Recenzja BitMEX: pełny przegląd wymiany

Nie ma wątpliwości, że słyszałeś o BitMEX (The Bitcoin Mercantile Exchange).

Jest to jedna z najbardziej znanych giełd przyszłości Bitcoin na świecie i jest to giełda przeznaczona zarówno dla zaawansowanych traderów, jak i spekulantów.

Ale jaka jest prawdziwa umowa z BitMEX? Czy można jej ufać i czy jest to bezpieczna wymiana w użyciu?

W tej recenzji BitMEX zagłębimy się w tę wymianę i udzielimy wszystkich odpowiedzi. Damy Ci też trochę porady i wskazówki w celu uniknięcia likwidacji i jak najlepszego wykorzystania kontraktów terminowych.

Przegląd

BitMEX został założony w 2014 roku przez byłego tradera Citibank Arthura Hayesa, a także Samuela Reeda i Bena Delo. BitMEX znajduje się w Hongkongu i tam znajduje się zespół.

Spółka holdingowa nazywa się HDR Global trading Limited i jest zarejestrowana na Seszelach. Jest to struktura, którą wybiera wiele firm i giełd związanych z Bitcoinem, biorąc pod uwagę efektywność podatkową.

BitMEX to giełda handlowa z depozytem zabezpieczającym. Oznacza to, że będziesz handlować pozycjami lewarowanymi z monetami umieszczonymi na marginesie. Handel na marginesie nie jest dla wszystkich traderów i może być naprawdę ryzykowny. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku BitMEX, gdzie marże może działać do 100 razy.

Jedną z największych zalet handlu z depozytem zabezpieczającym jest to, że pozwala on inwestorowi skrócić cenę kryptowaluty. Oznacza to, że mogą zarabiać na spadku ceny aktywów na krótkiej sprzedaży.

Kolejną rzeczą, która odróżnia BitMEX od wielu innych giełd, jest to, że nie akceptują wpłat Fiata. Możesz finansować tylko w Bitcoin i wypłacać w Bitcoin.

BitMEX różni się również od innych większych giełd kryptowalut, takich jak Binance, tym, że wszystkie pozycje są oznaczone w Bitcoin. Chociaż możesz handlować pozycją marginesu na altcoinach, zysk będzie w bitcoinach i nie możesz wypłacić tych monet z giełdy.

Tak więc BitMEX to giełda dla traderów. Nie inwestorzy, którzy kupują i trzymają.

Czy BitMEX jest bezpieczny?

Prawdopodobnie jednym z najważniejszych czynników przy wyborze giełdy są stosowane przez nią procedury bezpieczeństwa.

Czyli BitMEX jest bezpieczny?

Do dziś BitMEX nie został włamany. Może to wynikać z ich zaawansowanych praktyk bezpieczeństwa, o których możesz przeczytać bardziej szczegółowo tutaj. Dzielą swoje zasady wymiany według funkcji:

Portfele

Portfele są zabezpieczone wielopodpisowymi wpłatami i wypłatami. Oznacza to, że BTC z portfeli przechowywanych w chłodni giełdy nie może zostać wydany, dopóki sygnatariusze (partnerzy BitMEX) nie będą mogli autoryzować wypłaty.

Korzystają również z usługi zewnętrznej, aby sprawdzić, czy wszystkie adresy depozytów utworzone w systemie to te, które są kontrolowane przez założycieli. Jeśli tego nie zrobią, cały handel zostanie zatrzymany.

Ze względów bezpieczeństwa masz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, jeśli chcesz z niego skorzystać. Ręcznie przetwarzane wypłaty stanowią dodatkową warstwę bezpieczeństwa, jeśli Twoje konto zostanie kiedykolwiek naruszone.

System

Infrastruktura serwerowa jest zabezpieczona przez Amazon Web Services. Wymagają wielu form uwierzytelniania, a także tokenów sprzętowych.

Silnik handlowy

Oprócz zagrożenia pochodzącego od zewnętrznych napastników, istnieje również duże ryzyko związane z prowadzeniem tak wysoce dźwigniowej i obszernej platformy handlowej.

