Recenzja BaseFEX: pełny przegląd wymiany

BaseFEX to nowa giełda kontraktów futures na kryptowaluty, która daje traderom możliwość handlu kryptowalutami z dźwignią.

BaseFEX ma siedzibę w Hongkongu i od ponad 2 lat rozwija swoją platformę handlową. Oferując nawet 100-krotną dźwignię finansową w przyjaznym dla użytkownika, ale zaawansowanym produkcie, mają nadzieję, że będą w stanie podważyć status quo.

Jednak czy naprawdę możesz zaufać takiej nowej giełdzie?

W tej recenzji BaseFEX damy Ci wszystko, czego dowiedzieliśmy się o tej wymianie. Damy Ci również kilka wskazówek które musisz wziąć pod uwagę podczas handlu tutaj.

Przegląd

BaseFEX oficjalnie otworzył swoje księgi w grudniu 2018 r. Chociaż zespół ma siedzibę w Hongkongu, jest zarejestrowany w Republice Seszeli jako Base Investing Corporation z numerem firmy 205276.

Firmą zarządzają Jesse Wu (CEO) i Isaac Zeng (CTO). Twierdzą, że misją BaseFEX jest być „najbardziej niezawodną, ​​przejrzystą i zaawansowaną giełdą instrumentów pochodnych kryptowaluty oraz sprawić, by handel był płynny, bezpieczny i dostępny dla handlowców na całym świecie”.

Biorąc pod uwagę, że rozwijają giełdę instrumentów pochodnych kryptowaluty, chcą rzucić wyzwanie między innymi BitMEX, Deribit i Prime XBT.

Oferują dźwignię finansową na czterech różnych parach kryptowalut, która sięga aż do 100x. Dotyczy to niektórych bardziej egzotycznych par kryptowalut, które omówimy w sekcji dotyczącej obsługi aktywów.

BaseFEX jest w stanie przyjąć klientów z całego świata i przetłumaczyli swoją witrynę na 5 różnych języków. Należą do nich angielski, japoński, koreański, chiński i rosyjski.

Jednak pomimo ich globalnej obecności, są pewne regiony, w których nie mogą akceptować handlowców. Należą do nich takie kraje, jak Stany Zjednoczone Ameryki, Quebec (Kanada), Kuba, Krym i Sewastopol, Iran, Syria, Korea Północna i Sudan.

Dźwignia i marże BaseFEX

BaseFEX umożliwia swoim klientom handel kryptowalutami na marży. Oznacza to, że mogą wchodzić w pozycje w transakcjach, które są wielokrotnie większe niż te, które posiadają dla tych pozycji. Minimalna marża jaką możesz tutaj uzyskać to 1%.

Dźwignia BaseFEX

Handel na marży oznacza handel pożyczonymi pieniędzmi, co oznacza lewarowanie. Oznacza to, że Twoje zyski / straty mogą zostać zmaksymalizowane przez współczynnik dźwigni. W BaseFEX ten maksymalny współczynnik dźwigni wynosi 100x, czyli tyle samo, co ich konkurenci.

Ostrzeżenie ⚔️: Dźwignia to miecz obosieczny, w którym możesz wygrywać i przegrywać.

Dokładne instrumenty, którymi handlujesz w BaseFEX, to produkty futures. Są to instrumenty pochodne, które są zakładami na cenę składnika aktywów po określonej z góry cenie w przyszłości (cena wygaśnięcia).

BaseFEX ma również typowe „wieczyste” kontrakty terminowe. Są to instrumenty, które nie mają czasu wygaśnięcia i są codziennie wprowadzane do nowego kontraktu. Pozostają otwarte, dopóki nie zostaną zamknięte przez przedsiębiorcę. Będą one najdokładniej śledzić cenę spotową aktywa.

Wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego

Kiedy handlujesz kontraktem futures, masz dwa różne rodzaje wymagań dotyczących depozytu zabezpieczającego. Są to depozyt początkowy i depozyt zabezpieczający.

