Quant Network Review: Interoperacyjny system operacyjny Blockchain

Uwaga spoiler: nie ma jednego łańcucha bloków, który będzie rządził nimi wszystkimi. Różne przypadki użycia wymagają różnych łańcuchów bloków. Oznacza to, że interoperacyjność między tymi łańcuchami bloków będzie miała kluczowe znaczenie w miarę upływu czasu. Podczas gdy wiele projektów kryptowalut, w tym Band Protocol i NEAR Protocol, już zajmuje się problemem interoperacyjności, Quant Network robi to w zupełnie inny sposób.

W przeciwieństwie do innych projektów kryptowalut, Quant Network nie chce komplikować sprawy, tworząc własny interoperacyjny łańcuch bloków, który łączy się z innymi. Tworzą interoperacyjny system operacyjny blockchain, który będzie znajdował się na szczycie innych łańcuchów bloków. Zapewni to zarówno osobom fizycznym, jak i instytucjom intuicyjną platformę, której potrzebują, aby wykorzystać potencjał technologii blockchain.

Krótka historia Quant Network

Quant Network zaczyna się od nazwiska człowieka Gilbert Verdian. Podobnie jak inni molochowie, którzy zbudowali obiecujące projekty kryptowalut, Gilbert nie jest zwykłym człowiekiem. Jego doświadczenie i powiązania, które zbudował z instytucjami zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, są prawdopodobnie nieporównywalne z nikim innym w przestrzeni kryptowalut.

Gilbert Verdian

Gilbert Verdian, dyrektor generalny Quant Network. Obraz przez medium

Gilbert pierwszy usłyszał o Bitcoinie w 2009 roku, a podczas swojej imponującej kariery religijnie naciskał na swoich pracodawców, aby przyjęli technologie blockchain. Nie robił tego także jako zwykły pracownik. Gilbert zajmował prestiżowe stanowiska w firmach takich jak Ernst & Young, HSBC, BP ​​Oil i Price Waterhouse Coopers.

Standard ISO Blockchain

Jeśli to nie było wystarczająco imponujące, jego doświadczenie w sektorze publicznym obejmuje współpracę z Her Majesty’s Treasury, Ministerstwem Sprawiedliwości Wielkiej Brytanii, Bankiem Anglii, a nawet Rezerwą Federalną. W 2015 roku Gilbert pomógł założyć Blockchain ISO Standard TC307 który jest obecnie używany przez prawie 60 krajów na całym świecie do kierowania ich rozwojem blockchain.

Raport dotyczący sieci Quant

Opracowanie Quant Network, opublikowane w styczniu 2018 r.

Mniej więcej w tym czasie Gilbert zaczął kłaść podwaliny pod to, co ostatecznie stało się siecią Quant Network. W grudniu 2017 roku Quant Network został oficjalnie ogłoszony. Jego misją było (i nadal jest) rozwiązanie wszystkich problemów związanych z blockchainem, które Gilbert widział na własne oczy podczas swojego pobytu w tych prestiżowych instytucjach. Wszystkie te problemy były zasadniczo powiązane z interoperacyjnością, którą Quant Network ma nadzieję rozwiązać.

Co to jest Quant Network?

Quant Network jest firmą zajmującą się technologią blockchain, która chce osiągnąć uniwersalną interoperacyjność między blockchainami, używając jej Overledger OS system operacyjny blockchain. W przeciwieństwie do innych projektów kryptowalut, Quant Network nie jest oprogramowaniem typu open source, a większość technologii wykorzystywanych w jej produktach jest opatentowana, co wymaga licencji na korzystanie.

Quant Network Overledger

Omówienie systemu operacyjnego Overledger firmy Quant Network.

Chociaż Quant Network koncentruje się bardziej na usługach blockchain dla przedsiębiorstw, stara się również zintegrować wiele łańcuchów bloków kryptowalut ze swoimi Sieć Overledger. W chwili pisania tego tekstu Quant Network obsługuje Bitcoin, Ethereum, XRP, Binance Chain, Stellar, EOS, IOTA i Constellation. Obsługuje również łańcuch bloków Quorum firmy JP Morgan, łańcuch bloków R3 Corda i łańcuch bloków Hyperledger Fabric.

Jak działa Quant Network?

Ponieważ Quant Network jest projektem zamkniętym, nie udostępnia szczegółowych informacji o tym, jak funkcjonują jego podstawowe technologie. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że Quant Network nie jest blockchainem.

Pulpit nawigacyjny Overledger OS

Pulpit nawigacyjny Overledger OS

Jest to ekosystem składający się z różnych komponentów, w tym systemu operacyjnego blockchain Overledger OS, aplikacji z wieloma łańcuchami (mApps), sieci Overledger, rynku sieciowego Overledger, Skarbu i tokena QNT (które zostaną omówione w następnej sekcji).

