Recenzja akcji KuCoin: Token wymiany dywidendy

Akcje KuCoin (KCS) to rodzima waluta giełdy KuCoin, stosunkowo nowej, ale szybko rozwijającej się giełdy kryptowalut.

Zainteresowanie tymi tokenami było duże, biorąc pod uwagę ich unikalną strukturę podziału zysków, która pozwala użytkownikom zarabiać pasywnie. Monety były również szeroko nagłaśniane w 2017 roku, kiedy giełda KuCoin przeprowadziła bardzo reklamowaną sprzedaż publiczną ICO.

Jednak biorąc pod uwagę niedawny spadek wolumenu obrotów, monety nadal są tego warte?

W tej recenzji KuCoin Share przyjrzymy się dogłębnie ekosystemowi monet, rozwojowi i planowi działania. Przeanalizujemy również długoterminowe przypadki użycia i potencjał masowej adopcji tokenów KCS.

Co to są akcje KuCoin?

Akcje KuCoin (ticker: KCS) zostały uruchomione przez giełdę KuCoin w październiku 2017 roku i są monetą dzielącą zyski, która umożliwia handlowcom czerpanie wartości z giełdy KuCoin.

Dzienna dywidenda jest wypłacana tym, którzy posiadają KuCoin, a dywidenda pochodzi z opłat pobieranych przez giełdę. KCS odnotował imponujący wzrost, ponieważ inwestorzy chętnie inwestowali w kryptowalutę, która płaci im za jej utrzymanie.

Giełda KuCoin jest również stosunkowo nowa, ale dodanie akcji KuCoin pomogło giełdzie szybko się rozwinąć. Sama giełda ma być jedną z najlepszych giełd kryptowalut i jest na dobrej drodze. KuCoin ma siedzibę w Hongkongu, a giełda obsługuje obecnie około 10 milionów dolarów dziennego wolumenu.

Co to są akcje KuCoin

Przegląd akcji KuCoin w ekosystemie giełdowym. Źródło obrazu: KuCoin

Oprócz wypłaty jako dywidendy, moneta KCS może być używana na platformie KuCoin do różnych funkcji. Kiedy jest używany do płacenia opłat transakcyjnych, skutkuje znacznymi rabatami, ale większość użytkowników wydaje się cieszyć codzienną dywidendą, którą otrzymują, trzymając monetę w portfelu giełdowym.

Naprawdę ekscytującym aspektem tej monety jest to, że wraz ze wzrostem wolumenu handlu na giełdzie rosną opłaty handlowe, a największymi beneficjentami będą posiadacze KCS. Ci, którzy zainwestowali wcześnie w KCS, będą mogli kontrolować duże ilości monety w miarę wzrostu wolumenu handlu.

Gdyby KuCoin znalazł się w pierwszej dziesiątce giełd posiadających KCS, zobaczyliby znaczące dzienne zyski płynące na ich drodze, nie wspominając o nieuchronnym wzroście ceny tokena KCS, ponieważ jego dywidenda staje się coraz bardziej wartościowa, a popyt rośnie..

Wypłacana dywidenda jest dzielona po równo między liczbę KCS w obiegu, więc tak jakbyś trzymał akcje przynoszące dywidendę, im większa liczba posiadasz, tym większa dywidenda.

Jak działają akcje Kucoin?

Podział dywidend i rabatów uzyskanych przez posiadaczy KCS zależy od liczby posiadanych monet. Na przykład, wielopoziomowe opłaty za kreatora / takera są dyskontowane, ponieważ liczba posiadanych KCS wzrasta do maksymalnie 135 000 lub więcej KCS, co oznacza minimalną opłatę 0,0125% dla twórców i 0,03% dla takerów. Ten wielopoziomowy rabat zastąpił niedawno początkowy program rabatowy, który dawał 1% rabatu za każde posiadane 1000 KCS.

Kolejną korzyścią z posiadania KCS jest program odkupu i wypalania akcji KuCoin. W tym programie KuCoin wykorzystuje do 10% swoich kwartalnych zysków na odkupienie tokenów KCS na otwartym rynku, a następnie ich spalenie, zmniejszając w ten sposób podaż i teoretycznie zwiększając wartość pozostałych KCS.

Ma to na celu zagwarantowanie inwestorom, że nie tylko ich pasywny dochód z dywidend będzie nadal rósł, ale także, że wartość posiadanych przez nich KCS będzie z czasem rosła.

Dywidenda od KCS jest wypłacana codziennie, a wpływy są zdeponowane bezpośrednio na adres portfela KuCoin. Posiadacze KCS uzyskują również dodatkowe korzyści przy wyższym utrzymaniu, takie jak szybka ścieżka obsługi klienta i osobiste konsultacje inwestycyjne.