Zaczynają się od 1% początkowego depozytu zabezpieczającego i 0,5% podstawowego depozytu zabezpieczającego. Te oczywiście różnią się w zależności od umowy, o której mowa, jak również wielkości ogólnej pozycji. Poniższa tabela zawiera dokładne wymagania.

Kapitał Podstawowy limit ryzyka (R) Podstawowy margines utrzymania (M) Podstawowy początkowy margines (I)
BTCUSD 100 BTC 0,50% 1,00%
BNBXBT 20 BTC 0,50% 1,00%
HTXBT 20 BTC 0,50% 1,00%
OKBXBT 20 BTC 0,50% 1,00%

Jak widać, zarówno ja & M będzie się różnić w dyskretnych krokach w zależności od rozmiaru pozycji. Będziesz musiał dodać więcej marginesu w zależności od wielkości pozycji – całkiem logiczne.

Masz również możliwość posiadania rachunku izolowanego lub konta cross margin w BaseFEX. Oddzielny depozyt zabezpieczający to depozyt zabezpieczający, który ma zastosowanie do określonej pozycji i dlatego jest ograniczony do tej kwoty. Marża krzyżowa jest dzielona między Twoje otwarte pozycje i może zostać skompensowana.

Domyślną opcją na giełdzie jest cross margin. Możesz przeczytać więcej o mechanice izolowanych / krzyżowych marginesów tutaj.

Czy BaseFEX jest bezpieczny?

Jest to prawdopodobnie jedno z najważniejszych pytań i jest szczególnie istotne podczas korzystania z nowej giełdy.

Podstawowe oświadczenie bezpieczeństwa FEX

Oświadczenie o bezpieczeństwie BaseFEX & Program nagród

Jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy określaniu, czy powinni ufać giełdzie kryptowalut na marginesie. Obejmują one sposób, w jaki radzą sobie z ryzykiem rynkowym, ryzykiem monet, a także narzędziami, które zapewniają użytkownikom w celu ochrony ich kont.

Przyjrzyjmy się każdemu z nich.

Zarządzanie monetami

Biorąc pod uwagę, że BaseFEX ma do czynienia z kryptowalutą, nieustannie naraża się na ryzyko hakerów próbujących wydobyć te monety. Dlatego wdrożyli ostrożne protokoły zarządzania monetami.

W rzeczywistości BaseFEX jest jedną z niewielu giełd, które widzieliśmy, która korzysta z 100% chłodnia za wszystkie swoje monety. Oznacza to, że monety są bezpiecznie przechowywane w stanie offline, z dala od zagrożeń ze strony tych hakerów.

Zwykle widzimy, że giełdy mają ograniczony procent monet w „gorącym” magazynie do wypłacania klientom.

Jeśli chodzi o portfele, których używają do zarządzania tymi monetami, są to portfele wielopodpisowe w konfiguracji 5 z 7. Oznacza to, że aby wysłać środki, 5 z 7 dyrektorów BaseFEX musi podpisać transakcję.

Zarządzanie ryzykiem

Biorąc pod uwagę, że jest to giełda futures z dźwignią do 100x, istnieje duże ryzyko rynkowe, na które narażeni są inwestorzy, zwłaszcza jeśli chodzi o płynność..

Podobnie jak inne giełdy futures, BaseFEX obsługuje mechanizm likwidacji. Spowoduje to usunięcie tych pozycji, które wyczerpały swój margines utrzymania (wspomniany powyżej).

Prowadzą również tak zwany „fundusz ubezpieczeniowy”. Jest to pula mająca na celu ochronę tych handlowców, którzy są narażeni na późną likwidację, która wykracza poza cenę upadłości pozycji przedsiębiorcy. To fundusz ubezpieczeniowy jest uzupełniany przez likwidacje, które są przeprowadzane powyżej ceny upadłości w przypadku utraty pozycji.