Overledger OS

Overledger OS to interoperacyjny system operacyjny typu blockchain. Innymi słowy, pozwala osobom korzystającym z Overledger OS na interakcję z wieloma różnymi łańcuchami bloków jednocześnie. Overledger OS ma być systemem Windows lub macOS przyszłej sieci łańcuchów bloków.

Overledger OS Blockchain

Przegląd techniczny Overledger OS.

Chociaż Quant Network nie podaje szczegółowego wyjaśnienia, jak działa ich Overledger OS, ich stronę FAQ stwierdza, że ​​jest on oparty na otwartej technologii Kubernetes firmy Google. Nie robiąc zbyt szczegółowych informacji, Kubernetes umożliwia aplikacji obsługę tysięcy użytkowników bez przytłaczania (np. Awarii). Czyni to poprzez automatyczne naprawianie wszelkich błędów za pomocą sieci węzłów.

Opłaty Overledger OS

Częściowy zrzut ekranu z cennikiem opłat licencyjnych Overledger OS.

Podobnie jak wiele innych programów, Overledger OS nie jest darmowy. Płacić muszą zarówno osoby fizyczne, jak i instytucje roczna opłata licencyjna korzystać z Overledger OS. Opłata ta jest stała dla osób fizycznych i różni się dla instytucji w zależności od wielu wskaźników, w tym wielkości ich firmy. Płacenie tej licencji umożliwia im tworzenie aplikacji z wieloma łańcuchami (lub mApps) przy użyciu systemu Overledger OS.

Aplikacje z wieloma łańcuchami (mApps)

Aplikacje z wieloma łańcuchami (mApps) są oczywiste – są to aplikacje zbudowane na podstawie wielu łańcuchów bloków. Jest to przeciwieństwo zwykłych zdecentralizowanych aplikacji (dApps), które są zbudowane na pojedynczym łańcuchu bloków, zwykle Ethereum. Każdy mApp składa się z kontraktów traktatowych – zaawansowanych programów, które umożliwiają współpracę wielu inteligentnych kontraktów w różnych łańcuchach bloków.

Overledger Mapps

Techniczny przegląd budowania mApps przy użyciu Overledger OS.

Ponieważ mApps są zbudowane na wielu łańcuchach bloków, ich szybkość i wydajność zależy od używanych bazowych łańcuchów bloków. Na przykład, jeśli zbudujesz mApp przy użyciu Ethereum i Solana, część aplikacji zbudowana na Ethereum byłaby w stanie obsłużyć tylko 15 transakcji na sekundę, podczas gdy druga część miałaby prędkość prawie 65 000 transakcji na sekundę.

Aplikacje Overledger

Kolejny techniczny przegląd działania mApps.

Chodzi o to, że zarówno osoby fizyczne, jak i instytucje będą mogły wykorzystać najlepsze części każdego łańcucha blokowego w budowanych przez siebie mApps. Na przykład mogą wykorzystać szybkość łańcucha blokowego Solana do obsługi transakcji i wykorzystać bezpieczeństwo łańcucha blokowego Bitcoin do rozliczania płatności w ich mApp. Osoby fizyczne i instytucje mogą również zdecydować się na sprzedaż swoich mAppsów i danych na rynku Overledger Network Marketplace.

Sieć Overledger

Sieć Overledger składa się z różnych podmiotów korzystających z systemu operacyjnego Overledger OS. Sieć Overledger czyni to możliwym dla tych stron do kupowania i sprzedawania danych i aplikacji cyfrowych za pomocą Overledger Network Marketplace.

Sieć Overledger

Techniczny przegląd sieci Overledger.

Wszystkie transakcje w Overledger Network Marketplace są przeprowadzane przy użyciu Skarb Państwa, seria inteligentnych kontraktów opartych na Ethereum. Departament Skarbu działa jako strona trzecia we wszystkich transakcjach i pobiera niewielką kwotę, która trafia do sieci Quant.

Overledger Treasury

Szczegółowe kroki, jak fundusze są blokowane i zwalniane w Skarbcu Overledger.

Skarb Państwa przechowuje również tokeny QNT wymagane do uiszczenia rocznych opłat licencyjnych za system operacyjny Overledger. Następnie sprzedaje te tokeny po aktualnej cenie rynkowej na koniec umowy. Chociaż wszystkie transakcje w Quant Network są dokonywane za pomocą QNT, wszystko jest wyceniane w dolarach amerykańskich. Ilość tokenów QNT wymaganych do konkretnej transakcji jest określana przez wewnętrzną wyrocznię cenową.