Dlatego BitMEX ma szereg zasad, aby upewnić się, że wszystkie zamówienia są rzeczywiście dopasowane. Przeprowadzają kontrolę ryzyka po każdym ruchu na giełdzie i w momencie wystąpienia rozbieżności handel jest zamykany.

Komunikacja

Dla tych handlowców, którzy są wyjątkowo ostrożni co do bezpieczeństwa komunikacji, BitMEX oferuje opcję szyfrowania zautomatyzowanych wiadomości e-mail przez PGP.

Ustawienia PGP

Włączanie zabezpieczeń PGP na Twoim koncie

Jeśli jest to coś, co chciałbyś zrobić, będziesz musiał wejść na swoje konto i wstawić swój klucz publiczny PGP do formularza, który prezentują. Po zakończeniu wszystkie wiadomości e-mail wysłane z adresu [email protected] zostaną zaszyfrowane.

Pokrycie aktywów kryptograficznych

Pokrycie zasobów kryptograficznych BitMEX

Wyciąg z niektórych kontraktów Bitmex

Biorąc pod uwagę, że BitMEX jest giełdą futures, jedynym aktywem, którym możesz handlować na rynku spot, jest Bitcoin. Dlatego gdy spojrzysz na wolumen na Coinmarketcap, zobaczysz tylko liczbę bitcoinów.

Jednak jeśli chodzi o rynki kontraktów terminowych, BitMEX umożliwia handel 10 różnymi aktywami kryptowalutowymi. Są one podane poniżej:

Bitcoin (BTC), Dash (DASH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Monero (XMR), Ripple (XRP), Tezos (TEZ), Zcash (ZEC) i Cardano (ADA).

Chociaż jest to znacznie mniej monet niż Bittrex i Poloniex, są to transakcje z depozytem zabezpieczającym kryptowaluty, a nie zakup fizycznych monet. Znalezienie płynności dla kontraktów futures na altcoiny o mniejszej kapitalizacji może być znacznie trudniejsze.

Perpetual Swaps vs. Futures

BitMEX ma dwa rodzaje aktywów pochodnych, którymi możesz handlować. Są to instrumenty określane jako „Perpetual Swap” i zwykłe waniliowe futures.

Co to jest wieczna zamiana?

Nieustanna zamiana to po prostu przyszłość, która nie ma daty wygaśnięcia. Dla tych, którzy nie wiedzą, kontrakty terminowe to instrumenty, które zostaną rozliczone kiedyś w przyszłości. Są one w większości rozliczane co kwartał i zwykle mają cenę wygaśnięcia powyżej bieżącej ceny spot.

Nieustanna zamiana będzie po prostu przyszłością, która codziennie jest nieustannie wyznaczana na rynek. W ten sposób możesz myśleć o wiecznej zamianie w taki sam sposób, jak działa spread betting lub kontrakt na różnicę (CFD)..

Nie pozwól jednak, by definicje Cię zawiodły.

Handel bezterminową wymianą jest podobny do handlu fizycznym instrumentem na miejscu. Cena, która zostanie przedstawiona, będzie ceną spotową aktywa. Oczywiście Twoje zyski / straty zostaną powiększone z powodu dźwigni finansowej.

Dźwignia BitMEX

BitMEX jest preferowany przez handlowców kryptowalut na całym świecie ze względu na lewarowany handel, który możesz wykorzystać. Na przykład w przypadku ich instrumentów Bitcoin masz maksymalną dźwignię do 100x.

Wskazówka Pro ✔️: Dźwignia zaczyna się już od 1x. Zacznij od małych rzeczy i najpierw kieruj się ku górze!

Chociaż jest to maksymalna dźwignia, którą można zastosować w przypadku Bitcoin, inne aktywa będą miały niższą maksymalną dźwignię. Będzie to zależeć od wysokości początkowego depozytu zabezpieczającego, który należy wpłacić. Poniżej znajdują się niektóre z maksymalnych wartości dźwigni dla innych monet:

Dźwignia BitMEX

Dźwignia BitMEX na giełdzie

 • Ripple (XRP): 20x
 • Litecoin (LTC): 33x
 • Ethereum (ETH): 50x
 • Bitcoin Cash (BCH): 20x
 • Cardano (ADA): 20x
 • Ethereum Classic (ETC): 20x
 • Monero (XMR): 25x
 • ZCash (ZEC): 5x

Kiedy handlujesz z depozytem zabezpieczającym, są dwa rodzaje, z których możesz skorzystać: izolowany i krzyżowy.

