin zabezpiecza wartość około 200 miliardów dolarów i nie została naruszona w żadnym momencie w ciągu dziesięciu lat istnienia.
 • Odporny na inflację: Większość krypt ma ograniczone zasoby. W przeciwieństwie do waluty fiducjarnej, kryptowaluta nie pozwala na niekończące się drukowanie pieniędzy. Teoretycznie powinno to chronić siłę nabywczą ludzi, ponieważ coraz więcej osób korzysta z kryptowalut.

Aktualne poziomy przyjęcia kryptowalut

A więc, gdzie teraz jesteśmy, jeśli chodzi o adopcję kryptowalut? Prawda jest taka, że ​​obecnie mamy wyjątkowo niskie poziomy globalnych wskaźników adopcji kryptowalut.

Bitcoin jest niewątpliwie najpopularniejszą kryptowalutą na świecie, a dane pokazują, że jest tylko 22,9 mln portfeli Bitcoin istniejący. Biorąc pod uwagę, że na naszej planecie jest 7,7 miliarda ludzi, oznacza to, że na każde 336 osób przypada jeden adres portfela Bitcoin.

Stawki przyjęcia kryptowalut

Wskaźniki Crypto Adoption w krajach. Źródło: Stata

To wyjątkowo niski współczynnik rozpowszechnienia na świecie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę:

 • Znaczna liczba właścicieli Bitcoinów posiada więcej niż jeden portfel Bitcoin.
 • 15,5 miliona istniejącego portfela Bitcoin zawiera mniej niż 1 USD wartości Bitcoin.
 • Tylko 2,5 miliona portfeli zawiera bitcoiny o wartości ponad 100 USD.

Tak, wiele osób mogło słyszeć o kryptowalutach w głównych wiadomościach. Jednak liczby nie kłamią. Prawda jest taka, że ​​tylko niewielki ułamek światowej populacji jest obecnie w kryptowalutach. Jeśli posiadasz Bitcoin o wartości 100 USD, możesz już zaliczać się do 2,5 miliona najbogatszych posiadaczy portfeli Bitcoin.

Prawdą jest, że istnieje ponad 2000 innych kryptowalut, a Bitcoin nie jest bynajmniej jedyny. Chodzi jednak o to, że poziom adopcji kryptowalut może być niższy niż myślisz.

Gdzie jest najbardziej prawdopodobne masowe przyjęcie kryptowalut?

Zdecydowana większość projektów kryptowalut wydaje się przyjmować podejście „Jeśli to zbudujemy, ludzie przyjdą”. Jasne, może to być rozsądna strategia. Jednak czy jest to najlepsza strategia i czy moglibyśmy zrobić więcej, aby pomóc edukować ludzi w zakresie korzyści płynących z kryptowaluty?

Niewygodna prawda jest taka, że ​​większość rynku kryptowalut składa się z uczestników mieszkających w krajach rozwiniętych. Przeważnie USD, EUR i GBP działają dobrze jako środki wymiany.

Prawdą jest, że niektórzy są ideologicznie przeciwni tym walutom emitowanym przez rząd. Chodzi jednak o to, że nie ma pilnej potrzeby, aby większość populacji szukała alternatywnego systemu pieniężnego. Zamiast tego kryptowaluty są wykorzystywane głównie jako metoda spekulacji.

Inaczej wygląda sytuacja w społecznościach zlokalizowanych w miejscach takich jak Wenezuela, Argentyna i Afryka Wschodnia. Tutaj istnieje znaczna liczba społeczności, na które mają wpływ następujące problemy:

 • Słaba infrastruktura płatnicza
 • Wysoki odsetek populacji nie jest objęty bankiem
 • Wysoki poziom inflacji

To właśnie tego typu społeczności mogą mieć najbardziej praktyczne zastosowanie kryptowalut. Naszym zdaniem są to typy lokalizacji, które są najbardziej skłonne do masowego przyjęcia kryptowaluty w najbliższej przyszłości.

Czy osoby mające problemy z bankowością lub walutą przyjmują Crypto

Wenezuela jest prawdopodobnie najwyraźniejszym przykładem społeczeństwa borykającego się zarówno z problemami bankowymi, jak i walutowymi.