Kryptowaluta QNT

QNT to token ERC-20 używany do płacenia za towary, usługi i opłaty licencyjne w ekosystemie Quant Network. Następujący symboliczne spalenie we wrześniu 2018 roku maksymalna podaż QNT wynosi nieco ponad 14,5 mln. QNT nie ma charakteru inflacyjnego ani deflacyjnego.

Wypalenie tokena QNT

Ogłoszenie Quant Network dotyczące wypalenia tokena QNT.

Około 4,5 miliona tokenów zostało przydzielonych do Quant Network, podczas gdy pozostałe 10 milionów tokenów jest na rynku. Wydaje się, że Quant Network sprzedało część swoich tokenów od czasu spalenia w 2018 r., Ponieważ obecnie w obiegu jest około 12 milionów QNT.

Dostawa żetonów ilościowych

Całkowita podaż firmy Quant według Etherscan

Należy zauważyć, że ta nowa dostawa jest nie odzwierciedlone na Etherscan. Jednak zgodnie z postem Medium wyjaśniającym oparzenie, Etherscan dodał notatkę w Karta Informacje dla tokena QNT odzwierciedlającego jego prawidłową dostawę. Duża liczba tokenów przechowywanych pod adresem inteligentnej umowy Quant Network to te, które zostały spalone.

Quant Network ICO

Quant Network posiadało ICO dla swojego tokena QNT w maju 2018 r. W tamtym czasie QNT miał maksymalną podaż zaledwie 45,5 miliona tokenów. Nieco ponad 30% tej podaży zostało przydzielone do sieci Quant, a pozostałe 70% miało zostać sprzedane podczas ICO i przedsprzedaży.

Quant Network ICO

Cele zbierania funduszy ICO Quant Network.

Wydaje się, że ICO QNT spadło, podnosząc zaledwie 11 milionów USD. Było to znacznie mniej niż jego miękki limit wynoszący około 16 milionów USD i prawie 4x mniej niż twardy limit wynoszący 40 milionów USD. Biorąc pod uwagę, że cena ICO QNT wynosiła około 1,1 USD, odpowiada to około 10 milionom sprzedanych tokenów. Potwierdza to ilość w obiegu po spaleniu w 2018 roku, które miało miejsce zaledwie 4 miesiące po ICO.

Analiza cen kryptowalut QNT

Token QNT ma niezwykłą historię cenową w porównaniu z innymi kryptowalutami. Odkąd handel QNT rozpoczął się w sierpniu 2018 r. (Ze względu na 2-miesięczną blokadę tokenów po ICO), jego cena jest w bardzo widocznym trendzie wzrostowym.

Cena kryptowaluty Quant

Historia cen tokena QNT. Zdjęcie za pośrednictwem Coinmarketcap

Po upadku do prawie 1,50 USD za token podczas flash crash w marcu, Od tego czasu firma QNT odzyskała siły. Udało mu się nawet przekroczyć swój poprzedni rekord 12 USD z ceną prawie 16 USD pod koniec października tego roku. Niedawna akcja cenowa pozostaje niezwykle zwyżkowa, ale może to wynikać z manipulacji na rynku.

Listy QNT Exchange

QNT nie jest oferowany na wielu renomowanych giełdach. Jeśli chcesz zapakować kilka tokenów QNT, twoje opcje są zasadniczo ograniczone do Bittrex, Uniswap, lub Bithumb. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się użyć Uniswap, możesz zapłacić wysoką cenę w opłatach za gaz, aby wykonać transakcję, ponieważ jest to DEX zbudowany na Ethereum.

Rynki kryptowalut QNT

Pary handlowe dla tokena QNT. Zdjęcie za pośrednictwem Coinmarketcap

Płynność na tych giełdach również nie jest zbyt dobra, co oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić premię, jeśli chcesz kupić dużo QNT. Pamiętaj, aby trzymać się z dala od giełd o najwyższym wolumenie handlu tutaj – Bilaxy i Fatbtc są znane z tego, że zajmują się handlem praniem i innymi złymi praktykami.

Portfele kryptowalut QNT

Ponieważ QNT jest tokenem ERC-20, można go przechowywać na prawie każdym portfelu kryptowalut obsługującym Ethereum. Jeśli wolisz mieć swoje tokeny pod ręką, Atomic Wallet lub Exodus Wallet to prawdopodobnie najlepsze opcje dla Ciebie. Oba są oferowane na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych i zawierają wiele fajnych funkcji.