Ostrzeżenie ⚔️: Aby uniknąć likwidacji, upewnij się, że Twoje pozycje są dobrze finansowane

Wreszcie istnieje dodatkowy system zarządzania ryzykiem, który został zaprojektowany w celu wyeliminowania zagrożenia „stratami uspołecznionymi”. Dzieje się tak dzięki ich dynamicznemu systemowi automatycznego delewarowania.

Jest to system, który automatycznie zmniejszy zadłużenie z pozycji należących do przeciwnych traderów zgodnie z rankingiem zysków i dźwigni. Innymi słowy, w pierwszej kolejności należy delewarować pozycje bardziej dochodowe i z wyższą dźwignią finansową.

Możesz przeczytać więcej o ich systemie automatycznego delewarowania tutaj.

Bezpieczeństwo użytkownika

Oprócz procedur bezpieczeństwa na giełdzie BaseFEX udostępnił użytkownikom narzędzia do indywidualnej ochrony ich kont.

Po pierwsze, mają standardowe opcje zabezpieczeń uwierzytelniania dwuskładnikowego. Oznacza to, że zanim będziesz mógł zalogować się na swoje konto lub autoryzować wypłaty, będziesz musiał potwierdzić to na swoim telefonie.

Nie jest to domyślnie włączone, więc być może będziesz chciał to zrobić zaraz po utworzeniu konta. Aby to zrobić, w sekcji zarządzania kontem możesz przejść do sekcji uwierzytelniania dwuskładnikowego. Tutaj wygenerujesz kod QR, który przedstawiliśmy poniżej.

BaseFEX 2FA

Aktywacja uwierzytelniania dwuskładnikowego w BaseFEX

Po wygenerowaniu musisz zsynchronizować go z telefonem. Będziesz potrzebować aplikacji, która poradzi sobie z tym za Ciebie. Być może najlepszym rozwiązaniem jest Google Mobile Authenticator.

Wreszcie BaseFEX posiada również wszystkie standardowe protokoły szyfrowania w celu ochrony i zabezpieczenia komunikacji. Mają 256-bitowe szyfrowanie SSL na swojej stronie internetowej, które zapewnia, że ​​cała poufna komunikacja jest wysyłana bezpośrednio na ich serwery.

Uwaga? ️: Zawsze upewnij się, że widzisz kłódkę przeglądarki przed zalogowaniem się do BaseFEX

Opłaty BaseFEX

Opłaty pobierane u brokera są szczególnie istotne w przypadku dużych wolumenów transakcji lewarowanych.

Jak więc zestawia się BaseFEX?

Cóż, działają według standardowego modelu opłat „Maker-Taker”. W tym przypadku ci, którzy tworzą rynki (tworzą płynność), będą obciążani niższą opłatą niż ci, którzy pobierają płynność z ksiąg zamówień. Poniżej możesz zobaczyć dokładne opłaty w BaseFEX:

Kontrakt Opłata za twórcę Opłata za uczestnika Długie finansowanie Krótkie finansowanie
BTCUSD 0% 0,05% 0,0000% 0,0000%
BNBXBT 0% 0,05% 0,2063% -0,2063%
HTXBT 0% 0,05% 0,0100% -0,0100%
OKBXBT 0% 0,05% 0,0100% -0,0100%

Jak widać, nie będą pobierać żadnych opłat, gdy zwiększasz płynność w swoich księgach. Jednak dla przyjmujących będą pobierać 0,05% za transakcje. Chodzi o standard na innych giełdach.

Zobaczysz również, że pobierają „opłatę za finansowanie”. Jest to opłata finansowa, która jest stosowana, ponieważ handlujesz z pożyczonymi środkami na marży. Opłata jest naliczana co 8 godzin, co stanowi okres finansowania.

Uwaga? ️: BaseFEX oferuje hurtowe rabaty w wysokości 50% na opłaty dla tych handlowców, których obrót przekracza 35 milionów dolarów

Wreszcie, biorąc pod uwagę, że są to giełdy wyłącznie kryptowalutowe, nie będziesz musiał płacić żadnych opłat za wpłaty / wypłaty. Jedyną opłatą, jaką można zastosować, jest dowolna opłata górnicza, która rozlicza transakcję w sieci.

