Recenzja Bitfinex 2020: Czy to oszuści handlowcy?

>

Ta recenzja jest częścią serii recenzji wymiany kryptowalut. Nasze ostatnie recenzje zostały ocenione Kraken, Binance, Bittrex, Huobi, KuCoin, Poloniex, Bliźnięta, i Coinbase Pro. Treść tego artykułu będzie okresowo aktualizowana w miarę udostępniania przez Bitfinex nowych funkcji lub aktualności dotyczących powierzchni wymiany. Publikujemy recenzje każdej z najlepszych giełd, więc nie przegap żadnej z tych aktualizacji do dołączenie do naszej grupy Telegram.

Czytelnicy, którzy już handlują z Bitfinex, zarejestruj się w Konto Shrimpy aby rozpocząć automatyzację strategii handlowej. Konfiguracja zajmuje tylko 5 minut i może zwiększyć zwroty z prostej strategii kup i trzymaj o ponad 305%!

Podejdź do dowolnego losowego inwestora kryptowalutowego i poproś go o wskazanie trzech giełd. Założymy się więcej niż kilka satoshi, że odpowiedzą będą Binance, Coinbase i Bitfinex.

W porządku, może powiedzieliby Binance, Coinbase i Bitmex – ale Bitfinex na pewno gdzieś tam był. Chodzi nam o to, jakkolwiek nie jest to elokwentne, że Bitfinex znajduje się w tej elitarnej sferze rozważań, która stawia go blisko początku każdej rozmowy związanej z kryptowalutą.

Początki Bitfinex są owiane tajemnicą. Kiedyś CoinDesk oferowało coś na kształt profilu na giełdzie, ale nawet oni mieli trudności z wyciąganiem wniosków.

Wygląda na to, że założycielem Bitfinex był Raphael Nicolle, Francuz, który uruchomił giełdę już w 2012 roku. Sam Bitcoin pojawił się zaledwie trzy lata wcześniej, a niesławny Mt. Gox tylko rok wcześniej. Tak więc, pod każdym względem, Bitfinex jest prawdopodobnie najwcześniejszą wciąż działającą giełdą kryptowalut.

Prawdziwą niespodzianką jest to, że Bitfinex nie tylko rozpoczął handel w 2012 roku, ale jego popularność i pozycja jako filaru kryptowalutowego rosły tylko wraz z upływem czasu. Kiedy Nicolle uruchomił Bitfinex, zrozumiał, że ci, którzy szukają prostego kupna i sprzedaży BTC, mają już Mt. Gox i inne metody peer to peer do handlu. Aby zachęcić inny i być może bardziej wyrafinowany tłum traderów, uruchomił Bitfinex jako lewarowane miejsce handlowe.

Przed Bitfinexem nie było legalnego i dedykowanego miejsca do handlu kryptowalutami. Ten ruch zadziałał – Bitfinex był hitem od samego początku. Jednak przez lata Bitfinex został dotknięty kradzieżą po kradzieży, a niekończące się usterki techniczne były gorzką wisienką na torcie.

Jak donosi CoinDesk, Bitfinex narodził się z popiołów innej giełdy zwanej Bitcoinica. Wcześniej Bitfinex o około rok, Bitcoinica była płonącym wrakiem wymiany, która była zhakowano dwukrotnie w ciągu zaledwie kilku tygodni za 61 000 BTC. Ta kwota, warta wówczas około 300 000 dolarów, jest dziś warta ponad 600 000 000 milionów dolarów.

Po upadku Bitcoinica Bitfinex postanowił pożyczyć swoją głęboko wadliwą bazę kodów, aby uruchomić swoją platformę. W 2015 roku Bitfinex stracił 1500 BTC w wyniku hackowania, który, choć niefortunny, blednie w porównaniu z tym, co wydarzyło się w następnym roku. Gdzieś w sierpniu 2016 r, Bitfinex został zhakowany za ponad 100 000 BTC – kwota przekraczająca dziś 1 miliard dolarów.

Chociaż każdy włamanie to zła wiadomość, sposób, w jaki Bitfinex sobie z tym radził w tamtym czasie, wprawiał klientów w sól w rany. Aby zabezpieczyć się przed ogromną stratą, Bitfinex zmniejszył salda wszystkich kont klientów o 36% – w tym salda tych, którzy nie zostali dotknięci kradzieżą. W zamian Bitfinex dał klientom token udziału w przychodach o nazwie BFX. Zamiana nie była opcjonalna i na pewno nikogo nie uszczęśliwiła.

Przez cały ten czas Bitfinex gromadził klientów, jednocześnie zwiększając dramat regulacyjny i bankowy. Wells Fargo i partner bankowy z Tajwanu przerwali współpracę z giełdą w 2017 roku, rozpoczynając bieg wydarzeń, które doprowadziły do ​​jednego z największych nagłówków wiadomości w 2019 roku. W kwietniu tego roku, Nowojorska prokurator generalna Letitia James oskarżyła Bitfinex o ratowanie się 850 milionów dolarów straty, biorąc pieniądze z rezerw stablecoin Tether.

