Recenzja AppCoins: zdecentralizowany ekosystem płatności w aplikacji

AppCoins (APPC) to projekt, którego celem jest decentralizacja ekonomii płatności w aplikacji i stworzenie uniwersalnego cyfrowego protokołu reklamowego dla urządzeń mobilnych.

AppCoins włączy technologię blockchain do ustalonego mobilnego systemu transakcji internetowych. Został opracowany przez te same osoby, które stoją za Aptoide, alternatywnym sklepem z aplikacjami na Androida. Appcoins ukończyło przebojowe ICO w 2017 roku i od tego czasu przeżywa wzloty i upadki.

Czy projekt jest nadal opłacalny i czy mogą osiągnąć swoje cele?

W tej recenzji Appcoins spróbuję odpowiedzieć na to pytanie. Przeanalizuję ich technologię, rozwój i przypadki użycia. Przyjrzę się również długoterminowemu potencjałowi przyjęcia tokenów APPC.

Co to jest AppCoins?

Jak wspomniano, AppCoins został zbudowany przez Aptoide zespół. Aptoide został uruchomiony w 2009 roku przez Alvaro Pinto i Paulo Trezentosa. Według najnowszych raportów w sklepie Aptoide dostępnych jest ponad 800 000 aplikacji, a sklep jest używany przez ponad 200 milionów ludzi na całym świecie.

Podobnie jak inne monety i tokeny, token AppCoins (APPC) zapewnia użytkownikom zdecentralizowany system płatności, który jest połączony z aplikacjami mobilnymi i dystrybucją aplikacji.

Korzyści AppCoins

Korzyści dla programistów i posiadaczy Appcoins

Projekt nie jest zainteresowany samodzielnym tworzeniem żadnych rozproszonych aplikacji, zamiast tego stara się dodać zdecentralizowane rozwiązanie i dodać jego token jako opcję płatności za zakupy w aplikacji. Jego sukces lub porażka zależy od przekonania użytkowników i innych sklepów z aplikacjami, że jego rozwiązanie jest najlepsze dla wszystkich zaangażowanych.

Porównując platformę AppCoins, szybko widać, że stara się ona zmniejszyć liczbę osób trzecich i pośredników, którzy robią niewiele więcej niż zawyżanie cen aplikacji. Ma również na celu poprawę reklam aplikacji, zakupów w aplikacji oraz usprawnienie obecnego powolnego i nieefektywnego procesu zatwierdzania aplikacji.

Technologia AppCoins

Zespół AppCoins uważa, że ​​przenosząc cały ekosystem aplikacji mobilnej do łańcucha blokowego, stanie się on w pełni przejrzysty i pojawią się zachęty zarówno dla użytkowników, jak i programistów.

Jednym z przykładów ulepszeń jest przejrzysty system sporów, a innym jest system rankingowy dla programistów, który działa w oparciu o wiarygodność dewelopera na podstawie wcześniejszych transakcji.

Rozwiązania AppCoins

Rozwiązanie AppCoins. Źródło: Raport o AppCoins

Tokeny AppCoins APPC to tokeny kompatybilne z ERC-20 działające w sieci Ethereum. Zespół przydzieli te żetony na podstawie czegoś, co nazywają „kosztem uwagi”, co jest podobne do systemu używanego przez podstawowy żeton uwagi (BAT). Tokeny można przekazywać użytkownikom w zamian za oglądanie reklam lub w niektórych przypadkach za pobieranie i wypróbowywanie nowych aplikacji. Tokeny APPC można następnie wykorzystać do zakupów w aplikacji.

Jeśli zespół AppCoins będzie miał rację i odniesie sukces, otrzymamy ekosystem aplikacji mobilnej, który lepiej służy programistom, użytkownikom i sklepom z aplikacjami, które zdecydują się na implementację protokołu AppCoins. Na razie AppCoins działa tylko z aplikacjami na Androida, ale projekt twierdzi, że jest „niezależny od sklepu z aplikacjami” i ostatecznie zostanie uruchomiony również dla aplikacji na iOS.

AppCoins rozwiązuje te problemy

Liczba smartfonów nadal dramatycznie rośnie, a szacuje się, że do 2020 r. Będzie używanych ponad 6 miliardów smartfonów. Zapewni to dalszy wzrost gospodarki opartej na aplikacjach, ale zapewni również, że problemy będą nadal narastać również w obrębie ekosystemu..

