Recenzja Aeon Coin: Moneta prywatności wykonana na urządzenia mobilne

Moneta Aeon jest jedną z ponad tysiąca różnych kryptowalut, co sprawia, że ​​jest inna i warta rozważenia?

Cóż, twórcy i programiści Aeon chcieliby, abyś uwierzył, że moneta to nie tylko waluta – to styl życia.

To może być chwytliwe, ale tak naprawdę nie mówi ci wiele o monecie ani projekcie, więc zagłębmy się nieco w to, czym jest Aeon i co może zrobić.

Co to jest Aeon Coin?

Eon został rozwidlony z Monero, więc jest bliskim krewnym monety zorientowanej na prywatność. W rzeczywistości Aeon również koncentruje się na prywatności, ale wyróżnia się jako „lite” wersja Monero. Nie jest lekki w sensie mniejszej prywatności, ale lekki w tym sensie, że jest lepszy do użytku mobilnego i lżejszy w zużyciu zasobów.

Oczekiwania twórców są takie, że Aeon będzie używany głównie za pośrednictwem aplikacji mobilnej, a nawet wydobywanie będzie odbywać się za pomocą urządzeń mobilnych. W tym momencie to wszystko jest jednak hipotetyczne, ponieważ istnieje moneta, ale nie jest to wszystko, co koncentruje się na urządzeniach mobilnych, a na pewno nie można jej wydobywać na urządzeniu mobilnym – jeszcze.

Przegląd Aeon Coin

Przegląd Aeon Coin. Źródło: Aeon.cash

Aeon jest z pewnością produktem eksperymentalnym na tym etapie swojego życia. Został zaprojektowany tak, aby był anonimowy, przyjazny dla urządzeń mobilnych, skalowalny i przycinany, aby zachować sprawny i wydajny blockchain oraz być publiczny lub prywatny, jak chcesz.

Kto używa Aeon

Każdy, kto ma komputer, może teraz korzystać z Aeon, aw przyszłości każdy, kto ma smartfon, będzie mógł korzystać z Aeon. Otworzy to cały świat możliwości dla blockchain, ponieważ znacznie więcej ludzi na świecie ma smartfony.

Dopóki Aeon będzie można wydobywać na smartfonie, ograniczasz się do kupowania go na giełdzie. Podstawową giełdą na Aeon jest Bittrex, ale jest ona również dostępna w HitBTC i TradeOgre. Spodziewalibyśmy się, że będzie notowany na giełdach chińskich lub rosyjskich, ponieważ jego funkcja prywatności powinna być bardzo mile widziana w takich krajach. Szczerze mówiąc, wkrótce wszyscy na świecie docenią większą prywatność, ponieważ rządy stają się coraz bardziej inwazyjne.

Jest szansa, że ​​Aeon nie pojawi się na żadnej nowej giełdzie, dopóki nie zrealizuje swojego celu, jakim jest zostanie kryptowalutą przyjazną dla urządzeń mobilnych.

Aeon Vs Monero

Aeon kontra Monero

Aeon kontra Monero. Źródło: Fotolia

Mimo że Aeon jest reklamowany jako „lite” wersja Monero, nie przyjął się tak bardzo, jak Monero. Jest to podobne do Litecoina będącego „lite” wersją Bitcoina. Chociaż Litecoin przynajmniej przyjął się, nie jest tak popularny jak Bitcoin.

Tak długo, jak Monero pozostanie ulubioną monetą prywatności, Aeon prawdopodobnie pozostanie odległą drugą… lub trzecią lub czwartą, nawet ponieważ inne monety skoncentrowane na prywatności, takie jak Zcash, Dash i Pivx, są bardziej popularne niż Aeon.

Monero nadal wnosi wartość dodaną, a wiele osób docenia kryptowaluty skoncentrowane na prywatności wydobywające Monero z innych monet zapewniających prywatność. Jeśli Aeon będzie mógł dodać obsługę mobilnego wydobycia, może się to szybko zmienić, ponieważ dosłownie miliardy ludzi mogą wydobywać Aeon za pomocą swoich smartfonów, a następnie anonimowo wykorzystywać dochody do zakupu wszelkiego rodzaju towarów i usług.

W rzeczywistości Aeon może skorzystać na rosnącej popularności Monero, ponieważ zachęci użytkowników do większej akceptacji monet zapewniających prywatność, które latają w obliczu tradycyjnych rządów, agentów podatkowych i banków.

Skąd się wziął Aeon?

Aeon wystartował 6 czerwca 2014 o godzinie 18:00. UTC. Niektórzy spekulowali, że ta data została wybrana, ponieważ była to 70. rocznica D-Day, ale nigdy nie zostało to udowodnione i mógł to być tylko zbieg okoliczności.