Uważa się, że za każdy USDT w obiegu odpowiada dolar amerykański. Ta gotówka jest przechowywana w rezerwie przez iFinex Inc., która, niespodzianka, jest również właścicielem Bitfinex.

Historia wygląda mniej więcej tak:

  1. Bitfinex nie mógł znaleźć legalnych partnerów bankowych podmiotów przetwarzających płatności po tym, jak zostały wyczerpane przez poprzednie banki, takie jak Wells Fargo.

  2. Zamiast podmiotów takich jak WF, Bitfinex zaczął korzystać z nienazwanych partnerów bankowych na całym świecie, których legalność jest prawdopodobnie wątpliwa.

  3. Bitfinex nawiązał również współpracę z procesorem płatności znanym jako Crypto Capital, firmą zaangażowaną w inwestora Reggie Fowler, który został oskarżony o różne przestępstwa finansowe na początku tego roku.

  4. Pomimo księgowania zysków brutto na północ w wysokości 300 milionów dolarów rocznie przez dwa lata z rzędu, Bitfinex związał około 850 milionów dolarów w przetworzonych płatnościach z Crypto Capital. Po kilku oskarżeniach dotyczących przestępstw finansowych, fundusze Crypto Capital zostały zamrożone przez władze – w tym 850 milionów dolarów Bitfinex.

Tak mniej więcej w ten sposób Bitfinex skończył ze stratą blisko 1 miliarda dolarów, odnotowując rekordowe zyski. Co więcej, usuwając stronę ze swojego podręcznika na 2016 rok, giełda zdecydowała się po prostu pożyczyć pieniądze zabezpieczające najważniejszy stablecoin na rynku kryptowalut bez pytania kogokolwiek o pozwolenie.

Nie robi się nic bardziej szkicowego niż to.

Och, czekaj, tak! Po zamieszaniu w całej branży Bitfinex zdecydował się rozpocząć prywatną sprzedaż, podczas której pozyskał 1 miliard dolarów od inwestorów na uruchomienie tokena LEO. Token $ LEO jest zasadniczo programem odkupu używanym do zapewnienia Bitfinex ponad 850 milionów dolarów, których potrzebuje, a jednocześnie posiada mechanizm spłacania inwestorów z powrotem za te fundusze w czasie.

funkcje

Powiedziawszy to wszystko, Bitfinex oferuje handlowcom określone funkcje, którymi bardzo dobrze zarządza.

  • Handel depozytem zabezpieczającym, pożyczki i finansowanie. Najbardziej znaną i cenioną funkcją Bitfinex jest usługa handlu na marży. Handlowcy mogą korzystać z dźwigni finansowej do 3,3x, która, chociaż jest niższa niż inne giełdy depozytu zabezpieczającego, takie jak BitMex, jest nadal wystarczająco wysoka, aby uzyskać zwrot. Handlowcy mogą również otrzymywać fundusze za pośrednictwem platformy, a HODLerzy mogą pożyczać swoje krypto handlowcom w celu gromadzenia odsetek.

  • Super płynność i narzędzia handlowe. Po prostu nie można zaprzeczyć, jak niesamowita płynność posiada księga zamówień Bitfinex. W dowolnym dniu o wysokim wolumenie transakcji dla BTC i innych aktywów o dużej kapitalizacji, takich jak ETH, Bitfinex można dostrzec gdzieś blisko szczytu, umożliwiając cały pokaz. Przyzwoity zakres aktywów cyfrowych daje traderom ponad 80 par do pracy. Jeśli chodzi o narzędzia, platformę wypełniają zwykli podejrzani, tacy jak zlecenia rynkowe i stop, ale bardziej zaawansowane funkcje, takie jak trailing stop, wyróżniają Bitfinex.

  • Biuro OTC. Jako duża instytucja w świecie handlu kryptowalutami, Bitfinex obsługuje odsetki od osób i firm o wysokiej wartości netto za pośrednictwem swojego biurka do obsługi transakcji bez recepty. Wartość transakcji musi wynosić co najmniej 100 000 USD, ale nie powinno to stanowić problemu dla osób poszukujących prywatności biura OTC firmy Bitfinex w pierwszej kolejności.

  • Depozyty Fiat. W jakiś sposób, pomimo litanii problemów bankowych sprawdzających jego przeszłość, Bitfinex nadal oferuje depozyty fiducjarne dla większości głównych walut światowych. Korzystając tylko z adresu e-mail, możesz szybko założyć konto wymiany i wpłacać / wypłacać środki na giełdę. Jeśli jednak potrzebujesz szybkich wypłat, musisz podać dodatkowe informacje KYC.

  • Program partnerski Bitfinex. Biorąc notatki z innych odnoszących sukcesy programów partnerskich na rynku wymiany kryptowalut, Bitfinex niedawno wydał nowatorski sposób zbierania zysków od innych poleconych przez Ciebie handlowców kryptowalut. Zapraszając znajomych i współpracowników do korzystania z Twojego linku polecającego, Bitfinex zapewni Ci prowizje od transakcji wykonywanych przez poleconych w odległości do 3 stopni. Oznacza to, że kiedy osoby, które polecisz na pokładzie swoich znajomych, również otrzymasz kawałek ich ciasta. Ostatecznie może to prowadzić do zwiększonych premii za polecenie.