W przypadku Isolated możesz wybrać kwotę w portfelu, którą chcesz wykorzystać na pozycję po złożeniu zamówienia. Z drugiej strony, cross margin zakłada, że ​​wszystkie pieniądze, które masz na koncie, są przeznaczone na lewarowanie.

Oczywiście jest oczywiste, że powinieneś używać wysokiej dźwigni i cross margin tylko wtedy, gdy wiesz, co robisz. Dźwignia jest mieczem obosiecznym i możesz również szybko się wycofać, jeśli jesteś po złej stronie transakcji.

Wynika to z niesławnych „wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego”.

W przypadku BitMEX te wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego są automatyczne i albo będą pobierać środki z twojego konta, albo zlikwidują twoje pozycje. Będzie to miało miejsce, gdy Twoja pozycja spadnie do poziomu marginesu utrzymania.

Opłaty BitMEX

Opłaty transakcyjne w BitMEX działają nieco inaczej, biorąc pod uwagę, że handlujesz instrumentami lewarowanymi. Będziesz mieć opłaty za „twórcę” i „odbiorcę”. Zasadniczo oznaczają one, czy składasz zamówienie, czy przyjmujesz zamówienie.

Co to znaczy?

Zasadniczo, gdy jesteś odbiorcą, dopasowujesz zamówienie, które jest już w księgach zamówień. Zasadniczo usuwasz płynność, przyjmując zamówienie, które jest już w ich księgach.

W przypadku producenta dodajesz płynność do ksiąg zleceń, składając zlecenie z limitem, które jest odbiegające od aktualnej ceny. Byłoby to zlecenie kupna z limitem poniżej aktualnej ceny lub zlecenie sprzedaży z limitem powyżej aktualnej ceny.

W BitMEX, kiedy dodasz płynność do swoich ksiąg, zapłacą ci. Dlatego nazywane są rabatem. BitMEX ma dość prostą strukturę opłat.

W przypadku Tezos i ZCash opłaty wynoszą:

 • Opłata za twórcę (rabat): 0%
 • Opłata za przyjęcie: 0,25%
 • Opłata rozliczeniowa: 0,25%

A dla wszystkich innych monet:

 • Opłata za twórcę (rabat): 0,075%
 • Opłata za przyjęcie: 0,025%
 • Opłata rozliczeniowa: 0,05%

W przypadku zamówień ukrytych (więcej poniżej) opłaty, które będą nieznacznie różnić się od Ciebie. Kiedy złożysz swoje ukryte zamówienie, zapłacisz przyjmującemu opłatę do momentu zakończenia całego zamówienia. Następnie, po jego wykonaniu, otrzymasz rabat producenta.

Jeśli chodzi o inne opłaty, nie będziesz musiał nic płacić BitMEX, aby zdeponować lub wypłacić swoje środki. Będą jednak pobierać minimalną opłatę sieciową za twoje płatności, więc warto trzymać transakcję w większych transzach.

Rejestracja i handel

Zanim będziesz mógł przetestować platformę, musisz zarejestrować się w BitMEX za pomocą konta. Proces rejestracji jest stosunkowo prosty i będziesz musiał podać tylko wiadomość e-mail.

Jak dotąd BitMEX nie wymaga dokumentów KYC od handlowców, więc można zarejestrować się anonimowo. Musisz jednak podać prawidłowy adres e-mail, ponieważ będzie on potrzebny do potwierdzenia konta i wszystkich wypłat itp.

Rejestracje BitMEX USA

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy możesz handlować w BitMEX?

Krótka odpowiedź to najprawdopodobniej nie. BitMEX jest zagraniczną nieuregulowaną giełdą futures, która nie ma żadnych licencji SEC na oferowanie tego rodzaju usług obywatelom USA.