Pokrycie aktywów

Pod względem pokrycia aktywów BaseFEX oferuje obecnie 4 różne typy umów. Są to wszystkie wieczyste kontrakty futures, ale są to całkiem interesujące aktywa. Poniżej znajdują się te zasoby:

 • BTCUSD: Cena Bitcoin w USD
 • BNBXBT: Cena Binance Coin w BTC
 • HTXBT: Cena tokena Huobi w BTC
 • OKXBT: Token Okex w BTC

Jak widać, mają standardową umowę na Bitcoin, ale mają również zastrzeżone tokeny z innych giełd, w tym Huobi, Binance i Okex.

Wszystkie są rozliczane w Bitcoin i mają rozsądne poziomy dla nich w ich książkach. Istnieją określone ograniczenia i szczegóły umów, o których możesz przeczytać więcej w ich dokumentacji.

Niestety nie oferują żadnych innych aktywów pochodnych kryptowalut.

Mają Ethereum na swojej stronie głównej, ale wydaje się, że nie oferują jeszcze rynku. Twierdzą również, że oferują standardowe kontrakty terminowe, ale wszystkie powyższe kontrakty są bezterminowe. Być może są one jeszcze do dodania, ponieważ wymiana jest wciąż zupełnie nowa?

Rejestracja w BaseFEX

Jeśli chcesz zarejestrować się na giełdzie, udaj się z ofertą na stronę rejestracji. Aby założyć konto, potrzebują tylko adresu e-mail i pseudonimu. Poniżej znajduje się wspomniany formularz:

Podstawowy formularz rejestracyjny FEX

Formularz rejestracyjny w BaseFEX

Po kliknięciu „Prześlij” wyślą Ci kod potwierdzający na podany adres e-mail. Będziesz musiał to wstawić, zanim Twoje konto zostanie w pełni aktywowane.

Uwaga? ️: Ten kod wygasa w ciągu 10 minut

Dla tych z Was, którzy dbają o prywatność, z przyjemnością dowiecie się, że BaseFEX to anonimowa wymiana. Nie wymagają wypełniania KYC ani przesyłania jakichkolwiek dokumentów identyfikujących.

W przeciwieństwie do innych giełd futures, takich jak WCX lub brokerzy, takich jak 24option, które wymagają od użytkowników przesłania im obszernej dokumentacji.

BaseFEX Testnet

Coś, co okazało się całkiem miłym akcentem, to fakt, że BaseFEX oferuje platformę testnetową pod adresem testnet.basefex.com. Możesz myśleć o tym jako o koncie demo, które jest oferowane przez innych brokerów.

Jest to świetne, ponieważ pozwala handlować na platformie BaseFEX w sposób niezagrażający bez ryzykowania prawdziwych funduszy. Dadzą ci fundusze demo w wysokości 10BTC, z którymi możesz ćwiczyć handel.

Chociaż sieć testowa działa w oddzielnej poddomenie, nadal ma wszystkie te same funkcje i funkcje, co platforma kont rzeczywistych. Dzięki temu dokładnie czujesz, jak to będzie wyglądać, gdy handlujesz z kontem rzeczywistym.

Mówiąc o platformie BaseFEX, przejdźmy bezpośrednio do brzucha bestii…

Platforma BaseFEX

Platforma handlowa jest w rzeczywistości dość zaawansowana, ale stosunkowo intuicyjna i przyjazna dla użytkownika. Widać, że programiści spędzili dużo czasu skupiając się na interfejsie użytkownika platformy.

Poniżej możesz zobaczyć platformę internetową. Po lewej stronie znajdują się różne rynki, między którymi możesz się przełączać. Po prawej stronie masz swoje wykresy. Podobnie jak wiele giełd, BaseFEX korzysta z oprogramowania handlowego stron trzecich z Tradingview.

