Recenzja Atomic Wallet: najnowsze wielowalutowe urządzenie magazynujące

Portfel Atomic to najnowszy portfel innej firmy, który właśnie został uruchomiony jako kompleksowe rozwiązanie kryptowalutowe.

Portfel jest reklamowany na wielu forach internetowych i ma wiele funkcji, które obejmują bezpieczeństwo, decentralizację, anonimowość, obsługę wielu walut, atomowe swapy, wymiany w portfelu i nie tylko. Będzie również wsparcie dla wielu monet z wieloma urządzeniami.

Czy jednak ten portfel naprawdę może być zaufany z twoim krypto?

W tym przeglądzie portfela Atomic przyjrzę się bliżej ofercie, w tym technologii, bezpieczeństwu i funkcjonalności. Podam również kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać portfel i jak bezpiecznie przechowywać swoje monety.

Omówienie portfela Atomic

Atomic Wallet został stworzony jako uniwersalny portfel wielowalutowy, aby pomóc Ci przechowywać i zarządzać ponad 300 kryptowalutami, przy czym przez cały czas dodawane są kolejne. Dawno minęły czasy, kiedy potrzebowałeś innego portfela dla każdej monety, którą chciałeś trzymać lub kupić.

Jednak Atomic Wallet wykracza poza przechowywanie. Oprócz tego, że jest portfelem, jest to również Twoja wymiana, umożliwiająca atomowe zamiany i w pełni zintegrowana z Shapeshift i Changelly, aby wymienić monety, które jeszcze nie obsługują atomowych swapów. Możesz nawet użyć karty bankowej do zakupu Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Ripple bezpośrednio z portfela.

Bezpieczeństwo portfela Atomic

Atomic Wallet został stworzony, aby być w 100% bezpieczny, przy założeniu, że przestrzegasz wskazówek bezpieczeństwa dotyczących korzystania z portfela. Ponieważ jest to portfel typu open source, możesz samodzielnie sprawdzić kod, aby upewnić się, że jest wolny od błędów lub innych luk w zabezpieczeniach. Jeśli nie czujesz się dobrze z kodem, możesz mieć pewność, że społeczność użytkowników zajrzała do kodu, aby upewnić się, że jest czysty i pozbawiony luk w zabezpieczeniach.

Wszelkie krytyczne dane są przechowywane tylko lokalnie na Twoim urządzeniu. Mając to na uwadze, musisz upewnić się, że Twoje urządzenie jest wolne od złośliwego oprogramowania i wirusów oraz że nie łączy się z internetem przez niezabezpieczoną sieć Wi-Fi. Połączenia z Internetem zawsze niosą ze sobą pewien poziom ryzyka, jeśli chodzi o kryptowaluty, ale korzystanie z bezpiecznego połączenia jest znacznie bezpieczniejsze.

bezpieczeństwo portfela atomowego

Silne szyfrowanie hasła w Atomic Wallet

Innym sposobem radzenia sobie z tym ryzykiem jest połączenie portfela Atomic Wallet z portfelem sprzętowym w celu utworzenia fizycznej warstwy bezpieczeństwa. Ta fizyczna warstwa zabezpieczeń zapewnia, że ​​nawet w przypadku zdalnego dostępu do portfela haker nie może zakończyć transakcji bez fizycznego dostępu do portfela sprzętowego. Niestety, obsługa parowania portfela sprzętowego jeszcze nie działa, ale zespół Atomic Wallet już tak pracuję nad tym.

Bezpieczeństwo jest również Twoją troską. Zawsze miej bezpieczne zwroty zapasowe. Jeśli ktoś otrzyma Twoje hasło zapasowe, będzie mógł odtworzyć Twój portfel i ukraść Twoje fundusze. Zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności kopii zapasowej jest tak samo ważne, jak zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności hasła.

Wiele osób fizycznie zapisuje to zdanie na kartce papieru, a następnie przechowuje ten papier w bezpiecznym miejscu, takim jak skrytka depozytowa banku lub fizyczny sejf. Aby być całkowicie bezpiecznym, zaleca się wykonanie co najmniej trzech kopii i przechowywanie każdej z nich w oddzielnym, bezpiecznym miejscu. Dzięki temu będziesz mógł odzyskać swój portfel, jeśli coś nieoczekiwanego stanie się z Twoim komputerem.