Co więcej, BitMEX jest jedną z niewielu pozostałych giełd, które nie wymagają od swoich handlowców wypełnienia KYC i identyfikacji. Oznacza to, że nie mogą dokładnie zweryfikować, kto handluje na ich platformie.

Spowodowało to, że wielu klientów z siedzibą w USA tworzyło konta i handlowało na BitMEX.

Tak, to jest przeciwko ich T&Cs i BitMEX blokują handel adresami IP z USA, ale nie jest to naprawdę skuteczne rozwiązanie. Wszyscy znamy oprogramowanie VPN, które jest w stanie ukryć pochodzenie twojego adresu IP.

Jednak biorąc pod uwagę zwiększoną kontrolę SEC pod kątem innych zagranicznych domów maklerskich i giełd, BitMEX rozpoczął zamykanie kont podejrzanych o to, że mają siedzibę w USA. Zaczęły się od znanych handlowców kryptowalut:

Konto Bitcoin Tone Vays

Popularny trader Bitcoin zostaje zamknięty. Źródło: Świergot

Jeśli więc jesteś inwestorem z siedzibą w USA, co to oznacza dla Ciebie?

Cóż, BitMEX prawdopodobnie zamknie twoje konto tylko wtedy, gdy podejrzewają, że masz siedzibę w USA. Jeśli więc nadal możesz tam handlować anonimowo, jest mało prawdopodobne, aby natychmiast na to wskoczyli.

To powiedziawszy, jest tylko kwestią czasu, zanim inwestorzy z USA nie będą mogli z niego korzystać na bieżąco. Giełdy stopniowo przechodzą w kierunku bardziej przejrzystego status quo i wielu uważa, że ​​dni anonimowych kont giełdowych są policzone.

Jeśli jesteś osobą mieszkającą w USA z kontem opartym na BitMEX, powinieneś zachować ostrożność. Nigdy nie wiadomo, czy nadejdzie dzień, w którym wymiana ustanowi obowiązkowe KYC i poprosi o Twoje dokumenty.

Jeśli szukasz atrakcyjnej alternatywy, która oferuje handel kryptowalutami klientom z USA, możesz rozważyć takie rozwiązania jak Kraken.

Platforma handlowa

Czas wejść w brzuch bestii BitMEX.

To jest platforma handlowa i technologia. Biorąc pod uwagę, że giełda została uruchomiona przez bankierów i handlowców z byłych inwestycji, jest dobrze znana z posiadania jednego z najbardziej wydajnych „silników dopasowujących”.

Przyjrzyjmy się dokładniej…

Po potwierdzeniu adresu e-mail i ponownym zalogowaniu się na stronie internetowej zostanie wyświetlona platforma handlowa BitMEX. Masz listę wszystkich instrumentów, którymi możesz handlować na górze platformy.

Platforma handlowa BitMEX

Platforma handlowa BitMEX

Po wybraniu konkretnego instrumentu otworzy się on na tym rynku. To, co otrzymujesz, jest dość typowe dla giełdy kryptowalut. Będziesz mieć księgi zamówień, wykresy, ostatnie zamówienia i pozycje.

Coś, co jest nieco bardziej unikalne dla BitMEX, to formularz zamówienia. Jest to oczywiście potrzebne, aby wybrać pożądaną dźwignię finansową i specyfikę zamówienia.

Zwróć uwagę✔️: Możesz przenosić widżety i dostosowywać interfejs handlowy do swoich potrzeb preferencje

Możesz także rozszerzyć wykres do pełnego ekranu i skorzystać ze wszystkich narzędzi do tworzenia wykresów i analiz. BitMEX korzysta z wykresów widoku handlu, co oznacza, że ​​będziesz mieć dostęp do większości badań i wskaźników, których potrzebujesz.

Pod wszystkimi wykresami na obrazku znajdziesz również wszystkie aktualnie posiadane zamówienia. Jeśli masz zlecenie z limitem na żywo, na które zdecydujesz, że nie chcesz być wypełnione, możesz po prostu zdecydować się je anulować z tego interfejsu zleceń.