Platforma handlowa BaseFEX

Interfejs platformy transakcyjnej BaseFEX

Wykresy Tradingview są dobrze znane wielu traderom i zawierają szereg narzędzi do analizy technicznej i badań. Możesz także przełączać się między wykresem cen a wykresem głębokości rynku, aby uzyskać bardziej przejrzysty obraz rynku.

Poniżej wykresów możesz dostosować dźwignię, którą chcesz przyjąć. Oprócz tego masz formularze zamówień, książkę zamówień i ostatnie zamówienia. Poniżej tych wszystkich znajdują się Twoje ostatnie transakcje, otwarte zlecenia i otwarte pozycje.

Rodzaje zamówień

BaseFEX umożliwia pewne dostosowanie sposobu składania zamówień na ich platformie.

Po pierwsze, obok zlecenia możesz dostosować wysokość dźwigni dla pozycji. Kiedy dostosujesz te parametry, pokaże ci cenę likwidacji, aktywną marżę i cenę wejścia.

Podstawowe formularze zamówień FEX

Formularze zamówień BaseFEX

Następnie obok tego znajdują się formularze zamówień, w których możesz złożyć szereg różnych zamówień. Należą do nich:

 • Zlecenie rynkowe: Są to zlecenia, które są realizowane po kursie rynkowym i powinny zostać zrealizowane w momencie ich złożenia
 • Zlecenie z limitem: Są to zlecenia, które złożysz na pewnym poziomie, który może odbiegać od ceny rynkowej. Mogą one być powyżej lub poniżej ceny i zostaną zrealizowane dopiero, gdy rynek osiągnie te poziomy. To, jak długo to zamówienie pozostaje otwarte, zależy od jego żywotności. W BaseFEX są trzy różne warianty:
  1. Ważne do odwołania: Te zlecenia pozostają otwarte, o ile przedsiębiorca zdecyduje się je tam zostawić. Mają nieokreślony porządek na żywo
  2. Wypełnij lub zabij: Dzięki temu zlecenie zostanie zrealizowane w całości po wybranej cenie lub w ogóle nie zostanie zrealizowane (bez zleceń częściowych). Zamówienie zostanie wówczas anulowane.
  3. Natychmiast lub Anuluj: W tym przypadku całość lub część zamówienia zostanie zrealizowana natychmiast, a te, które nie zostaną natychmiast zrealizowane, zostaną anulowane. Różni się to głównie od „Fill or Kill” tym, że częściowe zamówienia są akceptowane.

  Masz również dodatkowe parametry zleceń z limitem, w których możesz wybrać zamówienie „tylko wysyłaj”. Nie zostanie to zrealizowane natychmiast na rynku, tak abyś mógł otrzymać zniżkę producenta.

  Mają również opcję „tylko redukuj”, która spowoduje jedynie redukcję do aktualnej pozycji, którą masz, a nie dodanie do niej. Jeśli zlecenie miało zwiększyć Twoją pozycję, jest zmniejszane lub całkowicie anulowane.

  Obecnie w formularzu zamówienia nie widzieliśmy żadnych zleceń zatrzymania. Oznacza to, że nie możesz postawić bardziej zaangażowanego ryzyka, zmniejszając stop loss lub realizując zyski. Wydaje się, że wspominają o tym w swoich dokumenty więc może to jest w drodze.

  Wskazówka dla profesjonalistów ✔️: Możesz użyć zleceń Limit, które są poza rynkiem jako quasi „stop loss” lub „take profit”

  Finansowanie / wypłata

  Zakładając, że jesteś zadowolony z platformy od uruchomienia demo, będziesz musiał zasilić konto, aby rozpocząć handel. Jak wspomnieliśmy, jest to wymiana tylko Bitcoin, co oznacza, że ​​nie przyjmują one waluty fiducjarnej.

  Oznacza to, że jeśli chcesz zasilić swoje konto, będziesz musiał użyć giełdy kryptowalut fiat gateway, aby uzyskać Bitcoin. Należą do nich Kraken lub Bitstamp.