AppCoins uważa, że ​​przeniesienie sklepu z aplikacjami na blockchain rozwiąże trzy z najbardziej rażących błędów w scentralizowanych sklepach z aplikacjami: reklamy, zakupy w aplikacji i zatwierdzenia deweloperów / aplikacji.

Reklama

Reklama aplikacji mobilnych w dzisiejszych czasach jest fragmentaryczna i kosztowna dla programistów. AppCoins stworzy standard, który pozwoli programistom łatwo reklamować swoją aplikację nowym użytkownikom przez 2 minuty ich uwagi. Ponieważ platforma korzysta z technologii blockchain, istnieje dowód uwagi i nie ma obaw co do fałszywej tożsamości, podwójnej atrybucji lub odrzucenia.

Poniżej proces, który będzie się odbywał w modelu reklamowym Appcoins:

 • Deweloper płaci za uwagę użytkowników (CPAt)
 • Użytkownik otrzyma 85% tej kwoty w swoim portfelu. Można go następnie wykorzystać do opłacenia zakupów w aplikacji.
 • Sklep z aplikacjami zachowa 10% na dystrybucję plików APK i bycie Oracle
 • Producent oryginalnego sprzętu (OEM) otrzyma 5% przychodu jako rekompensatę za wstępne załadowanie sklepu z aplikacjami

Przepływ przychodów z AppCoins

Przepływ przychodów z reklam w ekosystemie Appcoins

Zakupy w aplikacji

AppCoins rozwiąże problemy z fakturowaniem i zakupem przedmiotów cyfrowych w aplikacjach poprzez wieloplatformowe wykorzystanie tokena APPC. Po zintegrowaniu to rozwiązanie będzie działać we wszystkich sklepach z aplikacjami korzystającymi z rozwiązania AppCoins. Zapewni użytkownikom łatwy sposób płacenia za wszystko w aplikacji za pomocą tokena APPC, który można kupić za walutę fiducjarną lub zarobić za pomocą reklam na platformie AppCoins.

Oto uproszczony przegląd tego, jak będą działać zakupy w aplikacji:

 • Cena każdego elementu w aplikacji jest przechowywana w łańcuchu bloków. Odbywa się to za pomocą prywatnego podpisu dewelopera.
 • Użytkownicy będą kupować przedmioty w tej aplikacji za pomocą AppCoins
 • Deweloperzy otrzymają 85% transakcji zakupu w aplikacji
 • App Store otrzyma 10% kwoty zakupu za wykonanie tych samych zadań, o których wspomniałem powyżej
 • Pozostałe 5% ponownie otrzyma producent OEM

Przepływ monet IAP

W aplikacji przepływu zakupów monet

Zatwierdzenie dewelopera i aplikacji

Obecny proces zatwierdzania jest nieefektywny i zbyt długi. AppCoins dadzą programistom nowy model zaufania, w którym zostaną uszeregowani na podstawie historii przeszłych transakcji. Jest to przechowywane w zdecentralizowanym łańcuchu bloków w niezmienny sposób.

To wszystko działa na „łańcuchu zaufania” AppCoins. Istnieją trzy różne reputacje deweloperów w ekosystemie:

 • Zaufany: Te aplikacje programistów są uważane za bezpieczne
 • Krytyczny: Złośliwe aplikacje, które są na czarnej liście
 • Nieznany: Żadna reputacja nie została jeszcze ustalona. Nie przesłali jeszcze żadnych aplikacji, więc nie można ich ocenić.

Developer Trust Ranking AppCoins

Ranking zaufania skaluje się dla programistów korzystających z Appcoins

Zespół AppCoins

Chociaż zespół zamieścił swoje informacje w oryginalnym dokumencie, wydaje się, że zostały one usunięte z ich witryny internetowej. Może to spowodować, że wielu członków społeczności będzie się zastanawiać, kto nadal kieruje projektem, a kto go opuścił.

Na podstawie biały papier, wiemy, że zespół AppCoins ma siedzibę w Portugalii. Mają dodatkowe biuro w Singapurze, gdzie projekt jest zarejestrowany ze względu na życzliwość rządu Singapuru do projektów blockchain.