Moneta została stworzona i uruchomiona przez anonimowego użytkownika forum Bitcointalk o imieniu „Aeon”. Ta osoba wskazała, że ​​nie ma pre-mine ani instamine Aeon i wydawało się, że to prawda. Zostało to również bardzo docenione przez społeczność, która zmęczyła się czymś, co wyglądało na zgarnięcie gotówki z większości nowych projektów, w których deweloperzy skorzystaliby finansowo z dużych przedkopalni..

Aeon Coin Uruchom Bitcointalk

Ogłoszenie Aeon Coin. Źródło Bitcointalk

Aeon pozostał głównym twórcą monety Aeon do marca 2015 roku. 31 marca 2015 roku Aeon opublikował swoją ostatnią wiadomość na forum Bitcointalk, w której brzmiało po prostu „gładko, masz PM”. Smooth był kolejnym użytkownikiem Bitcointalk i od tego czasu jest również głównym deweloperem Aeon. Smooth kontroluje obecnie również konto Aeon na Bitcointalk.

Aeon Developers

Użytkownik Smooth pozostaje głównym programistą Aeon, a dołączył do niego użytkownik „Arux”, który zapewnia inżynierię wydania, Q / A i wsparcie. Jest jeszcze jeden programista wymieniony jako anonimowy, a projekt szuka również dodatkowych programistów.

Smooth przyznał, że jest także programistą dla Monero, co mogło być powodem, dla którego został wybrany do prowadzenia projektu Aeon. Co ciekawe, README w repozytorium Github Aeon czyta się w części „2014 AEON, The Monero Project”. Stopka strony internetowej Aeon brzmi tak samo, wskazując na bliski związek między Aeon i Monero, chociaż nie ma wzmianki o typie relacji, o którym wspomniano.

Smooth to ten, który wydał najnowsze cele projektu, do których należą:

  • PoW przyjazny dla urządzeń mobilnych (CryptoNight-Lite)
  • Wydłużony czas blokowania dla szybkiej synchronizacji
  • Przycinanie sygnatur dla klientów typu SPV
  • Przycinanie Blockchain w celu uzyskania skalowalności
  • Multisig i kanały płatności dla escrow, kontraktów i płatności natychmiastowych

Obecnie nie ma oficjalnej mapy drogowej (strona internetowa Aeon mówi, że nadchodzi), ale możesz zorientować się w rozwoju, śledząc ten wątek na forach Bitcointalk.

Dlaczego tak dużo tajemnicy?

Pełne powody anonimowości deweloperów są niejasne, ale biorąc pod uwagę, że Aeon jest monetą zapewniającą prywatność, jest prawdopodobne, że Aeon, Smooth i Arux bardzo wysoko cenią swoją prywatność. Zawsze możesz skontaktować się z nimi na forum Bitcointalk, a Smooth szczególnie dobrze radzi sobie z odpowiadaniem na pytania, ale prawdopodobnie nie spotkasz ich w lokalnym Starbucks.

Weź również pod uwagę, że Aeon chce ostatecznie zastąpić obecne waluty kontrolowane przez rząd. Jeśli odniosą sukces, na pewno nie będą popularne ani chwalone przez władze. W rzeczywistości można by ich uznać za wrogów większości scentralizowanych rządów, a to naraziłoby ich na poważne niebezpieczeństwo. Lepiej po prostu zachować anonimowość i unikać potencjalnych problemów w przyszłości.

Kryptowaluty i przepisy

Regulamin kryptowalut

Zdjęcie za pośrednictwem Fotolia

Przyszłość monet służących do ochrony prywatności jest prawdopodobnie w najlepszym razie niepewna. Wiele rządów (w tym USA) postrzega kryptowaluty jako aktywa, które powinny, mogą i będą opodatkowane. Możesz być pewien, że w przyszłości będą musieli przestrzegać przepisów. Już główne giełdy kryptowalut działają, z nielicznymi wyjątkami, zgodnie z zasadami Know-Your-Customer i Ant-Money-Laundering.

Aeon również będzie musiał przestrzegać przepisów i praw, ale czy tak się stanie? Jak może zachować swoją tożsamość jako monety prywatności, jeśli przestrzega przepisów rządowych, które wymagają ujawnienia danych osobowych? Nie może, a to prawdopodobnie sprawi, że w przyszłości będzie to coraz bardziej ryzykowne.

Uzyskanie Aeonu może być możliwe bez powiadomienia rządu. Jeśli go wydasz, możesz pozostać anonimowy. Ale jeśli go kupisz, jest bardzo niewiele giełd, które nie wymagają już danych osobowych. To się tylko pogorszy.