  Gdy już zdobędziesz swój Bitcoin, będziesz musiał przejść do sekcji swojego portfela na giełdzie i nacisnąć „wpłata”. Spowoduje to udostępnienie Twojego unikalnego portfela w BaseFEX zarówno w postaci kodu QR, jak i ciągu.

  Depozyt Bitcoin BaseFEX

  Finansowanie adresu depozytu Bitcoin

  Uwaga? ️: Minimalna kwota depozytu to 0,0001BTC i zostanie przelana po 1 potwierdzeniu

  Wypłacanie jest równie proste. Przejdziesz do sekcji wypłat, w której możesz wpisać adres swojego portfela offline. Przedstawią Ci opłatę, która zostanie zastosowana do wypłaty, która jest opłatą sieciową.

  Po złożeniu wniosku o wypłatę musisz najpierw zatwierdzić go w wiadomości e-mail z potwierdzeniem, która zostanie wysłana do Ciebie.

  Biorąc pod uwagę, że przechowują 100% swoich monet w chłodni, żądanie wypłaty będzie musiało zostać wypełnione ręcznie. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich ukończenie.

  Uwaga? ️: Wypłaty są przetwarzane codziennie o godzinie 07:00 czasu UTC, więc upewnij się, że przesłałeś je wcześniej

  Obsługa klienta

  Dla osób, które doświadczyły złej obsługi klienta z wymiany, zrozumiesz, że może to wpłynąć na twoje doświadczenie handlowe lub zepsuć je.

  Jak więc zestawia się BaseFEX?

  Biorąc pod uwagę, że nie muszą wypełniać KYC na swoich handlowcach, zwalnia to dużo czasu, który personel pomocniczy może poświęcić na ważniejsze zapytania dotyczące konta.

  Twierdzą, że prowadzą dedykowany zespół wsparcia, który pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby rozwiązywać problemy przedsiębiorców. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem wielu mediów, w tym:

  Niestety na centrali nie ma dedykowanej linii telefonicznej ani funkcji czatu. Być może jest to coś, co mogliby gdzieś wdrożyć.

  Chcieliśmy przetestować skuteczność zespołu obsługi klienta, więc skontaktowaliśmy się z nim przez e-mail pomocy. Mieliśmy ogólne pytanie dotyczące rodzajów zamówień i odpowiedzieli w niecałą godzinę – dość wydajni i pomocni.

  Wskazówka dla profesjonalistów? ️: Odpowiedzi na ogólne pytania będą znacznie skuteczniejsze w sekcji FAQ

  BaseFEX API

  Dla tych programistów, którzy są wśród was, z przyjemnością dowiecie się, że BaseFEX oferuje pełną funkcjonalność API. Umożliwi to tworzenie skryptów i botów, które będą handlować kryptowalutami w sposób algorytmiczny.

  Oferują pełny interfejs API REST, a także połączenie strumieniowe WebSocket. Możesz wyświetlić wszystkie dokumenty programistów do tych na oficjalnym BaseFEX GitHub.

  Aby rozpocząć korzystanie z API, musisz zdobyć swój klucz API. Dostęp do tego można uzyskać w sekcji zarządzania kontem. Przejdziesz do zakładki „Klucze API”. Zostaniesz przedstawiony poniżej:

  Klucz API BaseFEX

  Generowanie klucza API i tajnej frazy

  Tutaj możesz wybrać nazwę klucza API, a także czy chcesz powiązać ten klucz tylko z jednym adresem IP. Uniemożliwi to hakerom lub innym użytkownikom handel na Twoim koncie, jeśli będą mieli dostęp do Twojego klucza.

  Po zatwierdzeniu kreacji otrzymasz klucz API oraz klucz prywatny. Oba będą wymagane do utworzenia tokena autoryzacyjnego dla dostępu do API.