 • Kontrola kapitału: Rząd nałożył ograniczenia na wypłaty z bankomatów, ograniczając obywateli do wypłat gotówki o wartości 1 dolara dziennie.
 • Bez banku: Według Bank Światowy, z 31,6 mln ludzi żyjących w Wenezueli 9,5 mln nie ma dostępu do konta bankowego. To 30% całej populacji.
 • Hiperinflacja: MFW ostrzegł, że inflacja w Wenezueli może osiągnąć milion procent w 2018 roku.

Wenezuela Hyperinflacja Crypto

8 Tomotoes czy zwitki gotówki ?. Zdjęcie: Carlos Garcia Rawlins / Reuters

Wenezuela to skrajny przypadek. Zapewnia jednak interesujący przegląd tego, czy tego typu warunki ekonomiczne zachęcają do przyjęcia kryptowalut.

Więc co mówią nam statystyki?

Cóż, wyjątkowo trudno jest uzyskać dane o wolumenie handlu kryptowalutami według kraju. Powodem jest to, że większość transakcji odbywa się na:

 • Giełdy kryptowalut: Kto nie publikuje statystyk według kraju.
 • Handel pozagiełdowy: Spekulowano, że więcej kryptowalut odbywa się na rynku OTC niż na giełdach kryptowalut. Ponieważ transakcje odbywają się poza giełdą, nie ma prawdziwego zapisu wolumenu transakcji dla tego typu transakcji.

Jednak usługa handlu kryptowalutami peer to peer, LocalBitcoins, publikuje dane handlowe według krajów. Przy hiperinflowanej walucie Wenezueli próba oceny wolumenu handlu Bitcoinami w porównaniu z Bolivarem jest bezsensownym zadaniem.

Lokalny wolumen bitcoinów Wenezueli w Bolivar

Lokalny wolumen obrotu Bitcoinami w Bolivar Image via coin.dance

Kiedy spojrzymy na wolumen handlu bitcoinami w Wenezueli, staje się jasne, że z pewnością nastąpił wzrost popytu.

Lokalny wolumen bitcoinów w Wenezueli w Bitcoin

Lokalny wolumen handlu Bitcoinami BTC w Wenezueli. Zdjęcie za pośrednictwem coin.dance

Z wykresu widać, że miesięczny wolumen obrotu Bitcoinami podwoił się z około 2000 Bitcoinów w czerwcu 2018 r. Do 4000 BTC miesięcznie w listopadzie. To może nie brzmieć zbyt wiele.

Musimy jednak mieć świadomość, że LocalBitcoins (na których opierają się te dane) prawdopodobnie stanowią tylko ułamek prawdziwego handlu kryptowalutami, który ma miejsce w tym kraju. Ponadto uciążliwa kontrola kapitału i dewaluacja Bolivara oznaczają, że lokalni mieszkańcy mają trudniej kupić Bitcoin (lub jakąkolwiek inną kryptowalutę w tym zakresie) w pierwszej kolejności..

W przypadku Wenezueli dane wydają się potwierdzać tezę, że pogarszające się warunki gospodarcze skutkowały zwiększonym zainteresowaniem i przyjęciem kryptowalut.

Aktualne starania o przyjęcie na rynki wschodzące

Wielu z was prawdopodobnie słyszało o tym, jak to zrobić Dash Core Group pracownicy rozdają kryptowalutę w Wenezueli i jak ambasadorowie Dasha skutecznie przekonali biznesmenów do zaakceptowania krypto.

Z pewnością istnieje wiele różnych kryptowalut, które obecnie koncentrują się na wysiłkach związanych z adopcją na rynkach wschodzących. Istnieją jednak pytania dotyczące taktyki Dash Core Group i zrównoważonego rozwoju.

To jeszcze lepszy sposób na zasianie zalążków adopcji kryptowalut w tego typu społecznościach?

Czym jest Nimiq?

Większość ludzi prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszała o Nimiq (NIM). Aby zrozumieć, w jaki sposób Nimiq może wnieść duży wkład w ogólne wysiłki związane z wdrażaniem kryptowalut, musisz zrozumieć, o co chodzi w tym projekcie.