Wskazówka handlowca?: Istnieje jeszcze bardziej zaawansowany układ, który profesjonalni inwestorzy mogą włączyć na swoim pulpicie nawigacyjnym

Jeśli chodzi o sam silnik handlowy, BitMEX korzysta z oprogramowania używanego na Wall Street przez firmy zajmujące się handlem o wysokiej częstotliwości. Jest napisane kdb+.

Aby dać ci wyobrażenie o tym, jak szybko silnik handlowy może wykonywać zlecenia, dobrze wiadomo, że kdb + ma przepustowość do 1000000 transakcji na sekundę.

Typy zamówień

Jak wspomniano powyżej, istnieje szereg typów zamówień, które masz w BitMEX.

Poniżej zrzut ekranu formularza zamówienia po lewej stronie. BitMEX zawiera również poręczny kalkulator, w którym możesz obliczyć swój zysk / stratę, biorąc pod uwagę docelowe poziomy wejścia i wyjścia.

Formularze zamówień & amp; Kalkulator

Formularz zamówienia BitMEX (po lewej) i kalkulator PnL (po prawej)

Jeśli jesteś osobą, która kiedykolwiek handlowała na którejkolwiek z bardziej zaawansowanych platform forex lub giełdowych, te typy zleceń będą Ci znane. Poniżej zamówienia:

 • Zamówienie rynkowe: Zlecenie realizowane po kursie rynkowym.
 • Zlecenie z limitem: Zamówienie zostanie zrealizowane po wybranej przez Ciebie cenie
 • Zlecenie Stop Limit: Spowoduje to utworzenie zlecenia z limitem, które jest wybierane przez tradera po osiągnięciu określonego poziomu stop
 • Zatrzymaj zlecenie rynkowe: Z tym zleceniem stop zlecenie zostanie zrealizowane na rynku w momencie osiągnięcia poziomu stop.
 • Zlecenie Trailing Stop: Można to traktować jako ruchome zlecenie stop rynku. Poziom stop będzie podążał za ceną uwzględniającą spread od poziomu rynkowego.
 • Zlecenie Take Profit Limit: Działa to podobnie jak zlecenie stop, z wyjątkiem tego, że jest wykonywane w celu zamknięcia pozycji w celu zablokowania zysków.
 • Zlecenie rynkowe Take Profit: Działa to jak zlecenie stop market, ale w odniesieniu do blokowania zysków poprzez zlecenie rynkowe po osiągnięciu określonego poziomu.

Istnieją dwa inne zamówienia, które BitMEX ma w formularzu zamówienia, z którymi być może nie spotkałeś się wcześniej. To są rozkazy Hidden i Iceberg, o których mówiliśmy wcześniej.

 • Ukryty porządek: Zlecenie ukryte to zamówienie z limitem, które nie jest umieszczone w księgach zamówień publicznych. Jest to używane przez tych handlowców, którzy nie chcą, aby inni handlowcy wiedzieli o pozycjach, które zamierzają założyć.
 • Zamówienia z góry lodowej: Jest to wariant zamówienia ukrytego, w którym tylko część zamówienia jest wyświetlana na rynku. Robią to niektórzy handlowcy w celu „zamaskowania” ich ukrytego zamówienia przed niektórymi „doświadczonymi handlowcami”

Oczywiście te zamówienia będą prawdopodobnie używane tylko przez te naprawdę duże krypto-wieloryby, których zamówienia prawdopodobnie będą miały zbyt duży wpływ na bieżący portfel zamówień.

Ryzyko likwidacji BitMEX

Ci, którzy są zaznajomieni z BitMEX, będą dobrze znać niebezpieczeństwa związane z wysoką dźwignią i likwidacją.

Kiedy handlujesz na BitMEX z dźwignią do 100x, podejmujesz duże ryzyko związane z tak zmiennymi aktywami. W rzeczywistości istnieje nawet bot na Twitterze, który śledzi likwidacje BitMEX (może być brutalny)

Likwidacja ma miejsce, gdy cena Twojej pozycji osiągnie poziom „likwidacyjny”. Jeśli kiedykolwiek osiągniesz ten poziom likwidacji, BitMEX weźmie margines utrzymania, który postawiłeś i zamknie Twoją pozycję. Nawet jeśli nadal masz na koncie początkowy depozyt zabezpieczający na pokrycie pozycji, zostanie on zamknięty, jeśli przekroczy cenę likwidacji.