Portfel Trezor Ledger

Urządzenia portfela sprzętowego Trezor i Ledger. Zdjęcie za pośrednictwem Exodus

Jeśli planujesz trzymać swój QNT przez jakiś czas, rozważ zakup portfela sprzętowego, takiego jak Trezor lub Ledger urządzenie. Chociaż mogą one być drogie, są najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa środków. Nigdy nie zostawiaj kryptowalut na giełdzie, zwłaszcza na podejrzanych giełdach, na których najwyraźniej handluje się większością tokenów QNT!

Mapa drogowa sieci Quant

Wydaje się, że Quant Network nie ma obecnie planu działania. Ich starsza mapa drogowa pokazana poniżej przedstawia wiele kamieni milowych, z których większość wydaje się nie zostać osiągnięta. Jest to prawdopodobne ze względu na ich słabe ICO, które prawdopodobnie nie zebrało wystarczającej ilości pieniędzy, aby napędzić poważny rozwój projektu.

Quant Network Funding

Na szczęście w lipcu tego roku zostało ogłoszone że Quant Network otrzymała nieujawnioną kwotę finansowania od Alpha Sigma Capital. Wydaje się, że to załatwiło sprawę, ponieważ Quant Network jest w końcu na etapie beta testów różnych technologii.

Misja sieci Quant

Misja Quant Network.

Quant Network’s wizja długoterminowa jest zasadniczo Apple lub Microsoft w łańcuchu bloków. Rzeczywiście, nie zachowują się jak inny projekt kryptowalutowy i prawdopodobnie mają więcej wspólnego z gigantami technologicznymi z Doliny Krzemowej.

Warto też zauważyć, że Quant Network najwyraźniej początkowo nie planowało wypuścić tokena. To zostało ujawnione podczas wcześniejszej rozmowy z prezesem Quant Network Gilbertem Verdianem. Jednak nie tylko istnieje token QNT, ale Quant Network bawi się pomysłem oferowania tokenów QNT do obstawiania w przyszłości.

Gilbert Verdian na Twitterze

Jeden z ostatnich tweetów Gilberta Verdiana wyrażających zainteresowanie CBDC.

Wydaje się, że Gilbert Verdian skupiał się na wykorzystaniu swoich istniejących powiązań w sektorze prywatnym i publicznym. Sugerują jego tweety że chce dostarczyć Overledger OS jako rozwiązanie interoperacyjne dla rządów i banków centralnych, które obecnie rozwijają swoje CBDC w różnych blockchainach.

Nasza opinia na temat sieci Quant

Quant Network to ambitny projekt, który wydaje się mieć więcej niż uczciwy udział niepowodzeń. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że projekt został uruchomiony podczas ostatniej hossy kryptowalut. Jest mało prawdopodobne, aby ludzie zwracali uwagę na projekt, gdy Bitcoin szedł parabolicznie. Prawdopodobnie nie byli też zainteresowani inwestowaniem w niego, gdy rynki załamały się wiosną 2018 roku.

Quant Network YouTube

Kanał Quant Network na YouTube wykazujący wzrost aktywności od lipca. Zdjęcie za pośrednictwem Youtube

Teraz, gdy otrzymali drugi wiatr w postaci finansowania, wydaje się, że Quant Nework wraca na właściwe tory. Pytanie brzmi, czy mogą rozwinąć swój Overledger OS w stopniu niezbędnym do zablokowania niektórych kontraktów publicznych i prywatnych. Z drugiej strony, Quant Network nie wydaje się mieć zbyt dużej konkurencji. Może to jednak świadczyć o niemożliwości osiągnięcia ich celu.

Najbardziej niepokojącym pytaniem jest to, co stanie się z tokenem QNT w przyszłości. Wydaje się, że to tymczasowa podpórka, aby zwrócić uwagę na Sieć Kwantową. Gdy system operacyjny Overledger zacznie osiągać powszechną popularność, czy ktokolwiek byłby skłonny zagłębić się w te pobieżne giełdy, aby uzyskać QNT, które muszą zapłacić za opłaty licencyjne i usługi? A może zamiast tego zażądają użycia waluty fiducjarnej?

Overledger Enterprise Guide

Najnowszy przewodnik po produktach Quant Network dla klientów korporacyjnych nie wspomina o tokenie QNT.

Należy o tym pamiętać dla każdego, kto zainwestuje w projekt. QNT może w tej chwili wyglądać gorąco, ale zdrowy rozsądek sugeruje, że ten token kryptowaluty nie będzie się starzeć w miarę upływu czasu. W każdym razie wydaje się, że Quant Network ma połączenia i kapitał niezbędny do urzeczywistnienia wizji Overledger OS. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, co to będzie oznaczać dla tokena QNT

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Shutterstock

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me