  • Węzeł błyskawicy Bitfinex. Bitfinex obsługuje błyskawiczny węzeł sieciowy, z którym można się połączyć, aby uzyskać dostęp do skalowalnych, tanich i natychmiastowych transakcji Bitcoin. Dowiedz się więcej o węźle błyskawicznym Bitfinex.

Opłaty

Harmonogram opłat Bitfinex nie zaskakuje i jest zgodny z resztą branży. Takers płacą 0,2%, a twórcy 0,1%. Im więcej handlujesz, tym mniej wydajesz po stronie producenta, a opłaty spadają do 0,04% dla osób handlujących 2,5 miliona USD i więcej.

W mile widzianym rozwoju dla każdego, kto korzysta z platformy Bitfinex, z powodu trudności finansowych na początku tego roku i późniejszego wprowadzenia tokena $ LEO, każdy posiadający $ LEO może obniżyć swoje opłaty handlowe. Transakcje kryptograficzne na kryptowaluty, kryptowalutowe na stablecoiny i kryptowalutowe na transakcje fiducjarne otrzymują 15% obniżkę opłat za trzymanie $ LEO w portfelu Bitfinex.

Dobry i zły

Ostatecznie Bitfinex jest niczym, jeśli nie ma problemów. Nie było końca dramatów od pierwszego dnia, a jeśli uwzględnisz pogląd, że pochodzi z wcześniej zhakowanej giełdy, to co jest do podsumowania?

Bitfinex pokazał w swojej długiej historii, że stawia swoich klientów na drugim miejscu po własnych interesach biznesowych. Po jednym z największych hacków kryptowalut w historii Bitfinex po prostu ponownie przydzielił aktywa innych osób i przyznał sobie pomoc, o którą nikt nie prosił.

Aby udowodnić światu, że nic się nie zmieniło, Bitfinex zrobił to ponownie w tym roku – z wyjątkiem tego, że zamiast zrobić to tylko raz, poszli dwa razy. Najpierw potajemnie pożyczając od Tethera, a kiedy podczas tej próby zdmuchnięto wieko, poszli prywatną drogą sprzedaży i i tak dostali miliard.

Świat kryptowalut opiera się na ideałach uczciwości, przejrzystości i zaufanie. Działania Bitfinex na przestrzeni lat były zgodne z szokującymi, chamskimi i wątpliwymi działaniami głównych instytucji finansowych.

Bitfinex kilkakrotnie zachowywał się w sposób, który sprawia, że ​​kwestionujemy ich zobowiązanie do zostania zaufaną globalną instytucją finansową. Powiedziawszy to, wygląda na to, że Bitfinex ma zostać utrzymany na wyższym poziomie dzięki wprowadzeniu 1 miliarda dolarów w dolarach prywatnych inwestorów.

Może się zdarzyć, że nadzór stron zewnętrznych sprawi, że Bitfinex stanie się odpowiedzialną giełdą, nad którą powinien się stać lata temu. Co więcej, bycie pod okiem prokuratora generalnego Nowego Jorku zwiększy presję na występy. Ale tylko czas pokaże.

Ocena Bitfinex – 3.3

Ocena łączna – 3,3

Bitfinex ma wiele do zrobienia. Zaczynając od odzyskania zaufania klientów, Bitfinex ma przed sobą długą drogę, jeśli chcą odbudować swój publiczny wizerunek.

Dodatkowe czytanie

Recenzja wymiany kryptowalut Coinbase Pro

Przegląd Binance – funkcje giełdowe, opłaty handlowe i bezpieczeństwo

Jak zbudować fundusz indeksów kryptograficznych

Wskazówki dotyczące wyboru aktywów portfela

Boty do handlu kryptowalutami – kompletny przewodnik

Krewetki to aplikacja do zarządzania portfelem kryptowalut i bot handlowy, który obsługuje wszystkie główne giełdy kryptowalut, w tym Bitfinex. Połączenie konta Bitfinex z Shrimpy odblokowuje wygodne funkcje handlowe, które mogą pomóc zautomatyzować strategię kryptograficzną. Wypróbuj już dziś!

Shrimpy’s Universal Crypto Exchange APIs to jedyne ujednolicone interfejsy API do wymiany kryptowalut, które zostały zaprojektowane specjalnie dla twórców aplikacji. Zbieraj dane z ksiąg handlowych lub zamówień w czasie rzeczywistym, zarządzaj kontami wymiany użytkowników, realizuj strategie handlowe i upraszczaj sposób łączenia się z każdą główną giełdą.

Śledź nas na Świergot i Facebook aby otrzymywać aktualizacje i zadawać pytania naszym niesamowitym, aktywnym społecznościom w Telegram & Niezgoda.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me