Dlatego rzeczywiście może być nieoptymalny dla tak wysokich pozycji dźwigni na BitMEX. Przy transakcjach o niższej dźwigni, BitMEX pozwala Twojej pozycji pochłonąć większą część początkowego depozytu zabezpieczającego.

Na przykład w tym interesującym analiza, autor obliczył, że wymagany depozyt zabezpieczający (MMR) wynosi prawie 50% początkowego depozytu zabezpieczającego, gdy handlujesz z dźwignią 100x, natomiast poniżej 5%, gdy handlujesz z dźwignią 10x.

Ostrzeżenie⚠️: BitMEX jest tak samo skuteczny w likwidowaniu tracących pozycji, jak przy zawieraniu początkowych transakcji.

W związku z tym analiza sugeruje, że maksymalna dźwignia finansowa, z jaką powinieneś handlować na BitMEX, nie powinna być większa niż 25x. Ponadto, jeśli dopiero zaczynasz na giełdzie, w każdym przypadku powinieneś być bardziej ostrożny z ryzykiem, które podejmujesz.

Wpłaty i wypłaty

Jak wspomniano, BitMEX to giełda wyłącznie kryptograficzna. Nie ma możliwości zasilenia konta walutami fiducjarnymi.

Konto jest finansowane, a zabezpieczenie jest utrzymywane prawie wyłącznie w Bitcoin. Dlatego będziesz musiał wysłać Bitcoin na swoje konto, jeśli chcesz go sfinansować. Jak wspomniano wcześniej, jest to bezpłatne.

Minimum, które możesz wpłacić, to 0,001 BTC i nie ma limitów wypłat. Jeśli chcesz zainicjować wypłatę na BitMEX, po prostu wybierz zakładkę „salda” na platformie, a następnie wybierz kwotę i wybrany adres portfela.

Formularz odstąpienia

Inicjowanie wypłaty na BitMEX

Chociaż wpłaty są zautomatyzowane, wypłaty są obsługiwane ręcznie. Chociaż może to nieco spowolnić proces, jest to lepsza opcja pod względem bezpieczeństwa, ponieważ daje użytkownikowi czas na zauważenie podejrzanej wypłaty.

Obsługa klienta BitMEX

Obsługa klienta na BitMEX jest rozsądna w porównaniu z innymi giełdami.

Mają całodobowe wsparcie przez e-maile i bilety. Informacje zwrotne od innych handlowców, które otrzymywaliśmy, wskazują, że generalnie reagują dość szybko i zajmują średnio około godziny.

Baza wiedzy dla zapytań

Baza wiedzy BitMEX dla zapytań

Wskazówka Pro☎️: Możesz zdobyć bilet na ich kanałach społecznościowych, takich jak Reddit i Świergot

Oczywiście, jeśli zadajesz bardziej ogólne pytanie, lepiej przeszukaj ich bazę wiedzy. Jest to stosunkowo łatwe w nawigacji i wydaje się, że faktycznie objęły one wszystkie swoje bazy.

BitMEX API

Dla tych traderów, którzy lubią kodować własne boty i algorytmy handlowe, BitMEX ma naprawdę zaawansowane API REST i Websocket.

W rzeczywistości API jest prawdopodobnie jednym z najbardziej kompletnych na rynku. Każda funkcja używana na stronie jest udostępniana za pośrednictwem interfejsu API. Pozwoli to programistom na dużą swobodę, jeśli chodzi o tworzenie botów i innych aplikacji.

Chociaż dokładna specyfikacja API BitMEX wykracza poza zakres tej recenzji, możemy dać ci przewodnik na wysokim poziomie, jak z niego korzystać.

Websocket API

Jednym z najpopularniejszych interfejsów API dla programistów jest interfejs websocket, który wykorzystuje protokół websocket. Jest to wysoce elastyczna i prawdopodobnie najszybsza opcja dla tych programistów, którzy chcą po prostu uzyskać dane na żywo z wymiany.