Wtedy prawdopodobnie zechcesz kiedyś wydać swój Aeon. Zachowanie anonimowości przy tym jest prawie niemożliwe w przypadku prawie każdego towaru lub usługi, której możesz chcieć. Więc możesz być w stanie wykorzystać Aeon jako magazyn wartości, ale dopóki nie rozwinie się ogromny ekosystem wokół korzystania z Aeon (i innych monet prywatności), wtedy współczynnik prywatności jest na nic.

Rządy światowe mają zbyt wiele do stracenia, zarówno pod względem wpływów podatkowych, jak i kontroli nad własnymi populacjami, aby umożliwić rozkwit monetom zapewniającym prywatność, takim jak Aeon.

Jak kupić Aeon

Obecnie Aeon jest dostępny tylko na trzech giełdach według Coinmarketcap.com

Główną giełdą oferującą Aeon jest Bittrex, a prawie 98% wolumenu transakcji (który wynosi tylko około 9 000 USD) odbywa się za pośrednictwem Bittrex. Możesz także zdobyć Aeon z HitBTC i TradeOgre.

Oczywiście będziesz potrzebować Bitcoina, aby kupić Aeon na którejkolwiek z tych giełd, a biorąc pod uwagę przejrzystość łańcucha bloków Bitcoin, istnieje szansa, że ​​zdeterminowany badacz będzie w stanie Cię wyśledzić na podstawie tego zakupu i wymiany Bitcoin. Aby zachować anonimowość, musisz skorzystać z rozwiązania peer-to-peer, aby kupić Bitcoin przed wymianą go na Aeon.

Alternatywnie możesz ustawić prywatny przelew z kimś, kogo znasz i którym ufasz.

Gdzie przechowywać Aeon

Aeon Web Wallet

Aeon Web Wallet

Istnieje portfel komputerowy Aeon, który można pobrać tutaj dla Windows, Mac lub Linux. Tutaj jest portfel internetowy dla Aeon, który został wydany przez inną firmę w styczniu 2018.

Oczywiście korzystasz na własne ryzyko, ponieważ portfel internetowy nie ma żadnego prawnego powiązania z Aeon. Portfel wymiany Bittrex może również pomieścić Aeon, jeśli nie masz nic przeciwko temu, by nie mieć kontroli nad kluczami prywatnymi.

Ostatecznie będzie dostępny portfel mobilny, ale nie ma jeszcze żadnych wskazówek, kiedy może zostać wydany.

Pamiętaj również, że portfel Aeon jest w zasadzie wersją prostego portfela Monero i nie jest łatwy w użyciu, jeśli nie masz skłonności technologicznych.

Wydajność cenowa monet Aeon

Podobnie jak wszystkie rynki kryptowalut, Aeon zyskał na wartości w grudniu 2017 i styczniu 2018, a cena osiągnęła najwyższy poziom 9,04 USD na początku stycznia. Od tego czasu cena znacznie spadła i od 29 czerwca 2018 roku wróciła do 1,12 USD. Oczywiście to wciąż około dwa razy więcej niż rok wcześniej. Najbliższe miesiące zadecydują, czy posiadanie Aeona to dobry pomysł.

Wniosek

Jako moneta skupiająca się na prywatności, Aeon zebrał nielicznych zwolenników, ale większy projekt Monero jest znacznie bardziej popularny i wartościowy. W rzeczywistości głównym programistą dla Aeon jest również programista Monero, który miał kilku użytkowników pytających, czy Aeon jest niczym więcej niż łóżkiem testowym dla Monero. Naprawdę nie ma sposobu, aby się tego dowiedzieć, ale wiemy, że Aeon śledzi większość zmian wprowadzonych przez Monero, chociaż nastąpiły pewne zmiany.

Wiemy również, że rządy światowe raczej nie pozwolą, by monety służące ochronie prywatności po prostu prosperowały bez przeszkód. Nie widzieliśmy jeszcze, w jaki sposób którakolwiek z tych monet prywatności poradziłaby sobie z atakiem sił rządowych, jeśli w rzeczywistości jest to w ogóle możliwe, aby mogły one odeprzeć taki atak.

Z perspektywy handlowej Aeon podąża za szerszym rynkiem, ale jeśli w końcu może spełnić obietnicę mobilnej monety prywatności, może zauważyć ogromny wzrost. Jest prawdopodobne, że takie działania jak programowanie spowodowałyby większą adopcję na giełdach, większą akceptację przez użytkowników, a z kolei znacznie wyższą cenę.

Aeon to interesujący projekt, ale był tak owinięty prywatnością, anonimowością i tajemnicą, że nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, czy to w ogóle prawdziwy projekt, kiedy zrealizuje swoją wizję, czy może jest to nawet coś więcej niż środowisko testowe dla Monero.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me