Kryptowaluta Nimiq

Nimiq to oparty na przeglądarce Blockchain zaprojektowany z myślą o prostocie. Powodem istnienia firmy Nimiq jest dostarczenie korzyści technologii blockchain głównym odbiorcom.

Aby osiągnąć ten cel, Nimiq został zbudowany od podstaw, aby rozwiązać i przełamać bariery wejścia, które powstrzymują powszechne wdrażanie technologii blockchain. Nimiq jest objęty silnym nastawieniem filantropijnym, dlatego zawsze pozostanie open source i oparty na społeczności.

Podstawowe funkcje Nimiq to:

 • Minimalistyczne UI, optymalny UX
 • W razie potrzeby wyjaśnienia i wskazówki dla użytkownika
 • Procedury wprowadzania nowych użytkowników i nowych użytkowników kryptowalut
 • Instalacja jest bezpłatna w Twojej przeglądarce
 • Dostępne będą również natywne aplikacje mobilne
 • Design i język, który przemawia również do osób nietechnicznych
 • Moderatorzy lokalnej społeczności mówiący w Twoim języku
 • Oferowanie interfejsów użytkownika w wielu językach
 • Celując specjalnie dla rynków z problematycznymi systemami fiat

Nimiq jest prostym rozwiązaniem Crypto. Nimiq dąży do tego, aby być najbardziej wydajnym i najłatwiejszym w użyciu zdecentralizowanym protokołem płatności & ekosystem.

Projekt stara się połączyć najnowocześniejsze badania nad blockchainem i technologię internetową. Nimiq jest oparty na przeglądarce, co oznacza, że ​​nie jest wymagana instalacja aplikacji.

Jak Nimiq mógł przyczynić się do przyjęcia kryptowalut?

Istnieje wiele projektów, które próbują pomóc w próbach adopcji w społecznościach borykających się z problemami bankowymi lub walutowymi. Wydaje się jednak, że ogólna strategia polega na dystrybucji kryptowalut na dotkniętym obszarze.

Przyjęcie kryptowalut w Afryce

Przyjęcie afrykańskich bitcoinów. Wizerunek Źródło

Nimiq niedawno ogłosił, że rozważa rozszerzenie ambitna adopcja kryptowalut wniosek wykraczający poza zwykłe przyjęcie. W planie proponuje się przeprowadzenie studium przypadku w miejscu, w którym występują wyzwania zarówno walutowe, jak i bankowe. Zaproponowano, że faza rozmieszczania powinna składać się z trzech części:

 • Lokalna wymiana: Aby zamienić lokalną walutę na kryptowalutę iz kryptowaluty na lokalną walutę.
 • Zrzut w prawdziwym świecie: Gdzie krypto jest dystrybuowane do lokalnej ludności jako prezent. Podobnie jak w przypadku innych inicjatyw kryptowalutowych, takich jak Dash, ma to zachęcić do swobodnego przedsiębiorczości w społeczności i działać jako lokalny pakiet stymulacyjny.
 • Inkubator: Koncentruje się na promowaniu lokalnego wzrostu gospodarczego, wspierając miejscowych zasobami i wspierając tworzenie firm internetowych, aby uczestniczyć w globalnej gospodarce cyfrowej.

Poza inkubatorem nie wydaje się to być szczególnie nowym pomysłem. Jednak tam, gdzie plan sponsorowany przez Nimiq różni się od innych, proponuje się:

 • Otwarte źródło: Kompleksowy plan obejmuje również pozwolenie społeczności kryptowalut na dalsze udoskonalanie i ulepszanie go.
 • Metody naukowe: Zaproponowano, aby naukowcy zajmujący się ekonomią i technologią odegrali kluczową rolę w dostarczaniu dodatkowych informacji zwrotnych w celu udoskonalenia planu, a Nimiq powinien otworzyć studium przypadku na badania naukowe. Plan wskazuje również, że ważne jest, aby skonsultować się z naukowcami w dziedzinie badań antropologicznych nad alternatywnymi walutami fizycznymi, aby pomóc w dalszym ulepszaniu studium przypadku.
 • Wartość akademicka: Powodem, dla którego większość badań akademickich koncentrowała się na technicznych aspektach blockchain, jest brak prawdziwego życia, studiów przypadków adopcji kryptowalut. Jeśli plan pójdzie do przodu, Nimiq nie tylko zaoferuje pracownikom akademickim możliwość przeanalizowania rzeczywistego studium przypadku adopcji kryptowalut, ale także aktywnie zachęci ich do ukształtowania studium przypadku w celu spełnienia ich wymagań badawczych.
 • Promowanie wzrostu gospodarczego w studium przypadku: We wniosku uwzględniono również rozwój społeczny w obszarze studiów przypadku. W planie proponuje się utworzenie inkubatora, zapewniającego dostęp do sprzętu komputerowego i uczącego mieszkańców, jak budować biznes online. Zaproponowano również, aby inkubatory otrzymywały roczne wynagrodzenie, aby mogły skupić wszystkie swoje wysiłki na budowaniu swoich biznesów. Interesującą rzeczą w tej koncepcji jest to, że jeśli się powiedzie, wniesie nowe pieniądze do lokalnej gospodarki i pobudzi lokalny wzrost gospodarczy.
 • Współpraca z organizacjami charytatywnymi i przedsiębiorcami: Zaproponowano również, że lokalne organizacje charytatywne mogą pomóc we wdrożeniu studium przypadku i zapewnić kluczowy wgląd w optymalizację planu. To wydaje się mieć sens. Jeśli chodzi o kontakty ze społecznością przedsiębiorców, plan sugeruje, że grupa ta będzie miała pomóc w prowadzeniu inkubatora poprzez prowadzenie seminariów online. Trochę jak interaktywny Ted-Talk.

Jaki plan został zaproponowany?

Nimiq stwierdził, że wniosek jest obecnie podlega ocenie i że jest to żywy dokument, co oznacza, że ​​jest otwarty na dalszy wkład społeczności kryptowalutowej, organizacji charytatywnych, przedsiębiorców i naukowców.

Propozycja przyjęcia kryptowalut

Rzeczywiście, zespół Nimiq sam zgłasza, że ​​„ocenia pomysły i wszelkie decyzje, czy kontynuować, nawet w pierwszej fazie, zostaną podjęte dopiero po otrzymaniu opinii społeczności”. Pokrótce podzieliliśmy dla Ciebie etapy:

1. Dodatkowa faza badań: określenie lokalizacji studium przypadku, organizacje charytatywne & pomoc akademicka.

 • Cel: Aby zlokalizować obszary studium przypadku z największym prawdopodobieństwem przyjęcia kryptowaluty i ocenić dostępność lokalnej organizacji charytatywnej, pomoc we wdrożeniu studium przypadku.
 • Metoda: Wykorzystanie badań jakościowych i ilościowych. Może to obejmować współpracę z naukowcami specjalizującymi się w pieniądzach, wymianie, wartości, kreatywności i ruchach społecznych.

2. Kontakt z organizacjami charytatywnymi, naukowcami, strażnikami & Przedsiębiorcy

 • Cel: Tworzenie partnerstw pomagających we wdrażaniu studiów przypadku i dalszego zwiększania wartości akademickiej inicjatywy.
 • Metoda: Sięgać dalej niż ktoś coś.

Ta faza obejmuje tworzenie partnerstw z:

 • Pracownicy naukowi: Dalsza optymalizacja planu i upewnienie się, że studium przypadku dostarcza jak największej wartości akademickiej.
 • Strażnicy: To ludzie, którzy byliby odpowiedzialni za codzienną obsługę studium przypadku.
 • Lokalne organizacje charytatywne: Aby potwierdzić poprzednie badania, dostarcz dodatkowe informacje i współpracuj przy wdrożeniu w ramach studium przypadku.
 • Przedsiębiorcy: Wspieranie lokalnego inkubatora i podnoszenie kwalifikacji mieszkańców w umiejętności niezbędne do budowania konkurencyjnych firm.

3. Wdrożenie studium przypadku

 • Cel: Opracuj studium przypadku w docelowym obszarze.
 • Metoda: Przeprowadź proponowane działania wdrożeniowe.