Obsługiwane kryptowaluty

Atomic Wallet obsługuje już ponad 300 kryptowalut i prawie wszystkie z ponad 500 tokenów kompatybilnych z ERC-20. Możesz przechowywać i zarządzać BTC, ETH, LTC, XRP, BNB, TRX, BCH, XMR, DASH, ZEC, XLM, DOGE i wieloma innymi. Możesz zobaczyć pełną listę obsługiwanych monet na ich obsługiwane zasoby strona.

Aktywa portfela Atomic

Niektóre z niezliczonych aktywów w Atomic Wallet

Oczywiście, chociaż możesz być w stanie przechowywać szeroką gamę monet bez portfela, mogą one nie mieć takiej samej funkcjonalności, jak niektóre z podstawowych portfeli określonych kryptowalut. Na przykład, jeśli moneta ma określony protokół obstawiania lub moneta ma unikalny mechanizm transakcji.

Dwa z najbardziej odpowiednich przykładów to portfele PIVX i ich zdolność do zdobywania nagród za obstawianie za trzymanie monet. Podobnie, podstawowy portfel ZCash jest jak dotąd jedynym portfelem, który ma funkcję wysyłania zabezpieczonych transakcji.

Wspierane urządzenia

Imponujące było dla mnie wsparcie dla portfela Atomic. Na przykład są dostępne w wersji dla komputerów stacjonarnych w wielu różnych systemach operacyjnych, w tym Windows, MacOS, Ubuntu, Debian i Fedora.

Jeśli masz zamiar pobrać portfel na komputer, upewnij się, że pobierasz najnowszą wersję. Ponadto, aby zwiększyć bezpieczeństwo, możesz sprawdzić sumę hash wersji, którą zamierzasz pobrać.

Sprawdzenie sumy hash portfela to sposób na upewnienie się, że portfel, który zamierzasz pobrać, został kryptograficznie podpisany przez twórców portfela i nie został naruszony przez innych złośliwych aktorów. W rzeczywistości jest to „najlepsza praktyka” dotycząca portfela, którą powinieneś nabrać w zwyczaju także z innymi portfelami.

Portfel mobilny

Portfel Atomic jest również obsługiwany na urządzeniach mobilnych, w tym iOS i Android, i jest dostępny do pobrania w odpowiednich sklepach. Jest to przydatne dla tych użytkowników, którzy chcieliby dokonywać transakcji za pomocą swojego portfela w podróży.

Przyjrzałem się recenzjom, które są w sklepie Google Play i wydaje się, że opinie są dość pozytywne. Większość użytkowników była komplementarna z interfejsem użytkownika i funkcjonalnością / obsługą monet.

Portfel Atomic w Sklepie Google Play

Oceny aplikacji w Sklep Google Play

Pojawiły się sugestie dotyczące potencjalnych obszarów wymagających poprawy. Na przykład niektórzy sugerowali, że dostosowywanie zamówień jest ograniczone w portfelu. Najbardziej zachęcające było również to, że zespół portfela Atomic szybko odpowiadał na te zapytania, nawet jeśli nie były one najbardziej pochlebne.

Funkcje portfela

Jako niedawne dzieło Atomic Wallet był w stanie uwzględnić wszystkie najnowsze innowacje w zakresie łańcucha bloków, a także funkcje zorientowane na użytkownika, które ułatwiają zarządzanie i przechowywanie kryptowaluty.

Zespół Atomic Wallet wziął pod uwagę wszystko, czego użytkownikom brakowało w portfelu i wykorzystał to jako plan zestawu funkcji Atomic Wallet.

Niektóre z funkcji, które zostały dodane do Atomic Wallet, aby uczynić go najlepszym obecnie dostępnym portfelem, to:

Atomic Swapy

Od tego momentu portfel ma swoją nazwę i wraz z rozwojem ekosystemu Atomic Swap będzie to ogromny przełom w kryptowalutach. Są zdecentralizowane i nie wymagają dużego kontrahenta do ułatwienia transakcji.