Stwierdzili również, że w tym czasie w zespole było 18 członków. Współzałożycielami byli Paulo Trezentos i Álvaro Pinto, twórcy Aptoide. Paulo (CEO) ma doświadczenie w rozwoju i jest członkiem społeczności open source przez długi czas. Na przykład był założycielem i opiekunem LinuxCM, dużej dystrybucji Linuksa.

Zespół Appcoins

Niektórzy członkowie zespołu AppCoins z białej księgi

Álvaro obejmuje stanowisko dyrektora operacyjnego i ma doświadczenie w przedsiębiorczości. Jest byłym prezesem Portugalskiego Stowarzyszenia Firm Oprogramowania Open Source. W swojej poprzedniej roli opowiadał się za większym przyjęciem technologii open source w tym kraju.

Społeczności AppCoins

AppCoins ma przyzwoitą społeczność w mediach społecznościowych, nie największą w kryptosferze, ale z pewnością nie najmniejszą. Jeśli chodzi o zaangażowanie, tutaj również znajdują się pośrodku, z przyzwoitą ilością zaangażowania społeczności użytkowników, ale z pewnością nic oszałamiającego.

Na Świergot, mają 25,6 tys. obserwujących, a ich tweety regularnie trafiają od kilku do kilkunastu re-tweetów, a także kilkanaście lub dwa polubienia. Plik kanał telegramu ma ponad 7 000 subskrybentów, a subreddit projektu ma prawie 3400 czytelników. Aktualizacje są nie częściej niż raz w tygodniu, a do większości aktualizacji jest tylko kilka komentarzy.

Projekt ma również ponad 11 000 obserwujących na Facebooku, a posty mają kilkanaście polubień.

Token APPC

AppCoins używa tokena APPC na swojej platformie. Token APPC to token zgodny z ERC-20 działający w sieci Ethereum. Oznacza to, że podczas wysyłania i odbierania APPC wymagany jest gaz Ethereum, a przepustowość zostanie określona przez sieć Ethereum, co może powodować problemy ze skalowalnością..

AppCoins zatrzymały swoje ICO w grudniu 2017, zbierając 15,3 miliona dolarów i osiągając twardą granicę dla ICO. Cena tokena w tym czasie wynosiła 0,00033389 ETH lub 0,10 USD za 1 APPC (w oparciu o cenę ETH na poziomie 299 USD w tym czasie). Obecnie całkowita podaż APPC wynosi nieco ponad 246 milionów, a podaż w obiegu to nieco ponad 100 milionów.

Po ICO moneta gwałtownie wzrosła do rekordowego poziomu 4,49 USD w dniu 10 stycznia 2018 r. Nie pozostała tam na długo, ponieważ początek bessy na kryptowalutach w 2018 r. Szybko ją złapał i obniżył ją wraz z szerszą rynek.

Binance APPC

Zarejestruj się na Binance i kup tokeny APPC

Spadał przez cały rok i 18 grudnia 2018 r. Osiągnął najniższy w historii poziom 0,033891 USD. Spadł z tego dna i osiągnął cenę ICO wynoszącą 0,10 USD za jeden dzień w kwietniu 2019 r., Ale spadł od tego czasu i od 15 maja, Cena wynosi 0,074043 USD.

Token APPC jest sprzedawany na kilku giełdach, ale większość wolumenu odbywa się albo na Binance Exchange, albo na BiteBTC. Na Huobi Global jest znikomy wolumen. Całkowity dzienny wolumen jest łagodny, co oznacza, że ​​płynność monet może stać się problemem w każdym rodzaju sytuacji stresowej na rynku.

Ponieważ APPC jest tokenem ERC-20, można go przechowywać w dowolnym portfelu zgodnym z ERC-20. Zespół AppCoins zaleca korzystanie z portfela AppCoins BDS. BDS zapewnia portfel w pełni zgodny z AppCoins z ulepszonymi funkcjami zakupów w aplikacji i nagrodami za reklamy.

Rozwój AppCoins

Mierzenie postępu rozwoju może być czasami trudne, ponieważ nie ma jednego dokładnego wzorca, którego można by używać we wszystkich projektach. Jednak można to zrozumieć, patrząc na ich publiczne zatwierdzenia kodu.