Działania nakreślone w planie obejmują:

 • Edukacyjny film wprowadzający: Stworzenie filmu, aby uczyć miejscowych o kryptowalutach na dużą skalę. Co ciekawe, w planie proponuje się stworzenie kolejnego filmu skierowanego do lokalnych przedsiębiorców i wyjaśniającego korzyści płynące z akceptacji kryptowaluty jako metody płatności.
 • Utworzenie lokalnej giełdy: Proponowany plan zawiera wiele szczegółów, a szczególną uwagę poświęcono zarówno bezpieczeństwu, jak i ochronie.
 • Wdrażanie lokalnej ludności: Podkreślono, że miejscowym należy pokazać wideo wprowadzające i wziąć udział w Q&Sesje przed podaniem ich kryptowalut.
 • Utworzenie inkubatora: Przedstawiono fenomenalny poziom szczegółów dotyczących tego, jak to będzie działać, procesu selekcji i zasad inkubatora. Wniosek jest publicznie dostępny dla tych z Państwa, którzy są zainteresowani szczegółami mechanizmów motywacyjnych.

Korzyści z Nimiq

Wygląda na to, że Nimiq zamierza kierować reklamy do społeczności, w których ich kryptowaluta ma największą przewagę. Strategia wykorzystuje mocne strony NIM i daje studium przypadku największą szansę na sukces (jeśli się rozwinie).

Oznacza to, że społeczność docelowa powinna zobaczyć wartość w następujących aspektach:

 • Szybki & Łatwe transakcje: Skupienie się Nimiq na prostocie powinno pomóc w przyjęciu go w szerszym zakresie społeczności niż w przypadku bardziej złożonych kryptowalut.
 • Niskie opłaty transakcyjne: Obecnie koszty transakcji są mniejsze niż jeden cent.
 • Oparte na przeglądarce: Interesującą rzeczą w NIM jest to, że do jego używania nie są potrzebne żadne pliki do pobrania. W rzeczywistości to ogromna transakcja w obszarach, w których występuje słaba łączność i niewielka liczba posiadaczy laptopów / komputerów stacjonarnych. Nimiq pomaga obniżyć ból wokół tej bariery w adopcji i to rzeczywiście może być największą siłą kryptowalut.

Ostatnie słowo

Debata na temat adopcji kryptowalut ma się tylko zintensyfikować, ponieważ więcej walut fiducjarnych doświadcza gwałtownej inflacji, a przestrzeń kryptograficzna dojrzewa. W końcu, jeśli kryptowaluty naprawdę są przyszłością, to w pewnym momencie musi nastąpić ich adopcja.

Bez tego kryptosceptycy w mediach głównego nurtu zawsze będą wskazywać niepowodzenia adopcji jako dowód, że eksperyment kryptograficzny nie powiódł się.

Nimiq mógł sponsorować jeden z najbardziej wszechstronnych i ukierunkowanych planów przyjęcia kryptowaluty. Jeśli zdecydują się pójść naprzód i mogą zaangażować społeczności kryptograficzne, akademickie, charytatywne i przedsiębiorcze, uważamy, że główny nurt zacznie widzieć, dlaczego kryptowaluty powinny być traktowane poważnie.

Pomysł firmy Nimiq dotyczący otwartego pozyskiwania plików propozycja adopcji a umożliwienie każdemu wniesienia wkładu może odegrać ogromną rolę w przyszłych wysiłkach na rzecz adopcji kryptowalut, umożliwiając innym w przyszłości rozwijanie tych badań. W końcu to, czego nam brakuje w adopcji kryptowalut, to mapa. Jeśli plan pójdzie naprzód, wydaje się prawdopodobne, że Nimiq odegra kluczową rolę w tworzeniu tego początkowego planu.

Nawet jeśli zespół Nimiq zawiedzie w swoich wysiłkach adopcyjnych, te podstawy można z pewnością zbudować, aby pomóc innym projektom w przyszłych wysiłkach na rzecz adopcji. Dlatego Nimiq ma potencjał, aby wnieść duży wkład w adopcję kryptowalut i dlatego warto wspierać inicjatywę.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Ujawnienie: Autor posiada w swoim portfolio część NIM i otrzymuje wynagrodzenie w ramach długoterminowego niezależnego doradztwa od Nimiq. Tego artykułu nie należy interpretować jako porady inwestycyjnej. Zawsze rób własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me