Atomic swapy działają w wielu łańcuchach i całkowicie unikają ryzyka związanego z osobami trzecimi ze strony osoby, z którą przeprowadzasz transakcje. Co więcej, biorąc pod uwagę, że działają one w całej sieci, opłaty są dramatycznie obniżone. Nie ma potrzeby, aby najpierw kupować / sprzedawać żetony na giełdzie, która przyjmie ich część.

Obecnie Atomic Wallet obsługuje tylko atomowe swapy dla BTC, LTC i QTUM, ale zespół pracuje nad integracją dodatkowych monet do atomowych swapów.

Wbudowana wymiana

Ponieważ atomic swapy nie są jeszcze rozpowszechnione, a Atomic Wallet chce być rozwiązaniem dla wszystkich potrzeb użytkowników, natychmiastowe wymiany są już zintegrowane z portfelem. Użytkownicy mają dostęp zarówno do Changelly, jak i ShapeShift, aby szybko i łatwo wymieniać kryptowaluty po uczciwych kursach.

Połączenie Changelly i ShapeShift umożliwia wymianę ponad 100 różnych kryptowalut bezpośrednio z poziomu interfejsu portfela.

Kupowanie Bitcoinów za pomocą karty

Kupowanie Bitcoinów za pomocą karty kredytowej

Co więcej, biorąc pod uwagę, że są to natychmiastowe giełdy kryptowalut, możesz również kupić monety za EUR i USD bezpośrednio w portfelu. Możesz również skorzystać z bramki kredytowej Changelly i Shapeshift, aby zasilić swoje konto dowolną walutą fiducjarną. Odbywa się to za pośrednictwem sprzedawcy przetwarzania kart Simplex.

Ta funkcja fiat jest czymś, co naprawdę odróżnia portfel Atomic od niektórych konkurentów. Nie musisz korzystać z dużej giełdy kryptowalut, aby najpierw kupić swoje monety, a następnie wysłać je do swojego portfela. W momencie zakupu tych żetonów są one umieszczane w Twoim portfelu.

Interfejs użytkownika

Podobnie jak portfel Exodus zyskał entuzjastyczne recenzje za piękny interfejs, kiedy został wydany pod koniec 2016 r., Atomic Wallet również cieszy się taką samą sympatią za elegancki i przyjazny dla użytkownika interfejs..

Nawigacja w portfelu na pulpicie znajduje się po lewej stronie i możesz łatwo poruszać się między licznymi funkcjami. Dostępnych jest również wiele opcji dostosowywania, które masz do dyspozycji w ustawieniach.

Inną rzeczą, którą odkryłem, było bardzo proste w użyciu, była funkcja zrzutu. Dzięki temu możesz uczestniczyć w nadchodzących zrzutach lub zleceniach związanych z konkretnym dodanym tokenem. Może to zmniejszyć ryzyko, na które wielu użytkowników może natknąć się podczas odbierania zrzutów z innych baterii online itp.

Zespół & Wzmacniacz

W rzeczywistości za portfelem kryje się imponująca liczba członków zespołu. Należą do nich takie jak Konstantin Gładych który jest założycielem i CEO Changelly.com. Jest to natychmiastowa wymiana kryptowalut, która jest również zintegrowana z portfelem Atomic. Konstantin posiada tytuł doktora nauk o danych i 10 lat doświadczenia w IT.

Mają też Charliego Shrema, który jest dobrze znany w przestrzeni kryptowalut jako jeden z pierwszych zwolenników Bitcoin. Był współzałożycielem BitInstant i jednym z członków założycieli fundacji Bitcoin.

Członkowie zespołu Atomic Wallet

Od lewej: Konstantin Gladych, Simon Dixon i Charlie Shrem

Wreszcie masz Simon Dixon który jest CEO internetowej platformy inwestycyjnej BnkToTheFuture.com. Jest to firma VC, która zainwestowała ponad 400 mln USD w firmy FinTech na całym świecie, w tym takie jak Bitstamp, BitPay i Kraken. Są także inwestorami w ShapeShift, który jest jedną z natychmiastowych integracji giełd kryptowalut w portfelu Atomic.

Niestety nie udało mi się znaleźć wielu informacji na temat ról, które te osoby będą pełnić w Atomic Wallet. Jest również prawdopodobne, że w Atomic jest wielu innych członków zespołu, ale nie mogłem znaleźć więcej informacji o innych członkach zespołu.