Dlatego zdecydowałem się wskoczyć do GitHub dla projektu AppCoins. Wszystkie te repozytoria są hostowane w App Store Foundation GitHub. W sumie jest 15 repozytoriów, ale poniżej znajdują się zatwierdzenia dla 2 ostatnio aktywnych.

AppCoins GitHub Commits

Kod zatwierdza wybrane repozytoria w ciągu ostatnich 12 miesięcy

A więc z powyższego wynika, że ​​programiści wciąż są dość zajęci pracą nad projektem. Ten poziom zatwierdzeń kodu jest mniej więcej zgodny z tymi z innych projektów, które sprawdziłem i które były na podobnym etapie.

Biorąc to pod uwagę, ciekawie będzie zobaczyć, jakie aktualizacje zespół oficjalnie wprowadzi w nadchodzącym roku. Jeśli chcesz być na bieżąco z nimi, możesz śledzić ich oficjalny blog.

Na przykład zespół AppCoins regularnie publikuje co dwa tygodnie aktualizacje AppCoins News (ANU). Są to dość obszerne posty, które omawiają niektóre z najważniejszych wydarzeń w tym dwutygodniowym okresie – świetnie to zobaczyć.

Plusy i minusy AppCoins

Przyjrzyjmy się niektórym z najprostszych zalet i wad technologii AppCoins i tokena APPC.

Profesjonaliści

 • AppCoins ma opracowany produkt i ogromną bazę użytkowników liczącą 200 milionów użytkowników, którym można go wdrożyć.
 • Projekt ma bardzo doświadczony zespół programistów i zespół marketingowy, który ma ogromną wiedzę na temat niszy App Store.
 • AppCoins pozwolą programistom reklamować swoje aplikacje i zarabiać na nich na jednej platformie.
 • Zespół odniósł sukces w realizacji celów planu działania do tego momentu, co wzbudza zaufanie do projektu.

Wady

 • AppCoins nie jest tak naprawdę oryginalnym pomysłem i jak dotąd przestrzeń blockchain odniosła ograniczony sukces w łączeniu kryptowalut z aplikacjami.
 • Kryptowaluty wciąż nie osiągnęły niczego w pobliżu głównego nurtu, co utrudnia przyciągnięcie użytkowników chętnych do dokonywania transakcji za pomocą tokena APPC.
 • AppCoins nadal nie przyciągają głównych partnerów sklepów z aplikacjami i istnieje bardzo realne ryzyko, że największe sklepy z aplikacjami po prostu pozostaną scentralizowane lub zbudują własne rozwiązanie blockchain.
 • Token APPC miał pułap rynkowy prawie 250 mln USD w styczniu 2018 r., Ale od tego czasu spadł do nieco ponad 7 mln USD od 15 maja 2019 r. Chociaż może to być okazja, istnieje również ryzyko, że token może nigdy całkowicie wyzdrowieć.

Wniosek

AppCoins miał pecha, aby uruchomić swoje ICO w szczycie hossy na kryptowalutach i tuż przed tym, jak cały rynek załamał się na cały rok. To obniżyło kapitalizację rynkową monety projektu o ponad 95%, więc zrozumiałe jest, że inwestorzy mogą wracać do projektu z pewnym wahaniem.

Jednak projekt ma również platformę, za którą stoi ponad 200 milionów użytkowników, więc gdy kryptowaluty zdobędą szerszą akceptację globalnej bazy użytkowników, projekt AppCoins, a token APPC powinien szybko rosnąć.

Innym potencjalnym zagrożeniem dla platformy jest możliwość nieuczciwych programistów, aplikacji i prób phishingu, które mogą spowodować utratę monet przez niektórych użytkowników. Zespół wprowadził jednak system reputacji deweloperów, aby zająć się tego typu niewłaściwym zachowaniem i jak dotąd nie był to problem. Można mieć nadzieję, że tak się stanie, gdy platforma się skaluje.

Mówiąc o skalowaniu, ten projekt wymaga, aby Ethereum zastosował jakąś poprawkę poprawiającą skalowalność, w przeciwnym razie nigdy nie będzie w stanie obsłużyć wszystkich potencjalnych transakcji, które wygenerowałyby setki milionów użytkowników.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Fotolia

Zastrzeżenie: są to opinie autora i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne. Czytelnicy powinni przeprowadzić własne badania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me