Dostawa i dystrybucja monet KCS

Całkowita podaż KCS wynosi 180 milionów, ale tylko około połowa z nich jest obecnie w obiegu. Początkowa podaż KCS została ustalona na 200 milionów, ale liczba ta spada, ponieważ około 10% wszystkich zysków z wymiany w każdym kwartale jest wykorzystywane do odkupywania KCS i ich spalania w celu utrzymania wyższych cen. Ten wykup i spalanie będzie trwać do momentu, gdy zostanie tylko 100 milionów KCS. KuCoin logicznie nazwał ten program „Odkupem”.

Pierwsza dystrybucja KCS miała miejsce w drodze prywatnej sprzedaży, a następnie w ramach pierwszej oferty monet. Dokonano tego z zamiarem sfinansowania wzrostu i rozwoju wymiany KuCoin, a co za tym idzie, monety KCS.

Dystrybucja KuCoin

Plan dystrybucji dla KCS. Źródło obrazu: Biały papier

W pierwszej dystrybucji założyciele KuCoin otrzymali 35% monet KCS, 15% trafiło do aniołów biznesu na giełdzie, a pozostałe 50% zostało sprzedane inwestorom. Według białej księgi KCS 35% lub 70 milionów KCS, które zostały rozdane założycielom, jest zablokowane do 2 września 2021 r..

Ponadto 30 milionów monet przekazanych aniołów biznesu również jest zablokowanych, ale tylko do 2 września 2019 r.

KCS nie jest kryptowalutą możliwą do wydobycia, ale akcje można kupić za pośrednictwem dowolnej giełdy oferującej handel monetami KCS. Większość wolumenu obrotu jest w BTC, przy czym druga co do wielkości kwota jest wymieniana na ETH, a trzecia co do wielkości parowanie z USDT.

Zespół KuCoin

Biorąc pod uwagę, że kupujesz sukces wymiany za pomocą tokena KCS, będziesz chciał mieć pewność, że jest prowadzona przez kompetentną grupę osób. Rzut oka na zespół KuCoin Exchange w ich biały papier, mamy dość zróżnicowaną grupę.

Prezesem i założycielem jest Michael Gam, który zajmował stanowisko w Ant Financial, znanej niegdyś jako Ali Pay. Pełnił również poprzednie role w firmach internetowych, takich jak MikeCRM i KF5.com.

Dołączy do niego Eric Don, który jest dyrektorem operacyjnym. Eric ma być „gwiazdą branży internetowej” i był CTO w wielu innych firmach internetowych, takich jak youlin.COM, kiteme i reinot. Nie mogliśmy znaleźć informacji o tych firmach w Internecie.

Siedząc na miejscu CTO mamy Top Lan. Top jest „ekspertem technicznym społeczności open source”, który bierze udział w wielu projektach open source. To on opracował platformę handlową KuCoin. W internecie nie mogliśmy znaleźć informacji o jego projektach.

Członkowie zespołu KuCoin

Zespół Extended KuCoin

Pomimo tych pytań dotyczących początkowego zespołu ICO, wymiana znacznie wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat. Rozrosli się, aby mieć ponad 6 biur na całym świecie i wciąż rozwijają się z wieloma otwartymi stanowiskami.

Wydajność cenowa KCS

Wprowadzenie KuCoin do inwestorów prywatnych rozpoczęło się w sierpniu 2017 roku z całkowitą podażą 200 milionów monet KCS. Po rundzie finansowania prywatnego odbyła się publiczna pierwsza oferta monet, w ramach której sprzedano 100 milionów monet KCS po 0,197326 USD każda, co daje KuCoin prawie 20 milionów USD.

Moneta KCS osiągnęła rekordowy poziom 21,14 USD w dniu 7 stycznia 2018 r. Przez tydzień oscylowała wokół tego poziomu, a następnie zaczęła spadać, która trwała przez cały 2018 r. I ostatecznie osiągnęła najniższy poziom 0,354022 USD 7 lutego 2019 r., Dokładnie 13. miesiące później. Od 21 lutego 2019 roku cena odbiła do 0,466788 USD

Ponieważ KCS i token ERC-20 mogą być przechowywane w dowolnym portfelu kompatybilnym z ERC-20, takim jak MetaMask lub Mist, jednak w tym przypadku faktycznie zaleca się przechowywanie monety w portfelu wymiany KuCoin. Powodem tego jest to, że możesz otrzymywać swoją dzienną dywidendę tylko za KCS przechowywane w portfelu wymiany.

KuCoin nie był ofiarą próby włamania, a jego bezpieczeństwo jest zgodne z tradycyjnymi międzynarodowymi standardami bankowymi. Wszystkie dane użytkownika i inne wrażliwe dane są szyfrowane, a wieloskładnikowe dynamiczne uwierzytelnianie zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Rozwój & Mapa drogowa

Biorąc pod uwagę, że same akcje KuCoin pełnią naprawdę prostą funkcję, nie ma zbyt dużego rozwoju po stronie łańcucha blokowego / protokołu. W związku z tym nie ma publicznego repozytorium GitHub, na którym można zbierać informacje.