  Ostrzeżenie ⚠️: Twój klucz prywatny jest generowany tylko raz i wyświetlany raz. Zapisz to i przechowuj w bezpiecznym miejscu

  Pozostała część procesu wymaga wygenerowania tokena dostępu. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w ich GitHubie, ponieważ jest to dość skomplikowane i wymaga doświadczenia w kodowaniu.

  Polecenia BaseFEX

  Jeśli handlowałeś na BaseFEX i uważasz, że twoje doświadczenie jest całkiem przyjemne, zawsze możesz zasugerować to znajomym i obserwującym.

  Dlaczego nie otrzymać za to zapłaty?

  BaseFEX da Ci prowizje za polecenie dla handlowców, których wyślesz. Ta prowizja jest obliczana na podstawie całkowitych prowizji handlowych, które są zarobione na giełdzie. Jest również wielopoziomowy i będzie zwiększał się wraz z większym wolumenem, który robią Twoi handlowcy.

  Jeśli chcesz zacząć polecać te osoby do BaseFEX, musisz uzyskać swój link partnerski. Jest to również w Twojej strefie klienta. Tutaj możesz również zobaczyć kwotę prowizji, którą wygenerowałeś i poziom poleconych, na którym jesteś.

  Klucz API BaseFEX

  Uzyskanie linku partnerskiego w BaseFEX

  Istnieje również panel partnerski, na którym możesz zobaczyć, jak wypadasz w porównaniu z niektórymi innymi traderami na platformie. Jeśli zamierzasz polecać inne osoby, koniecznie przeczytaj T&Cs zanim to zrobisz.

  Obszary do poprawy

  Chociaż było wiele rzeczy, które naprawdę podobały nam się w BaseFEX, musimy wskazać niektóre obszary, w których naszym zdaniem można ulepszyć.

  Po pierwsze, mają ograniczone pokrycie aktywów. Chociaż oferują egzotyczne pary BTC, nie mają żadnych innych, bardziej popularnych kryptowalut, takich jak Ripple (XRP) i Ethereum (ETH).

  Po drugie, na giełdzie nie ma jeszcze aplikacji mobilnej. Oznacza to, że jeśli chcesz handlować na BaseFEX z dala od biurka, będziesz musiał użyć przeglądarki mobilnej, która nie jest idealna dla platformy kryptograficznej.

  Ponadto funkcjonalność ich zamówień jest nadal dość ograniczona. Może się to zmienić, gdy wdrożą bardziej zaawansowane stop lossy i inne parametry, o których wspomnieli w swoich dokumentach pomocniczych.

  Wreszcie, nadal są zupełnie nową giełdą, co oznacza, że ​​nie mają „historii” jako takiej. Oczywiście jest to sytuacja typu catch 22, w której wszystkie giełdy mogły się znaleźć, gdy się rozpoczęły. Dopóki prowadzą wydajną działalność, mogą budować tę reputację.

  Wniosek

  W końcu nasza recenzja BaseFEX wykazała, że ​​są one dość atrakcyjną giełdą, która byłaby w stanie rzucić wyzwanie status quo na rynkach krypto-pochodnych.

  Mają rozsądne opłaty i przyjazną dla użytkownika platformę. Rozszerzyli to również dzięki ostrożnemu protokołowi zarządzania monetami, a także silnym systemom zarządzania ryzykiem handlowym, które pozwalają uniknąć uspołecznionych strat.

  Oczywiście są obszary wymagające poprawy, ale giełda jest wciąż nowa i jest prawdopodobne, że mogą łatwo wprowadzić te zmiany.

  Czy więc BaseFEX jest naprawdę tego wart?

  Zachęcamy do przeprowadzenia własnych badań, ale jeśli szukasz względnie intuicyjnej wymiany kontraktów futures z atrakcyjną dźwignią, powinieneś to rozważyć.

  Ostrzeżenie ⚡️: Handel z dźwignią jest ryzykowny. Upewnij się, że praktykujesz odpowiednie zarządzanie ryzykiem

  Wyróżniony obraz za pośrednictwem BaseFEX

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me