Rebalansowanie portfela kryptowalut (aktualizacja 2020)

>

Równoważenie portfela to strategia stosowana przez inwestorów od dziesięcioleci. Wdrożenie równoważenia jako strategii dla portfela oznacza, że ​​inwestor musi najpierw określić, jaką część swojego portfela chce przeznaczyć na każdy składnik aktywów. W przypadku kryptowalut każdy zasób byłby monetą lub tokenem. Te alokacje to po prostu procent każdego zasobu kryptograficznego, który powinien być reprezentowany w całkowitej wartości połączonego portfela. Kiedy nadchodzi czas na ponowne zbilansowanie portfela, monety są przedmiotem obrotu w taki sposób, że wartość każdego aktywa jest ponownie równa wartości procentowej, która została pierwotnie określona.

Spójrzmy na przykład. Załóżmy, że masz portfel, w którym masz 4 różne kryptowaluty: BTC, ETH, LTC i XMR. Zdecydowałeś, że chciałbyś, aby każda z tych czterech kryptowalut miała równy 25% udział w Twoim portfelu. Oznacza to, że pod koniec równoważenia Twój portfel składałby się z 25% każdego z tych 4 aktywów. Ponieważ monety zazwyczaj nie kosztują tyle samo za monetę, wartość należy obliczyć w walucie fiducjarnej lub w walucie bazowej, więc różne monety nie będą równe pod względem ilości, ale wartości. Tak więc, gdybyś miał łącznie 100 USD między tymi czterema aktywami, po ponownym zbilansowaniu miałbyś po 25 USD w każdym.

Ten obraz przedstawia wizualną reprezentację tego, co się dzieje, gdy portfel o równych wagach jest ponownie równoważony.

Zalety równoważenia

W związku z tendencją inwestorów kryptograficznych do „mieszania” inwestycji, przywrócenie równowagi daje możliwość potencjalnego zwiększenia tych utrzymywanych zysków poprzez wykorzystanie gwałtownych wahań cen. Kiedy moneta odnotowuje duże zyski, przywrócenie równowagi rozdzieli te zyski na inne aktywa. Oznacza to, że nawet jeśli wartość monety powróci do pierwotnej ceny przed wzrostem, przywrócenie równowagi pozwala portfelowi na uzyskanie dodatniego zysku w tym okresie.

Aby zademonstrować potencjalną przewagę nad posiadaniem monet, przeprowadziliśmy szczegółową analizę na podstawie rzeczywistych danych rynkowych z ostatniego 1 roku. Opierając się na naszych ustaleniach, przywrócenie równowagi przewyższa HODL o medianę 64%. Po opodatkowaniu stanowi to 92% wszystkich możliwych portfeli kryptowalut. Bez pracy związanej z zarządzaniem monetami, wykonywaniem transakcji lub zmianą alokacji, przywrócenie równowagi osiągnęło zupełnie nowy poziom. Resztę analizy możesz zobaczyć tutaj:

Porównanie strategii ponownego równoważenia portfeli kryptowalut

Możesz zobaczyć, jak dobrze inne portfele radziłyby sobie w ciągu ostatniego roku, korzystając z naszego prostego narzędzia do testowania historycznego.

Wspólne strategie równoważenia

Istnieje wiele strategii równoważenia, ale omówimy tylko dwie z najpopularniejszych strategii.

Okresowy

Prosta ilustracja przedstawiająca, jak okresowe równoważenie ma miejsce w określonych momentach. Po 24 godzinach alokacje nie są równe, więc ponowne zrównoważenie ponownie je wyrówna.

Najprostszą z tych strategii jest okresowe równoważenie, które wykorzystuje ustaloną ilość czasu między każdym ponownym równoważeniem. Ten czas jest zwykle krótszy w przypadku kryptowalut niż w przypadku innych klas aktywów ze względu na szybkie wahania cen. Na przykład rozsądne byłoby wybranie 1-dniowego czasu równoważenia portfela. Oznaczałoby to, że o tej samej porze każdego dnia Twój portfel byłby równoważony.

Zanurz się w naszych ostatnich badaniach dotyczących równoważenia wysokich częstotliwości…

Próg

Wskazuje to na przywrócenie równowagi progowej, gdy portfel osiągnie 20% odchylenie od ich docelowych alokacji. Zwróć uwagę, że zielone i niebieskie aktywa są oddalone o 20% od docelowej alokacji 25%. Ta różnica między docelową a bieżącą alokacją powoduje przywrócenie równowagi.

Równoważenie oparte na przedziałach tolerancji alokacji bada dryf przydziałów w stosunku do ich docelowych lub pożądanych przydziałów. Oceniając tę ​​różnicę, śledzi się dryft każdego zasobu w czasie. W związku z tym, że przydział procentowy poszczególnych monet spada dalej od pożądanych wartości procentowych, przywracanie równowagi ma miejsce, gdy różnica między przydziałami bieżącymi i docelowymi przekracza próg. Na przykład w przypadku progu wynoszącego + -20% dla aktywów z alokacją docelową 25%, jeśli aktywa stanowią o 5% więcej lub mniej całego portfela niż ten cel, portfel jest równoważony. Wyobraź sobie omawianą wcześniej sytuację, w której mieliśmy 4 różne monety, z których każda stanowiła 25% wartości portfela. W tej metodzie przywrócenie równowagi nastąpi, gdy tylko jeden z tych aktywów pochłonie mniej niż 20% lub więcej niż 30% wartości portfela. Oznacza to jednak również, że jeśli wartość wszystkich monet w portfelu rośnie lub maleje łącznie, bez zmiany ich udziału procentowego w całym portfelu, wówczas nie następuje ponowne zbilansowanie..

Zbadaj dalsze równoważenie progów…

Równoważenie w Shrimpy

W aplikacji Shrimpy używamy zarówno strategii okresowej, jak i progowej, aby pomóc nowym inwestorom w inwestowaniu w kryptowaluty bez martwienia się o złożone strategie handlowe. Przewidywanie codziennych ruchów na rynku kryptowalut jest trudne, więc przywrócenie równowagi zapewnia sposób na wyeliminowanie potrzeby takich prognoz. Oznacza to, że możesz zdefiniować alokacje dla każdej waluty, w którą chcesz inwestować, a także częstotliwość, z jaką ten portfel będzie równoważony. Jeśli potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu tworzenia portfolio, zajrzyj do naszego Poprzedni post który zawiera szczegółowe wskazówki dotyczące wyboru silnych inwestycji. Wypróbuj Shrimpy teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me