Niemniej jednak najważniejszym wydarzeniem z punktu widzenia posiadacza tokena jest rozwój giełdy. W ciągu ostatnich dwóch lat KuCoin dodawał wiele funkcji, które pomogły zwiększyć jego wielkość, a tym samym zyski. Poniżej znajdują się najważniejsze aktualizacje dotyczące wymiany, która zbiegła się w wyniku wydania v2.0.

  • Wydanie platformy KuCoin v2.0
  • Zaimplementuj mechanizm dopasowywania zamówień Platformy 2.0
  • Zwiększ liczbę typów zleceń (opcje życia zleceń)
  • Wydanie nowego Websocket API i Rest API dla platformy 2.0
  • Zwolnij nowy pulpit do handlu OTC

Te aktualizacje pomogły uczynić platformę handlową KuCoin bardziej niezawodną i funkcjonalną. Podczas gdy te aktualizacje technologiczne były forsowane, giełda wprowadziła szerszą gamę kryptowalut do handlu. Wszystko inne jest równe, im więcej monet wymienionych na giełdzie, tym większe prawdopodobieństwo, że zainteresują się nimi handlowcy.

Patrząc na nadchodzący rok, na giełdzie można się spodziewać kilku rzeczy. Poniżej znajduje się zestawienie najważniejszych kwartalnych kamieni milowych na 2019 r., Zgodnie z ich mapą drogową.

Mapa drogowa wymiany KuCoin

Mapa drogowa KuCoin na rok 2019

Najciekawszym z nich będzie testnet protokołu blockchain KuCoin, a także wdrożenie funkcji społecznościowych KuCoin. Jeśli chcesz być na bieżąco z tymi wydaniami, powinieneś mieć oko na projekt oficjalny blog.

KuCoin i The Howey Test

Coś, czego wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z akcji KuCoin, to fakt, że może zdać „test Howey”. Jest to stara praktyczna zasada stosowana przez SEC w celu ustalenia, czy dany składnik aktywów jest umową inwestycyjną.

Dlaczego to jest ważne?

Cóż, jeśli akcje KCS przejdą test Howey’ego, oznacza to, że mogą zostać zaklasyfikowane przez SEC jako „papiery wartościowe”. Istnieje cały szereg konsekwencji, które wiążą się z klasyfikacją składnika aktywów jako papieru wartościowego, z których głównym jest fakt, że ICO byłaby sprzedażą niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Howey Test KuCoin

Prezentacja Macalo ICO dla SEC. Źródło: Slideshare

To jest duży nie, nie w oczach SEC.

Głównym powodem, dla którego akcje KuCoin mogą przejść test Howey, jest to, że przyznają posiadaczowi prawa do dywidendy. Są one związane z dokonaniem wymiany, która z definicji jest umową inwestycyjną.

SEC poważnie podchodzi do nieautoryzowanej sprzedaży zbiorowej i wdraża działania egzekucyjne w wielu innych projektach. Czy kiedykolwiek mogliby przyjść po crowdsale KuCoin, nikt nie zgadnie, ale dziwniejsze rzeczy wydarzyły się w krainie kryptowalut.

Wniosek

Kryptowaluta oferująca dywidendę jest wyjątkowa, a ponieważ coraz więcej użytkowników wchodzi na rynki, ta moneta powinna zapewnić giełdzie KuCoin silną przewagę nad konkurentami. Dzięki zachętowi do trzymania monety i korzystania z giełdy jest to korzystne dla handlowców i inwestorów.

Dodanie polityki wykupu i wypalania zapewni, że moneta będzie nadal cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ będzie jej coraz mniej. Pomaga to również ograniczyć inflację.

Biorąc pod uwagę obecny dzienny obrót na giełdzie, gdyby mógł on urosnąć do rozmiaru Binance, czyli aspiracji zespołu, opłaty (i dywidendy) wzrosłyby prawie 100-krotnie, podczas gdy liczba KCS również by spadła, dając wczesnym inwestorom ogromna gratka dywidend.

Nawet jeśli KuCoin nie osiągnie rozmiarów Binance, tak długo, jak długo będzie się cieszył dobrym tempem wzrostu, dywidenda będzie nadal rosła. Można sobie wyobrazić, że wartość KCS również wzrośnie wraz ze wzrostem dywidendy, dając inwestorom zarówno dochód pasywny, jak i wzrost wartości kapitału.

Oczywiście istnieje ciągłe pytanie dotyczące „testu Howey’a” i SEC, ale nie ma jeszcze żadnych przesłanek, że są one celem.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me