W związku z tym interfejs API sieci Web byłby najlepszy dla tych programistów, którzy tworzą aplikacje wykorzystujące dane rynkowe z BitMEX. Większość tych informacji można również uzyskać z wymiany bez konieczności uwierzytelniania.

Te dane nie są również ograniczone szybkością, więc po nawiązaniu połączenia możesz otrzymywać najbardziej aktualne informacje tak często, jak chcesz. Jeśli jednak chcesz uzyskać informacje specyficzne dla twojego konta, musisz uzyskać uwierzytelnienie.

Aby to zrobić, musisz wygenerować klucz API na swoim koncie. Możesz przejść do generowanie klucza po zalogowaniu. Pojawi się poniższy formularz klucza API.

Generowanie kluczy API BitMEX

Formularz generowania klucza API na BitMEX

Będziesz musiał nadać kluczowi nazwę, a także powiedzieć BitMEX, jakie uprawnienia chcesz, aby klucz miał. Możesz również ograniczyć połączenia za pomocą tego klucza API do wybranego adresu IP. Może to być rozsądne posunięcie na wypadek, gdyby ktoś był w stanie w jakiś sposób zdobyć Twój klucz. Możesz przeczytać więcej o ogólnym używaniu kluczy tutaj.

Po zakończeniu możesz nacisnąć przycisk „Utwórz klucz API”, a klucz zostanie dla Ciebie wygenerowany. Możesz teraz przesyłać strumieniowo informacje dotyczące konta za pośrednictwem połączenia internetowego. Nie możesz jednak składać zamówień za pośrednictwem sieci WebSocket. W tym miejscu do gry wkracza REST API BitMEX.

REST API

Jeśli jesteś programistą, który chciał skorzystać z pełnej funkcjonalności interfejsu API BitMEX, możesz skorzystać z ich punktów końcowych REST. Obejmuje to całą gamę opcji, takich jak realizacja zamówienia lub wypłaty z portfela. To ostatnie odbywa się bez potwierdzenia e-mailem, więc bądź z nim bardzo ostrożny.

Jeśli korzystasz z REST API, istnieją ograniczenia szybkości, które będą miały zastosowanie do Twojego połączenia. Będziesz ograniczony do łącznie 300 żądań w okresie 5 minut. Jeśli nie jesteś zalogowany, ten limit szybkości jest ustawiony na 150 na 5 minut.

Jeśli jednak okaże się, że te limity są zbyt restrykcyjne i napotykasz je, możesz złożyć specjalne żądanie, wysyłając wiadomość e-mail do zespołu pomocy technicznej na BitMEX na adres [email protected] Istnieje kilka wymagań, które musi spełnić aplikacja, zanim o to poprosisz. Możesz przeczytać o nich więcej tutaj.

Powinieneś również pamiętać, że BitMEX ma ogólne ograniczenia dotyczące ilości zaległych zamówień, a także ogólnego rozmiaru zamówienia, o którym możesz przeczytać więcej w ich dokumentacji API.

Rozmowy handlowe

BitMEX Trollbox

BitMEX „Trollbox”

Coś jeszcze, co BitMEX oferuje, a które jest obecnie oferowane przez wiele platform FX, to opcje czatu grupowego.

To całkiem przyjemny sposób na komunikację z innymi traderami i uzyskanie ich aktualnego punktu widzenia na rynku. Zostało to trafnie nazwane BitMEX „trollbox”. Istnieją grupy czatów w języku angielskim, rosyjskim, hiszpańskim, japońskim i chińskim.

Jeśli chodzi o jakość rozmów, troll box jest bardziej odpowiedni do… trollingu. Jeśli chcesz uzyskać bardziej znaczącą rozmowę z traderami, możesz dołączyć do czatów IRC. BitMEX daje Ci również taką możliwość.

Program polecający BitMEX

Jeśli jesteś zadowolony z doświadczenia handlowego BitMEX i chciałbyś polecić innym, możesz skorzystać z programu polecającego BitMEX. Dzięki temu BitMEX daje Ci możliwość zarobienia prowizji w oparciu o handlowców, których możesz polecić.