Atomic Wallet Token

Nie było dla mnie zaskoczeniem, gdy zobaczyłem, że portfel Atomic kończy wyprzedaż tokenów. Sprzedają swój własny token, który będzie nazywał się Atomic Wallet Coin (AWC). To jest token ERC20, który będzie oparty na sieci Ethereum Mainnet i będzie używany do:

  • Wymiana Atomic Swap i nowe listy aktywów
  • Najważniejsze cechy interfejsu i funkcje
  • Aby zwiększyć ocenę wymiany atomowej

Jeśli chodzi o specyfikę sprzedaży tokenów, jest teraz otwarty tylko na sprzedaż prywatną. W ramach tej prywatnej sprzedaży rozprowadzają 50 mln tokenów AWC. Po tym nastąpi crowdsale, a dystrybucja 15-metrowego AWC. Nie ma jeszcze ogłoszenia, kiedy to się stanie.

Atomic Wallet Coin

Obraz za pośrednictwem pagera Atomic Wallet One

Jeśli byłeś zainteresowany tokenem AWC i nie byłeś szczególnie zainteresowany kupowaniem ich podczas ICO, możesz łatwo zarobić token na wiele innych sposobów. Obejmują one programy zrzutów i nagród w ramach projektu.

Airdrop jest otwarty dla tych, którzy są nowicjuszami w ekosystemie i są entuzjastami blockchain. Zespół portfela Atomic roześle 2 mln AWC do ponad 40 000 uczestników. Chcąc wziąć udział w airdropie będziesz musiał pobrać portfel, przelać na niego część środków i podać swój adres e-mail w formularzu zgłoszeniowym. Zostaną one rozdane w airdropie po zakończeniu sprzedaży zbiorowej.

Plik program nagród zobaczy dystrybucję kolejnych 3 mln tokenów AWC, które zostaną przekazane osobom, które wykonają szereg zadań wspierających społeczność Atomic Wallet. Są to między innymi poszukiwanie błędów, produkcja treści, promocja społeczna i tłumaczenie.

Wady portfela Atomic

Nic nie jest idealne i jest kilka rzeczy, których nie lubię w Atomic Wallet, chociaż szczerze mówiąc, niektóre z nich są prawdziwe dla prawie każdego portfela, a nad niektórymi aktywnie pracuje zespół Atomic Wallet. Czego więc nie lubić w Atomic Wallet?

1. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo (dotyczy wszystkich portfeli);

2. Integracja portfela sprzętowego jest nadal w toku;

3. Bardzo ograniczona liczba monet obsługuje atomowe swapy

Co dalej z Atomic Wallet

Rozwój Atomic Wallet jest kontynuowany w szybkim tempie. Niedawno wydali mobilne wersje portfela, a także w fazie rozwoju jest rozszerzenie przeglądarki, które poprawia wrażenia na komputerach. Obsługa portfela sprzętowego jest również w drodze dla Ledger, Trezor i KeepKey. W planach jest dodanie ponad 20 nowych kryptowalut.

Na froncie giełdowym zespół aktywnie pracuje nad integracją platformy handlowej dla głównych giełd, a także nad zwiększeniem liczby monet obsługujących atomowe swapy. Planują dodać obsługę sprzedaży kryptowalut i wypłacać pieniądze do Twojego banku, a także planują dodać funkcję umożliwiającą obstawianie aktywów PoS, takich jak Decred, Cardano i Tezos.

Wniosek

Chociaż nie jest doskonały, Atomic Wallet jest liderem w przyszłości portfeli i giełd kryptowalut. Chociaż oferta zaledwie trzech walut do atomowych swapów jest dla niektórych rozczarowująca, w rzeczywistości jest to spory krok naprzód w porównaniu z zaledwie 12 miesięcy temu, więc nie możemy się doczekać, co może przynieść następne 12 miesięcy.

Dodanie obsługi Changelly i ShapeShift było sprytne, a gdy dodadzą możliwość wycofywania walut i biur transakcyjnych, nie będzie trzeba iść gdziekolwiek poza Atomic Wallet w celu przechowywania, zarządzania i wymiany wszystkich kryptowalut.

To ekscytujący projekt, który robi wspaniałe rzeczy, a przyszłość powinna być bardzo interesująca.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem Atomicwallet.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me