Program polecający BitMEX

Prowizje za polecenie Bitmex

Jest to również szczególnie przydatne dla tych handlowców, którzy mają stosunkowo silną liczbę obserwujących online. Jeśli polecisz kogoś do BitMEX, otrzymasz procent prowizji od tej osoby. Będzie się to różnić w zależności od kwoty, którą sprzedaje osoba polecona.

Program poleceń jest również korzystny dla tych, których polecasz. Przez okres 6 miesięcy od zarejestrowania się BitMEX zaoferuje im 10% rabatu na opłaty handlowe.

Wskazówka handlowca?: Jeśli masz obserwujących, możesz pobrać link do śledzenia partnera i promować go na Twitterze i Facebooku. Prowizje dla Ciebie, dla nich rabaty

Jeśli chciałbyś otrzymać swój link polecający, wystarczy, że przejdziesz do „Konto & Bezpieczeństwo ”i kliknij„ Status partnera ”. Tutaj będziesz miał swój panel partnerski, który pokaże ci twój link, a także inne ważne informacje, takie jak liczba osób, które się zarejestrowały, a także łączne prowizje.

Jest jednak jedno zastrzeżenie i polega na tym, że po skierowaniu partnera musi zakończyć rejestrację w ciągu 7 dni, jeśli chcesz, aby prowizje były odpowiednio rejestrowane. Możesz przeczytać pełne warunki ich programu partnerskiego tutaj.

Co nam się nie podobało

Chociaż BitMEX bez wątpienia robi wrażenie, jest kilka rzeczy, które naszym zdaniem wymagają poprawy.

Po pierwsze, chociaż platforma jest zaawansowana, interfejs użytkownika jest dość przestarzały i mogłoby być lepiej rozplanowane. Dla tych traderów, którzy wcześniej nie korzystali z zaawansowanych platform FX i platform handlowych, może to być początkowo dość trudne.

Brakuje również jakiejkolwiek funkcji handlu mobilnego.

Chociaż handel mobilny nie jest dla wszystkich, przydatna jest możliwość szybkiego monitorowania pozycji, gdy jesteś z dala od komputera. Oczywiście stworzenie aplikacji mobilnej na platformę taką jak BitMEX nie jest łatwym zadaniem.

Kolejną wadą jest oczywiście fakt, że nie jest on otwarty dla handlowców z USA.

Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby handlowiec z USA uzyskał dostęp do BitMEX za pośrednictwem VPN. Biorąc pod uwagę, że nie proszą o żadne dane identyfikacyjne, możesz to łatwo zrobić.

Czy to mądre? Prawdopodobnie nie.

Jest to sprzeczne z warunkami korzystania z usługi BitMEX i jeśli kiedykolwiek zdarzy się, że będziesz musiał z nimi współpracować i dowiedzą się, że jesteś mieszkańcem USA, może to tylko prowadzić do większej liczby problemów.

Wniosek

Z tej recenzji jasno wynika, że ​​BitMEX jest zaawansowaną platformą handlową i nie jest dla wszystkich.

Dzięki BitMEX handlujesz bardzo niestabilnymi aktywami z dźwignią, która może osiągnąć nawet 100x. Oczywiście nie jest to rodzaj handlu dla tych, którzy są nowicjuszami w kryptowalutach.

Musisz również być świadomy faktu, że nie kupujesz instrumentu bazowego i wchodzisz w transakcję na instrumentach pochodnych. To nie jest platforma, której będziesz używać do wszelkiego rodzaju „kup i trzymaj”.

Mając to na uwadze, dla tych handlowców, którzy są zaznajomieni z handlem depozytami i badaniami technicznymi, BitMEX jest jedną z najlepszych opcji.

Mają zaawansowane zabezpieczenia, responsywny zespół obsługi klienta i silnik handlowy, który jest prawie bezkonkurencyjny.

Jeśli zamierzasz korzystać z BitMEX, upewnij się, że jesteś świadomy ryzyka związanego z handlem depozytem zabezpieczającym i oczywiście nigdy nie ryzykuj więcej, niż możesz stracić.

Wyróżniony obraz za pośrednictwem BitMEX i Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me